NYC vs clearwater beach

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

NYC vs clearwater beach
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
verzana

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2012 4:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:

Je naka strojovna vubec nutna? Ja nemam ani obycejny prekapavac. Delam turka ... tak jako muj tatik, ded a praded prede mnou Laughing Vzdycky jsem myslel, ze to je predevsim o tom kafe.

To vis ze nutna neni, zalezi na osobnich preferencich (= zmlsanosti). Je to neco jako kdyz me Ford doveze kam potrebuju, ale kdybych se tak mohla projet treba ve Veyronu, hmmm Twisted Evil
Proste jsem skromna holka, takovej konzumni burzoust Embarassed

Tak snad abych tady prestala fnukat a poridila si aspon konvicku nez se posunu do bodu kdy bude strojovna i ten Veyron Laughing

Diky za tip, Eliz.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2012 5:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Elizshabeth napsal:

NYC ještě možná, ale neřekla bych, že evropský styl kávy je v USA nějak extra oblíbený. ...

Co je to evropský styl kávy? V Amstredamu mi káva chutnala jinak než v Benátkách anebo než ve Vídni (musím se přiznat že do kaváren jsem v ČR si ještě nezašel; to radči chodím na pivo).

Pojem “Evropská káva” mi připadá jako otřes něco na co by přišli Europoslanci: vzali by ty nejlepší kávy které Evropští mistři za století vyvynuli, a zestandarizovali by je na produkt který je podprůměrný který nikdo nechce pít. Sad
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2012 5:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Elizshabeth napsal:

NYC ještě možná, ale neřekla bych, že evropský styl kávy je v USA nějak extra oblíbený. ...

Co je to evropský styl kávy? V Amstredamu mi káva chutnala jinak než v Benátkách anebo než ve Vídni (musím se přiznat že do kaváren jsem v ČR si ještě nezašel; to radči chodím na pivo).

Pojem “Evropská káva” mi připadá jako otřes něco na co by přišli Europoslanci: vzali by ty nejlepší kávy které Evropští mistři za století vyvynuli, a zestandarizovali by je na produkt který je podprůměrný který nikdo nechce pít. Sad

Tady se zase někdo snaží rejpat do ničeho.

Káva chutnala jinak? Patrně byla z jiných zrníček. Nebo sis jednou dal Latte a jindy Piccolo. Laughing Rolling Eyes

Mi nešlo o to z čeho kávu děláš, ale o postup jak kávu děláš. Dle mé zkušenosti se v USA pije většinou překapávaná káva zatímco v Evropě je více v oblibě espresso.

Nebo mi chceš tvrdit opak?
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2012 6:19 am    Předmět: Nyc oder clearwatter Odpovědět s citátem

ja mam doma -http://www.coffeetrends.de/category/kaffeemaschinen/ a jsem moc spokojena.Stoji 59 Euro,kava je naschlehana,k tomu si usleham,kdyz mam chut mleko.Jinak se spokojim i s turkem.
Jinak k Tve otazce-sla bych tam,kde budes mit praci.
atom1962

Registrace: 04. 11. 2010

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2012 10:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vykaslete se na kafe....pijte zeleny caj.....je to zdravejsi
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2012 4:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Znám jednu sympatickou baristku, mistrini ČR a 2. a 3. místo na mistrovství světa. Otevřela si svojí kavárnu u Jílového a teďka to myslím zkouší v Německu. V USA to bude asi o hodně těžší prorazit v tomhle oboru.

Tady je jeden článek, kde radí, jaký kávovar si pořídit. Ale je to spíš pro profesionály nebo kavárny.

Presovač se zabudovaným mlýnkem? Hloupost

PS: umí dělat pěkný obrázky z pěny do kapučína, ale na lidi, co pijí turka jako já, to asi nezabírá Smile
verzana

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2012 4:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:
Znám jednu sympatickou baristku, mistrini ČR a 2. a 3. místo na mistrovství světa. Otevřela si svojí kavárnu u Jílového a teďka to myslím zkouší v Německu. V USA to bude asi o hodně těžší prorazit v tomhle oboru.

Tady je jeden článek, kde radí, jaký kávovar si pořídit. Ale je to spíš pro profesionály nebo kavárny.

Presovač se zabudovaným mlýnkem? Hloupost

PS: umí dělat pěkný obrázky z pěny do kapučína, ale na lidi, co pijí turka jako já, to asi nezabírá Smile

Jee k ty jsem chtela jit prave na kurz Latte art, taky me bavilo si delat obrazky...

Mam nejradsi prave to evropsky presso, proto by se hodila ta strojovna.

No nic, jdu si dat ty vymachany fusekle Laughing
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2012 3:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Elizshabeth napsal:
pdmlynek napsal:
Elizshabeth napsal:

...

Tady se zase někdo snaží rejpat do ničeho.
...

Promiň. Já jen dělal srandu. Embarassed
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2012 3:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
atom1962 napsal:

dej si kafe z Mcdonalds...to je stejne po ranu nejlepsi...aji mas zadrmo refeel

Laughing myslis vymachany fusekle? Dobry kafe mi tu chybi. V CR jsem to vyresila kvalitnim pristrojem a dovozem dobryho matrose, ale tady nemam nic z toho Crying or Very sad

Očekávat u fast food jako je McDonald dobré kávu je podobné jako očekávát u fast food dobré jídlo. Do fast food nechodíš si pochotnat, ale jen si dát něco rychle do žaludku. Jak káva, tak jídlo, u McDonalda je o rychlosti, standartu, a levnosti; chuť nebo kvalita, je až na druhém místě.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2012 3:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
atom1962 napsal:

za par let si zvyknes na americky kafe a pak ti to zacne i chutnat a musis to mit kazdy rano.....

Poctive se o to snazim, kazdy den piju instantni humus nescafe, obcas prolozeny starbucksem. Ale ten zlom kdy mi to zacne chutnat ne a ne prijit. Very Happy

Počkej, to nemáte v Houstonu nějakou kavárnu? Pokud vím, poblíž každé větší university se najde kavárny kdy si můžeš najít na cokoliv budeš mít chuť.
verzana

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2012 8:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:

Počkej, to nemáte v Houstonu nějakou kavárnu? Pokud vím, poblíž každé větší university se najde kavárny kdy si můžeš najít na cokoliv budeš mít chuť.

Ja vlastne ani nevim, zkousim zatim nahodne na co narazim (nic moc). O pressu se mi zatim jen zda. Ale je fakt ze jsem to zatim cilene nehledala a v tom bude zakopanej pes. Btw. s jezdenim na uni je konec, ted se jezdi do instituce v Clear Laku = "vesnice". Nekdy v tomhle tydnu to tam snad pojedu "zkontrolovat", tak treba na neco zajimavyho narazim Cool
Clayton

Registrace: 09. 08. 2009

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2012 12:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
verzana napsal:
atom1962 napsal:

Laughing myslis vymachany fusekle? Dobry kafe mi tu chybi. V CR jsem to vyresila kvalitnim pristrojem a dovozem dobryho matrose, ale tady nemam nic z toho Crying or Very sad

Očekávat u fast food jako je McDonald dobré kávu je podobné jako očekávát u fast food dobré jídlo. Do fast food nechodíš si pochotnat, ale jen si dát něco rychle do žaludku. Jak káva, tak jídlo, u McDonalda je o rychlosti, standartu, a levnosti; chuť nebo kvalita, je až na druhém místě.

Káva u McDonalds je opravdu extrém. To se nedá pít ani v největší nouzi. Naopak mám docela rád Starbucks. To považuji za velmi dobrý fast food standard kávy.
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2012 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
pdmlynek napsal:

Ja vlastne ani nevim, zkousim zatim nahodne na co narazim (nic moc). O pressu se mi zatim jen zda. Ale je fakt ze jsem to zatim cilene nehledala a v tom bude zakopanej pes. Btw. s jezdenim na uni je konec, ted se jezdi do instituce v Clear Laku = "vesnice". Nekdy v tomhle tydnu to tam snad pojedu "zkontrolovat", tak treba na neco zajimavyho narazim Cool

Ja myslim,ze kdyz si koupis "kvalitnejsi" prekapavac na WalMarte plus minus $30 a k tomu kvalitni kavu,ne v tech pixlich,do toho si kapnes trochu smetanky,trebas i ochucene pokud preferujes,tak to bude labuzo a budes spokojena Wink
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2012 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Clayton napsal:
pdmlynek napsal:
verzana napsal:
atom1962 napsal:

Káva u McDonalds je opravdu extrém. To se nedá pít ani v největší nouzi. Naopak mám docela rád Starbucks. To považuji za velmi dobrý fast food standard kávy.

Starbucks mam tez rada,ale pokud by to melo byt na dennim poradku nebo 2x denne,tak se to "trochu prodrazi".
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2012 6:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Clayton napsal:

Ja uz piju jenom decaf. McD je OK, pokud to nalejou z cerstve udelane konvice a vrazim do toho 3 cukry a creamery. Jsem v tomhle s Atomem - radsi kafe za dolar z McD nez platit 5 ve Starbucks, i kdyz to kafe je lepsi. Verzana by si mela najit nejaky Love's TS. Prekvapive dobre kafe (Dana rikala, ze ten extra strong Columbia dark roast, co tam maji je dobry, ja neposoudim) a pokud natankuje aspon 50 gallonu dieselu, tak je zadara. Nebo si muze koupit Big Bubba thermosku a ma neomezeny refill za dolar.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2012 6:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jeste jedna perlicka - tatikovi strasne chutnalo straeberry capuccino na jedne benzince v NJ Laughing Od te doby uz jsem to nikde nevidel.
verzana

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2012 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja prave moc nemusim ten americky prekapavany styl, presto diky vsem za tipy. Snad si diky tomu najdu nejaky prijatelny kompromis, abych nemela pocit ze piju furt ty vymachany fusekle Laughing
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2012 8:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
Ja prave moc nemusim ten americky prekapavany styl, presto diky vsem za tipy. Snad si diky tomu najdu nejaky prijatelny kompromis, abych nemela pocit ze piju furt ty vymachany fusekle Laughing

Kup si, za těch 14 usd, tu konvičku na sporák a určitě budeš spokojená. Já se s tím poprvé setkala v Itálii a nedávno jsem to viděla u kamarádky v Praze.

Pokud chceš i pěnu, tak ještě tohle a na nějakou dobu si s tím vystačíš.

http://www.ebay.com/itm/Milk-Coffee-Cappucino-Maker-Shaker-Frother-Whisk-Mixer-eggbeater-2-AA-Batteries-/220876636058?pt=Small_Kitchen_Appliances_US&hash=item336d45ff9a
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 2:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:

Promiň, ale nechápu co Ti brání v tom si uvařit kávu jakým koliv stylem se Ti hodí. Co přesně chceš co nemůžeš najít?
Bowserwilly3

Registrace: 07. 01. 2009

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 3:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyby mel nekdo chut na neco z evropy ,tak tady jsem sehnal pravy uhersky salam.Zasilaji i do kanady. http://www.parthenonfoods.com/
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 3:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty bydlis v Chicagu a nechavas si to posilat za ty nehorazne ceny????
verzana

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 3:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:

Promiň, ale nechápu co Ti brání v tom si uvařit kávu jakým koliv stylem se Ti hodí. Co přesně chceš co nemůžeš najít?

Vsak jsem to uz psala, nechci si ted v nejiste dobe porizovat stroj. Espresso se neda udelat tak, ze zalejes kafe horkou vodou.
Bowserwilly3

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 3:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen ten uherak jsem tady nemohl sehnat.Jinak ceske obchody tu jiz nejsou.Posledni cesky obchod vltava uz taky zavreli a uz se tam da nakupovat jen online a uherak tam stal 2x tolik.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 3:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne kamoska kupovala uherak a lovecak za 8 nekde v Chicagu. Velice kvalitni.
Bowserwilly3

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 3:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Mne kamoska kupovala uherak a lovecak za 8 nekde v Chicagu. Velice kvalitni.
Ten za 8 $ jsem mel taky.Ale dlouho jsem ho nemohl sehnat.Ten ale nebyl pravy madarsky a chutnal trochu jinak.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 5:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
pdmlynek napsal:

Vsak jsem to uz psala, nechci si ted v nejiste dobe porizovat stroj. Espresso se neda udelat tak, ze zalejes kafe horkou vodou.

Jo, budu muset číst víc pečlivě. Cool
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 10:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bowserwilly3 napsal:
Jen ten uherak jsem tady nemohl sehnat.Jinak ceske obchody tu jiz nejsou.Posledni cesky obchod vltava uz taky zavreli a uz se tam da nakupovat jen online a uherak tam stal 2x tolik.

vyskousej "italian dry salami" chutna lip jak uherak
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 10:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

"Lip" je subjektivni vec. Pokud nekdo chce neco, co mu opravdu chutna, tak to nema cenu rozebirat ani premlouvat. Musim ale rict, ze ten reznik z ATL, od ktereho byly ty salamy to mel opravdu vyborne, byla toho poradna stangla a za 8 bucku i velice dobra cena. Kdyz chce ale nekdo echt madarsky, tak musi byt madarsky Very Happy Jako ja a postorenska pastika. Jsoui "lepsi" pastiky, ale ja tu nasi nejradsi.
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 11:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nevim jak uherak ale madarska firma co delala cabajky zkrachovala.
atom1962

Registrace: 04. 11. 2010

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2012 1:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja uz salam nemel dlouho, ale jen sem se chtel zeptat, je zdrave jist takove salamy?....
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA