Matka US Citizen - možnost získat GC nebo očanství

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Matka US Citizen - možnost získat GC nebo očanství

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
ALEX

Registrace: 19. 01. 2009

PříspěvekZaslal: st červenec 13, 2016 11:52 am    Předmět: Matka US Citizen - možnost získat GC nebo očanství Odpovědět s citátem

Dobrý den,
moje matka se narodila 1930 ve Spojených státech. Ve věku cca 4 let odcestovala se svými rodiči, naturalizovanými občany USA) do Čech jako občanka US. Někdy v 80. létech ji byl vystaven pas US. Měla celý život obě dvě občanství. Já jsem ze narodil 1960 v Čechách. Prosím poradíte někdo, zda mohu nějakým způsoben žádat o GC nebo o US občanství?
Info které zatím mám je, že matka maminka neoznámila mé narození včas US úřadů, a že tedy nemohu. Maminka již zemřela. V Chicagu žije početná rodina mých bratranců a setřenic.
Děkuji za případnou reakci. Alex
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červenec 13, 2016 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Pokud o to nijak mamka neusilovala již dříve a US úřady o vás neví, tak po její smrti už je pozdě to řešit.
ALEX

PříspěvekZaslal: čt červenec 21, 2016 1:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jako že už úplně bez šance ? A nebo jen zdlouhavý proces ?
Anonymní

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2016 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

No, mamka umřela a Amíci o tobě nevědí, Co myslíš?
ALEX

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2016 8:23 am    Předmět: re Odpovědět s citátem

Ahoj. Je to celé takové nejasné. S mami jsem tam byl, tedy v US, poprvé 1972 a naposledy 2008. Já sám tam s dětmi, nebo sám jezdím docela pravidelně. Mám tam dost příbuzných. Vzpomínám si, že mi mami říkala že když se na ambasádě v Praze ptala, tak jí řekli, že nemám nárok na občanství, protože moje narození neoznámila us úřadů. Mělo to snad být do věku 5ti let. Mně tam kdysi řekli, že kdybych chtěl zůstat v us, tak že by to nebyl problém. Ale to jsou info hodně staré.
Je ještě jedna věc. Mami rodiče žili v usa, byli Češi a byli naturalizovanými občany us. V roce 36 se vrátili a za války se vzdali us občanství. Mámin bratr se narodil v Česku v 1940, tedy v době, kdy už rodiče nebyli us občany a on v 69 roce dostal v Praze normálně občanství a pas a s celou rodinou odcestoval do usa. Nechápu.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA