NYC vs clearwater beach

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

NYC vs clearwater beach
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
sidii731

Registrace: 28. 04. 2012

PříspěvekZaslal: so duben 28, 2012 9:23 am    Předmět: NYC vs clearwater beach Odpovědět s citátem

Dobré jitro všem,
jsem tu nový takže si nejsem uplně jistý jestli topic zakládam do správného místa takže se kdyžtak předem omlouvámSmile
Ale abych se dostal k mému dotazu,jsem mladý 23 letý muž/chlapec xD a chci už od svých 10 let odjet do USA lépe řečeno do NYC nedávno jsem potkal jednoho člověka z NYC a on mi řekl že by mi dokázal sehnat něakou praci kontaktovaly jsme se a vše vypadá víc než dobře,jenže tento týden se mi ozval kamarád z Tampy že pro mě má místo v baru na pláži.
Teď mám hrozné DILEMA co pro mě bude lepší, finančně by to mělo být tak nastejno ale v tampě levnější bydlení. Byl jsem rozhodlý pro NYC ale když jsem viděl pláže v clearwater tak mě to třošku zvyklalo:)
Předem děkuji za jakekoliv odpovědi i rady, přeji hezký den
verzana

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 6:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci ti kazit radost, ale vis ze jako ilegal nebudes mit ani SSN? Co az prijdes o praci? Zamestna te nekdo bez papiru?

Popremyslej o tom spis z tohoto pohledu, kde jako ilegal budes mit vice prilezitosti, nez jestli chces spis na plaz nebo...
sidii731

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 10:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

věc první kdo řekl že tam chci být jako ilegal? Smile věc druhá jen se ptam co by jste si vybraly v mé situaci jakožto člověk kterýho baví být barista(ano je to barista,ne barman). Smile
sidii731

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 10:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

další věc beru to jen jako sezoní praci chci zkusit vypadnout z CZ ted jsem 4 roky na jednom místě dělam svojí práci jen kvůli tomu že na malo město tu beru sakra dost peněz( na číšníka v české republice je podle mě 23500czk sakra dost). Prostě USA je můj sen chci se tam aspoň podívat i kdyby to nebylo pracovně vím s jistotou že tam musím jet.
Prosím nechovejte se jako uředníci v ČR jen mi řekněte jaké místo by jste si vybrali,prosím nebuďte arogantní každej ví o něčem něco, vsadím se že o kávě toho vím víc než vy všichni dohromady ale tohle není battle kdo ví víc.
Jsem pozitivní člověk který nevyhledává problémy jen žádám o prosbu a myslím že tady se člověk dozví o českých lidech co žijí v USA nejvíc Smile
GN Sidii(Martin SIdlIk)
verzana

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 10:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Promin, tak to se omlouvam, z tveho prispevku to tak vypadalo. Nepises jestli mas zelenou, jedes na WAT nebo neco jineho. V kazdem z pripadu bych se rozhodovala asi trochu jinak...

Dost zalezi jaka je tvoje priorita a na jak dlouho mas pracovni povoleni. Pokud je to na trimesicni vizum typu J1, tak je to skoro jedno a volila bych hlavne tak abys mel co nejvice zazitku, tj. tvoje plazova preference (?). Pokud jedes natrvalo, tj. mas zelenou kartu, vic bych se divala, v ktere z oblasti se ti lepe bude darit v tezsich zacatcich. Napr. kde je mene baristu, v pripade ze by neco nevyslo a musel jsi shanet praci. Taky je dobre si vygooglit prumerny plat v urcite oblasti a v danem oboru a dale zakladni vydaje, jako prumerne najmy atd. Podle toho ti vyleze, kde by bylo lepsi se usadit. Min zohlednuj to, ze se ti libi vic na plazi, nad tim muzes premyslet pozdeji az se ti podari v USA zakotvit.
sidii731

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ok asi takhle, tepprv zacinam resit co a jak GC nemam chci jet jen na zkousku J1 odpada protoze nejsem student ale i tak vic a vic premyslim nad NYC protoze je tam opravdu vic moznosti. proste Concrete dzugle je muj sen asi vyhrava NYC Smile budu dal informovat jak vse probiyha. ten clovek z NYC kteryho jsem poznal pracuje dost vysoko ve vlade USA takz by my to mohlo taky dost pomoct Smile dekuji za odpoved Smile
atom1962

Registrace: 04. 11. 2010

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 10:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Very Happy ja bych jel do Tampy....servirovat kafe na plazi a koukat na ty kocky to je neco....v NY je zima, draho dadada..
verzana

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 10:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no abys nebyl prekvapeny. I kdyz mas znamosti vysoko a nekdo ti da praci, neznamena to automaticky, ze jsou ti schopni vyridit pracovni povoleni (i kdyby chteli). Jsou tam limity a prisne podminky, pres ktere nejede vlak. Setkavam se tu s tim casto, ze sami Americani netusi jaky je to problem dlouhodobe pracovni vizum zaridit pokud s tim nemaji cerstve zkusenosti. Napr. v moji kategorii je tzv. h1b cap a to znamena ze mam az do rijna "vyprodany kram". Vic viz na tuto sezonu se nevyda protoze uz byla naplnena kvota. Tecka. Prozrad o ktere viza budes zadat, resp. tvuj zamestnavatel?
atom1962

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
no abys nebyl prekvapeny. I kdyz mas znamosti vysoko a nekdo ti da praci, neznamena to automaticky, ze jsou ti schopni vyridit pracovni povoleni (i kdyby chteli). Jsou tam limity a prisne podminky, pres ktere nejede vlak. Setkavam se tu s tim casto, ze sami Americani netusi jaky je to problem dlouhodobe pracovni vizum zaridit pokud s tim nemaji cerstve zkusenosti. Napr. v moji kategorii je tzv. h1b cap a to znamena ze mam az do rijna "vyprodany kram". Vic viz na tuto sezonu se nevyda protoze uz byla naplnena kvota. Tecka. Prozrad o ktere viza budes zadat, resp. tvuj zamestnavatel?

presne tak,....... ten american mozna jenom byl "nice"....ale jak pak neco po nich chces , te kopnou do zadku
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja bych jel radeji do Tampy je tam nadherne NY je pro turisty a co to je BARISTA ????
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
ja bych jel radeji do Tampy je tam nadherne NY je pro turisty a co to je BARISTA ????

Asi barman Wink
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sidii731 napsal:
další věc beru to jen jako sezoní praci chci zkusit vypadnout z CZ ted jsem 4 roky na jednom místě dělam svojí práci jen kvůli tomu že na malo město tu beru sakra dost peněz( na číšníka v české republice je podle mě 23500czk sakra dost). Prostě USA je můj sen chci se tam aspoň podívat i kdyby to nebylo pracovně vím s jistotou že tam musím jet.
Prosím nechovejte se jako uředníci v ČR jen mi řekněte jaké místo by jste si vybrali,prosím nebuďte arogantní každej ví o něčem něco, vsadím se že o kávě toho vím víc než vy všichni dohromady ale tohle není battle kdo ví víc.
Jsem pozitivní člověk který nevyhledává problémy jen žádám o prosbu a myslím že tady se člověk dozví o českých lidech co žijí v USA nejvíc Smile
GN Sidii(Martin SIdlIk)

Jses nejakej vofouklej Confused
USA neni CR Idea
verzana

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
Henek napsal:

Asi barman Wink

Odbornik na pripravu kavy, barman je neco jinyho
atom1962

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
Rumburak napsal:
Henek napsal:

Asi barman Wink

dej si kafe z Mcdonalds...to je stejne po ranu nejlepsi...aji mas zadrmo refeel
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

atom1962 napsal:

aji mas zadrmo refeel

Refill. Refeel je, kdyz prijde Henek k nam do Frickers ... and feels up the waitresses ... again Laughing Laughing Laughing
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
Rumburak napsal:
Henek napsal:

Asi barman Wink

Dik, tak jsem zase o neco chytrejsi Wink
To musi byt nejake nove ceske slovo. Za komousu jsem ho neslysel Twisted Evil
atom1962

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
atom1962 napsal:

aji mas zadrmo refeel

Refill. Refeel je, kdyz prijde Henek k nam do Frickers ... and feels up the waitresses ... again Laughing Laughing Laughing

hehe
verzana

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

atom1962 napsal:

Laughing myslis vymachany fusekle? Dobry kafe mi tu chybi. V CR jsem to vyresila kvalitnim pristrojem a dovozem dobryho matrose, ale tady nemam nic z toho Crying or Very sad
atom1962

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
atom1962 napsal:

Laughing myslis vymachany fusekle? Dobry kafe mi tu chybi. V CR jsem to vyresila kvalitnim pristrojem a dovozem dobryho matrose, ale tady nemam nic z toho Crying or Very sad

za par let si zvyknes na americky kafe a pak ti to zacne i chutnat a musis to mit kazdy rano.....
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
atom1962 napsal:

Laughing myslis vymachany fusekle?

Tak tohle je dobrej vtip Very Happy Wink
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Barista není barman! Během studia jsem to taky nějakou dobu dělala. http://cs.wikipedia.org/wiki/Barista

NYC ještě možná, ale neřekla bych, že evropský styl kávy je v USA nějak extra oblíbený. I když jak u koho to je pravda. Já beru tu většinu... tady je v kurzu Starbucks nebo bezedný hrneček Very Happy.

Já osobně si nemyslím, že bys byl pro zaměstnavatele v USA natolik zajímavý, aby ti zařídil papíry. Pokud by ti je vůbec vláda dala.

Pokud máš "známého" co ti sežene legálně práci, tak on je tvoje asi jediná šance se dostat do USA pracovně-legálně.
verzana

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

atom1962 napsal:

za par let si zvyknes na americky kafe a pak ti to zacne i chutnat a musis to mit kazdy rano.....

Poctive se o to snazim, kazdy den piju instantni humus nescafe, obcas prolozeny starbucksem. Ale ten zlom kdy mi to zacne chutnat ne a ne prijit. Very Happy
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
atom1962 napsal:

Poctive se o to snazim, kazdy den piju instantni humus nescafe, obcas prolozeny starbucksem. Ale ten zlom kdy mi to zacne chutnat ne a ne prijit. Very Happy

Se ti nedivim Wink
Jaky kafe jsi pila v Evrope Question
Maji tam vic druhu a nebo to ma jinou prichut Idea
atom1962

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
atom1962 napsal:

zacni chodit k macdonalds...tam maj nejlepsi
verzana

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2012 11:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:

Se ti nedivim Wink

S ciste Evropskym nemam skoro zadnou zkusenost. Nechala jsem si posilat cerstvy Jamaica Blue Mountain a pak jeste od jednoho farmare z havajskyho Big Islandu (nevzpomenu si co to bylo za odrudu, uz je to nejakou dobu).
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2012 12:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
Rumburak napsal:

Se ti nedivim Wink

S ciste Evropskym nemam skoro zadnou zkusenost. Nechala jsem si posilat cerstvy Jamaica Blue Mountain a pak jeste od jednoho farmare z havajskyho Big Islandu (nevzpomenu si co to bylo za odrudu, uz je to nejakou dobu).

Dik za typ Wink
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2012 12:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S ciste Evropskym nemam skoro zadnou zkusenost. Nechala jsem si posilat cerstvy Jamaica Blue Mountain a pak jeste od jednoho farmare z havajskyho Big Islandu (nevzpomenu si co to bylo za odrudu, uz je to nejakou dobu).[/quote]

prece tyto kavy koupis tady vsude a jeste lepsi( hawiiska kava je nejlepsi KONA) zkus KENYA AA nebo kavu z Kosta Ricy
verzana

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2012 12:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jo diky za pripomenuti, bylo to 100% Kona http://www.hubbardcoffee.com/

v tom neni problem, ze by nesel sehnat matros. Ale chtelo by to i dobry pristroj, ktery zatim nechci kupovat...
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2012 3:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já sice kávu taky občas piju, ale snažím se co nejméně. Zelený čaj je pro tělo mnohem zdravější.

Přesto si myslím, že na domácí použití je takováhle konvička super.

http://www.ebay.com/itm/3cup-Stove-top-Coffee-maker-Moka-coffee-maker-Coffee-percolator-/200745931408?pt=Small_Kitchen_Appliances_US&hash=item2ebd63d290#ht_1525wt_1154

nebo...

http://www.ebay.com/itm/2cup-Coffee-maker-Stove-top-Coffee-maker-Moka-coffee-maker-Coffee-percolator-/200752146519?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ebdc2a857#ht_1499wt_1154
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2012 3:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
Ale chtelo by to i dobry pristroj, ktery zatim nechci kupovat...

Je naka strojovna vubec nutna? Ja nemam ani obycejny prekapavac. Delam turka ... tak jako muj tatik, ded a praded prede mnou Laughing Vzdycky jsem myslel, ze to je predevsim o tom kafe.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA