Otec GC - syn 21 let,jak zazadat o GC?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Otec GC - syn 21 let,jak zazadat o GC?
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
soccer03

Registrace: 29. 05. 2010

PříspěvekZaslal: st leden 13, 2016 2:00 am    Předmět: Otec GC - syn 21 let,jak zazadat o GC? Odpovědět s citátem

Ahoj vsichni...zajimalo by me jak nebo jake formy potrbuji vyplnit o zazadani o CG? Syn prileti pristi mesic a chtel by tady zustat delsi dobu nebo na trvalo....predem dekuji za pomoc Marty Very Happy
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: st leden 13, 2016 6:16 am    Předmět: Re: Otec GC - syn 21 let,jak zazadat o GC? Odpovědět s citátem

soccer03 napsal:
Ahoj vsichni...zajimalo by me jak nebo jake formy potrbuji vyplnit o zazadani o CG? Syn prileti pristi mesic a chtel by tady zustat delsi dobu nebo na trvalo....predem dekuji za pomoc Marty Very Happy

Ahoj, doufam ze jeste nema...21 let....pak by byl v nejlepsi kategorii a zadost bys musel poslat pred dovrsenim jeho 21 let. Podrobnosti zde.....skoda ze si na to nemyslel trochu drive....pokud si obcan, syn by ji dostal prakticky do par mesicu.

Ale I v dalsich preferovanych kategoriich se na potomky mysli...

http://www.uscis.gov/green-card/green-card-through-family
Clayton

Registrace: 09. 08. 2009

PříspěvekZaslal: st leden 13, 2016 8:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Píše v titulku příspěvku, že otec je GC, tedy občan asi není.
Takže platí tohle:
https://www.uscis.gov/green-card/green-card-through-family/green-card-family-member-permanent-resident
Po dovršení 21 let to trvá docela dlouho. Mám dojem, že teď je to cca 6 let:
"Turning 21 years of age. If you are an unmarried child of a permanent resident, turning 21 years of age may delay the process of becoming a permanent resident or obtaining an immigrant visa. You will no longer qualify as an “Unmarried Child of a Lawful Permanent Resident” (F2A) and will convert to the category of an “Unmarried Son or Daughter of a Lawful Permanent Resident (F2B).” This change in categories may result in a significant delay in your immigrant visa becoming available. For more information on priority dates, see the “Visa Availability & Priority Dates” page."
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: st leden 13, 2016 6:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je tak to jsem prehlidla.

No, skoda,pokud uz ma pres 21 let...jinak by cekal zrejme jen rok,jak ukazuje tabulka v Bulletin.

http://www.uscis.gov/visabulletin-dec-15
soccer03

PříspěvekZaslal: st leden 13, 2016 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

21 let mu bude pristi mesic ( Unor ) a to chce taky prijet,jsem myslel ze kdyz je tady tak zazadame o CG.....jinak proc jsem nezazadal drive ? Do dneska jsem nevedel jestli tady bude chtit zustat....byl tady u mne na prazdninach pred 3 roky a meli jsme trochu problemy se stravou....ja mam americkou rodinu tak jime tak jak manzelka vari Very Happy , kluk vyrustal s jeho mamkou doma ceska strava a taky kdyz odjizdel , tak se nezminoval ze by tady zil...
Clayton

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2016 2:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

soccer03 napsal:
21 let mu bude pristi mesic ( Unor ) a to chce taky prijet,jsem myslel ze kdyz je tady tak zazadame o CG.....jinak proc jsem nezazadal drive ? Do dneska jsem nevedel jestli tady bude chtit zustat....byl tady u mne na prazdninach pred 3 roky a meli jsme trochu problemy se stravou....ja mam americkou rodinu tak jime tak jak manzelka vari Very Happy , kluk vyrustal s jeho mamkou doma ceska strava a taky kdyz odjizdel , tak se nezminoval ze by tady zil...

Zatraceně... No, rozhodující je datum podání žádosti. Tak imigračního právníka a fofrem Smile
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2016 4:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

soccer03 napsal:

JAK PISE Clayton, zadost musi byt podana pred jeho 21 narozeninami....PZE pak ten process je vyrazne kratsi...pze neni moc casu, ten pravnik je dobry napad....

http://www.uscis.gov/family/family-green-card-holders-permanent-residents
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2016 4:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Doufam, ze sem Marty pak napise, jak to jde a jak to dopadne.
soccer03

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2016 7:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chci vsem podekovat za pomoc,taky mam nejake otazky Very Happy .Zajimalo by mne kdyz zazadam o CG pred jeho 21 narozeninamy a v Unoru prileti co dal? Muze tady legalne cekat nez se to vyresi? Zdravotni pojisteni? Prace? Dane?..... A taky by me zajimalo kdyz si udelam americke obcantstvi, jestli by to bylo jednodusi?
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2016 5:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

soccer03 napsal:
Chci vsem podekovat za pomoc,taky mam nejake otazky Very Happy .Zajimalo by mne kdyz zazadam o CG pred jeho 21 narozeninamy a v Unoru prileti co dal? Muze tady legalne cekat nez se to vyresi? Zdravotni pojisteni? Prace? Dane?..... A taky by me zajimalo kdyz si udelam americke obcantstvi, jestli by to bylo jednodusi?

Uz vsechny tyhle otazky bych smerovala imigracnimu pravnikovi,pze hrajete o cas....21 let se blizi a tady pujde o rozdil v letech kdy se karta udeli( muze to byt I 5 let...)....pokud se to nestihne do jeho 21 let.....to odeslani zadosti....Po odeslani zadosti...USCIS ma na webu adresy,kde se odesila...pokud se zada v USA, ci mimo USA...precti si ty odkazy, co tu mas. Jestli se da v dobe procesu cekat v USA je pripad od pripadu...nekdy ano, nekdy ne....pokud se proces odhadne na leta....

Urcite ve meste na imigracniho pravnika narazis ale I tak, tady je nejaky odkaz....obrat se na nektereho,pze zadost musi byt nejen rychle,ale I vecne spravne vyplnena a odeslana, jinak se vraci zpe....

http://www.usimmigrationlawyers.com

Tady je ten nejdulezitejsi formular zadosti i instrukce co je k nemu treba....

http://www.uscis.gov/i-130

Jinak pokud bude cekat tady...USCIS az na vyjimky nepovoluje vycestovat z USA...takze treba I rodny list at si priveze s sebou, mel by mit Apostilu, to je overeni listin pro uzivani v zahranici...vystavuje MZV....najdes na jejich webu....a rodny list je treba prelozit do AJ, nekdy je nutny overeny preklad..atd...pro jistotu at si udela i mezinarodni ridicak Zeneva 1949, ten mu postaci spolu s tim ceskym, na jezdeni po dobu jednoho roku. Pokud bude mit v USA residencni adresu, muze pak delat americky ridicak. Je treba aby mel s sebou nejaky platny cesky doklad mimo pasu, u otisku k vuli karte treba chteji videt obcanku...mozna ne vsude,ale nekde [color=red]ano. Take at si priveze mezinarodni ockovaci prukaz, nektera ockovani pak nebude muset absolvovat uz tady...vydavaji jej ockovaci centra...musi predlozit ockovaci prukaz.

http://www.ockovani.cz/ockovaci-centra-v-ceske-republice/

Apostila

http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/overovani_listin/postup_pri_overovani_listin_vydanych.html

http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/overovani_listin/index.html

Ten Rodny list, jako doklad....uz ale je soucasti I te zadosti.....tak by mel syn urychlene jej nechat prelozit a tu apostilu....a odfaxovat nebo zkopirovat do tveho emailu...., pokud neprileti do te doby odeslani zadosti.....

Zdravotni pojisteni v CR....musi zajit na pojistovnu a pze je predpoklad ze v USA bude dele....tak to tam nahlasit. Ma dve moznosti....bud za nej nekdo bude platit pojisteni v CR( mamka), nebo si zaplati pojisteni do USA, dlouhodobe, nebo se odhlasi z pojisteni. Kazdopadne, pokud se pak casem vrati...CR ma ze zakona pro obcany pojisteni povinne, tak se bude muset znovu prihlasit. Pojistovna pak vyzaduje doklady o placenem pojisteni v USA a doba na kterou doklady chybi, si pojistovna nauctuje k proplaceni zpetne. Urcite tam ale musi zajit, jinak bude veden jako dluznik.

Tve obcanstvi, by momentalne roli nesehralo...uz to nestihnes...."do terminu."
Od podani zadosti az k prisaze do muze vzit za 6 mesicu I dele...ale pokud to nestihnete s tou GC vcas,tak si jej I tak udelej...muzes mit dvoji obcanstvi.
soccer03

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2016 7:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wow....zaridim se podle toho...dekuji
A moje posledni otazka je ...poslat I-130 samotnou nebo zaroven I-485 ?
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2016 8:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

soccer03 napsal:
Wow....zaridim se podle toho...dekuji
A moje posledni otazka je ...poslat I-130 samotnou nebo zaroven I-485 ?

Nejsem pravnik...ale tu se uvadi ze kdyz si v te nejprimejsi kategorii, to je manzelky, deti do 21 let, rodice americkych obcanu, tak posilaji soucasne....ti dalsi az po prideleni cisla....radeji napis dotaz na to imigracnimu pravnikovi...
soccer03

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 2:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vipada to ze se posilaji obe formy I-130 a I-485....vyplnit to neni problem,jenom nevim obe formy chteji I-94 departure record number....jak to udelat kdyz prileti pristi mesic...kdyz bude muset cekat na GC chci aby byl tady a nemusel cekat v CZ...
Radi te mi vzit si pravnika,pred 5lety jsem si vyrizoval GC ja sam a tahle webstranka mi pomohla natolik ze jsem pravnika nepotreboval...dulezite je znat formy ktere se maji poslat ... lidi co tady radi maji tolik zkusenosti/znalosti ze by si zato mohli nechat platit Very Happy
Jinak dekuji vsem za pomoc....moc si toho vazim....
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 6:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

soccer03 napsal:
Vipada to ze se posilaji obe formy I-130 a I-485....vyplnit to neni problem,jenom nevim obe formy chteji I-94 departure record number....jak to udelat kdyz prileti pristi mesic...kdyz bude muset cekat na GC chci aby byl tady a nemusel cekat v CZ...
Radi te mi vzit si pravnika,pred 5lety jsem si vyrizoval GC ja sam a tahle webstranka mi pomohla natolik ze jsem pravnika nepotreboval...dulezite je znat formy ktere se maji poslat ... lidi co tady radi maji tolik zkusenosti/znalosti ze by si zato mohli nechat platit Very Happy
Jinak dekuji vsem za pomoc....moc si toho vazim....

No da se poslat soucasne I s I 765 (pracovni povoleni), ale nemam jistotu ze to plati I v tomhle pripade...cili V tehle imigracni skupine...

Co se tyka I - 94, tak ta je nutna..jako dukaz legalniho vstupu do USA...pokud staci vcas priletet..tak to neni problem...na zadosti muzes pracovat a pak karticku a dalsi udaje, vstup a datum na uzemi USA dopsat. Jeste je treba premyslet I nad tim, aby imigracni uz u vstupu nepojali podezdreni ze sem jede cekat na GC...vek do 21 let a navsteva otce...k vuli toho bych se na pravnika obratila pro radu co je rozumnejsi a schudnejsi.

Vetsinou tady radime jak GC pres snatek, ale petice pro vlastni deti a na formy kdy neni moc casu...a syn je mimo USA, chce neco navic...aby to klaplo a z jednoho- max 2 let, nebylo 6 - 7 let...
Clayton

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 1:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:

Vetsinou tady radime jak GC pres snatek, ale petice pro vlastni deti a na formy kdy neni moc casu...a syn je mimo USA, chce neco navic...aby to klaplo a z jednoho- max 2 let, nebylo 6 - 7 let...

Přesně tak. Většinou se dá obejít bez právníka a i já jsem si většinu věcí zařizoval sám. Ale tady není prostor pro chybu, tady bych byl hodně opatrný.
soccer03

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 3:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze to vipada ze budu muset cekat nez prijede a zarid se podle toho....kdyz ho pusti a nebude mit 21 super,kdyz ho poslou domu,tak bude muset cekat doma nez se to vyridi Crying or Very sad , jak vim ze sve zkusenosti,nez poslem Forms to USCIS tak musi byt vse hotove,to znamena i lekarska prohlidka... jenom nevim,proc je to vse tak slozite...I-485 je kde se ptaji na deti,jeho jmeno jsem uvedl v te forme,asi jsem mel zaskrtnou ze taky zada o GC...v te dobe jsem netusil,ze by sem jednou chtel prijet a zustat...
soccer03

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2016 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajimalo by mne jakou formu potrebuju pro zazadani US obcanstvi....
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2016 10:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na US obcanstvi N-400 .najdes vse na "us.immigration" myslim ze to jde podat i online.
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2016 3:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

soccer03 napsal:
Zajimalo by mne jakou formu potrebuju pro zazadani US obcanstvi....

http://www.uscis.gov/citizenship/learners/apply-citizenship

http://www.uscis.gov/us-citizenship/citizenship-through-naturalization

Pocitej ale,ze to trva par mesicu, nez te pozvou na citizenship test a pak jeste zase nejakou dobu do prisahy....
Tak to pak uz tvuj syn bude muset tech par let cekat....pze uz bude mit vice nez tech 21 let...
soccer03

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2016 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemam jinou cestu...I-130,I-485 potrebuji I-94....takze az sem prileti v unoru,tak mu bude 21let.....zazadame o I-130 a pracovni povoleni a na tu GC si bude muset pockat...lepsi cekat tady nez u nas doma...aspon se zlepsi v anglictine a uvidi jestli tady bude chtit zustat na trvalo
Clayton

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 2:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

soccer03 napsal:
Nemam jinou cestu...I-130,I-485 potrebuji I-94....takze az sem prileti v unoru,tak mu bude 21let.....zazadame o I-130 a pracovni povoleni a na tu GC si bude muset pockat...lepsi cekat tady nez u nas doma...aspon se zlepsi v anglictine a uvidi jestli tady bude chtit zustat na trvalo

Tomu nerozumím. Na základě čeho bude moci zůstat zatím v USA a legálně pracovat?
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 4:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

soccer03 napsal:

No jenze tu bude cekat nelegalne a pracovni povoleni take Jen tak nedostane, to by opravdu musel byt v jine kategorii zadatelu.
soccer03

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 4:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nevim,pisete nez mu bude 21let tak muzeme zazadat I-130,I-485 dohromady,21let a starsi I-130,I-765 a potom GC...
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 5:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

soccer03 napsal:
Tak nevim,pisete nez mu bude 21let tak muzeme zazadat I-130,I-485 dohromady,21let a starsi I-130,I-765 a potom GC...

No, ja prave v tomhle topicu uvadim ze si nejsem jista zda se dokumenty posilaji najednou...u tehle skupiny , uplne neco jineho kdyz zadas jako American pro manzelku nebo deti do 21 let soucasne...posilas vse najednou samozrejme. V kazdem pripade, to potrva par let, pokud budes zadat uz jako citizen a syn prekroci 21 let...a neni ani zaruceno ze USCIS akceptuje ze bude ta leta cekat tu...

Mel si se poptat pravnika a zazadat odsad jeste do dovrseni tech jeho 21 let...syn by byl zatim v CR....stihl bys to, nemusel si mit jeho I 94, ani zdravotni prohlidku,pze to by nasledovalo postupne, nebyla by to soucast zadosti....a on ji mohl udelat v CR pred pohovorem. A doklad mohl odevzdat rovnou u pohovoru......takhle se budes nervovat ze syn tu bude nelegalne a bez prace...pze na akceptovani zadosti...oni maji dost casu...

Procti si jeste jednou vsechny ty odkazy tady na stranky USCIS.

Znovu bulletin...pokud budes zadat jako citizen a syn prekroci 21 let, jsou zrovna v procesu zadosti z roku 2009..,,kdezto GC holder pro deti do 21 let...rok 2015..to je sakra rozdil...to by v CR snad vydrzel....
Dva tydny tady resis co a jak...nikam si nepostoupil a zadost uz si mohl davno odeslat..jen to chce nejakou tu investici do imigracniho pravnika, pze oni vi vice nez my tady, prochazeji jim stohy podobnych pripadu..) v kazdem pripade ti aspon rekne jake formy jsou nutne odeslat ted......rozhodujici je datum odeslani a pokud bude bez chyb, tak je aspon dilci uspech..)
Samozrejme...pokud syn prijede sem, tak proste je stihne to co ostatni...bude muset cekat leta na GC...to uz se snad I drive ozeni a sponzor bude jeho manzelka....)a to bude pak nejrychlejsi...ale to sam vis, take mas GC pres snatek.

http://www.uscis.gov/visabulletin-jan-16

Kde je nekdo, kdo legalizoval sve deti pres sebe,aniz by se tu narodili...?
soccer03

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 2:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zasel jsem na toto forum pro radu,tady mi lidi pomohli s moji GC a usetril jsem spoustu $$$....kdybych mel ty extra $$$,tak bych si najal pravnika a nemel bych zadne starosti,proste nemam ty $$$ abych si ho mohl dovolit....jinak dekuji vsem za rady
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

soccer03 napsal:
Zasel jsem na toto forum pro radu,tady mi lidi pomohli s moji GC a usetril jsem spoustu $$$....kdybych mel ty extra $$$,tak bych si najal pravnika a nemel bych zadne starosti,proste nemam ty $$$ abych si ho mohl dovolit....jinak dekuji vsem za rady

Zase ale, prece vis, ze zadatel , rovna se sponzor a ty syna ke karte sponzorujes...musis v procesu prokazat financni stabilitu, zazemi a tak....a vydaj na pravnika ti prijde moc....?

Anyway.....tvuj syn nebude legalne mit moznost cekat v USA....Jak dlouho to je...uz jsme ti tu dali informace. Po dosazeni veku 21 let, je to mozna az 7 let...ted je priority day pro ty co cekaji od roku 2009...
Nikdo z teto kategorie neodesila soucasne zdravotni prohlidku,pze ta musi byt aktualni,ani zadost o pracovni povoleni. Zdravotni prohlidka se dela az pred pohovorem.

Mj pokud zavolas na USCIS a zeptas se na forms ktere je treba poslat najednou pro synovu skupinu, tez ti poradi....pokud do tech 21 let, tak bych volala hned....pze jinak budes mit na to leta a syn bude muset byt mimo USA...a rozhodla bych se pro odeslani zadosti a syn bude delat prohlidku, otisky i pohovor v CR....bude to rychlejsi...to ale musis odeslat formulare co nejrychleji, ze? Moc casu nemas....
Znovu pisu, manzelska GC, kdy zadaji Americane, Je o necem jinem....neni treba cekat na prideleni cisla a forms se posilaji najednou, ostatni skupiny to maji trosku jinak...

Ja Ti nemuzu Vic poradit.

Myslim ze uzivatelka Piskle, snad legalizovala sveho syna podobne...ale nevim to jiste...
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 9:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jeste ten Rodny List....uz jej ma syn aspon prelozeny a uredne overeny? Ten se posila se zadosti....pokud je v Pze, tak at maka...pze tam to muze stihnout obehat a tobe aspon poslat kopii express postou.
I Apostilu muze dostat na pockani....info o Apostile tu mas taky...nahore v prispevcich.
V pokynech je vyzadovana v imigracnim procesu u matricnich listin vydanych mimo USA...cili I ten cesky rodny list, ale snad se bez ni obejdou...uznaji doklad bez ni...a reknou si o predlozeni Rodneho Listu s apostilou az u pohovoru, jako doplneni..I kdyz to nevim...kazdy pripad je jiny a kazdy urednik take....

Pokud uz teda ma syn Rodny list pripraveny,at ti jej posle co nejrychleji...staci overena kopie,pokud se boji ze jej ztrati posta...a ty delej ty zadosti...normalne, pokud mas vsechny podklady, to trva pul dne...a odesli na spravnou adresu...

Vpodstate hrajes o synovu kartu a legalni pobyt v case...1-1,5 let nebo 7..?
Clayton

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 12:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:

Vpodstate hrajes o synovu kartu a legalni pobyt v case...1-1,5 let nebo 7..?

Přesně tak, Lynnet má naprostou pravdu. Opravdu nevím, jakým trikem by syn mohl zůstat a pracovat v USA než dostane GC. Myslím si, že to nejde. Ale jak psala i Lynnet, s tímhle nikdo z nás osobní zkušenosti nemá.
Trochu je mi smutno, když vidím, kolik lidé kolem mě utrácejí peněz za možnost GC, třeba i přes investiční EB-5 víza (0.5 - 1M USD) a někomu je líto pár stovek dolarů za konzultaci s právníkem a riskuje sedmileté čekání.
soccer03

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 11:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dal jsem na vasi radu a zavolal jsem immigration attorney ...z informacich co jsem mu dal....tak se zada I-130 ...syn by mel priletet nekdy pristi tyden....tak se vse vyplni a potom dopisem I-94 number a poslem ...vse nez mu bude 21 let...
Clayton

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2016 12:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za informaci, jsem rád, že se to pohnulo správným směrem a držím palce, ať to dobře dopadne!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA