Situace v ČR duben 2022 - Chaos, válka, energetická krize

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Situace v ČR duben 2022 - Chaos, válka, energetická krize

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Česko
Autor Zpráva
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 4079
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2022 2:06 pm    Předmět: Situace v ČR duben 2022 - Chaos, válka, energetická krize Odpovědět s citátem

Situace je opravdu zajímavá. Před volbami jsem tu psal, jak Ruské dezinformační kampaně sílí a hrotí se tak, že dle mého úsudku byl desinformacemi vygumován snad každý druhý v ČR, včetně Prezidenta i jeho předchůdce a proto jsem předpokládal, že volby vyhrají strany nakloněny politice Ruska (ANO, SPD, ČSSD, Komunisti, apod.)
Velmi mě překvapil výsledek voleb, který se stal snad jen díky nefér taktice spojení všech slabých pravicových stran. (Kdyby podobnou taktiku zavedli Ruskem podporované strany v ČR, tak by pravice neměla absolutně žádnou šanci)

Nová vláda dle mého názoru zatím moc nepředvedla a spíše bych řekl, že zbořila všechno užitečné, co předchozí vláda udělala. Seškrtalo se mnoho výdajů, které podporovali ekonomiku, ba i sociální příspěvky jako např. stravenky a levnější jízdenky pro studenty. Boj s Covidem se začal provádět jinak. Aby se ušetřilo, propustilo se mnoho zaměstnanců hygienických stanic a přestalo se komplet testovat ve školách, plus přestalo se testovat zdarma. Díky tomu statistiky nákazy klesají a ČR nyní nevypadá tak špatně v porovnání s EU zeměmi. Zvláštní taktika, no ale úmrtnost Covidu slábne, tak OK.
-------------------------------------------------------

Ze dne na den skončila Covidová panika a byla nahrazena panikou Rusko Ukrajinské války, neboli Speciální Vojenské Operace, která mě tak znechutila, že jsem to raději ani nikde nekomentoval, protože v této situaci už mě ani netěší říct (vidíte vy troubové, já vám to roky říkám, protože to stále jsou zasraný komunisti pod vládou bývalých paranoidních agentů KGB a tím raději svůj komentář ukončím, abych se moc nerozčílil)
-------------------------------------------------------------

Situace na poli dezinformovanosti je nyní v ČR velmi zajímavá. Stále stejní jedinci, kteří dříve bojovali na území ČR proti západu (fašistům), pak proti očkování (čipy ve vakcínách) a rouškám, nyní bojují proti potlačování svobody slova, protože vláda na cca dva týdny zablokovala některé dezinformační weby (na delší čas to nešlo protože to naráží na svobodu slova zapsanou v ústavě), také bojují, aby ČR nepřijímala Ukrajince (kteří dostali potraviny zdarma a Češi přece nedostávají nic) také bojují proti tomu, aby se na Ukrajinu posílali zbraně (protože nechtějí přilévat olej do ohně). Vlastně dál hájí Proruskou propagandu, ale s tím, že občas řeknou, že válka je strašná věc a to je asi tak vše. Několik vygumovaných jedinců se na nějaký čas distancovalo od Putina (Klaus, Zeman) ale jinak dál v tichosti podporují svou válku proti západu.

Bohužel díky několik let trvající psychologické dezinformační taktice Ruska, jsou nyní početné zfanatizované skupiny ve všech státech EU, nejvíce asi v Maďarsku, Bulharsku, Slovensku, ale i v Německu.
Bohužel vidím narůstající fanatismus proti Ukrajincům. Ukrajinci samo sebou nejsou dokonalí a časem také udělají chybu a to bude potom vítr do plachet těmto fanatikům, které si vychoval sám Putin.

Putin, to měl dobře vymyšlené a pracoval na tom roky, ale řekl bych, že udělal zásadní chybu ve špatném načasování, je vidět, že nebyl trpělivý a uspěchal to s útokem.
Možná to je i tím, že umírá, čemuž bych i věřil, protože pod sedativy člověk dělá nesprávná rozhodnutí velmi snadno.


-------------------------------------------------------------

ČNB se chová, jako by plnila příkazy samotného Putina a snaží se kompletně zničit Českou ekonomiku (jsme pro Rusko nepřátelský stát číslo 2 hned po USA) velmi častým žonglováním s důvěryhodností koruny a já vidím jak se Česká ekonomika díky tomu žene do nevyhnutelné hluboké recese.

Díky o dost dražší koruně se nyní nedaří výrobním firmám vyvážet zboží do EU. Lidé berou útokem zahraniční obchody nejen s potravinami, pohonnými hmotami, ale nově i s hypotékami a díky tomu dál oslabuje ekonomika ČR.

Pak když se člověk zamyslí nad tím, kdo jsou lidi v ČNB a vzpomene si na první volbu prezidenta Zemana, tak mu je jasné, že to jsou jeho velmi dobří kamarádi, kteří mu pomohli se stát prezidentem v první volbě a on jim za to zařídil trafiku ve vedení ČNB. To že před tím, měli Zemanovi kamarádi z hospody defacto holý zadek a nic jiného v životě nedokázali, jasně naznačuje, kam se asi bude Česká ekonomika ubírat v následujících letech.
-------------------------------------------------------------

Tož jen rychlé shrnutí toho co se děje nyní. Doufejme, že se z toho nějak dostaneme a situace se uklidní.

Jinak Já jsem zatím ještě v ČR. Zrovna jedu pro velký dvoutýdenní nákup potravin a stavebního materiálu do Polska. Protože situace mi nedává na výběr. Vlády Polska a vlastně všech okolních států se snaží nějak pomoci lidem i ekonomice v této době energetické krize. Např. zrušili DPH na energie, pohonné hmoty i potraviny. Bohužel současná vláda ČR to dělá naopak a totálně seškrtala všechny možné sociální podpory, což je v této době skoro neuvěřitelné. K tomu se opravdu už nedá nic slušného říct.
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 4079
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2022 7:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Znovu musím napsat, že nechápu současnou taktiku vlády ČR kdy vláda chce šetřit a škrtá ve všech resortech. Nevím jak bych to řekl slušně, ale kdybych řekl, že je to hloupost nebylo by to trefné označení, spíše bych řekl, že se jedná o totální ekonomickou debilitu.

Když někdo chce šetřit v době kdy inflace dosáhne za půl roku 15 procent je to opravdu úplně špatně. Ušetřené peníze samo sebou tratí na hodnotě, takže ten kdo šetří okrádá hlavně sám sebe.

Jednoduše se to chápe na příkladu zemí s hyperinflací. Například Zimbabwe, kde je inflace cca 700% ročně. To je cca 50% za měsíc, takže je snadno vidět, že když by se někdo snažil šetřit 100% celé měsíční výplaty, že by se okradl na konci měsíce o 50%. To znamená, že v době inflace se nešetří, ba naopak. Výplata se musí co nejdříve utratit za něco, co netratí na hodnotě. Což v době inflace je úplně cokoliv. Třeba i vyjetý olej z lodního motoru v sudech.

Takže taktika současné vlády ČR a České Národní Banky je opravdu nesmyslně hloupá, až by se dalo říct, ekonomicky negramotná.
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 4079
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: pá duben 08, 2022 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Současnou vládu ČR vidím jako totálně ekonomicky negramotnou a nebo to dělají schválně. Jako jediný důvod proč neponíží daně z energie, aby trochu pomohli lidem a podnikatelům je asi ten, že na tom vláda vydělává do státní pokladny a plná státní pokladna znamená větší moc pro současnou vládu.

ČEZ je státní firma a energie prodává levněji Němcům, než svým vlastním občanům. U pohonných hmot teče do státní poklady cca 50% z každého litru a čím je nafta dražší, tím více teče i do státní pokladny.

Ekonomika ČR se momentálně totálně hroutí a je to velice smutný pohled hlavně proto, že tohle lidi nezapomenou a v příštích volbách budou volit levicové Putinovi pomáhající strany a to vidím jako hlavní problém.
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 4079
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2022 12:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-havlicek-kritizuje-vladu-za-drahe-energie-proc-sam-ulevil-babisove-agrofertu-199239
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 4079
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: út duben 26, 2022 6:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-sef-unicredit-bank-koktejl-vysokych-uroku-a-drahe-energie-je-fatalni-199633
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 4079
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: po červen 06, 2022 9:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Výsledek práce pana Rusnoka a dalších borců ČNB které tam dosadil Zeman. Opravdu velká makroekonomická negramotnost! Opravdu se tomu špatně věří, až to vypadá, že si někdo z hora objednal pád České ekonomiky a borci v ČNB jen plní rozkazy..

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/zahranicni-obchod-skoncil-v-dubnu-s-deficitem-284-miliardy-40399206
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 4079
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2022 9:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

https://cnn.iprima.cz/to-fakt-neni-normalni-vlada-musi-skoncit-kazda-minuta-je-tragedie-zuri-expert-na-energie-184838
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 4079
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: so září 03, 2022 3:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Komplet celá vláda jsou totální dementi. Nedivím se, že lidi se bouří. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-je-nejvyssi-cas-demonstranti-se-sjizdeji-na-protest-proti-vlade-213178

Bohužel to je vítr do plachet stranám, které podporuje Putin, přesně jak jsem předpověděl.
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 4079
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: po září 05, 2022 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-cesko-na-prvnim-miste-na-protivladni-demonstraci-byl-na-podiu-i-prorusky-aktivista-40407678
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 4079
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2022 4:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

První člověk, kterému to došlo (ASI PROTO, ŽE NEPRACUJE PODLE NOT Z KREMLU) a snaží se obrátit kormidlo. Řekl bych že je trochu pozdě. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-michl-dalsi-zvyseni-sazeb-by-mohlo-prohloubit-recesi-219870
Návrat nahoru
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12936
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2023 5:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-nespokojeni-cesi-mohou-ohrozit-demokraticke-zaklady-zeme-varuje-vnitro-225135
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Česko Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 


Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA