Studium na college a práce.

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Studium na college a práce.
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia
Autor Zpráva
MishaErben

Registrace: 03. 03. 2011

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 5:11 am    Předmět: Studium na college a práce. Odpovědět s citátem

Ahoj,
vím, že toto není první podobný dotaz tady, a že asi někdo napíše ať si pročtu pořádné forum. Jenže to nejsou odpovědi, kterých bych se chtěl dočkat. Zvláště, když od dob co tuto tématiku sleduji doufám, ve změnu legislativy imigračních zákonů lidí co používají jako koncovku u svých webů .gov Smile a řekněme si pravdu, příspěvky z roku 2005 už nemusí být úplně aktuální.

Takže k dotazu. Patřím mezi mnoho snílků, co by si chtělo splnit svůj americký sen a je mi jasné, že není nic zadarmo, jenže kde na to jako chudý český student mam vzít? Moje situace se dá shrnout takto. Je mi 19letu, studuji střední školu a příští rok maturuji. Po maturitě bych se rád co nejdříve rozhýbal a to nejlépe do států. Nejde mi o jednorázový pobyt s náplní loupání brambor a tím rychlého při-výdělku. Docela rád bych si zkusil Americké vysokoškolské vzdělání. Osobně si myslím, že takový titul MBA (přeci jen už jsem nejednou slyšel, že to znamená malý, blbý a ambiciozní) by mi moc slušel. Surprised)

Takže teď upřímně, je to vůbec reálné? Jak jsem již napsal na začátku, nejsem movitý a ještě doplňuji, že nemám ani žádné příbuzné za velkou louží. Tudíž, máte ponětí kolik by to mohlo stát? Jestli by se dalo sehnat nějaké vízům, u kterého bych si mohl legálně vydělávat na tu školu, živobytí a zároveň studovat? Nebo jestli existuje nějaký program, v kterém bych se mohl zadlužit nebo za něco upsat a on by mě tedy sponzoroval tu dobu? Vidíte, dokonce i zadlužit bych se pro to byl schopen! Hlavně tedy jestli by se pro mě i nějak změnila situace s pracovním povolením, kdybych tam nabil(pěkně do hlavy) další vzdělání, nebo by mi po škole řekli, že už jsem na obtíž a ať jedu radši do Kanady? Surprised) Dělám si legraci.

Doufám, že jsem nastínil svůj dotaz dostatečně a nebudu tu za největšího blbce, ale i kdybych byl tak prosím o normální odpovědi. Uznávám, že jsem možná naivní člověk ale i ten si zaslouží seriózní zacházení, nemyslíte? Předem Vám tedy děkuji za každou radu. S pozdravem Míša.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 5:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vitej, jakou stredni skolu studujes, jake zamereni? Jak si na to s anglictinou a na co mas talent?
Situace je vicemene stale stejna. Myslim ze existuje stale pro strediskolaky moznost sem jet na rok,dva studovat na High School...? Big Rig bude vedet vic.
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 5:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MW napsal:

Big Rig bude vedet vic.

He will? Shocked Shocked Shocked Shocked
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 12:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Studuj si klidne co chces. Stejne Ti to v zivote bude na 2 veci ... protoze zalezi, jak se budes umet prodat. Ale na to je expert Peta, ja pouze zaskakuji.
MishaErben

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MW napsal:
Vitej, jakou stredni skolu studujes, jake zamereni? Jak si na to s anglictinou a na co mas talent?
Situace je vicemene stale stejna. Myslim ze existuje stale pro strediskolaky moznost sem jet na rok,dva studovat na High School...? Big Rig bude vedet vic.

Děkuji. O tom jsem tu již četl, že tím někdo prošel. Jenže nevím jestli by to bylo úplně pro mě, za prvé, naučil bych se anglicky, což moje středoškolská znalost angličtiny je vážně středoškolská. (: Ale na tom makám tak snad nebudu střevo. Za druhé nechci studovat střední školu do třiceti. Dělám si legraci ale vážně nechci. Very Happy Navíc myslím, si že zpátky už by mě nikdo nedostal, zvláště pokud bych uměl brilantně jazyk.
Napadá mě, že by ale bylo logické, po dokončení HS v Americe rovnou zůstat? Myslím, jako sehnat si nějaké ty potřebné věci abych mohl pokračovat na vysokou školu? Jde se do takové programu zapsat i když tady již budu mít hotovou maturitu?

Jinak studuji grafický obor na Střední odborné škole, takže nic moc zařazení, no a talent? Teď budu hodně egocentrický ale kromě doplňování do vzorečků se mi daří většina věcí do kterých se pustím. Takže v tomhle jsem dost univerzální. Jen mou láskou je hudba. Tak trochu bohém. Smile Ale chtěl bych studovat dál spíše nějaký managment. A pokud se nestanu rock star tak aspoň jako company man se někam začlenit, či něco podobného, co by zaujalo mou workoholickou duši.

Děkuji za reakci.
MishaErben

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dana_MI napsal:
Studuj si klidne co chces. Stejne Ti to v zivote bude na 2 veci ... protoze zalezi, jak se budes umet prodat. Ale na to je expert Peta, ja pouze zaskakuji.

Něco na tom pravdy je, to uznávám a souhlasím. Jenže občas to prostě nestačí a musíš dokázat, že jsi lepší než zbytek světa aby ses dostala tam kam oni ne, nemyslíš? Smile Proto k tomu, že se prodat snad umím, bych rád doplnil pár nálepek kvality, že se jedná o opravdu prvotřídní nákup. Very Happy Ne sranda, v Čechách ti je dle mého názoru vzdělání vážně na nic ale snad to není všude tak zlé ne? Cool

Navíc proč tak depresivně? Very Happy
Saxby

Registrace: 30. 10. 2010

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 3:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vsude ve svete studium = financni a casova investice. Nemas penize? Tezko muzes studovat. Lehka rovnice..
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 4:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak trochu souhlasim,pokud nebudes mit "US papiry",tak ti tady nikdo zadnou dotaci($$$) na skolu neda.
Psalo se tu o nedavno o WAT,ale tam jsou take urcite podminky,tak take nevim,jestli by to bylo to,co by jsi si predstavoval. Ale alespon by jsi se sem dostal legalne,rozkoukal a videl,jestli je to o cem snis nebo ne Wink
Vyhledej si vse od uzivatel Brooklin,to je ta se kterou jsme tady naposled o tom diskutovali,myslim.
Čenda

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 6:58 pm    Předmět: Ceny za vzdělávací služby Odpovědět s citátem

Milý snílku . Ceny za vzdělávací služby jsou v kraji následující .

The average in-state student at a public university now pays $16,140 a year. (2010)
At private nonprofit colleges and universities, tuition rose 4.5 percent to an average of $27,293, or $36,993 with room and board.
Out-of-state students at public universities this year are paying an average of $19,595 in tuition, with total charges of $28,130,
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 7:03 pm    Předmět: Re: Ceny za vzdělávací služby Odpovědět s citátem

Čenda napsal:

The average in-state student at a public university now pays $16,140 a year. (2010)
At private nonprofit colleges and universities, tuition rose 4.5 percent to an average of $27,293, or $36,993 with room and board.
Out-of-state students at public universities this year are paying an average of $19,595 in tuition, with total charges of $28,130,

Jak to vis Cendo, ja myslel ze zijes v Cechach Confused
Jo asi ti o tom rekla tvoje dcera Wink
MishaErben

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 7:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPi napsal:
Tak trochu souhlasim,pokud nebudes mit "US papiry",tak ti tady nikdo zadnou dotaci($$$) na skolu neda.
Psalo se tu o nedavno o WAT,ale tam jsou take urcite podminky,tak take nevim,jestli by to bylo to,co by jsi si predstavoval. Ale alespon by jsi se sem dostal legalne,rozkoukal a videl,jestli je to o cem snis nebo ne Wink
Vyhledej si vse od uzivatel Brooklin,to je ta se kterou jsme tady naposled o tom diskutovali,myslim.

Tak jsem si to všechno pečlivě přečetl a WaT opravdu není to co potřebuji. Zajímám se o americkou školu, takže mi přijde kontraproduktivní chodit na českou školu, jen abych získal 4 měsíce v Americe. Spíše bych to viděl, jestli není nějaké vízům, u kterého člověk může studovat a zároveň pracovat. Smile Ve stylu jak to dělá spousty českých studentů tady aby se na vysoké uživili. Idea
Čenda

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 7:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Studuješ-li ve Státech na vysoké škole na studijní vízum tak nemůžeš pracovat. Maximálně 20 hodin týdně pro campus .
MishaErben

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 7:55 pm    Předmět: Re: Ceny za vzdělávací služby Odpovědět s citátem

Čenda napsal:

Děkuji, konečně nějaká opravdu užitečná informace, na kterou mohu říct jen, SAKRA! Nevíš jaké jsou reálné rozdíly? Nebo nějaké další informace, jelikož já jich fakt moc nemám. (no a ani ty zhruba 2 miliony, jestli jsem to dobře odhadl, mi teď nepřebývají) Prosím o jakékoliv informace. Smile
Čenda

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 8:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozdíly nevím . Tohle je informace z nějakého média . Je to vlastně jenom o penězích . Jiná překážka neexistuje .
MishaErben

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 8:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čenda napsal:
Rozdíly nevím . Tohle je informace z nějakého média . Je to vlastně jenom o penězích . Jiná překážka neexistuje .

Vždycky je to jen o penězích ale také je vždycky nějaká cesta. Už jen pořádně pátrat. Cool Ale stejně moc děkuji za tu informaci.
MishaErben

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 2:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Saxby napsal:
vsude ve svete studium = financni a casova investice. Nemas penize? Tezko muzes studovat. Lehka rovnice..

Děkuji za naprostou ztrátu tvého času. Wink Prostě otázky spíš zní, jestli jsou nějaké možnosti jak se k takovému obnosu peněz dostat. Myslím, že dříve tu byla diskuze kde jsi řešil snad taky něco s americkou nebo kanadskou školou. Mnohem víc by mi tedy pomohlo (a myslím, že třeba ne jenom mě) kdyby jsi tu napsal svůj příběh. Prostě, nejsem hloupý a chci všechny ty investice vložit a jsem pro to ochoten udělat cokoliv! Jen tápám ve tmě co to vlastně je. Tak pro příště ti děkuji za opravdu konstruktivnější příspěvek. S úctou Misha.
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 2:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MishaErben napsal:
Saxby napsal:

Děkuji za naprostou ztrátu tvého času. Wink Prostě otázky spíš zní, jestli jsou nějaké možnosti jak se k takovému obnosu peněz dostat. Myslím, že dříve tu byla diskuze kde jsi řešil snad taky něco s americkou nebo kanadskou školou. Mnohem víc by mi tedy pomohlo (a myslím, že třeba ne jenom mě) kdyby jsi tu napsal svůj příběh. Prostě, nejsem hloupý a chci všechny ty investice vložit a jsem pro to ochoten udělat cokoliv! Jen tápám ve tmě co to vlastně je. Tak pro příště ti děkuji za opravdu konstruktivnější příspěvek. S úctou Misha.

Michal,ty by jsi si mel rozmyslet,kam tedy chces,Canada nebo USA??
Penize to bude stat,at se ti to libi nebo ne.
WaT ti "nevyhovuje",tak v tom pripade to vidim na WHV-Canada,ted ale nevim,jestli pri tom muzes studovat,ale pokud muzes pracovat,proc ne i studovat. Alespon budes mit nejaky staly prijem,na nejaky cas a pak se uvidi.
USA je,si myslim,pro tebe co se legalniho studia a zaroven prace tyce uzavrene,alespon pro ted. Co bude za rok nebo za 5 let ti tady nikdo predpovedet nemuze.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 2:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.studentagency.cz/jazykove-kurzy-a-studium-v-zahranici/highschool/naklady-na-pobyt/

Zkus sem.....ja si pamatuji ze jsem se vloni setkala ve Sturbucks s mladou ceskou, co sem prijela na rok na high school (Palm Springs), hostitelskou rodinu si nasla sama. Babku co bydli sama v baraku a nechala ji tam bydlet i jist zadarmo...Vsechno jde kdyz se vi jak na to.
Prerusila ctrtak na gymplu a vyjela sem na rok. Co pamatuji tak rikala ze behem 4 mesicu byla v pohode s vyukou.
Skoda ze dal vic o ni nic nevim.
MishaErben

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 4:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPi napsal:
MishaErben napsal:
Saxby napsal:

Michal,ty by jsi si mel rozmyslet,kam tedy chces,Canada nebo USA??
Penize to bude stat,at se ti to libi nebo ne.
WaT ti "nevyhovuje",tak v tom pripade to vidim na WHV-Canada,ted ale nevim,jestli pri tom muzes studovat,ale pokud muzes pracovat,proc ne i studovat. Alespon budes mit nejaky staly prijem,na nejaky cas a pak se uvidi.
USA je,si myslim,pro tebe co se legalniho studia a zaroven prace tyce uzavrene,alespon pro ted. Co bude za rok nebo za 5 let ti tady nikdo predpovedet nemuze.

To s tou Kanadou byla spíše reakce na komentář. Já jsem celkem rozhodnutý pro US(asi je to fakt blbé rozhodnutí ale přece), nebo spíše hledám řešení pro US. No ono jestli ty ceny jsou jak tu bylo napsáno tak by ta práce stejně nezaplatila ani studium, tudíž musí být i jiná cesta. (Tedy doufám v ní.)

Nemá někdo ponětí, jak to dělají chudý Američani co chtějí na Vysokou a rodiče jim nenašetřili, pochybuji, že tam bude nějaký sociální systém myslící na to.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 4:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MishaErben napsal:
Saxby napsal:

Co se kouknout do sekce Kanada. Je tam toho dost Idea Ovsem tam je zima Wink
MishaErben

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 5:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
MishaErben napsal:
Saxby napsal:

Mě ale o tu Kanadu nejde. Otázka furt stojí na Americe. Jak jsi napsal je tam zima! Twisted Evil To s Kanadou patřilo jen uživateli Saxby, protože nevím kde přesně je. Rolling Eyes Omlouvám se za nedorozumění.
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 5:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:

V sekci Kanada? Si tam moderator, tak si tam zatop, ne? Shocked
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 5:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MishaErben napsal:

Nemá někdo ponětí, jak to dělají chudý Američani co chtějí na Vysokou a rodiče jim nenašetřili, pochybuji, že tam bude nějaký sociální systém myslící na to.

Celkem jednoduse,pokud nemaji penize,tak si vezme pujcku student,nekdy jeho rodice.
Ale tady tobe pujcku nikdo neda,bohuzel.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tuition_payments
MishaErben

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 5:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MW napsal:
http://www.studentagency.cz/jazykove-kurzy-a-studium-v-zahranici/highschool/naklady-na-pobyt/

Zkus sem.....ja si pamatuji ze jsem se vloni setkala ve Sturbucks s mladou ceskou, co sem prijela na rok na high school (Palm Springs), hostitelskou rodinu si nasla sama. Babku co bydli sama v baraku a nechala ji tam bydlet i jist zadarmo...Vsechno jde kdyz se vi jak na to.
Prerusila ctrtak na gymplu a vyjela sem na rok. Co pamatuji tak rikala ze behem 4 mesicu byla v pohode s vyukou.

Tak jsem si to procházel a našel jsem jen to, že už na to jsem příliš starý. Jak jsem říkal nechci odkládat maturitu ani o rok, protože jsem si jí už takhle dost posunul. Tak trochu mi ale vrtá hlavou jak jsi poznala, že je to Češka, jen z toho že jsi jí potkala?

Nějaký další nápad?
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 5:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Rumburak napsal:

Laughing Laughing Laughing

A nebo si dej par stamprdli rumu Twisted Evil
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 5:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Rumburak napsal:

Doslo drevo a propane privezou az pristi tyden Twisted Evil
MishaErben

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 5:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPi napsal:
MishaErben napsal:

Celkem jednoduse,pokud nemaji penize,tak si vezme pujcku student,nekdy jeho rodice.

Celkem jsem ani nepočítal, že by někdo (krom lichvářů) nabídl studentu z ciziny půjčku. No i když vyspělí by na to měly být dost. To si prostě nějaká poor family vezme půjčku třeba 50 000 - 100 000 usd na dejme tomu 3 roky studia pro jedno své děcko? To je nějak moc ne? Vždyť za to je nový baráček ne?
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 5:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MishaErben napsal:
PiPi napsal:
MishaErben napsal:

Celkem jsem ani nepočítal, že by někdo (krom lichvářů) nabídl studentu z ciziny půjčku. No i když vyspělí by na to měly být dost. To si prostě nějaká poor family vezme půjčku třeba 50 000 - 100 000 usd na dejme tomu 3 roky studia pro jedno své děcko? To je nějak moc ne? Vždyť za to je nový baráček ne?

Vezmou si pujcku na kolik maji,holt to nebude zadna fancy soukroma skola.
A nebo si pujcku nevezmou zadnou,pokud chce mlady/mlada na skolu,tak jdou ve 14 makat a vydelavaji si na skolu,zbytek co jim chybi si dopujci.
Zpusobu je tady plno,pro amiky,je na nich jak a pro co se rozhodnou.
Pro Cechy,bohuzel!
Vem si pujcku v Cesku!
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 5:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MishaErben napsal:
MW napsal:

Tak jsem si to procházel a našel jsem jen to, že už na to jsem příliš starý. Jak jsem říkal nechci odkládat maturitu ani o rok, protože jsem si jí už takhle dost posunul. Tak trochu mi ale vrtá hlavou jak jsi poznala, že je to Češka, jen z toho že jsi jí potkala?

Nějaký další nápad?

Si delas prdel, nebo co Rolling Eyes
Kdyz nekdo mluvi cesky, tak snad musi byt z Cech Idea
MishaErben

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 5:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPi napsal:

Vezmou si pujcku na kolik maji,holt to nebude zadna fancy soukroma skola.
A nebo si pujcku nevezmou zadnou,pokud chce mlady/mlada na skolu,tak jdou ve 14 makat a vydelavaji si na skolu,zbytek co jim chybi si dopujci.
Zpusobu je tady plno,pro amiky,je na nich jak a pro co se rozhodnou.
Pro Cechy,bohuzel!
Vem si pujcku v Cesku!

Rolling Eyes To je svoboda až to bolí. Tak nějak tápám v postupu jak odhadnout kolik bych si musel půjčit. Asi první najít si nějakou školu a podle toho asi. Jen fakt nevím od čeho se odrazit.

Ještě, že mám rok na rozhodování se, ale stejně jsem počítal, že to bude celé jednoduší. Dokonce jsem myslel, že je celkem běžná situace, kdy si člověk udělá vysokou školu ve státech. Tak jsem myslel, že už na to systém bude nějak připraven asi parádní omyl! Twisted Evil
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic