Koupe ojeteho auta nebo leasing?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Koupe ojeteho auta nebo leasing?
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> US Cars - AMERIKY - Americka auta
Autor Zpráva
verzana

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: ne únor 05, 2012 10:13 pm    Předmět: Koupe ojeteho auta nebo leasing? Odpovědět s citátem

Prave ted dost bojuju s myslenkou jak na auto. Mam cca 6-7 tis USD ktere na to muzu pouzit, ale to tady v Houstonu stezi staci na nake "lepsi" ojete. Dealeri tu ve me nebudi moc duvery. Bojim se ze se to po*ere a co pak?

Napadlo me (teda myho muze), ze bysme mohli zkusit leasing. Nove auto, 2-3 tis downpayment, pak mesicne platit tak 100-200 USD po dobu dvou az tri let. Pak se auto musi vratit, nikdy neni nase. Zase neni starost s prodejem...

Potrebuju "100 procentni" spolehlivost a pochopitelne nechcem vyzdimat uspory hned na zacatku. Takze pokud se smirim s tim, ze penize vyhazuju z okna, zda se mi to jako docela prijatelna moznost.

Co si o tom myslite?

Jak nakupujete ojety auta? Mate znamy? Nebo proste zkusite stesti a bud to vyjde nebo ne?
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: ne únor 05, 2012 10:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

leasing je dobre kdyz mas svuj bysnys tak ze to das do nakladu.
zalezi jake auto chces?koupis levneji auto po leasingu kolem $ 300. mesicne
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: ne únor 05, 2012 10:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš pravdu, dealeři jsou stejné mrchy v USA jako v ČR. Bohužel. Alespoň nějací.

Ohledně leasing nebo nákup: jako ze vším v životě, nic není zadara. Jestli budeš řídit auto za 30K USD, tak za něj budeš platit fůru peněz ať to koupíš nebo ať je to na lease. Lease neznamená že oni Ti pujčí drahé auto za málo peněz.

Já kupuji auta každých pár let (ať pro sebe nebo pro ženu), a tak jsem si to taky jednou prostudoval. Prý udělat lease se vyplatí jen pro lidi co chtějí vždy jezdit v novým (0-2 let) autě. Leasing přijde levněji než si koupit nové auto, a pak ho prodat za 2 roky a koupit jiné nové. Pro lidi co chtějí si koupit nové auto, ale mít to na 5, 8, nebo více let, tak je to prý levnější si nové auto koupit, než dělat lease.

Pro mě není ani tak důležité mít auto nové, takže já kupuji auta co jsou 2-3 roky staré a mají 30-50K mil na odometru, a prodám je než začnou s tím být problémy (tak 120K nebo 8 let). Koupit auto 2 nebo 3 roky staré je tak za 40-70% originální ceny.

Ohledně spolehlivosti aut, tak v dnešní době ani nezáleží na značce, ale na údržbě. Najdeš mnoho lidí co Ti řeknou jak výborné je auto nějaké značky, a pak najdeš hodně lidí co Ti řeknou jak je auto té značky mizerné. Spíš se dívej po druhu aut které je pro váš život pohodlné.

Můžeš si koupit auto přes dealera, nebo přes internet (např. eBay). Já dělal obojí, a byl jsem spokojený s obouma. Jestliže ale půjdeš k dealerovy, tak jen když Ti dá někdo doporučení; pak dealerovy zatelefonuješ a uděláš appointment.

Jinak, je mnoho knížek kolik auta stojí, a jak koupit auto. Koupit si pár knížek o tom za $30-$50 se vyplatí.
verzana

PříspěvekZaslal: ne únor 05, 2012 10:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:

To nabizej tam kde se nabizi i leasing noveho?
Zapomnela jsem napsat, ze nemam zadnou credit history.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: ne únor 05, 2012 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
Henek napsal:

Leasing ojetého auta neexistuje. Alespoň né za rozumné ceny.
verzana

PříspěvekZaslal: ne únor 05, 2012 11:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:

Pro lidi co chtějí si koupit nové auto, ale mít to na 5, 8, nebo více let, tak je to prý levnější si nové auto koupit, než dělat lease.

To je priblizne nas pripad, stalo by nas to ale cele uspory. Radeji nez se rozkoukame nebudem delat takove kroky na krev. Proto zvazujem ten lease. Za dva roky prece jen uz budem rozjeti, ted na zacatku moc nevime, co si muzem dovolit.

pdmlynek napsal:
Pro mě není ani tak důležité mít auto nové, takže já kupuji auta co jsou 2-3 roky staré a mají 30-50K mil na odometru, a prodám je než začnou s tím být problémy (tak 120K nebo 8 let). Koupit auto 2 nebo 3 roky staré je tak za 40-70% originální ceny.

Tohle byl puvodne nas plan, ale uz je mi z tech dealeru na bliti i tady. Bojim se. Doporuceni nemam zadne.

Uprimne je mi celkem jedno v cem muj zadek bude jezdit, nejdulezitejsi je at se to nepodela.

pdmlynek napsal:
... přes internet (např. eBay).

To ses nebal?

Diky za podrobny rozbor!
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: ne únor 05, 2012 11:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
Henek napsal:

tam kde prodavaji nove maji i ojete certifikovane i ze zarukou nebo koukni na www.car.com
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 12:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nó, ale jestliže Gejdoš má pravdu, a bude v 2012 konec světa, nebo alespoň USA, tak to stejně bude jedno jak spolehlivé auto si koupíš. Nebo, prý podle reklamy co bude vysílaná za pár hodin, tak si musíš koupit něco co vydrží TEOTWAWKI (konec světa):

http://www.youtube.com/watch?v=XxFYYP8040A

Smile
verzana

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 2:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing ajoo konec sveta, no tak to je v klidu, to jdu k mexikum na roh...
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 6:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kupovat auto neni takovy horror. nezapomen ze vsichni deaeri se musi chovat taj, jak parent firma chce. vsechny dealy, leasing atd je kazdy mesic presne popsane od 'rekneme' forda a kazdy dealer ma ty same moznosti.. za 6-7 tisic dostanete ok used car, nic zvlastniho. jinak leasing je moznost kterou diskutujem kazdycg nekolik let jsou ta ruzne danove vyhoda ale pro mne vek]lu problem je ten rocni liit of 12,000 nebo 15,000 mil....vice a plati se za kazdou mil na konci leasingu.my delame prumere 18,000-20,000 rocne tak to nejde.
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 7:36 am    Předmět: Koupe ojeteho auta Odpovědět s citátem

Ja osobne bych si koupila auto nove,na leasing.ta jistota,ze je auto v zaruce,je pro me podstatne dulezitejsi,nez mit pak eventuelne starosti s ojetym autem a bez zaruk.Radsi bych usetrila na jinych vecech.
atom1962

Registrace: 04. 11. 2010

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 12:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

i used to sell cars for living, and i learned one thing, .... never finance a car, always pay cash......omlouvam se za tu anglictinu ale v te anglictine to ma takovy lepsi smrnc...
alespon to mi vzdycky rikali vsichni car dealers...
a jeste jedna rada, nikdy nejdi do dealership, pokud nejsi pripraven koupit auto, protoze jak tam vejdes, bez auta te nenechaj odejit.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 3:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

atom1962 napsal:
i used to sell cars for living, and i learned one thing, .... never finance a car, always pay cash......omlouvam se za tu anglictinu ale v te anglictine to ma takovy lepsi smrnc...
alespon to mi vzdycky rikali vsichni car dealers...

Docela souhlasím. Dealers na půjčkách vydělávají. Proto je nabízejí. Jestli tomu rozumím (a to nám atom může prozradit jestli to tak vážně je), že když se blížíme k dohodě o ceně, tak mi prodavač může dát o trochu nižší cenu za auto jestli si vyberu půjčku než kdyby to bylo za hotovost. Co občas dělám je že dohodneme se na ceně, a pak tu půjčku nezavřu, nebo si vyberu půjčku, a během týdnu jí splatím. Né že bych neměl rád půjčky, ale úroky na ojeté auta jsou hodně vysoké.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 3:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

atom1962 napsal:

...
a jeste jedna rada, nikdy nejdi do dealership, pokud nejsi pripraven koupit auto, protoze jak tam vejdes, bez auta te nenechaj odejit.

Právě že naopak. Jdi do dealership připraven si auto koupit, ale sdůležitější je být připraven na odchod. Není to dobré kupovat auto (nebo prodávat) když jsi v tísni. Je dobrý ukázat že jsi připravená auto koupit, ale né zoufalá ho koupit. Ale to už asi víš. Wink
atom1962

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
atom1962 napsal:

...

Právě že naopak. Jdi do dealership připraven si auto koupit, ale sdůležitější je být připraven na odchod. Není to dobré kupovat auto (nebo prodávat) když jsi v tísni. Je dobrý ukázat že jsi připravená auto koupit, ale né zoufalá ho koupit. Ale to už asi víš. Wink

s tim odchodem to neni tak jednoduche.....prijdes ke me na moje territory where i work and know how to hustle i ll have you for lunch and you will buy my car......tak to tam chodi, oni si te zacnou prehazovat a tak te zblbnou ze auto koupis jen aby te uz nechali byt...radsi tam nechodit
atom1962

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 3:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

lepsi auto ojete splacene, nez nove a mas na nej pujcky na dalsich 5 let
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 4:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

atom1962 napsal:

s tim odchodem to neni tak jednoduche.....prijdes ke me na moje territory where i work and know how to hustle i ll have you for lunch and you will buy my car......tak to tam chodi, oni si te zacnou prehazovat a tak te zblbnou ze auto koupis jen aby te uz nechali byt...radsi tam nechodit

No, jestli tedy skoro každého kdo Ti příjde do kanclu jsi schopný zblbnout tak že od Tebe koupí auto, tak Ti gratuluji. Já musím za každý close pracovat tvrdě, a většina lidí kterým udělám pitch nedostanu.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 4:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

atom1962 napsal:

Proč? Třeba ne. Jestliže má nové co se člověku líbí, a dostal to za dobrou cenu, a má půjčky za nízký úrok, tak třeba to je lepší pro něho mít splátky než mít auto splacené.
atom1962

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 4:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
atom1962 napsal:

No, jestli tedy skoro každého kdo Ti příjde do kanclu jsi schopný zblbnout tak že od Tebe koupí auto, tak Ti gratuluji. Já musím za každý close pracovat tvrdě, a většina lidí kterým udělám pitch nedostanu.
ty prijdes k nim.....kdezto oni prilezou do dealership.....to je rozdil...
Mlynek....ty si pravnik, ti jsou vetsinou velice chytry navic vytrenovani ze skoly,....ten zbytek tu v USA will buy anything and everything.
vetsinou kdyz narazi na salesmana and hustlera....
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 7:33 pm    Předmět: Koupe ojeteho auta Odpovědět s citátem

atom1962 napsal:

Ja osobne radsi budu splacet 5 let malou castku,nez eventuelne strkat penize do ojeteho auta.Je to otazka stesti.Ja rikam,ze do motoru nevidim,nevim,jak zachazel predchozi majitel a autem-pro me priliz vysoke riziko.
Clayton
Veteran

Registrace: 09. 08. 2009

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Leasing auta bez kreditní historie a jen po pár týdnech pobytu v USA může být docela problém. A i pokud to půjde, podmínky asi nebudou zrovna nejlepší.
Stejně tak nákup ojetého auta bez zkušeností s prodejci v USA a s americkými vozy vidím jako dost pravděpodobný průšvih.
Tady je opravdu těžké poradit. Asi bych hledal ojeté auto a zaměřil se spíš na stav než na konkrétní model. Kupoval bych něco poměrně rozšířeného s levnými náhradními díly. Vyhnul bych se autům a ročníkům, které byly vysloveně problémové - dobrý zdroj je třeba edmunds.com
V USA také občas odpovídá uváděný nájezd realitě a nesetkáte se zde tak často se stočeným tachometrem. Je to víc trestané. Ale i tak stav nemusí odpovídat skutečnosti. Je dobré si vozidlo vyhledat aspoň pomocí carfax.com a případně zjistit i další servisní historii.
Je samozřejmě třeba si uvědomit, jak budete s autem jezdit. Dlouhé cesty po dálnici nebudou třeba moc pohodlné v malém autě.
Jak už jsem psal, není dobré hledat konkrétní model, ale stejně mi to nedá Smile Já bych se díval po nějaké hezké Toyotě Camry. Před pár lety ještě Japonci dělali spolehlivá auta... Bohužel i kvůli tomu jsou jako ojetiny často neúměrně drahé.
atom1962

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 2:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Clayton napsal:
Leasing auta bez kreditní historie a jen po pár týdnech pobytu v USA může být docela problém. A i pokud to půjde, podmínky asi nebudou zrovna nejlepší.
Stejně tak nákup ojetého auta bez zkušeností s prodejci v USA a s americkými vozy vidím jako dost pravděpodobný průšvih.
Tady je opravdu těžké poradit. Asi bych hledal ojeté auto a zaměřil se spíš na stav než na konkrétní model. Kupoval bych něco poměrně rozšířeného s levnými náhradními díly. Vyhnul bych se autům a ročníkům, které byly vysloveně problémové - dobrý zdroj je třeba edmunds.com
V USA také občas odpovídá uváděný nájezd realitě a nesetkáte se zde tak často se stočeným tachometrem. Je to víc trestané. Ale i tak stav nemusí odpovídat skutečnosti. Je dobré si vozidlo vyhledat aspoň pomocí carfax.com a případně zjistit i další servisní historii.
Je samozřejmě třeba si uvědomit, jak budete s autem jezdit. Dlouhé cesty po dálnici nebudou třeba moc pohodlné v malém autě.
Jak už jsem psal, není dobré hledat konkrétní model, ale stejně mi to nedá Smile Já bych se díval po nějaké hezké Toyotě Camry. Před pár lety ještě Japonci dělali spolehlivá auta... Bohužel i kvůli tomu jsou jako ojetiny často neúměrně drahé.

presne tak....Toyota Camry, nejlepsi auto na svete......paid for and never breaks down...
verzana

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 3:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vazeni pratele, dekuji vsem za pripominky a rady, skoro vsem muzu dat za pravdu...

Here's a story: asi pred 14 dny jsme zacali poctive hledat na netu. Aut pod 10k, s dobrou historii opravdu moc neni. Vybrali jsme jich mene nez pet. Je jich vic, pokud by nam nevadilo, ze je to 10 let stare a vic. To se mi zadalo jako prilis velky risk.

Dnes jsme vyrazili na misto, kde je vic dealeru najednou, bohuzel taxikem. Do posledni chvile jsme cekali na rentovani pres Hertz on demand. Nepodarilo se. Taxik nas zavezl asi 5 km mimo a rekl ze se ztratil. Nahodou to bylo zrovna u Carmaxu, rekli jsme at nas tam vyhodi. Taxikari jsme zaplatili kartou 30 USD, doma jsme zjistili, ze to namarkoval dvakrat za sebou (transakce trvala a tak to furt mackal znovu a znovu). V carmaxu meli jedine auto pod 10K s manualem. Hmmm co ted, jsme 20 km od domova nekde v pr... Ale naproti pres dalnici jsme zahledli nekolik dealeru. Jenze tu dalnici neprejdem pesky (vecny problem)... Volame dalsiho taxika, za 7 USD se dostavame na druhou stranu silnice. Tam jsme stravili cele odpoledne, ale nakonec jsme odjeli ve svem ojetem Fordu za 7K z roku 2006. Cisty Carfax, vypada OK, zni OK, vic bohuzel nepozname. Jina moznost ani nepripadla v uvahu. Chteli jsme nove na lease (ten zamitli) nebo loan (tam to bylo za 20 procent APR, to jsme zas zamitli my). Tak snad tohle chvili vydrzi...

Uff, pro me je to kupovani aut fakt nightmare!
atom1962

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 3:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ford= fixed or repaired daily
verzana

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 3:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ani mi to nerikej, nic jinyho nemeli Crying or Very sad
atom1962

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 3:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
ani mi to nerikej, nic jinyho nemeli Crying or Very sad

jo jo...kolik mili to ma najeto?..ja kdyz byl salesman, a do dealership nekdo prijel taxikem, vsichni vedi its an easy kill, put them in that FORD over there....
verzana

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 3:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

110K
verzana

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 3:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

btw. v Evrope jsem jezdila 7 let s Mondeem a nemohla jsem na nej dopustit (prachy jsme do nej nemuseli cpat skoro vubec)... Ted jsme poridili Taurus
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 3:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

gratuluji k autu,a ten taxi jestli to uctoval 2x tak zavolej sve kreditce oni by to meli zrusit
atom1962

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2012 3:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

verzana napsal:
110K

muzes najit Toyota camry s 110k miles za 3-4-5000, delaerships jsou predrazeny, zacal bych Craigslist....
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> US Cars - AMERIKY - Americka auta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA