CHTĚL TO NĚKDO Z VÁS V ROCE 1989 ...

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

CHTĚL TO NĚKDO Z VÁS V ROCE 1989 ...
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Česko
Autor Zpráva
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12446
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: st leden 22, 2014 4:43 am    Předmět: CHTĚL TO NĚKDO Z VÁS V ROCE 1989 ... Odpovědět s citátem

Tohle jsou narky starsich Cechu ConfusedCHTĚL TO NĚKDO Z VÁS V ROCE 1989:

- aby bylo600 000 nezaměstnaných a 30 000 bezdomovců

- abyžilo 1 200 000 lidí na hranici chudoby

- aby voda zdražila na80 násobek ceny roku 89

- aby plyn zdražil na 15 násobek

- aby elektrika zdražila na 15 násobek

- aby se bytů stavěla polovina a byty zdražily na50 násobek

- aby uhlí a dříví zdražilo na 15 násobek

- aby Metro zdražilo na 32 násobek

- aby seneobdělávalo 7 miliard m 2 zemědělské půdy

- abymasmédiamanipulovala s veřejným míněním

- aby sevybily 2 miliony kusů skotu a trávu neměl kdo žrát

- abyzdraví bylo hlavněpro bohaté

- aby se rodilo v průměrukaždý rok o 50 000 dětíméně

- aby na místo dětí K NÁM přicházeli imigranti z Rumunska ,Ukrajiny, Vietnamu, Slovenska, atd.

- aby vzrostlakriminalita o 300 %

- aby stoupl početvražd o 100%

- aby bylo milion exekucí ročně

- aby se národní podniky předaly zahraničním vlastníkům a ti si odváželi 500 miliard výnosů a zisku ročně

- aby schopní a inteligentní odešli do ciziny

- aby byla rozpoutánaskrytá občanská válka a slušně rozeštván národ

- aby tady byla gigantická byrokracie apřibylo 50 000 státních úředníků

- abychom měli stejnéceny jako v Německu, ale třetinové platy

- aby nám ukradli vodárny, plynárny, energetiku, doly, pískovny, cementárny, cihelny, ocelárny, banky, obchody či tisíce podniků

- aby tady byladiskriminace větší než tady byla

- aby člověk mělstrach vyjít sám večer na ulici

- aby se hodně lidíbálo každého dalšího dne

- aby sibrali advokáta na kde co ze strachu, že je někdo napálí

- aby si například prodavačkynevydělaly za 8 hodin na bydlení, jídlo, oblečení, poplatky a dopravu do práce

- aby tady bylo desetitisícenarkomanů, gambleři na hracích automatech,prostitutky v příhraničí u hlavních silnic,bezohlednost,pokrytectví aběžně vítězila leža nenávist.

To všechno tu totiž n e b y l o, víte? Hlavně vy mladí?!

Ale zato jsme stáli frontu na banány!

….. Oh ta hrůza!!!
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9114
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: st leden 22, 2014 5:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejlepsi jsou ti zatraceni imigranti ze Slovenska. Laughing
Návrat nahoru
Lynnet
Moderator


Registrace: 13. 07. 2006
Příspěvky: 3670
Bydliště: CA

PříspěvekZaslal: st leden 22, 2014 5:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Blabla....ty lidi zapominaji jak zili.....odkladali si poctive do obalek a hrnicku na nutne vydaje a jen malokomu se darilo setrit.
Tu uroven brat zpatky muze jen celozivotni outsider.

Je pravda ze lidi odchazeji a to od dob komancu. To se nezmenilo...
Naopak drive prichazela pracovni vypomoci z Kuby,vietnamci jsou v CR dlouha desetileti,prisla spousta reku.....take pracovat.....dnes holt prichazeji sousede....

Kdyby se do CR vratili vsichni emigranti a ti co pracuji v EU,tak to by asi neprezili..)))


Spousta lidi je ale v pohode...jak to ze ja neznam zadne skuhralky...?
Návrat nahoru
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12446
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: st leden 22, 2014 5:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mel bych sem pridat celou dikuzy z meho FB k tomuto clanku ...
http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/komunisticky-rezim-byl-lepsi-nez-ten-nynejsi-tvrdi-v-pruzkumu-tretina-cechu--1168929

Tady je par z nich Idea

Oni jsou tu ted lidé nějací víc nervozní v Česku,už 3 měsíce se skládá vláda,do které vkládali docela velké naděje,v TV neukazují nic jiného,než vraždy,podvody,týrání a domácí násilí.Jsou bez práce,bez peněz a zadlužení.Vše je prodané,rozkradené,zničené,všechny podniky co za něco stály,nic se nepěstuje jen řepka do pohonných směsí a ještě to je drahé.Tak se prosím Čechům nedivte,a je to můj názor tak a ted mi můžete nadávat,no snad to přežiji ...

...protože chtěli změnu,tak je tu,ted mohou cestovat ale nemají na to,mohou si koupit co chtějí ,ale nemají na to,mohou si volně zanadávat to ano ale je jim to houby platné a v Televizi lžou jako před tím,a ještě podněcují aby si záviděli lidé navzájem,zase můj názor.

...když si vzpomenu na babičku ...ta stále vzpomínala v dobrém na komunisty, jak se měli dobře, cestovali a všichni si byli rovní... prostě idylka.
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 1863

PříspěvekZaslal: st leden 22, 2014 3:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rejpale !

Já jsem ročník 1952, tedy cca 37 roků jsem prožíval "za komunistů" a dnes cosi přes 24 roků v současném režimu, který bych slovem "demokracie" označil leda omylem pod vlivem nějaké blbé drogy. Vzdor poměru 37 roků ku 24 rokům - když odpočtu dobu "ještě hloupého mládí", můžu říci, že to mám tak půl na půl. Mám tedy jisté právo a předpoklady to vcelku nestranně posoudit čistě za sebe...

Abych ozřejmil ten aspekt, kterým na to koukám, na obě ty doby svého života, musím dodat, že moje rodina byla poměrně nadprůměrně za komunistů pronásledovaná, že táta si docela pár roků "odseděl jako politický" a vůbec bych tedy z hlediska materiálna svoje dětství nemohl po pravdě nazývat jako šťastné či cos takového.

Přesto jsem nežehral tehdy a ani dnes nežehrám !

Nemůžeme dnes ještě nic moc srovnávat, protože dnešní doba zatím nemá nějaký závěr - ten ale je již již na spadnutí. Doba "rozvinutého socialismu" za vlády komunistů však skončila a tedy zde již poměrně komplexně hodnotit lze.

Učiním tak letmo teď:

Můj táta seděl, jak již jsem psal, a z kriminálu se vrátil jen proto, že tam měl těžký úraz a pustili jej domů již jako zlomeného úplného invalidu. Tedy již jako dostatečně potrestaného a s vizí dalšího následného trestu pro celou rodinu - tedy ať se o něj staráme sami doma a ne že se za státní prachy bude "válet po špitálech" jako vezeň.

Bydleli jsme původně dost dlouho jako pětičlenná rodina - původně šestičlenná, nejstarší brácha prosím pěkně vnímejte to s plnou váhou těch slov umřel hladem (!!) - v bytě s jedním pokojem, obytnou kuchyní, komorou a předsíní, bez záchodu (byl na chodbě vně bytu) a bez vody - rovněž na chodbě. Jsem ze čtyř bratrů, rodiče plodili jen kluky zřejmě, mimochodem tátovi při mém narození bylo 52 let a mámě 39 let - jsem nejmladší. Máma dřela od rána do večera doslova a do písmene jako kůň a mám slzy v očích i teď, když na to jen pomyslím.

Přesto všechno na celou tu dobu nevzpomínám zatrpkle a žlučovitě. Prostě se tak stalo, co se stát muselo ! Já se díky politickému odměku v době kolem "68" dostal na střední školu - bráchové co přežili však nikoli - a odmaturoval jako nejlepší žák ročníku. Navzdory všem nedoporučením všech možných "uličních komisí" jsem se dostal i na VŠ a opět jsem skončil jako nejlepší student ročníku. Oženil jsem se, mám dvě dcery a žili jsme sic nikoliv v nadbytku, ale celkem šťastně a spokojeně. Ve straně jsem samozřejmě nebyl - ač tedy "strana zájem měla", celý život jsem asi měl nějaké divné štěstí, neb NIKDY (!!) jsem se se svými názory na komunisty netajil a přesto mě již nikdo speciálně kvůli toho nepronásledoval.

Měl jsem poměrně dobře placenou práci - projektant specialista na životní prostředí v největším projektovém ústavu v Československu a dokonce jsem se dostal do zahraničí jako expert na tyto otázky. Manželka středoškolák víceméně podobně - pracuje od počátku u stále stejného zaměstnavatele - kdysi SBČS, dnes KB, jako subalterní administratívní síla s mizerným sic, ale přec jen stálým platem. Naše dcery obě vystudovaly univerzity - již po převratu, měli jsme vždy auto, jezdili na dovolenou, doma koukali na ruskou barevnou televizi Rubin atd.

Nebylo proč ani zaco si vyskakovat, nebylo ani proč se věšet. Celou tu dobu jsem pravidelně poslouchal Hlas Ameriky, BBC, RFE a podobné, režimní zprávy mě zajímaly jako zdroj informací o počasí. Nic moc jako majetky jsme neměli, ale žili jsme jako lidi mezi lidma !!

A teď ten dnešek:

Zopakuji, ještě není definitívní doba na hodnocení, ta doba teprve skončí.

Já jsem po přechodné době politické aktivity - účastnil jsem se zakládání OF, patřím mezi dalo by se říci spoluzakladatele ODS a byl jsem přechodně vedený jako "kádrová rezerva" na ministra životního prostředí - zcela nasraně "s politikou praštil" a v roce 1992 odešel podnikat. To slovo "praštil" klidně berte doslovně, protože jsem se pohádal s Klausem (seniorem) a z ODS teatrálně odešel s tím, že jsem prásknul dveřma, že vypadly z futer !!

V podnikání se mi dařilo a dnes jsem dalo by se řící "samo-důchodce". Pravda částečně taky invalidní, ale jinak zatím "za svoje" - vydělal jsem dost a dost na to, abych dnes již nemusel makat na všechny ty zlodějny státu, kmotrů z ODS a TOP a na Cikány. Celou tu dobu dodnes jsem hodně cestoval - za svoje - a měl všechno, respektíve "na všechno", co jsem chtěl - dalo by se říci, že jsem tedy "šťastný člověk".

Celou tu dobu se kriticky dívám na celý "polistopadový vývoj společnosti" a v zásadě souhlasím se vším, co si Rejpale v úvodu napsal. Není to dobré ! A že to "vše je dobré" tvrdí leda ti zloději a kmotří, co tento stát rozkradli a rozprodali. netřeba k tomu dodávat zbytečně hodně slov, kdo zde žije, ten to vidí.

Moje prognoza je, že tento stav není již dlouho udržitelný a dojde ke katastrofální revoltě, že i pamětníci největších bolševických hrůz budou na doby 50. let vzpomínat se slzou v oku jako na idylickou dobu demokracie a svobody ! A netýká se to pouze jen postkomunistických členů EU, spíše naopak !!

Největší katarze bude v USA a v západní původní části EU. Poteče krev a bude pláč a skřípění zuby. Teprve až toto skončí, teprve potom nastane ten pravý čas to vyhodnotit, cože to dnes žijeme.

Opakuji - spokojení jsou a pochvalně se o dnešku vyjadřují výhradně a pouze ti největší hajzli a zloději ! Ale všeho dočasu...
Návrat nahoru
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12446
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: st leden 22, 2014 7:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Petre, diky za pekny prispevek Smile
Jsem rad, ze jsi se zapojil i do sekce Cechy.

Vim ze jsi psal, ze tvoje dcera zije v USA. Mozna ze ona byla nejchytrejsi z cele tvoji rodiny.
Zjistila, ze to v CR nikdy nebude dobre a tak odesla za lepsim.
Ty nejsi zase tak nadsen z USA, ale rekni, neni ji tam lepsi nez v tom porad socialistickym Cesku Wink
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 1863

PříspěvekZaslal: st leden 22, 2014 11:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Vim ze jsi psal, ze tvoje dcera zije v USA. Mozna ze ona byla nejchytrejsi z cele tvoji rodiny.
Zjistila, ze to v CR nikdy nebude dobre a tak odesla za lepsim.
Ty nejsi zase tak nadsen z USA, ale rekni, neni ji tam lepsi nez v tom porad socialistickym Cesku

Nu tedy, eR-ko, já fakt teď nevím, jak to doopravdy myslíš a zda-li to není lehce maskovaná ironie, spojená s již dobře zamaskovaným sarkasmem... hmm

Dcera - mimochodem moje mladší - samozřejmě ve svých "telecích rocích" šla do USA "za lepším". Celé její "neštěstí s Amerikou" vzniklo tak, že si prostě na prázdniny mezi třetím a čtvrtým ročníkem na obchodní akademii - mimochodem pětileté SŠ studium - odskočila do USA na "kukec" a byla tam celkem tři měsíce a málem z toho byl průser. Nastoupila pak totiž do školy s měsíčním zpožděním a málem, že ji nevyhodili ze školy. Nebýt toho, že opravdu je asi po mě a patřila k vůbec nejlepším jejich studentům všech dob, asi by jí fakticky vyhodili.

Jenže ledva odmaturovala, zmizla opět do USA a bylo utrum. Marně jsem jí před cestou říkal, když už tedy byla přijata na univerzitu tady v Česku, že lepší tedy je vystudovat a pak ať si dělá co chce - nééé !
Takže - a to mě vždy pokroutí jak revma, když jen na to pomyslím - nakonec studovala za nesmyslné peníze v USA a vzdor všem možným stipendiím má dodnes dluhy. Ani mě nenapadne jí to platit ... Twisted Evil

Je tam dnes již bezmála 14 roků, je 11 let vdaná do "zazobané rodiny" za jedináčka a zetě bych sem tam obmyslně zavraždil nějakým obzvláště zavrženíhodným způsobem za to jeho "americké myšlení". Jinak ale si s ním rozumím docela dost - patrně i on má číslo vyšší, viz dále. No a spokojená tam tedy příliš není - alespoň co jsem odpozoroval na mistě. To ale jen na okraj...

V jednom totiž pravdu máš - je hodně "chytrá" a schopná. Já sám "s číslem qwíqwé" jsem na pohodlné členství v Mense, ovšem ona docílila "s prstem v nose" ještě "o poznání" lepšího čísla. Mimochodem - nelze vyloučit, že jednou bude jednomu americkému vědci ruského původu udělena Nobelova cena za medicinu a že jako spoluautor bude uvedena moje dcera ! Již dnes je nositelem dvou nějakých a'la amerických obdob takové ceny - právě za spolupachatelství při výzkumu jakýchsi protirakovinových léků.

Mimochodem a to je signifikantní pro dnešní Ameriku - v tom vědeckém kolektívu toho možného nobelisty ruského původu byl Vietnamec, dva Indové, nejaký Libanonec, moje dcera Češka. Ale ani jeden rodilý Američan !


A dále - jestli si myslíš, že v Česku dnes je nějaký socialismus, potom již nevíš zřejmě, o čem mluvíš. Tady vládne dnes čistě viktoriánský kapitalismus a'la Charles Dickens, o kterémžto se rozmazleným americkým frackům snívá leda v těžkých snech, hraničících s hororem. To ale opět jen na okraj...

...sem se rozkecal o sobě, ale to určitě nikoho nezajímá, já jen, že tady začalo na tuto podivnou zimu jaksi podivně hodně mrznout a tedy se mi udělal čas na kecy.

Tedy rači končím, hoj !
Návrat nahoru
borektRegistrace: 30. 11. 2012
Příspěvky: 933
Bydliště: Canada

PříspěvekZaslal: st leden 22, 2014 11:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nevim jak koho ale me to zajima a dost,ony ty osudy jsou nekdy hodne blizke-teda minule-
Dedu zavreli do koncentraku,pak komousi do jachymova...
no mohl bych pokracovat,ale...
koukam ze milujes historii a jsi v ni hodne dobrej,smekam
(promin jsem mladsi, ale jen o dva roky,kvuli tykani)
Návrat nahoru
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12446
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 12:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petre, klidne me muzes rikat Rudo Smile

Byl to tak trochu sarkasmus, abych te "popich", ale co se da cekat od Rejpala.
Kdybych to neudelal, tak sem nic o sve dceri nenapises Wink

Jsem rad, ze se tve dceri v USA dari. Nevim ale proc se ji tam az tak nelibi, kdyz ma tolik titulu Confused

Jinak proc sem napsal o CR "socialismus", je z duvodu, ze lidi tam porad myslej tim socialistickym zusobem, ze vsechno by melo byt zadarmo Rolling Eyes
Jednou jste v EU, tak uz by jste meli premyslet trochu jinak Razz

Sorry, uz zase rejpu Embarassed
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 1863

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 2:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rudo a Borku !

Díky za "chápavé slova" zpoza oceánu... Very Happy

Moje dcera je po mě. Vzhledem k číslu "qwíqwé" vlastně chválím tímto sám sebe, hi hi hi Jenže ona je po mě i jinak a tudíž mi to jasné je, co ji v Americe chybí a proč tam není zcela spokojená. Ona tam totiž parciálně spokojená je, ale Bohu žel, jen parciálně.

Já sám jako již v podstatě "stařec nad hrobem" najezdím na kole ročně tisíce kilometrů, lítám po horách jak urvaný plakát, cestuju doma i po Evropě a koukám. Chodím pěšky na pivo třebas deset kilometrů, jsem ukecaný "jak stará Blažková", aktívně se zajímám o osudy mi cizích lidí a prostě furt cosi.

Je pravda - dnes již nepracuju a mám tedy zdánlivě nadbytek času. To však vskutku jen zcela zdánlivě. Já jsem totiž takový "magor", že dokážu zřejmě přemírou svých aktivit "zazdít" libovolně velký časový prostor a de facto jsem neustále v časovém presu. Žiju vcelku společensky a přitom jsem de facto asi i docela nerudný člověk - docela paradox, že ?

Já totiž si nedělám žádné obstrukce a říkám vždy "co si doopravdy myslím". Dnes jsem dokonale vypadnul z toho zhoubného systému věcí "honit se furt za prachama" a cítím se skutečně být svobodný člověk. Pravda - mám stěstí či spíše dar od Boha, že na své "všechny radosti mám prostředky". Moje dcera tam za oceánem skoro nic z toho nemá - akorát snad ty prachy vcelku ano, čili jak vidno, ne vše je prachama řešitelné.

Jezdit na kole v Americe je veskrze životu nebezpečná činnost, navíc krajně tam podivná. Dcera s manželem sic má pěkný dům na předměstí (či co to je) u Richmondu VA, ve skutečnosti však jsou na samotě. Mají tam nějakých 8 hektarů pozemků s kusem lesa, s potokem a bobry, dva koně. Má dva stokilové psy, jakési příšerné dogy, že by se i lev asi opatrně rozmýšlel, jak moc bezpečné by bylo, procházet se tam okolo jejich domu.

Jenže - aby nakoupila cos na večeři, je to záležitost skoro hodinové cesty tam a totéž zpět - tedy podle hustoty provozu i méně, ale zaručeně autem. Nejbližší jí blízký člověk, se kterým by zkecla mimo práci - to je na více než hodinu cesty autem a jet někam a nedat si ani blbé pivo - to já rači jdu pěšky či jedu na kole tedy...

Moje dcera je dále po mě zřejmě i tím, že ji dovádí k nepříčetnosti zbytečné jalové kecy. Něco asi jako tady k dokonalosti dovádí expert na naprosto idiotské kecy, jistý big_rig. Mám dost vážné podezření, že to je jakási infekční choroba v Americe, mi se totiž tam jevilo toto býti docela zvykem = mluvit a nevědět o čem. Prostě ani já a ani moje dcera naprosto nesnáší ty plytké idiotské kecy o ničem, ta neustálá přetvářka.

Dceři se dále stýská po tom "sevřeném lidském prostoru" evropských sídel, kde si člověk zajde "na kus řeči" jen tak pěšky. Pěšky = slyšet zpívat ptáky a bzučet včely, vnímat že Slunce hřeje a cítit, že květiny voní. Když její manžel a můj tedy zeť zde v ČR byl poprvé, byl tím viditelně překvapen a zaskočen. Tím, že to, co jsem mu říkal tam u něj doma a čemuž nevěřil, že to je pravda. Jeho toto překvapení se postupně transformovalo v povznesený stav mysli, zvaný "nadšení". Skutečně byl nadšen.

Týden jsme zkoumali Prahu a já dělal průvodce, prolezli kdejakou hospodu a zkusili kdejaké pivo. Naložil jsem je oba do auta a skokli jsme do Krakova v Polsku a tam jsem je provedl a udělal fundovanou přednášku o historii Polska z dob, kdy Krakov byl stolicí. Zavezl jsem je do Vídně a tam v podstatě totéž. Sedli jsme na letadlo a týden jsme se flákali po Římě, pili kafíčka a degustovali pizzy, trajdali po Vatikánu, pozorovali frkot na "Španělských schodech". A já - vcelku až zlomyslně - pozoroval, jak to jeho nabubřelé americké sebevědomí a namyšlenost taje jak zmrzlina v parném létě, když někomu spadne na rozpálený "tratuár".

Proto všechno tedy je moje dcera ne zcela v Americe spokojená. A kdybych tedy podle svého dobrého zvyku měl na naprostou rovinu říci a vyjádřit na dřeň věci - proč tedy vlasrně, zase bych asi urazil spoustu lidí, co Američany vlastně ani nejsou, ale jsou papežštější než všichni papeži v historii dohromnady...

Takže asi tak to je, pánové...
Návrat nahoru
IndyRegistrace: 19. 01. 2014
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 3:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja NE. Ja jsem to nechtela. A moje rodina taky ne.
Ja jsem se mela hezky pred rokem 1989 a jezdila jsem od ROH na tabor a meli jsme krasny lampionovy pruvody. Zlaty komunisti.
Ale bohuzel se stalo co se stalo a tak jsem se prizpusobila Wink
Návrat nahoru
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12446
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 3:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:
Ja NE. Ja jsem to nechtela. A moje rodina taky ne.
Ja jsem se mela hezky pred rokem 1989 a jezdila jsem od ROH na tabor a meli jsme krasny lampionovy pruvody. Zlaty komunisti.
Ale bohuzel se stalo co se stalo a tak jsem se prizpusobila Wink

Proc tedy lidi v CR zvonili klicema, kdyz to nikdo nechtel Confused Wink
Návrat nahoru
IndyRegistrace: 19. 01. 2014
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 3:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
Indy napsal:
Ja NE. Ja jsem to nechtela. A moje rodina taky ne.
Ja jsem se mela hezky pred rokem 1989 a jezdila jsem od ROH na tabor a meli jsme krasny lampionovy pruvody. Zlaty komunisti.
Ale bohuzel se stalo co se stalo a tak jsem se prizpusobila Wink

Proc tedy lidi v CR zvonili klicema, kdyz to nikdo nechtel Confused Wink


Hele to se me a moji maminky nas komunistickej zlej strejc ptal taky!!!! Very Happy
My ale nevime, my tam nebyly Very Happy
Návrat nahoru
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12446
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 3:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:
REJPAL napsal:
Indy napsal:
Ja NE. Ja jsem to nechtela. A moje rodina taky ne.
Ja jsem se mela hezky pred rokem 1989 a jezdila jsem od ROH na tabor a meli jsme krasny lampionovy pruvody. Zlaty komunisti.
Ale bohuzel se stalo co se stalo a tak jsem se prizpusobila Wink

Proc tedy lidi v CR zvonili klicema, kdyz to nikdo nechtel Confused Wink


Hele to se me a moji maminky nas komunistickej zlej strejc ptal taky!!!! Very Happy
My ale nevime, my tam nebyly Very Happy

Kazdyho kdo nadava na dnesni politiku v CR jsem se ptal to samy a kazdej me rikal, ze tam nebyl Confused
Kdo tam tedy byl, ze by zvonili klici jenom Prazaci Wink
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9114
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 4:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lampionove pruvody, Indy?
Návrat nahoru
Lynnet
Moderator


Registrace: 13. 07. 2006
Příspěvky: 3670
Bydliště: CA

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 4:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Lampionove pruvody, Indy?


Co to je....?
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9114
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 4:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lampionove pruvody na vyroci Velke rijnove socialisticke revoluce. Nerikej, ze neznas lampionaky.
Návrat nahoru
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12446
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 4:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:
Big_Rig napsal:
Lampionove pruvody, Indy?


Co to je....?

Skoro bych se me zeptat, kdo to je Wink
Takovy hlasky tady mela kdysi XxX Razz
Návrat nahoru
Lynnet
Moderator


Registrace: 13. 07. 2006
Příspěvky: 3670
Bydliště: CA

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 4:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Lampionove pruvody na vyroci Velke rijnove socialisticke revoluce. Nerikej, ze neznas lampionaky.Jdu se vzdelavat na Wiki. Musela jsem nejaky rocnik chybet..mozna prselo....?
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9114
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 4:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spravny udernik slavil i v desti.
Návrat nahoru
pdmlynek
Moderator


Registrace: 16. 08. 2005
Příspěvky: 6030
Bydliště: Philadelphia area

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 5:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petr Gejdoš napsal:
...
Mimochodem a to je signifikantní pro dnešní Ameriku - v tom vědeckém kolektívu toho možného nobelisty ruského původu byl Vietnamec, dva Indové, nejaký Libanonec, moje dcera Češka. Ale ani jeden rodilý Američan !

...


No, máš pravdu, jestliže ti lidi jsou tak dobří jak píšeš, tak není divu že se hrnou do USA. V USA se za schopné lidi platí více než jinde.

Bohužel co je dobré pro USA nemusí být dobré pro ostatní svět. Nazývá se tomu “brain drain”. Schopní lidé, jako to zní že je Tvá dcera, tak jdou do zemí kde je o ně větší zájem než doma. Bohužel tím se decimuje schopnost lidí v zemí jejich původu. Je to velký plus pro USA, ale pro ostatní svět to je velký problém.
Návrat nahoru
pdmlynek
Moderator


Registrace: 16. 08. 2005
Příspěvky: 6030
Bydliště: Philadelphia area

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 5:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petr Gejdoš napsal:

Jezdit na kole v Americe je veskrze životu nebezpečná činnost, navíc krajně tam podivná. ..


Jak jsem už psal dříve: podle toho kde. V Richmondu je to nezvyklé. Ale v jiných částech USA se na kolách jezdí více.

Lidi na Jihu jsou velice milí, ale nejsou na kola dosti ohleduplní. Nejezdil bych na kolem v Richomondu.

Jinak, jiný kraj, jiný mrav. Pochop (měl by jsi to pochopit, vždyť prý máš IQ lehce na úrovni Menze), že celý svět se nebude točit podle českých norem.
Návrat nahoru
IndyRegistrace: 19. 01. 2014
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 5:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Lampionove pruvody, Indy?


No jasne. A ohnostroj Wink
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9114
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 5:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo, nekterym to chybi. Ale aspon jsi to zazila, tak k tomu muzes neco rict a nepredstiras, jako nekteri, ze jsi byla velky komunistobijec a niiiiiiikdy nebyla ve strane.
Návrat nahoru
IndyRegistrace: 19. 01. 2014
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 6:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
No jo, nekterym to chybi. Ale aspon jsi to zazila, tak k tomu muzes neco rict a nepredstiras, jako nekteri, ze jsi byla velky komunistobijec a niiiiiiikdy nebyla ve strane.


Musim se priznat ze oficialne jsem nebyla ve strane, me jeste nebylo v 89tym 18 let Smile

Ale i kdyz se me tady ptaj jaky to bylo zit v komunismu a ja jim rikam jak byly skoly zadarmo, ucebnice taky, tabory od ROH, zajezdy do lazni od ROH, povinne ockovani u skolniho lekare, lampionovy pruvod s ohnostrojem, mavani mavatkama na prvniho maje a nasledny vylet do masneho prumyslu kde jsme dostali klobasu... tak amici koukaj a neverej jak skvele to bylo Very Happy
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9114
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 6:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing Laughing Laughing Oslnujes emericke burzousty mavatkama a klobasou zdarma a oni jen koukaj, co? Damn I missed you♥♥♥
Návrat nahoru
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12446
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 6:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze jsem mel pravdu, XxX je zpatky na foru Wink
Návrat nahoru
IndyRegistrace: 19. 01. 2014
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 6:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Laughing Laughing Laughing Oslnujes emericke burzousty mavatkama a klobasou zdarma a oni jen koukaj, co? Damn I missed you♥♥♥Ja jim rikam je to co jsem si sama zazila. V nicem nekecam Smile Clovek asi muze vypravet jen to co sam zazil, ne to co znama jedne zname co ma znamou rikala Very Happy

Oni tady si mysli ze kdyz jsme zili v komunismu, tak to znamena zit v zemljance a zrat ze zeme. Nikdo tady nevi jak to tenkrat opravdu bylo pro NAS nepoliticky.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9114
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 6:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
Takze jsem mel pravdu, XxX je zpatky na foru Wink


Aaaaaanebo, si z tebe nekdo dela masivni prdel. Hmmmm, treba ja?
Návrat nahoru
IndyRegistrace: 19. 01. 2014
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 6:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
REJPAL napsal:
Takze jsem mel pravdu, XxX je zpatky na foru Wink


Aaaaaanebo, si z tebe nekdo dela masivni prdel. Hmmmm, treba ja?


A o cem presne je ted rec? Question
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Česko Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 


Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA