Esta - muzou me najednou nepustit?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Esta - muzou me najednou nepustit?
Jdi na stránku 1, 2  Další

Autor Zpráva
Jana02
Anonymní

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 10:42 pm    Předmět: Esta - muzou me najednou nepustit? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj vsem. Kdysi jsem zila v USA nelegalne. Par let. Pak jsem se vratila zpet do Cech. Pak jsem si zaridila novy pas a Estu a zkusila letet zpet do USA. Pustili me. Byla jsem tam jen par tydnu, na dovolenou. Uz asi 3x. Nikdy zadny problem. Zajima me, kdyz neprekrocim povolenou dobu, mam "zaruceno", ze me ted pokazdy pusti? Nebo se muze stat, ze me 10x pusti a pak ne? Dik.
janney

Registrace: 26. 10. 2008

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 11:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na Estu to "zaruceno" nikdy neni.V podstate na nic krome Green card to 100% zaruceno neni.
Zalezi to na danem imigracnim urednikovi nebo na jinych vecech,ktere se jim nemusi zdat.
I na J-1 nam rekli,ze nas proste muzou vratit i bez udani duvodu.
Nevim jak hodne se to "udavani duvodu" za 6 let zmenilo,ale zrovna ESTA je ta nejmene "zarucena" cesta
floridan79

Registrace: 23. 07. 2008

PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 2:39 am    Předmět: Re: Esta - muzou me najednou nepustit? Odpovědět s citátem

Jana02 napsal:
Ahoj vsem. Kdysi jsem zila v USA nelegalne. Par let. Pak jsem se vratila zpet do Cech. Pak jsem si zaridila novy pas a Estu a zkusila letet zpet do USA. Pustili me. Byla jsem tam jen par tydnu, na dovolenou. Uz asi 3x. Nikdy zadny problem. Zajima me, kdyz neprekrocim povolenou dobu, mam "zaruceno", ze me ted pokazdy pusti? Nebo se muze stat, ze me 10x pusti a pak ne? Dik.

Jano muzu se te zeptat na datumy od kdy do kdy jsi tam zila nelegalne a kdy jsi to zkusila poprve na novy pas s estou tam letet? dost by me to zajimalo, jsem v polovicni fazi zatim a premyslim jestli ma cenu tam letet. diky
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 3:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nicmene ambasada USA tvrdi ze kdo byl v USA nelegalne,mel zamitnute visum v minulosti atp,je na Estu neprijatelny,PAC neprojde bud pri schvalovani nebo u imigracnich...

Pro tyhle lidi a dalsi co chteji byt dele nez 3 mesice v USA,stale vydavaji visa.....
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 4:23 pm    Předmět: Re: Esta - muzou me najednou nepustit? Odpovědět s citátem

floridan79 napsal:
Jana02 napsal:

Jano muzu se te zeptat na datumy od kdy do kdy jsi tam zila nelegalne a kdy jsi to zkusila poprve na novy pas s estou tam letet? dost by me to zajimalo, jsem v polovicni fazi zatim a premyslim jestli ma cenu tam letet. diky

Jana tu psala pred rokem,nevim,jestli ti odepise.
Ja mela kamosku,co to podobne jako Jana udelala po 5 letech!
ALE,fakt to nikde zarucene nemas,ze te pusti.
floridan79

PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 4:48 pm    Předmět: Re: Esta - muzou me najednou nepustit? Odpovědět s citátem

PiPi napsal:
floridan79 napsal:
Jana02 napsal:

Jana tu psala pred rokem,nevim,jestli ti odepise.
Ja mela kamosku,co to podobne jako Jana udelala po 5 letech!
ALE,fakt to nikde zarucene nemas,ze te pusti.

jojo vsiml jsem si ze to psala jen tak neprihlasena takze se asi ani nedozvi o dalsim komentari.... kazdopadne to je me jasne ze to neni zarucene to ani necekam, jen me zajimalo jestlis e to nekomu povedlo, ma-li cenu zkouset utratit 10 tacu za letenku do NYC... ja tam byl jako turista v r2000 a prodlouzil jsem si to z lasky k floride do 2004 pak jsem odjel sam kvuli zensky... dodnes toho lituju. jak zacla esta hned jsem ji zkusil nelhal jsem tam a esta prosla.. ovsem jsem ji nukdy nevyuzil ze strachu ze me otocej... az ted slysim pripady ze to nekomu vyslo tak me zajimalo po jake dobe... ja jsem v cechistanu uz 8,5 roku a dle jejich zakonu bych mel mit 10ti letej ban... ale nikdy me ho nikdo nerekl, jen par let nazpet jsem chtel do kanady a nedali vizum ze vedeli presne datumy kdy jsem odlit do usa a kdy zpet... asi maj nejakou spolecnou databazi co se letist tyka... takze zvazuju jestli vubec na cenu si ted udelat dalsi estu a letet tam... pac ta esta prosta poprvy a daji i ted.. samoze muzu jit na ambasadu a pozadat o vizum... ale z toho mam nejak strach abych tim na sebe teprva neuvalil tech 10 let, presne nevim od kdy to pocitaj, jestli od doby opusteni usa nebo od doby kdy na to prijdou... proto se ptam na ty udaje, proste za 8 a pul roku porad myslim na jinou nez v ktere ted musim bydlet... kazdopadne dik za odezvu, nekteri starousedlici si mozna myslej dalsi hurvajz, ale ja uz tam mam lecos za sebou a tady bohuzel taky a doma je proste doma. doma nemusi byt vzdy tam kde se clovek narodil, ale tam kde se doma citi byt, ze? Wink
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 7:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze kanadani presne vi kdy a jak dlouho jsi v US prekrocil pobyt a zamitli ti vizum. Ty se ale obavas, ze bys na sebe upozornil, kdybys zadal o US vizum a ze by ti teprve zacal ban, protoze americani o tobe jeste nic nevi?

To vis, ze nejsi hurvajz ...
floridan79

PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 7:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Takze kanadani presne vi kdy a jak dlouho jsi v US prekrocil pobyt a zamitli ti vizum. Ty se ale obavas, ze bys na sebe upozornil, kdybys zadal o US vizum a ze by ti teprve zacal ban, protoze americani o tobe jeste nic nevi?

To vis, ze nejsi hurvajz ...

no kamo v pripade ze se to od kanadanu dostalo zpet do usa ze jsem u nich zadal tak to ruzove neni.... ale nekdo nemuze vedet ze jen kanadani nenahledli do databaze usa o priletech a odletech.... bud tam neco pripsali a jsem doomed a nebo tam taky nic pripsat nemuseli. tot otazka na kterou mi nikdo neodpovi... hele kazdej vyuziva moznosti ktere ma... proto se tu na vse ptam, treba se dovim ze nekdo mel podobnou zkusenost.. takze nemusi vse byt jak si to ty vylozis. otazkou proste je jestli to muzou amici ted vedet ze jsem neuspesne zadal o kanadske vizum... dle meho si myslim ze jo, logicky by si meli informace predavat z obou stran. ale take v tom muzou mit neuveritelnej bordel jako ve vsem. viz nahore v tomdle vlaknu uz jsou 2 kteri to zrejme zkusili podobne a asi to vyslo. ale taky nerikam ze se hned zitra pozenu na letiste. tak prosim neodsuzuj, tebe taky nikdo nesoudi Wink ale dik za poznamku, ja to ted vidim jen jednostanne, alespon mam nazor on nekoho kdo tady ma co rict k jakemukoliv tematu.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 8:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To, ze mel nekdo podobnou zkusenost, celkem nic neznamena. Kazdy pripad je jiny a nikdo presne nevi, co na tebe maji a jak to probehne. Nemluve o tom, ze zalezi casto na tom, jak se vyspi nejaky urednik.

Tvuj pripad vypada vicemene takto - CND a USA se po 9/11 deli o info ohledne navstevniku, imigrace, prekroceni hranic, pasazeru na palubach letadel atd. Kanadani ti zamitli to vizum, protoze ty informace o tobe dostali od americanu, coz by ti myslim melo davno dojit, kdyby jsi se nad tim jenom trochu objektivne zamyslel. To jestli jsi zadal o vizum do CND je amikum putna, stejne jako je kanadanum putna, jestli jsi zadal o vizum do USA ... co jim neni putna, je to, ze jsi o 4 roky prekrocil legalni pobyt v USA. CND je ti uzavrena.

To, ze jsi dostal ESTA vubec nic neznamena, uz jsme tady na foru o tom tisickrat psali. ESTA dostane vicemene kazdy a pak je otoci na port of entry v USA. Takze vyplnovat si to muzes, zadat o to muzes, dostat to muzes ... ale je ti naprosto na nic.

Vizum TED nedostanes ani omylem ... mozna kdyby jsi tam prisel s par miliardama dolaru a investicnim planem na vytvoreni stovek pracovnich mist, tak by ti to dali. Cekej, az vyprsi tech deset let od te doby, co jsi opustil USA. Pak zajdi na ambasadu, vsechno jim rekni po pravde. S pritupem typu "budu lhat, abych na sebe upozornil, protoze oni o tom nic nevi a kanadani tam treba nic nepripsali" akorat seres sam sobe na hlavu. Mozna ti to daji, ale mel by sis uvedomit jednu vec, ktera vam hurvajzum nedochazi - ambasada je v Praze na to, aby chranila zajmy USA. Neslouzi cechum ani cesku, nezajima je, co chces ty, na co si ty myslis, ze mas narok, nebo to, ze nekdo v "podobne situaci" se sem dostal a ty chces taky. Ten 10 year ban neni neco, co vyprsi a mas cisty rejstrik a muzes si sem jezdit jak chces Je to naproste MINIMUM. Jinymi slovy ten ban je dozivotni, dokud DOS a DHS nerozhodnou jinak. Nedavno jsme tady meli clanek (kdopak ho sem daval?) o tom, ze i nekdo kdo je provdany za US obcana a ma tady narozene deti, dostane ban a bude cekat v zemi puvodu tech 10 let. Obzvlast ted, kdy se USA bude muset potykat s potencialni legalizaci 13-ti milionu lidi, je krajne nepravdepodobne, ze te sem jeste nekdy v dohledne dobe pusti.

Nemusis byt zadny odbornik na imigraci, aby ti toto doslo. Treba se tady ale nejaky odbornik najde a opravi me a napise ti jaka je to brnkacka a jak to mas udelat. Hodne stesti.
floridan79

PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo, to zni logicky, dik za tak obsahlou a vycerpavajici informaci
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 2:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja porad myslim,ze to zalezi na stesti,i kdyz to asi zni jako "klisee"(nebo jak se tomu nadava Laughing )
Jak jsem psala o te me kamosce,byla tu 3x nebo 4x,pri poslednim odletu z USA do CR,po tom co prekrocila,ju dusili(ano pri odletu do CR),lhala jak mohla,razitko(ban) do pasu nedostala!!
V CR byla zhruba 6 let a s novym biopasem+Estou(pred tim mela stary pas a turist'aka) se po asi 6 letech vratila a absolutne bez problemu vkrocila opet na uzemi USA.
Mela obavy a to same co ty,jestli risknout ty penize za letenku nebo ne. Riskla a podarilo se. Jestli to tak bude u tebe nebo nekoho jineho.............to je to co pisu,at delas co delas nebo jsi kdo jsi,tu zaruku ti opravdu nikdo neda.
No mozna kdybys byl Justin Bieber nebo naka ceska topmodelka Laughing
eva64

Registrace: 28. 02. 2009

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 4:36 pm    Předmět: překročení pobytu Odpovědět s citátem

ahoj v USA jsem žila 98-2003 ilegál,vrátila jsem se do ČR a samozřejmě chtěla zpátky.V roce 2009 jsem jela na nový pas a estu a ejhle,hned v NY mi sebrali a po 8.hod.výslechu,braní otisků,vyhledávání v databázi hledaných.....mi otočili s tím,že až budu mít vízum,mám se vrátit,což mi přišlo vtipný Sad psala jsem na ambasádu a tam mi odepsali- na estu už nikdy,jen na vízum,ale s tím že mám 10.letý zákaz,ale naštěstí se to počítá od odjezdu z USA.Vydržela jsem to a zkusila zažádat o vízum ted v říjnu,a já ho dostalaaaaa.Hurá.Jen doufám že se to nebude v NY nebo kdekoli jinde opakovat...brrr
Nikl
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 2:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dej pak vedet, jak jsi dopadla.
eva64

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 11:34 am    Předmět: esta Odpovědět s citátem

určitě...asi je to opravdu o štěstí..já jsem na imigračce narazila na nějakáho čínana nebo co to bylo,tak mi hned napadlo,jak se tam asi dostala jeho rodina...smutný Sad
Nikl
Anonymní

PříspěvekZaslal: po prosinec 02, 2013 12:29 pm    Předmět: Re: esta Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

eva64 napsal:
já jsem na imigračce narazila na nějakáho čínana nebo co to bylo,tak mi hned napadlo,jak se tam asi dostala jeho rodina...smutný Sad

Mozna, tak je jeho rodina uz z dob divokoho zapadu. Puvodni tam jsou jen Indiani, ostatni jsou naplavenina odevsad.
Ty jsi ten, kdo pretahl, on je tam urcite legalne, kdyz dela na imigracce. Wink
eva64

PříspěvekZaslal: po prosinec 02, 2013 4:53 pm    Předmět: esta Odpovědět s citátem

???????? nerozumim.....já jsem jen psala svý zkušenosti.Někdo přetáhne a pustí ho tam a někoho ne,tot vše.
Nikl
Anonymní

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 2:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Nerozumis?

1) Napises, ze jsi na imigracce dostala Cinana nebo co to bylo. Ani nevis, kdo te odbavoval a jeste ho urazis
2) Hned te napadlo, jak se tam dostala jeho rodina. Pekne od nekoho, kdo pretahne a jeste si dovoli podezirat ostatni. Rolling Eyes

Uz rozumis?
Grace

Registrace: 26. 05. 2011

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 10:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikl napsal:
Nerozumis?

1) Napises, ze jsi na imigracce dostala Cinana nebo co to bylo. Ani nevis, kdo te odbavoval a jeste ho urazis
2) Hned te napadlo, jak se tam dostala jeho rodina. Pekne od nekoho, kdo pretahne a jeste si dovoli podezirat ostatni. Rolling Eyes

Uz rozumis?

Mně spíš přišlo, že eva64 to takhle nemyslela. Když jsem četla její příspěvek, tak to na mě působilo tak, že jí přijde smutné, že jí tohle mimoděk proběhlo hlavou. Neviděla bych v tom urážku někoho, nebo rasizmus,...
eva64

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 11:10 am    Předmět: esta Odpovědět s citátem

ted mně přijde líto,že jsem sem vůbec něco psala.
Nick ty jsi svině první třídy,radši si pořádně zamrdej,odlehčí ti to mozek!
brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 12:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jak se takhle muze nekdo vyjadrovat Crying or Very sad
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 6:37 pm    Předmět: Re: esta Odpovědět s citátem

eva64 napsal:
ted mně přijde líto,že jsem sem vůbec něco psala.
Nick ty jsi svině první třídy,radši si pořádně zamrdej,odlehčí ti to mozek!

WOW,MNE TED PRIJDE "LITO",ZE TI TADY VUBEC NEKDO RADIL Exclamation Rolling Eyes
borekt

Registrace: 30. 11. 2012

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 10:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to je sila,co?? Az jsem si sedl na pr...
To jaksi nepochopim,schytali jste to hezky a prava povaha se ukazala.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 11:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vy nadelate. Nick sem zadny nechodi, asi to psala svemu manzelovi a to je jenom mezi nima.
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 11:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na mluve se taky dost odrazi to co je uvnitr cloveka nemyslis? myslim ze je to hodne podcenovany ale vyjadrovani o cloveku dost napovi
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: st prosinec 04, 2013 12:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Neni sprosty ten, kdo sproste mkuvi, ale ten, kdo sproste mysli. Ja mam, po pravde receno, vetsi problem s tou jeji "cinskou" rasistickou poznamkou. Ten "cinan nebo co" byl treba veteran, skoro urcite se tady narodil, delal svou praci a delal ji dobre, kdyz ji sem nepustil a ona na nej haze spinu? Z takovych jako ona je mi zle. Nechtel jsem se k tomu vubec vyjadrovat, ale kdyz uz si tady pustila hubu na spacir, pridam i svych $5.05.
borekt

Registrace: 30. 11. 2012

PříspěvekZaslal: st prosinec 04, 2013 12:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To mne dostalo jako prvni,a to ze je nekdo sprostej?Palivec byl taky znamy sprostat ale byl sectelej....
Jsou veci ktere nepochopim,kdyby tam byl Indian tak je to snad jedno ne???
necham toho je mi zle z takovejch lidi a to snesu hodne.
eva64

PříspěvekZaslal: st prosinec 04, 2013 11:42 am    Předmět: esta Odpovědět s citátem

mně je zase špatně z vás vy moralisti,tady soudíte druhý a samy jste ještě horší, vyzobrazily jste si mě a "čínana" napadáte mě tady skrz rasismus,je to normální???? Ani jednoho neznáte a soudíte?Jo a prominte za to pro vás sprostý slovo,vy to vlastně asi ani neznáte,protože jinak by jste přemýšleli trochu jinak.....Sbohem !!!!!!!!!!!!A pravda pro mě a pro mého manžela to rozhodně není problém,ten problém je ve vás...
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: st prosinec 04, 2013 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Neni sprosty ten, kdo sproste mkuvi, ale ten, kdo sproste mysli. Ja mam, po pravde receno, vetsi problem s tou jeji "cinskou" rasistickou poznamkou. Ten "cinan nebo co" byl treba veteran, skoro urcite se tady narodil, delal svou praci a delal ji dobre, kdyz ji sem nepustil a ona na nej haze spinu? Z takovych jako ona je mi zle. Nechtel jsem se k tomu vubec vyjadrovat, ale kdyz uz si tady pustila hubu na spacir, pridam i svych $5.05.

ten kdo sproste mysli i zakonite sproste mluvi
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: st prosinec 04, 2013 2:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mamco , to vubec neni pravda. Podivej se na prumerneho politika treba behem te soucasne imigracni debaty. Nikdo z nich sproste nemluvi, zaobaluji svou nenavist, xenofobii a rasismus velice dobre a slusne. Presto maji v tech svych hlavach sprostarny nejvyssiho kalibru. Nebo ten posledni prispevek evy64. Nic sprosteho tam neni, ale ta jeji vulgarni, buranska osobnost z toho jenom vyzaruje.
eva64

PříspěvekZaslal: st prosinec 04, 2013 2:41 pm    Předmět: esta Odpovědět s citátem

no to ted nepřenesu přes srdce..... Laughing jsem ráda že jsi a jak to všechno dokážeš vysvětlit.Nejste vy tam nějaký už neštastný????Asi furt nechtěný imigranti vid ,no to máte blbí.Burani se opravdu nezapřou viz ty a tady ten spol co si hrajou na amíky o který amíci absolutně nestojí...jste mi k smíchu.....takhle vznikali kolaboranti,zmrdi kteří udávali druhý a skrývali se za tou svojí šlupkou slušnosti..krysy
a pro toho pitomce bruka nebo jak si říká odpověd: já možná mluvim a přemýšlím sprostě,ale ty tady tak jednáš i s těma pitomcema tady a jeden vtip pro tebe ty moralisto:víš jak dlouho trvá milování?dva tři štouchy pak se mrdá...tak si to přeber blbe
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Pomoc SOS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA