Otec američan - získání zelené karty

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Otec američan - získání zelené karty

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
plastick
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2012 6:37 pm    Předmět: Otec američan - získání zelené karty Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj. Měl bych pár dotazů, jak by to vypadalo se zelenou kartou v našem případě. Otec od manželky je američan, emigroval před 26 lety. Manželce je 27 a mně taky. Máme 2 měsíční dceru. Žena má otce zapsaného v rodném listě od narození. Občas jí posílal nějaké šeky (asi je těžko dohledáme). Jsme nyní normálně v kontaktu a bydlí v San Diegu. My nyní uvažujeme o žádosti o zelenou kartu, nechceme jít do USA nelegálně, hlavně ne s malou dcerou. Takže by mě zajímalo:
- máme vůbec nějakou reálnou šanci na zisk GC?
- pokud žena dostane GC, dostanu jí i já?
- jaké dokumenty, případně peníze si budeme muset připravit?
- jak dlouho by se tohle všechno asi vyřizovalo?
Díky moc všem za odpovědi Very Happy
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2012 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Otec tve zeny musi pozadat aby dcera projela za nim,to by nemel byt problem.na vyrizeni tak 3-6.mesicu je to podle kolik maji zadosti.
verzana

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2012 10:27 pm    Předmět: Re: Otec američan - získání zelené karty Odpovědět s citátem

plastick napsal:
...

zakladni info: http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=f63da6c515083210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=f63da6c515083210VgnVCM100000082ca60aRCRD

v pravym sloupci najdes dalsi dulezite veci
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2012 10:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jde o to, jestli ty lidi vubec umi anglicky Wink
plastick
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2012 10:45 pm    Předmět: GC Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Jj, v angličtině problém není. Já se učím a žena umí výborně Smile Takže jestli jsem pochopil dobře, tak tchán podá žádost o GC pro svou dceru. Ta by jí "měla být" podle všeho udělena. Ale nikde nevidím, jak na tom budu já, jako její manžel... Asi by mě docela naštvalo, kdyby ji žena dostala a já s dcerou ne Very Happy
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2012 11:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ty ji dostanes taky
unseen
Anonymní

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 11:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

vy tu tvrdite, ze ji dostane zhruba po pul roce. ale cekaci doba je nekolik let. Takze jak to?
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 1:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

unseen napsal:
vy tu tvrdite, ze ji dostane zhruba po pul roce. ale cekaci doba je nekolik let. Takze jak to?

Deti us obcanu jsou v green karte v prvni skupine,pokud jsou nad 21 let,bohuzel musi uz cekat....zda se ze se cekaci doba dost v teto skupine prodlouzila. Nezbyva nez aby otec manzelky podal petici a uvidite co dal...
Podle tabulek je videt ze mnohem kratsi dobu cekaji deti a pribuzni drzitelu GC...coz se me zda dost nelogicke,pac tech je take jak much a prece jen bych uprednostnila v cekaci dobe pribuzne obcanu...
Pizzaman

Registrace: 27. 08. 2012

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 3:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle nedavno resila kamoska.Ma fotra v Americe,taky citizena.Pravnicka ji rekla ,ze si pres Fotra muze zazadat od GC,ale jenom pokud je svobodna.Jako vdana to prej nejde.Tak nevim co je na tom pravdy.Na pravnicku mam adresu i cislo,je to americanka.
unseen
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 8:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

ty cekaci doby jsou posledni dobou dost sileny.
Me se jedna o todle.
Co se stane, když mi kategorie F2A utece treba o pul roku. neda se "neco" udelat. Protoze si neumim predstavit kvuli pul roku cekat dalsich cca 7.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA