manžel Američan s trvalým pobytem v ČR - jak zažádat o GC?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

manžel Američan s trvalým pobytem v ČR - jak zažádat o GC?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
tap-tap
Anonymní

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2016 1:10 pm    Předmět: manžel Američan s trvalým pobytem v ČR - jak zažádat o GC? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj všichni,
mám jeden velký dotaz (nebo spíš tisíc malých) - manžel Američan, žije cca 17 let v ČR, má tu i trvalý pobyt. Loni jsme se vzali a letos se chceme odstěhovat do USA a tak hledám vše okolo zařizování GC. Fórum i stránky USCIS jsem pročetla, různé formuláře vytiskla apod., nicméně nikde jsem se nedočetla, jak postupovat, když oba dva stále bydlíme v ČR. Můžeme požádat odsud z ČR? Neprodlouží se to všechno nějak? Je to vůbec praktické? Nebo máme odletět na ESTU do Ameriky (tedy já na ESTU, manžel normálně) a tam teprve začít žádat o GC? Co je jednodušší a hlavně co je legální? Smile Chceme se vyhnout tomu, aby tam jel manžel teď a já zůstala sama tady bůhví jak dlouho (jako na měsíc dva ok, ale déle ne).
Dál pak - mám adresu trvalého bydliště jinou než manžel, nechtěla se mi se sňatkem měnit, ale v relaitě samozřejmě bydlíme spolu na jedné adrese, mohl by to být při žádosti problém? Vím, že už na I-130 se adresa uvádí.
A ještě jeden dotaz - jak jsem to všechno pročítala dívala se na ty formuláře a ještě delší instrukce, je vůbec reálné, abychom to zvládli sami? Nebo je lepší najmout si právníka (a když jsme v ČR, najmout si právníka v USA)?
Prostě to chceme mít co nejrychleji a bez problémů Very Happy
Moc děkuji za všechny rady!
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2016 6:17 pm    Předmět: Re: manžel Američan s trvalým pobytem v ČR - jak zažádat o G Odpovědět s citátem

tap-tap napsal:
Ahoj všichni,
mám jeden velký dotaz (nebo spíš tisíc malých) - manžel Američan, žije cca 17 let v ČR, má tu i trvalý pobyt. Loni jsme se vzali a letos se chceme odstěhovat do USA a tak hledám vše okolo zařizování GC. Fórum i stránky USCIS jsem pročetla, různé formuláře vytiskla apod., nicméně nikde jsem se nedočetla, jak postupovat, když oba dva stále bydlíme v ČR. Můžeme požádat odsud z ČR? Neprodlouží se to všechno nějak? Je to vůbec praktické? Nebo máme odletět na ESTU do Ameriky (tedy já na ESTU, manžel normálně) a tam teprve začít žádat o GC? Co je jednodušší a hlavně co je legální? Smile Chceme se vyhnout tomu, aby tam jel manžel teď a já zůstala sama tady bůhví jak dlouho (jako na měsíc dva ok, ale déle ne).
Dál pak - mám adresu trvalého bydliště jinou než manžel, nechtěla se mi se sňatkem měnit, ale v relaitě samozřejmě bydlíme spolu na jedné adrese, mohl by to být při žádosti problém? Vím, že už na I-130 se adresa uvádí.
A ještě jeden dotaz - jak jsem to všechno pročítala dívala se na ty formuláře a ještě delší instrukce, je vůbec reálné, abychom to zvládli sami? Nebo je lepší najmout si právníka (a když jsme v ČR, najmout si právníka v USA)?

Zdravim, adresu byste si meli dat spolecnou...cili si dej zmenu,pze to je co chce USCIS videt...spolecnou adresu..i kdyz k vuli prace jste castecne treba kazdy jinde..

Cesky oddaci liste je treba legalizovat I prelozit do AJ, at je uznan I v USA a to jeste pred odeslanim zadosti o GC.
NEjak Ted neodhadnu, jaky je casovy rozdil v imigracnim procesu mimo USA,ale Praha(ambasada USA) by nemela byt zase az tak problem. Urcite by tam manzel mohl ziskat informace. POkud Uz je 14 let v CR , prijde mi rozumnejsi zadat odtama a prodlouzit si pobyt max o rok, nez to komplikovat z USA...muj nazor..)
tap-tap
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červen 01, 2016 7:16 am    Předmět: Re: manžel Američan s trvalým pobytem v ČR - jak zažádat o G Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Lynnet napsal:
tap-tap napsal:
Ahoj všichni,

Zdravim, adresu byste si meli dat spolecnou...cili si dej zmenu,pze to je co chce USCIS videt...spolecnou adresu..i kdyz k vuli prace jste castecne treba kazdy jinde..

Cesky oddaci liste je treba legalizovat I prelozit do AJ, at je uznan I v USA a to jeste pred odeslanim zadosti o GC.
NEjak Ted neodhadnu, jaky je casovy rozdil v imigracnim procesu mimo USA,ale Praha(ambasada USA) by nemela byt zase az tak problem. Urcite by tam manzel mohl ziskat informace. POkud Uz je 14 let v CR , prijde mi rozumnejsi zadat odtama a prodlouzit si pobyt max o rok, nez to komplikovat z USA...muj nazor..)

Děkuji, no jinou adresu mám pouze papírově, na občance, protože se na ní vůbec nezdržuji, bydlím samozřejmě full time s manželem Smile
Bohužel pobyt si o rok odložit nemůžeme, ale přesto díky za radu!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic