Nova moznost zit v US

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Nova moznost zit v US
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
PIZZAMAN
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne říjen 23, 2011 10:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

PiPi napsal:
Pizzaman napsal:
PiPi napsal:
Coz znamena,ze JEN turistak nestaci,ze!
V Chicagu staci

Ty mi chces rict,ze si muzes na turisticke vizum otevrit firmu bez toho aniz by's prvni mel ITIN nebo SSN??
Vyridit Itin neni stale problem.
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 3:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ANO to souhlasi,jen ma pointa byla,ze proste JEN a POUZE turis. vizum nestaci.
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 4:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikdo nerika, ze Ti staci turistak a ceska obcanka Rolling Eyes Ale neni to ani tak slozite, jak si predstavujes Ty se Zuzkou Exclamation Dneska 3/4 Ameriky vlastni Cinani a Arabove ... a Ti nedostanou ani ty turistaky.

Faktem je, a uz jsem to tady rikal nekolikrat, ze na tu imigraci pres investice jdete vsichni bass-ackwards. 99% lidi si to bud predstavuje hurvajzovsky (vsechno mi dejte zadarmo, privedte me za rucicku ke vsemu, vsechno za me vyridte ... Paja chtela, abych se s ni "podelil" o zakazniky a rekl ji kde a jak shanet dobre naklady) anebo jenom mluvi o tom, co nejde. Nerikam,ze to je lehke, z toho me rozhodne nemuze nikdo obvinit tady na foru, ale je nutne akceptovat urcite rizika, obcas se spolehnout na jine lidi (nejenom na overpaid lawyers that don't know their ass from their elbow) - kontakty v USA jsou to nejdulezitejsi a nejcennejsi, co clovek muze a musi mit.

Jde to. Dalo by se tady o tom psat milion veci ... ale tak jednoduche, jak se ptala Zuzka "napis nejakou webovou stranku", to neni. Ja na rozdil od Mlynka nezastavam nazor, ze po peti minutach googlovani vim vsechno a muzu tady rozdavat rady (ja rozdavam rady i bez tech peti minut Twisted Evil).

Nuff said.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 6:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Nikdo nerika, ze Ti staci turistak a ceska obcanka Rolling Eyes Ale neni to ani tak slozite, jak si predstavujes Ty se Zuzkou Exclamation Dneska 3/4 Ameriky vlastni Cinani a Arabove ... a Ti nedostanou ani ty turistaky.

Faktem je, a uz jsem to tady rikal nekolikrat, ze na tu imigraci pres investice jdete vsichni bass-ackwards. 99% lidi si to bud predstavuje hurvajzovsky (vsechno mi dejte zadarmo, privedte me za rucicku ke vsemu, vsechno za me vyridte ... Paja chtela, abych se s ni "podelil" o zakazniky a rekl ji kde a jak shanet dobre naklady) anebo jenom mluvi o tom, co nejde. Nerikam,ze to je lehke, z toho me rozhodne nemuze nikdo obvinit tady na foru, ale je nutne akceptovat urcite rizika, obcas se spolehnout na jine lidi (nejenom na overpaid lawyers that don't know their ass from their elbow) - kontakty v USA jsou to nejdulezitejsi a nejcennejsi, co clovek muze a musi mit.

Jde to. Dalo by se tady o tom psat milion veci ... ale tak jednoduche, jak se ptala Zuzka "napis nejakou webovou stranku", to neni. Ja na rozdil od Mlynka nezastavam nazor, ze po peti minutach googlovani vim vsechno a muzu tady rozdavat rady (ja rozdavam rady i bez tech peti minut Twisted Evil).

Nuff said.

Nuff said? Ale vůbec.

Když přispěvatel volně uvádí svojí pozici mezi lidmi, ať na nějakým forum na nebo IRL, a lidi mu nevěří nebo chtějí více vysvětlení, tak je to na něm aby aby svojí pozici podpořili. Když to přispěvatel nepodpoří, ať protože nemůže nebo není ochotný, tak jeho pozice je považovaná ostatními je jen výkřik do tmy, a nemůže se brát vážně.

Jestliže máš nějaké tajemství, o kterým lidem nechceš říkat (jak otevřít business na turistické vísum, nebo kde jsou náklady, nebo kde je zakopaný poklad), tak mi to není jasný proč to o zde tedy píšeš. To se jako chceš vytahovat že víš něco ceného ale nechceš to jiným říct? To mi připadá jako něco co dělají malé holky v 3. třídě.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 6:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@ Big_Rig:

Ohledně co právnička poradila Zuzi: to co právnička radí pro její situaci podle zákonu pod kterým se ona ocitla na její otázku může být úplně něco jiného než co by poradila někomu jinému v jiné situaci na jinou otázku. Rozdílné rady neznamená neschopnost.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 6:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:

...
Ja na rozdil od Mlynka nezastavam nazor, ze po peti minutach googlovani vim vsechno a muzu tady rozdavat rady (ja rozdavam rady i bez tech peti minut Twisted Evil).

Nuff said.

Ohledně odpovědění na otázky: jo, odpovědi na některé otázky se dají zjistit za pár minut na internetu s pomocí Google, jiné se můžou odpovědět až za pár hodin v knihovně, a jiné trvá roky si zjistit.

Je to tak složité pro Tebe pochopit že je to možné čerpat informace přes internet?
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 7:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:

Jestliže máš nějaké tajemství

Jake tajemstvi? Laughing Neni v tom zadne tajemstvi. Otevrit si firmu v US muze kazdy, kdo ma byt jen zakladni znalosti prace s pocitacem a webem ... a trochu penez.

Mlynku, to ze Ty tady pises kazdy prispevek na pet casti kazda na jednu stranku neznamena, ze to dava vetsi smysl, nebo ze to neni "vykrik do tmy". Probuh, grow up, nemusis mit posledni slovo uuuuuuuuuuuuuplne pokazde ... a opravdu, opravdu se nemusis snazit vyhrat kazdou debatu. You are the most special boy in the whole Special Olympics ... have an ice cream.

bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podminky na Investor Visa nejsou uplne presne protoze neexistuje nejake minimum kolik penez se musi investovat. Kazdy pripad se posuzuje individualne a tim padem $200,000 by mohlo stacit zacit landscaping firmu ktera zamestna 5 lidi behem prvniho roku ale nestacilo by to postavit shopping center. Hlavni vec je ze podnik bude nejak pomahat US ekonomii. Zuzi chce mit "manufacturing" a maly obchod..."cottage industry...craft" type of thing. To pravdepodobne nestaci protoze tim nepomaha nijak ekonomii....naopak bere praci od jinych kteri uz delaji to same. Kdyby chtela vyrabet, zamestnavat nekolik lidi, mit distribution center a pak prodavat zpatky do Nemecka nebo jinam tak by to mozna slo..Problem je s business modelem ktery nepasuje do podminek na investor visum. Je mozne ze chytry pravnik by nasel nejakou cestu ten business model trochu zmenit, aspon na zacatek, aby vyhovel podminkam. Long Lease v Light manufacturing objektu, investice do equipment, marketing a labor a nejaky dukaz ze odbyt existuje (vic nez mistni kseft) by mozna pomohl. Je nutne se na to divat z hlediska uradu, a ty zajima jenom jedna vec...jak to bude dobre pro US. Rekl bych ze kdyby Zuzi mohla prokazat ze bude prace pro 5-10 lidi aspon na rok nebo dva tak vsechno jine by se resilo coby dup...
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 4:50 pm    Předmět: nova moznost zit v USA Odpovědět s citátem

Prave,ze to tak neni.Me rekla pravnicka,ze je jedno,kolik zamestnam lidi(planovala jsem na zacatek 5 lidi),ale musim koupit nemovitost,kde budu pracovat s horakem.Tedy v oblasti,ktera neni obydlena.a to min.castka 100 000$.Nemohu investovat do masin,materialu i v hodnote 200 000$nedostala bych povoleni.Shrnu to:Vizum se dava jen,kdyz koupim nemovitost a na bydleni to neni.
Mam v Nemecku dve firmy a nyni zamestnavam 8 lidi.
vse se behem poslednich dvou let velice zprisnilo.
Vizum se neda na zadne investice,co muze zadatel viza hned prodat a nedelat nic.Byl mi dan pravnickou priklad,ze by lide nakoupili nejake zbozi,prodali a pak si koupili jen drahy vuz.-Nemovitost se uz tak lehce neproda.
Teprve az od investice nad 500 000$-1000 000$ se dava zelena.
Tedy i kdybych se rozhodla pro jine odvetvi-nic mi to nepomuze-musim koupit nemovitost.

P.S.taky jsem se informovala,kde je sance.Co vim,tak jedina je koupit restauraci a to ja nechci.
Bohuzel,kdyby byl pozadavek zamestnat americany a koupit za 200tisic zbozi(jedno jake),tak bych to udelala uz davno....
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 5:32 pm    Předmět: Re: nova moznost zit v USA Odpovědět s citátem

zuzi63 napsal:
P.S.taky jsem se informovala,kde je sance.Co vim,tak jedina je koupit restauraci a to ja nechci.

Kdysi dávno tady někdo dal odkaz na článek, jak jeden německý manželský pár zažádal o investroský visa s tím, že si otevřeli rodinnou restauraci a oni je pak po několika letech vyhostili, že tento typ investice nesplňuje podmínky visa. Nevim, kdo to sem dával, ale kdybyste to někdo našel, tak to sem hoďte.
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2011 6:22 pm    Předmět: nova moznost zit v USA Odpovědět s citátem

O podobnych pripadech jsem taky cetla-staci,kdyz se propasne o den termin na obnovu viza.
Tady to hodne ukazuji v televizi-jak se nemci snazi nalakat americany na bavorskou kuchyn-vcetne jodlovani a kroju.Kdyz to nejde(americani setri),tak se restaurace zase prodava jinym zajemcum...
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 12:39 am    Předmět: Re: nova moznost zit v USA Odpovědět s citátem

zuzi63 napsal:
Tedy i kdybych se rozhodla pro jine odvetvi-nic mi to nepomuze-musim koupit nemovitost.

Zuzko, ja nevim, co to mas za pravnicku, ale toto je nesmysl. Ja o tomto neco vim prave od te Paji, ta tady byla prave na turistaka, zalozila trucking company bez problemu a jeji pravnici ji naprosto nic o nejakych nemovitostech nerikali. Nerikali ji ani nic o nejakych peti zamestnancich. Jak psal Bouncy - nejsou tam zadne firm rules a zalezi propad od pripadu. Mluvila jsi tady o tom, ze Te posuzuji podle vysledku Tve firmy v Evrope - o tom jsem taky nikdy neslysel.

Jak uz jsem rikal a Bouncy to vicemene potvrdil - jsi ve spatnem oboru. Navic na to jeste jdes spatne. Chapu, ze chces delat v tom, co znas, chces micromanage tu svou firmu, kontrolovat vsechno a vsechny, nechces to delat s nikym ani pres nikoho ... ale kdyby jsi to delala tak jak rikam, tak za tu dobu, kterou tady jsi na foru, uz by jsi mela funkcni firmu a byla na pul ceste k vizu.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 12:43 am    Předmět: Re: nova moznost zit v USA Odpovědět s citátem

czolgos napsal:

Kdysi dávno tady někdo dal odkaz na článek, jak jeden německý manželský pár zažádal o investroský visa s tím, že si otevřeli rodinnou restauraci a oni je pak po několika letech vyhostili, že tento typ investice nesplňuje podmínky visa.

Toto je urcite jeden z tech scamu, o kterem tady psala Zuzka - prevzeti nefukcni restaurace. Je to nesmysl a lidi si tim jenom koleduji o prusery. Neco jako ty "zarucene" zpusoby, ktere maji Rusi v Cali na ziskani GC, o kterych tady par expertu psalo.
bouncingczech

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 2:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vicemene souhlasim s Martinem. Zuzko, dostala jsi nejkake spatne rady od pravnicky...Nikde neni psano ze musis koupit nemovitost...valna vetsina firem nevlastni svoki nemovitost ale maji leasing...k tomu by te nemel nikdo nutit. Mas problem s tim "burner" ale to je mistni "zoning vec" a nema to nic spolecneho s vizem. Pravnicka keca nesmysly...to oni casto delaji...najdi si nekoho jinyho...bude te to stat par stovek a to se vyplati...nemusi byt na Floride.

S tou restauraci to je kravina...nikdo te nemuze nutit si koupit restauraci....neco tady vazne neklape a Martin ma pravdu...
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 6:22 am    Předmět: nova moznost zit v USA Odpovědět s citátem

Ta pravnicka ma velmi dobrou povest.Jeste nikdy ji nebylo odmitnuto udeleni Viza pro klienta.
Ona netvrdila,ze jinak to nejde,Jde,ja si mohu zazadat o Vizum bez koupe nemovitosti,ale to mi konzul ve Frankfurtu nepovoli.
Taky bych chtela ujasnit jednu vec a to ,ze muj obor,moje vyroba skla je moje ,,velka laska".
Predstava,ze bych to uz nemohla delat a veskerou moji energii investovala do jineho oboru jen za vidinou zit v USA,pro mne neprichazi v uvahu.Co si dovedu predstavit-zalozit jinou firmu (urcite zbozi) a zustat pritom u remesla.
Vcera jsem si procitala nemecka fora,ale nic noveho jsem se nedozvedela.Mimo toho,ze udeleni Viza bylo lidem zamitnuto)Ta investice,co si predstavujete vy(koupe zbozi,at auto,nebo kancelarsky nabytek a pocitac)proste nefunguje.
Pokud ten pravnik tvrdi,ze staci prevest sumu x do USA a cekat na udeleni viza-tak na tom vydela jen ten pravnik.
Presto diky za vase rady.

P.S. Kdyz se zamyslite,tak o tom rozhodne v mem pripade jen ten konzul ve Frankfurtu-a s nim ma ta pravnicka zkusenosti uz 15let.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 6:34 am    Předmět: Re: nova moznost zit v USA Odpovědět s citátem

zuzi63 napsal:

Predstava,ze bych to uz nemohla delat a veskerou moji energii investovala do jineho oboru jen za vidinou zit v USA,pro mne neprichazi v uvahu.

Pokud nejsi ochotna se prizpusobit a obetovat svou lasku a obor ani docasne, rekneme 5 let, tak na USA zapomen. Zuzko, vetsina z nas tady obetovala daleko vic na daleko delsi dobu, jenom aby jsme se sem dostali a udrzeli. Nemluve o tech, kteri jsou tady jeste porad ilegalne a bojuji prakticky kazdy den jenom o ta nejzakladnejsi prava a svobody.
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 7:04 am    Předmět: Re: nova moznost zit v USA Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
zuzi63 napsal:

Predstava,ze bych to uz nemohla delat a veskerou moji energii investovala do jineho oboru jen za vidinou zit v USA,pro mne neprichazi v uvahu.

Pokud nejsi ochotna se prizpusobit a obetovat svou lasku a obor ani docasne, rekneme 5 let, tak na USA zapomen. Zuzko, vetsina z nas tady obetovala daleko vic na daleko delsi dobu, jenom aby jsme se sem dostali a udrzeli. Nemluve o tech, kteri jsou tady jeste porad ilegalne a bojuji prakticky kazdy den jenom o ta nejzakladnejsi prava a svobody.

Ano,ted jsi to pochopil.Ja nejsem ochotna se obetovat 5 let a riskovat budoucnost me dcery(14let).Neni mi dvacet,nebo tricet a mam zodpovednost.
Nemuzes me srovnavat s lidma,kteri ziji ilegalne s ceskym pasem v USA.Ted nechci,aby to vypadalo povysene,ale chci jen vysvetlit,ze udeleni E2 Viza je jen na dva roky,pak dostanes eventuelne prodlouzeni.To neni pro me alternativa.
nyni jsem precetla v nemeckem foru,jak si vedou jini.
Koupili v USA restauraci(jak jinak),tu okamzite pronajmuli jinym a nyni hledaji v klidu sponzora(zamestnavatele),ktery jim zazada o zelenou.
Jak vidis,tak jsou cesticky,jak v USA zit.
Ja si klidne pockam jeste 4 roky(pak je dcera dospela),a pak mohu stridave zit v USA a v Evrope.
Jeste mam moznost vyhrat zelenou.
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 8:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď se zamotám do něčeho o čem nemám ani páru, ale Michigan má nějaké speciální mezinárodní dohody s Neměckem. Nevím přesně o co jde a jak moc by to Zuzka mohla využít, ale třeba Německý řidičák se v Michiganu dá převést na Michiganský bez testů, jen se musí podstoupit zraková zkouška.

Moje pointa je: mají nějaké dohody ohledně firem a práce... takže odjet z Michiganu a pracovat v Německu je nějak snadnější a nějak tak by to mělo být i opačně.

Bohužel nevím přesně kde ty informace na webu najít, ale jedna moje kamarádka pracovala 3 roky v Německu a pak se vrátila do Michiganu.

Už mlčím...
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 5:31 pm    Předmět: nova moznost zit v USA Odpovědět s citátem

Ano Eli,to je caste,ze Nemci odchazeji na urcitou dobu-vlastne se mi zda,ze ten start v USA maji lehci.
Eli,v mem pripade se jedna o Vizum E2.Teoreticky je mozne,ze kadernik prevezme salon s vybavou,nebo automechanik prevezme dilnu,nebo kuchar prevezme restauraci v USA.Kapital je minimum 100 000$.
Muj pripad je komplikovan tim,ze vyrabim sklenene darky(prevazne extravag.sperky)a jen tak nenajdu nekoho,kdo by mi predal obchod s horakem.sklarskou peci atd. v Nemecku rozhodne pan konzul,kdo vizum obfrzi a kdo ne.
Opravdu hodne jsem se informovala,jake mam moznosti konzula presvedcit o udeleni viza.
Vetsina Nemcu to zkousi s restauraci-az na jediny pripad,kdy manzelsky par prevzal obchod s odevem,tak vsichni ostatni to zkousi s restauraci.
Kdybych si vzala nejakou restauraci,tak by to s tim vizem s nejvetsi pravdepodobnosti vyslo.
Ale to nechci,musela bych se vzdat me krasne praci...
bouncingczech

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 9:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.mergernetwork.com/businesses-sale/business-sale-88765.htm
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 2:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

2.2 milomu, wow!
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2011 6:14 am    Předmět: nova moznost zit v USA Odpovědět s citátem

bouncingczech napsal:
http://www.mergernetwork.com/businesses-sale/business-sale-88765.htm

Diky moc,mrknu se na to.
madMX

Registrace: 02. 02. 2012

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 1:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

takze autodielnu na floride kupovat nemam...hmm, pokial E2 nevedie ku green card aky to ma zmysel???
Ja nemusim byt milionar, jedine co chcem je mat priestor a volnost co v europe uz nie je mozne...
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 7:19 am    Předmět: nova moznost zit v USA Odpovědět s citátem

madMX napsal:
takze autodielnu na floride kupovat nemam...hmm, pokial E2 nevedie ku green card aky to ma zmysel???
Ja nemusim byt milionar, jedine co chcem je mat priestor a volnost co v europe uz nie je mozne...

Nevede to k zelene.Bohuzel se to nyni udeluje jen na dva roky.Behem tech dvou let,musis mit dostatecny prijem z firmy v USA nejen pro tvoji rodinu,ale aspon zamestnavat 2lidi.Pokud se neco prihodi(staci,kdyz vedle tebe otevre konkurence),tak musis nazpatek do Evropy.
Drive bylo povoleno 5 let-coz je dostacujici doba.
Nekdy proste dva roky nestaci.
Presto stale hledame,nejakou alternativni cestu,jak teto moznosti vyuzit.Asi budeme muset prevzit kavarnu a po prijezdu do USA prodat a otevrit aspon dva rozdilne obchody,s kterymi splnime podminky.
Je to celkem riskantni a draha zalezitost-ale nevime,co se bude v Evrope v budoucnu dit....
madMX

Registrace: 02. 02. 2012

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 10:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

takze jedina sanca je dufat, ze po volbach sa nieco zmeni, lebo takto to je na nic....a vyhrat GC loterry to skor vyhram euromiliony Sad
atom1962

Registrace: 04. 11. 2010

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 12:04 pm    Předmět: Re: nova moznost zit v USA Odpovědět s citátem

zuzi63 napsal:
madMX napsal:

Nevede to k zelene.Bohuzel se to nyni udeluje jen na dva roky.Behem tech dvou let,musis mit dostatecny prijem z firmy v USA nejen pro tvoji rodinu,ale aspon zamestnavat 2lidi.Pokud se neco prihodi(staci,kdyz vedle tebe otevre konkurence),tak musis nazpatek do Evropy.
Presto stale hledame,nejakou alternativni cestu,jak teto moznosti vyuzit.Asi budeme muset prevzit kavarnu a po prijezdu do USA prodat a otevrit aspon dva rozdilne obchody,s kterymi splnime podminky.
Je to celkem riskantni a draha zalezitost-ale nevime,co se bude v Evrope v budoucnu dit....

co se tam v evrope bude dit?...myslim to vazne..dik
Clayton

Registrace: 09. 08. 2009

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 6:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, také jsem slyšel, že v poslední době se E-2 Visa udělují nejprve pouze na dva roky. Na druhé straně, ambasáda v Praze je velmi přátelská a já ještě v roce 2009 jsem dostal bez problémů E-2 na 5 let. Samozřejmě, byl jsem asi ideálním kandidátem - kvalitně zpracované materiály, dostatečná investice, již fungující firma v USA atd. Nikde jsem nenašel oficiální informaci, že by již nebylo možné udělit E-2 visa rovnou na 5 let.
Domnívám se (nejsem právník, takže to ber jako neoficiální informaci), že stále platí možnost legálně zůstat v USA 4 roky i s dvouletým E-2 vízem. Stačí před koncem platnosti E-2 víza vycestovat z USA a třeba den před ukončením platnosti E-2 se do USA vrátit. V takovém případě bys měl obdržet I-94 s platností 2 roky (to je běžné pro E-2) a můžeš tedy zůstat v USA další dva roky, pokud nevycestuješ. Rozhoduje platnost I-94, nikoliv víza.
Samozřejmě, jakmile vycestuješ z USA, musíš žádat o nové vízum.
Stejně jako velikost investice pro udělení víza, není pro případné prodloužení E-2 nikde určený počet US zaměstnaců, které budeš zaměstnávat. Samozřejmě, lze doporučit dva nebo více zaměstnanců, ale rozhoduje i velikost obratu firmy, zisk (a tudíž daně, které platíš) atd. Je to definované tak, že podnikání nesmí být marginální...
Obecně se domnívám, že v ČR je podstatně snazší získat E-2 vízum než třeba v UK (o získávání víz v UK jsem slyšel děsivé historky). V ČR je také vyřízení nesrovnatelně rychlejší.
zuzi63
Veteran

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 5:48 am    Předmět: Re: nova moznost zit v USA Odpovědět s citátem

atom1962 napsal:
zuzi63 napsal:
madMX napsal:

co se tam v evrope bude dit?...myslim to vazne..dik

Nikdo nevi,co se bude v Evrope dit.V kazdem pripade jsou zeme,ktere to maji v EU tezke.Na prvnim miste je Recko,spatne natom je Italie,Spanelsko.vsichni mame spolecnou menu eura-a nikdo nema zaruku,ze to tak zustane.Kdyz by se polozila i Italie,tak nevim,co si pani Merklova vymysli....
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA