Rada ohledně GC - teď nebo později?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Rada ohledně GC - teď nebo později?
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
LucieD

Registrace: 28. 02. 2011

PříspěvekZaslal: po únor 28, 2011 10:56 pm    Předmět: Rada ohledně GC - teď nebo později? Odpovědět s citátem

Ahoj, zajímal by mě váš názor na toto: Před rokem jsem si vzala Američana (v USA). Ještě před svatbou jsme žili v Praze, ale protože jako cizinec nemohl hodně dlouho najít práci a studentské vízum mu skončilo, musel se vrátit do USA. Já musela zůstat v ČR, abych dokončila VŠ a od té doby tam létám na každé léto a zimu na ESTU a vracím se do ČR na co nejkratší dobu je to možné, většinou na školní semestr.
Před rokem jsme se vzali, abychom konečně ukončili vztah na dálku a mohli být spolu. Plán byl takový, že jako můj manžel bude mít pracovní povolení v ČR a tím pádem by měl snadněji najít práci v ČR aspoň na dobu, než dokončím studium já. Nakonec ale nastaly nějaké další komplikace a on musí v USA ještě nějakou dobu zůstat.
Mě teď do konce školy zbývají necelé 3 semestry, pak chceme žít v USA. Jde mi ale o to, jak řešit současnou situaci. V květnu skončím semestr a mohla bych v USA zůstat do začátku října, což ale ESTA samozřejmě neumožňuje. Proto přemýšlím o dalších možnostech, tedy GC. Vyplnili jsme I-130 a teď váháme, jestli ho odeslat, protože nevím, jak dlouho celý proces trvá. Myslíte, že je nějaká šance, že GC dostanu nejpozději do června, abych na ní mohla odcestovat? Popř. dá se vycestovat na ESTU na 3 měsíce, pokud budu mít podaný formulář I-130, ale GC ještě mít nebudu? Mám totiž obavy, aby mě na imigračním neposlali zpět. O GC si budu žádat tak jako tak, jen mi jde o to, jestli to udělat teď a doufat, že se to do léta stihne, nebo to nechat být, smířit se opět jen s třemi měsíci na ESTU a žádat o GC později, až budu mít školu z krku a budu moci v USA trvale zůstat? Už jsme si odloučení ,,užili‘‘ až až, a tak hledám jakoukoliv možnost, abych tam mohla zůstat co nejdéle. Děkuji za rady Smile
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po únor 28, 2011 11:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Z CR nic neposilej, jenom si sezen veskere formulare a lejstra a vsechno ostatni, co bude potrebovat, tady na foru je more infa o ziskavani GC pres manzelstvi, prostuduj to, porad se, ted to tady zrovna resi Piskle a Soccer03. Vsechno si vyplnuj atakdale, schovej. Pak let na ESTA do USA. Jakmile budes na uzemi USA podej patricne formulare a zahaj proces. Jakmile jsi v procesu, prijata imigrackou a zpracovana, tak jsi tady legalne a muzes tady zustat neomezene, i kdyz zatim jeste nemas zadne papiry v ruce, i kdyz GC nedostanes pred vyprsenim ESTA, tak tady budes legalne a nemuze se Ti nic stat - koneckoncu jsi provdana za americana. Nedelej si s tim hlavu, jsi ve velice dobre situaci a bude to celkem bez problemu. Mohla by jsi to delat i z CR Dana_MI o tomto procesu vi tady asi nejvic, ale to je delsi a nemohla by s do USA pred dokoncenim tohoto procesu, takto to bude rychlejsi a budete moct byt spolu.
LucieD

PříspěvekZaslal: po únor 28, 2011 11:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju za rychlou odpověď Smile Pokud podám všechny formuláře, až budu v létě v USA, nebude ale problém v tom, že v říjnu budu muset odletět na tři měsíce zpět do ČR (škola)? Tady i jinde jsem se dočetla, že bych musela v USA zůstat 6 měsíců v kuse a to se mi nepovede do té doby, než definitivně dostuduju... Proto jsem si myslela, že bych o GC zažádala z ČR ( a nepotřebovala bych tak ani I-485, což je pro začátek dobrá úspora)
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út březen 01, 2011 12:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo, Ty budes muset zpatky. Mozna by bylo lepsi to delat z CR, ale to ta zase budes muset zustat tam, takze ... jak chces. Nejsou zadne lehke cesty. Ohledne toho vycestovani na 3 mesice zpet - jini tady budou vedet vic, ale ... advanced parole???? Jini Ti reknou vic, prokoukni forum, uz se tady dosta psalo o tom, ze nejaka holka musela na rcyhlo vycestovat zpatky do CR behem GC procesu. Urcite sem jeste napise nekdo jiny nez ja, mas cas Wink
LucieD

PříspěvekZaslal: út březen 01, 2011 12:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě si to tu pořádně pročtu, moc děkuju užitečné informace Smile
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: út březen 01, 2011 4:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No ja myslim,ze by pro tebe bylo lepsi odletet jeste na Estu a za 3 mesice se vratit do CR a zazadat o GC v CR,kdyz tedy potrebujes jeste dostudovat.
Pokud by jsi si zazadala tady v USA,musela by jsi mit "hodne dobry duvod",aby se's v procesu o GC mohla vratit do CR.
Verim ,ze odlouceni neni easy,ale kdyz uz jste to vydrzeli do ted,tak to dotahnete do konce a zbytecne si to nekomplikujte.
Jinak preju GOOD LUCK!
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: út březen 01, 2011 5:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPina ma pravdu! Ono totiz neni mozne nejak nutit USCIS aby delali veci tak TY to potrebujes. Vlastne, vicemene je to vubec nezajima a spolehat na nejake terminy si delas problemy sama pro sebe. Prijed na 3 mesice, nikomu nerikej ze jsi vdana, vrat se zpatky to CR a zazadej si o vsechno skrz velvyslanectvi. Krome toho si nemuzes zazadat o tzv "Adjustment of Status" s ESTOU. ESTA je bezvizova navsteva a Adjustment of Status je mozny jenom s vizem. Tim padem je mozne ze by jsi se stejne musela vratit do CR a zazadat si tam. Situace Piskle o ktere tady BR psal je trochu jina protoze ona mela vizum a tim padem si muze zadat o Adj. of Status i kdyz si pobyt tady protahla o nekolik let. I bez toho doufat ze USCIS neco vyresi behem 3 mesicu neni dobry napad.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út březen 01, 2011 5:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

bouncingczech napsal:

Krome toho si nemuzes zazadat o tzv "Adjustment of Status" s ESTOU. ESTA je bezvizova navsteva a Adjustment of Status je mozny jenom s vizem. Tim padem je mozne ze by jsi se stejne musela vratit do CR a zazadat si tam.

Mas na toto nejaky zdroj? Pokdu ano, hod sem nejaky link, urcite by se to hodilo spouste lidi, kteri sem chteji hurvinkovat na "ESTA a pak to nejak dopadne". Ja jsem znal dva lidi, kteri se tady zenili vdavali po prekroceni ESTA a ilegalnim pobytu - nikam se nevraceli, vse probehlo stejne jako u lidi s ilegalnim pobytem a prekrocenym vizem. Pokud vim, tak jediny, kdo nema narok na adjustment of status je ten, kdo prekrocil hranice ilegalne a.k.a. 10 milionu mexiku.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: út březen 01, 2011 5:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vítej na Chicago-cz, Lucie! A blahopřeji Ti k Tvému manželství.

Zní to že zde distáváš dobré rady, ale já by Ti otevřel Tvé dveře trochu více. Jestli Ti rozumím, tak chcete se na nějakou dobu v USA usadit. Chápu že jako studentka chceš si dodělat školu a dostat diplom, ale měla by jsis ověřit jestli škola z ČR se Ti v USA dobře uplatní nebo ne. Možná že by to bylo pro Tebe, Tvé manželství, a Tvojí kariéru lepší toho v ČR nechat, a buď přejít na školu v USA, a nebo začnou pracovat v USA přímo. Bohužel, jak jistě víš, v USA zaměstnavatelé většinou ani neví že nějaká ČR existuje, natož aby se vyznali v Českých diplomech nebo vysvědčení. Byla by to škoda kdyby jsi dřela a trávila noci a víkendy studováním aniž by Ti to pomohlo.
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: út březen 01, 2011 6:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

OK...Correction...s ESTOU neni mozne si zazadat o Adj. of Status ALE je tam vyjimka pro manzelky/manzele pro ktere to JE MOZNE...Omlouvam se za chybu ...prvni zdroj tu vyjimku nemel...

Aliens who entered under visa waivers. Aliens who are tourist or business visitors admitted in the Visa Waiver Pilot Program under section 217 of the Immigration and Nationality Act, or under the Guam Visa Waiver Pilot Program under section 212(1) of the Act are barred from adjustment of status. For more information on the Visa Waiver Pilot Program, please click here. However, this bar does not apply to persons seeking adjustments as spouses or unmarried minor children of U.S. citizens. Furthermore, the 245(i) exception is also available for those that qualify. For more information regarding 245(i), please click here.

Esta is a Visa Waiver program
p2bx

Registrace: 07. 08. 2009

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 9:59 pm    Předmět: asi uz spim... Odpovědět s citátem

bouncingczech napsal:
OK...Correction...s ESTOU neni mozne si zazadat o Adj. of Status ALE je tam vyjimka pro manzelky/manzele pro ktere to JE MOZNE...Omlouvam se za chybu ...prvni zdroj tu vyjimku nemel...

Aliens who entered under visa waivers. Aliens who are tourist or business visitors admitted in the Visa Waiver Pilot Program under section 217 of the Immigration and Nationality Act, or under the Guam Visa Waiver Pilot Program under section 212(1) of the Act are barred from adjustment of status. For more information on the Visa Waiver Pilot Program, please click here. However, this bar does not apply to persons seeking adjustments as spouses or unmarried minor children of U.S. citizens. Furthermore, the 245(i) exception is also available for those that qualify. For more information regarding 245(i), please click here.

Esta is a Visa Waiver program

takze jestli jsem to pochopil dobre tak na estu neni ani mozne pripadne uzavreni manzelstvi a nasledna zadost o zmenu statusu? Jsem po 16 tak tu prolejzam nez odpadnu... takze jestli to neni na miste tak se omlouvam za spatne precteni a reakci..
brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 10:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ale urco to de na estu proc by ne, problem maj jnom ty co vstoupi do zeme nelegalne
jenda

Registrace: 08. 03. 2011

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cus lidi,mozna jsem trochu mimo,ale jen bych se chtel zeptat,jestli nekdo nevite-kdyz se prihlasim do loterie o GC,muzu jet na ESTU do USA?proste jen jako turista.diky
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 9:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jenda napsal:
cus lidi,mozna jsem trochu mimo,ale jen bych se chtel zeptat,jestli nekdo nevite-kdyz se prihlasim do loterie o GC,muzu jet na ESTU do USA?proste jen jako turista.diky

Ano, můžeš.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:

Ano, můžeš.

Mas vyzkouseno? Very Happy
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 9:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:

Na turistický vizum.
p2bx

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 10:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
czolgos napsal:

Ano, můžeš.

osobně mám ozkoušeno Smile
Loterie každý rok zatím bohužel nic a na estu tam cestuji. Žádný problém.

Smile
PS: už aby vyšla GC...
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 10:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:

Na turistický vizum.

Turistak je uplne jine kafe, tam se na Tebe (obvlast pokud mas 10 let) ten siml na POE uz vubec nediva. Je otazka - mohli by se divat na nekoho, kdo tam jede na ESTA skrz prsty, kdyz eventuelne uvidi nejakou tu prihlasku do GC lottery?
jenda

Registrace: 08. 03. 2011

PříspěvekZaslal: so červen 25, 2011 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Je otazka - mohli by se divat na nekoho, kdo tam jede na ESTA skrz prsty, kdyz eventuelne uvidi nejakou tu prihlasku do GC lottery?
takhle nejak jsem to myslel Big_Rigu...aby me treba nebrali jako nekoho,kdo tam chce zustat(i kdyz ja bych chtel,ale legalne) Razz
p2bx

PříspěvekZaslal: so červen 25, 2011 6:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jenda napsal:
citace:
Je otazka - mohli by se divat na nekoho, kdo tam jede na ESTA skrz prsty, kdyz eventuelne uvidi nejakou tu prihlasku do GC lottery?
takhle nejak jsem to myslel Big_Rigu...aby me treba nebrali jako nekoho,kdo tam chce zustat(i kdyz ja bych chtel,ale legalne) Razz

Panove pisu vam kazdorocni ucast v loterii a cetovani do usa na ESTA a bez problemu.Smile V NY sem prisel na imigracni cvaknul dal razitko a sel jsem dal....
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so červen 25, 2011 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenom aby Te priste necvaknul taserem a pak cvakla zelizka ... kiddin'. Jo, urcite by to nemel byt problem. To bylo spis tahani Jendy a spartana za nohu. Jsou separatni urady, ministerstva receno cesky, a ucast v loterii by nemela byt nejmensi problem. Uz jsem se bavil se Zuzkou, ze jeji snaha o investicni vizum a imigraci do US taky nebude (a nebyla) problem pri vstupu sem pri dovolene.
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá říjen 28, 2011 7:30 pm    Předmět: Re: Rada ohledně GC - teď nebo později? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

LucieD napsal:
Ahoj, zajímal by mě váš názor na toto: Před rokem jsem si vzala Američana (v USA). Ještě před svatbou jsme žili v Praze, ale protože jako cizinec nemohl hodně dlouho najít práci a studentské vízum mu skončilo, musel se vrátit do USA. Já musela zůstat v ČR, abych dokončila VŠ a od té doby tam létám na každé léto a zimu na ESTU a vracím se do ČR na co nejkratší dobu je to možné, většinou na školní semestr.
Před rokem jsme se vzali, abychom konečně ukončili vztah na dálku a mohli být spolu. Plán byl takový, že jako můj manžel bude mít pracovní povolení v ČR a tím pádem by měl snadněji najít práci v ČR aspoň na dobu, než dokončím studium já. Nakonec ale nastaly nějaké další komplikace a on musí v USA ještě nějakou dobu zůstat.
Mě teď do konce školy zbývají necelé 3 semestry, pak chceme žít v USA. Jde mi ale o to, jak řešit současnou situaci. V květnu skončím semestr a mohla bych v USA zůstat do začátku října, což ale ESTA samozřejmě neumožňuje. Proto přemýšlím o dalších možnostech, tedy GC. Vyplnili jsme I-130 a teď váháme, jestli ho odeslat, protože nevím, jak dlouho celý proces trvá. Myslíte, že je nějaká šance, že GC dostanu nejpozději do června, abych na ní mohla odcestovat? Popř. dá se vycestovat na ESTU na 3 měsíce, pokud budu mít podaný formulář I-130, ale GC ještě mít nebudu? Mám totiž obavy, aby mě na imigračním neposlali zpět. O GC si budu žádat tak jako tak, jen mi jde o to, jestli to udělat teď a doufat, že se to do léta stihne, nebo to nechat být, smířit se opět jen s třemi měsíci na ESTU a žádat o GC později, až budu mít školu z krku a budu moci v USA trvale zůstat? Už jsme si odloučení ,,užili‘‘ až až, a tak hledám jakoukoliv možnost, abych tam mohla zůstat co nejdéle. Děkuji za rady Smile

A to ti nedelali problemy kdyz jsi tam byla tak casto pres ESTU? Ja taky dokocuju skolu v cechach ale prave abych mohla do USA za manzelem jezdit jsem pozadala o GC. Ale ted uvazuju o tom jestli to radci nezrusit a nezazadat o zelenou kartu az po skole. Jenze mam strach ze me tam pak na ESTU uz nepusti a vubec se s nim neuvidim.
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: pá říjen 28, 2011 9:19 pm    Předmět: Re: Rada ohledně GC - teď nebo později? Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
LucieD napsal:

A to ti nedelali problemy kdyz jsi tam byla tak casto pres ESTU? Ja taky dokocuju skolu v cechach ale prave abych mohla do USA za manzelem jezdit jsem pozadala o GC. Ale ted uvazuju o tom jestli to radci nezrusit a nezazadat o zelenou kartu az po skole. Jenze mam strach ze me tam pak na ESTU uz nepusti a vubec se s nim neuvidim.

Myslím, že jsi tady někde psala, že ti ještě chybí 3 roky ve škole, který ročník teď tedy studuješ? Možná jsem si tě s někým spletla, protože tady nejsi zaregistrovaná.

Jak už se tady psalo, tak titul z ČR nemá v USA až takový význam, létat mezi ČR a USA taky není nejlevnější a navíc jak to máš s prací v USA? Na ESTA přece pracovat legálně nemůžeš.

Nebylo by tedy i finančně lepší se do USA odstěhovat už teď? Nebudeš muset pořád někde lítat, budeš mít čas na školu i manžela a taky práci. Navíc budeš mít praxi do CV což nikdy neuškodí.

Já osobně jsem skončila s bakalářem a plánuji jít za rok do školy tady v USA.
Anonymní

PříspěvekZaslal: so říjen 29, 2011 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Jo Elizabeth, jeste temer cele 3 roky:( Muj titul bude mit vyznam, po slozeni rozdilovych zkousek na tom budu jako kdyz dostuduju v USA. To jsem si uz vsechno zjistila. Ono zalezi co studujes, v mem pripade neni mozne studovat tam, neuznaj mi ty roky co jsem uz udelala v cechach a navic je to strasne drahy a zdlouhavy, kdyz by vsechno slo dobre tak dostuduju za 10 let from now. Ja jsem uz zazadala o zelenou kartu, takze pracovat normalne muzu. To co pises zni logicky a kdyby to tak slo bude to mnohem jednodussi. Vlastne jsem to tak pred rokem udelala, rozhodla jsem se zustat a dokoncit skolu tam. Jenze to jsem nevedela ze 18 let studia a 3 roky driny na vejsce jsou tam vlastne kazdymu ukradeny, neznamenalo to nic a nikoho to nezajimalo, nemohla jsem sehnat praci v mem oboru ani na nizke pozici. Ty pokud mas Bc to je jine ale ja mam prvni titul az po 6 letech a do te doby nejsem prakticky nic. Nejsem z toho nijak nadsena, vztah na dalku pres pul sveta ani zivot v cr rozhodne neni nic po cem bych touzila, ale v me situaci jsem proste nemela na vyber a nezbyva mi nez doufat ze to dobre dopadne.
Layla
Grace

Registrace: 26. 05. 2011

PříspěvekZaslal: so říjen 29, 2011 3:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Laylo, to studuješ medicínu, nebo nějaký takový obor? Pokud by to bylo tak, tak si myslím, že se určitě vyplatí dostudovat v ČR a přestěhovat se až pak.
Sorry za off topic
Layla

Registrace: 26. 07. 2010

PříspěvekZaslal: so říjen 29, 2011 7:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Veterinarni lekarstvi. Presne tak to mas pravdu. Ty s tim mas nejake zkusenosti Grace?
Layla
Grace

Registrace: 26. 05. 2011

PříspěvekZaslal: so říjen 29, 2011 7:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdepak, žádné zkušenosti s tím nemám. V současnosti jsem v USA jako aupair, ale jeden čas jsem se o možnosti studia tu zajímala, tak o tom trochu něco vím Smile
Bohužel na to, abych tu mohla studovat nemám ani finance, ani angličtinu, tak hlídám dětičky, ale je to taky fajn....většinou Very Happy
Layla

PříspěvekZaslal: so říjen 29, 2011 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To chapu, finance a Aj jsou dalsi duvody proc jsem se rozhodla dostudovat v cechach. Moje prace zase byla hlidani pejsku:) ale taky mi obcas pripadalo jako kdyz pracuju s malyma detma:)
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: ne říjen 30, 2011 5:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty jsi nekde psala,ze uz mas WA??
Ja tedy nevim,ale i kdyz dostnes GC vis o tom,ze je tam omezeni na dobu urcitou,kde muzes pobyvat mimo uzemi US,tak by mne zajimalo,jak budes v CR studovat??
To omezeni ted nevim,je budto na 1/2 roku nebo na rok(ted si nejsem jista).
Layla

PříspěvekZaslal: ne říjen 30, 2011 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co myslis tim WA? Mam EAC takze pracovat muzu... Ja vim ze nesmim byt mimo USA dyl nez 6 mesicu. Budu ve skole jen pres semestr coz je asi 3 mesice, v zime a v lete se vzdycky vratim. V sestaku bych mohla zustat i dele a udelat si internship v USA coz mam v planu.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA