Podnikání v L.A. dotazy a realnost?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Podnikání v L.A. dotazy a realnost?
Jdi na stránku 1, 2  Další

Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: po únor 21, 2011 6:56 pm    Předmět: Podnikání v L.A. dotazy a realnost? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dotazy k podnikání v USA
0,na investici mám cca 100 tis. US, jak malé peníze to jsou ke srovnání k tamější ekonomice? To znamená dá se za to realně podnikat,aby to nebylo jako v ČR hodně práce a na konec daně,sociální, zdravotní a pro podnikatele nic nezůstává?
1, jedu na estu do Kalifornie na tři měsíce zmapovat trh v čem podnikat, v té době bych založil firmu v USA poté se vrátil do ČR a žádal o investorské vízum, v době pobytu mohu zařizovat věci pro firmu ale nesmím pracovat, to znamená nesmím si vyplácet zisky? Konkrétně budu tam na turistické vízum a mohu pracovat tedy pro firmu zadarmo? Budu to kroky vedoucí k tomu aby firma byla zisková, tím pádem podnikám, ale nesmím pro tu firmu pracovat tady si zákon odporuje,jak to tedy je?
2,Po vybraní konkrétní činnosti a založení firmy, poté mohu vycestovat zpátky do ČR s konkrétní činnosti, která již funguje a žádat o vízum je to reálné?
3,Jak lze prodloužit s pobyt legálně aniž bych musel po třech měsících do ČR,vycestování do kanady nebo Mexika na jeden den a návrat do USA je to reálné?
4,Kde je vhodné v L. A. bydlet, oblast na začátek rozumná cena a relativně bezpečno nějaký typy?
Saxby

Registrace: 30. 10. 2010

PříspěvekZaslal: po únor 21, 2011 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chces investovat na konkretnim miste a nevis v cem? To nedava smysl..
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po únor 21, 2011 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na vsechny Tvoje dotazy je jednoducha odpoved - ne, tak jak si to "predstavujes" Ty, to opravdu realne neni. Precti si vlakna od Zuzi nebo to vlakno ve Volnem tematu, kde se to momentalne probira:

http://www.chicago-cz.com/forum/viewpost-47919.html#47919
Anonymní

PříspěvekZaslal: po únor 21, 2011 10:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Saxby napsal:

pokud jsem ve státech nebyl tak to smysl dává,neznám místní trh.proto tam jedu se podívat a tam to vyhodnotím.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: po únor 21, 2011 11:38 pm    Předmět: Re: Podnikání v L.A. dotazy a realnost? Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Dotazy k podnikání v USA
0,na investici mám cca 100 tis. US, jak malé peníze to jsou ke srovnání k tamější ekonomice? To znamená dá se za to realně podnikat,aby to nebylo jako v ČR hodně práce a na konec daně,sociální, zdravotní a pro podnikatele nic nezůstává?

To čistě záleží na Tvém business modelu. Jestliže chceš si otevřít kšeft který bude zákazníkům bude čistit domy, tak stačí jen auto, hadry, a kýble, a sto tisíc je mnohokrát víc než kolik by jsi potřeboval. Jestliže si chceš otevřít jadernou elektrárnu, tak potřebuješ pár stovek miliónů nebo párt miliard dolarů. Úroveň capitalization se řídí podle toho co je potřeba. Napiš v jakém úseku chceš podnikat, a pak Ti můžeme pomoc.

Anonymous napsal:
1, jedu na estu do Kalifornie na tři měsíce zmapovat trh v čem podnikat, v té době bych založil firmu v USA poté se vrátil do ČR a žádal o investorské vízum, v době pobytu mohu zařizovat věci pro firmu ale nesmím pracovat, to znamená nesmím si vyplácet zisky? Konkrétně budu tam na turistické vízum a mohu pracovat tedy pro firmu zadarmo? Budu to kroky vedoucí k tomu aby firma byla zisková, tím pádem podnikám, ale nesmím pro tu firmu pracovat tady si zákon odporuje,jak to tedy je?

Všechno záleží na tom jakou firmu si chceš založit. Je asi 5 nebo 7 různých typů firem co si můžeš založit. Nékteré druhy firmy si můžeš založit jen že vyplníš formulář a pošleš to s penězma státní vládě. Některé typy firem platíš daně firmy ze své kapsi, v některých typech firmem to platí z kapsi firmy. Některé sestavení firmy musíš mít rozdělaný účty, a jiných ne. V některých typech firmy můžeš být ktrytý za závazky firmy, v některých ne.

Sestavení firmy se řídí podle státních zákonů, a né podle federálních. Každý stát má ke kšeftování jiný pohled. Jestliže budeš v Los Angeles, a chceš mít nějaký kšeft do kterého chceš vrazit $100K (což je dosti peněz jako initial investment), tak bych si sestavil kšeft jako corporation v Nevadě.

Anonymous napsal:
4,Kde je vhodné v L. A. bydlet, oblast na začátek rozumná cena a relativně bezpečno nějaký typy?

Vhodné bude bydlet blízko svého kšeftu. Nechceš dojíždět do kšeftu 2 hodiny každý den. A kšeft si otevřeš tam kde to bude výhodné pro Tvé klienty.
Saxby

Registrace: 30. 10. 2010

PříspěvekZaslal: po únor 21, 2011 11:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Saxby napsal:

pokud jsem ve státech nebyl tak to smysl dává,neznám místní trh.proto tam jedu se podívat a tam to vyhodnotím.

Me je to vlastne uplne jedno, nicmene pokud bych mel na stole svych 100k USD, v hlave zadny napad a limit 3 mesicu, abych rozjel "z niceho" "neco" v miste, o ktery nevim skoro nebo vubec nic, to mi prijde jako extremne rizikova investice.

Podle myho nazoru by takova teoreticka sondaz, ktery se mimochodem odborne rika PEST analyza skoncila zaverem "pryc z USA a to fofrem". A duvod? Retail business (100k USD) tam bude podle me presycenej a hlavne prohlinej, vzhledem k economic downturn. Do toho vysoka nezamestnanost v CA z niz vyplyvajici pochybna koupeschopnost. Konkurenceschopnost vzhledem k levny pracovni sile z Mexika pro tebe nizka. Ale to jsou jenom moje osobni spekulace a dlouhodobejsi pozorovani. Urcite jsem na to ale neprisel za 3 mesice, ktery ty na to mas Smile. GL
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: út únor 22, 2011 4:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Neni mozne odpovedet na tvoji otazku protoze nepises JAK PRESNE chces podnikovat a co to bude za business. To nemusis sem psat ale driv nebo pozdeji se na tohle presne nekdo zepta. A budou to studovat.
$100,000 neni moc penez. I kdyz se stalo ze nekdo dostal tohle visum s $50,000, ja buch rekl ze neni mozne neco poradne zacinat v Californii s minimalne $250,000 a vic. PD psal o cleaning business...to asi nema velkou sanci...neco vyrabet a prodavat ma pravdepodobne vetsi...nebo Hi-tech software. Jinak otevrit si tire shop nebo gas station...na to budou srat. Prozrad co chces delat...jestli to je legalni
andrea
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 22, 2011 8:22 am    Předmět: business Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

s temi penezi muzes nakoupit cca 3 rodinne domy v usa, pobirat mesicni najemne, do 3 let budes mit min. zisk cca 100% bez rizika a zatim se muzes po usa rozhlizet a poznavat, co by pro tebe bylo zajimave.
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 22, 2011 5:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
Na vsechny Tvoje dotazy je jednoducha odpoved - ne, tak jak si to "predstavujes" Ty, to opravdu realne neni. Precti si vlakna od Zuzi nebo to vlakno ve Volnem tematu, kde se to momentalne probira:

http://www.chicago-cz.com/forum/viewpost-47919.html#47919

Koukal jsem na to téma,mě spiše příjde,že se tam hadají nežli někomu něco radí.
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 22, 2011 5:15 pm    Předmět: Re: business Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

andrea napsal:
s temi penezi muzes nakoupit cca 3 rodinne domy v usa, pobirat mesicni najemne, do 3 let budes mit min. zisk cca 100% bez rizika a zatim se muzes po usa rozhlizet a poznavat, co by pro tebe bylo zajimave.

Dřevěný dům,co jsme četl na webu,že ty domy jsou na jedno použítí. Nemám informace abych to vyhodnotil jako ok investici. Pronájem u prostřed krize, nebo to budou špatné lokality. Napiš více.
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 22, 2011 5:23 pm    Předmět: Re: Podnikání v L.A. dotazy a realnost? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

pdmlynek napsal:
Anonymous napsal:
Dotazy k podnikání v USA

To čistě záleží na Tvém business modelu. Jestliže chceš si otevřít kšeft který bude zákazníkům bude čistit domy, tak stačí jen auto, hadry, a kýble, a sto tisíc je mnohokrát víc než kolik by jsi potřeboval. Jestliže si chceš otevřít jadernou elektrárnu, tak potřebuješ pár stovek miliónů nebo párt miliard dolarů. Úroveň capitalization se řídí podle toho co je potřeba. Napiš v jakém úseku chceš podnikat, a pak Ti můžeme pomoc.

Anonymous napsal:

Všechno záleží na tom jakou firmu si chceš založit. Je asi 5 nebo 7 různých typů firem co si můžeš založit. Nékteré druhy firmy si můžeš založit jen že vyplníš formulář a pošleš to s penězma státní vládě. Některé typy firem platíš daně firmy ze své kapsi, v některých typech firmem to platí z kapsi firmy. Některé sestavení firmy musíš mít rozdělaný účty, a jiných ne. V některých typech firmy můžeš být ktrytý za závazky firmy, v některých ne.

Sestavení firmy se řídí podle státních zákonů, a né podle federálních. Každý stát má ke kšeftování jiný pohled. Jestliže budeš v Los Angeles, a chceš mít nějaký kšeft do kterého chceš vrazit $100K (což je dosti peněz jako initial investment), tak bych si sestavil kšeft jako corporation v Nevadě.

Anonymous napsal:

Vhodné bude bydlet blízko svého kšeftu. Nechceš dojíždět do kšeftu 2 hodiny každý den. A kšeft si otevřeš tam kde to bude výhodné pro Tvé klienty.

Chci začíta o urověn výše mít prostředky že mohu koupit po zakazce třeba stroje na uklid a ne mít je hadr a kýbl. Tak to beru ne top firmu s jadernou elektrarnou ale menší firmu a ne uplně hudlařit s kýblem a jezdit tam na kole:)

Poskytování služeb: zastavárna,ruční mytí a čistění aut,uklid,grafický desing,autopřeprava,pronájem reklamních ploch-tranzit s reklamní plochou jako bilbord.

To lze mít firmu v Nevadě a podnikat v Californii to se mě nezdá,na každý stát je jiné povolení i v californii bych si musel založit firmu?Něco jako u nás s.r.o. ručím do výše v kladu tečka.

ano to je rozumné bydlet max 30 minut od práce:)
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 22, 2011 5:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Saxby napsal:
Anonymous napsal:
Saxby napsal:

Me je to vlastne uplne jedno, nicmene pokud bych mel na stole svych 100k USD, v hlave zadny napad a limit 3 mesicu, abych rozjel "z niceho" "neco" v miste, o ktery nevim skoro nebo vubec nic, to mi prijde jako extremne rizikova investice.

Podle myho nazoru by takova teoreticka sondaz, ktery se mimochodem odborne rika PEST analyza skoncila zaverem "pryc z USA a to fofrem". A duvod? Retail business (100k USD) tam bude podle me presycenej a hlavne prohlinej, vzhledem k economic downturn. Do toho vysoka nezamestnanost v CA z niz vyplyvajici pochybna koupeschopnost. Konkurenceschopnost vzhledem k levny pracovni sile z Mexika pro tebe nizka. Ale to jsou jenom moje osobni spekulace a dlouhodobejsi pozorovani. Urcite jsem na to ale neprisel za 3 mesice, ktery ty na to mas Smile. GL

Jedno to je pokud něco bude generovat zisk tak obor mi je skutečně jedno. V ČR jsme také podnikal v oboru,kterému jsme na začátku vůbec nerozuměl.
myslím si,že to žádné riziko není, pojedu tam tam se podívám a když tam nebude nic zajimavé tak se vratím nic mě nenutí tam, zůstavat. Pokud bude potřeba tak poletím zpátky do ČR a zase zpátky na tři měsice, takže to mohu řešit déle až bude něco co bude ok. Tak do toho mohu jít, příjde mě to mnohem menší riziko,nežli lidé co radí obecně na tomto foru,že lepší je vědět předem v čem podnikat. Myslím si,že pro mne je to naopak podívám se na trh a mohu říct ano do toho půjdu.
korupce tam je také stějně vělká jako v ČR?Nenám trh ve státech ale v ČR se mě zdá situace horší.
málý trh na všechno. Praha to je trh sám pro sebe,je to také nezaměstnanost tak nevím v čem by to mohlo být horší nežli v ČR. Je velká korupce a to ve všechn urovních pokud se tady podniká čistě tak člověk nic nemám, nesouhlasím s korupcí. Horší to muže být jen v rusku.
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 22, 2011 5:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

bouncingczech napsal:
Neni mozne odpovedet na tvoji otazku protoze nepises JAK PRESNE chces podnikovat a co to bude za business. To nemusis sem psat ale driv nebo pozdeji se na tohle presne nekdo zepta. A budou to studovat.
$100,000 neni moc penez. I kdyz se stalo ze nekdo dostal tohle visum s $50,000, ja buch rekl ze neni mozne neco poradne zacinat v Californii s minimalne $250,000 a vic. PD psal o cleaning business...to asi nema velkou sanci...neco vyrabet a prodavat ma pravdepodobne vetsi...nebo Hi-tech software. Jinak otevrit si tire shop nebo gas station...na to budou srat. Prozrad co chces delat...jestli to je legalni

co mám informace, dávají vizum v některých případech již od 20 000 US, četl jsem to na webu a konktétně třeba john vanhara také začal od této částky. legalní to je něco ve službách je to napsáné dole.
Myslím si ,že stěžejní je bussnis do, kterého investuji a ne částka protože mohu mít sebe více peněz a zkrachovat mohu také.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út únor 22, 2011 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ohledne toho vlakna a toho, co psala Zuzi a jini - byla to ukazka toho, ze to, jak si to predstavujes to nejde. 100K je prilis malo na jednoduche ziskani viz i. e. immigration through investment. Zuzi do toho uz investovala hodne casu a penez, je o moc dal v tom procesu nez Ty ... a narazila na dno. Spousta lidi tady bude davat rady, ale fakt je, ze nic, co se tady dozvis, bude od lidi, kteri s timto maji zkusenosti a budu se opakovat, kdyz reknu, ze spatna rada je horsi, nez zadna rada.

Chces jednu dobrou radu? Pokud je Ti opravedu jedno v jakem to je oboru, kontaktuj Danu a zeptej si na moznosti spoluprace s ni, o investovani do truckingu - ona je jedina, ktera ma zkusenosti a kontakty v jednom z nejvetsich byznysu v US. 100k dneska koupi celkem dost equipmentu a zkusenych ridicu, i kdyz neni dostatek, tak je jich prece jenom vic. Dalsi vyhoda je, ze firma neni vazana na jeden market - Californie, ale presto tam muzes bydlet a mit tam firmu fyzicky pritomnou. I v dnesnim narocnem ekonomickem klimatu je prave ta specificka cast transportation market, kterou ona dela a ja jsem delal, velice vynosna. Pokud budes chytry a Dana s Tebou bude ochotna spolupracovat (a PD vam poskytne nejaky ten legal advice), nebudes prilis nenazrany jako nektri jini cesi, se kteryma jsem mel v posledni dobe tu cest v truckingu, tak u prvni rok by jsi mel vykazovat cca 10% navratnost (nemyslim tim, ze budes mit na konci roku 110K cisteho v kapse).

Plus, myslim, ze je to jedna z lepsich cest ke ziskani E viza, i presto, ze to nebude hned. Jenom je otazka, jestli by si na to Dana troufla.
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: út únor 22, 2011 7:15 pm    Předmět: podnikani v LA Odpovědět s citátem

Ahoj Big Rigu,mas opravdu dobre srdce,na pravem miste.
Zuzi
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út únor 22, 2011 7:26 pm    Předmět: Re: Podnikání v L.A. dotazy a realnost? Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

Poskytování služeb: zastavárna,ruční mytí a čistění aut,uklid,grafický desing,autopřeprava,pronájem reklamních ploch-tranzit s reklamní plochou jako bilbord.

To zní rozumě. Samozřejmě že se budeš muset naučit věci ohledně provozu těchto kšeftů což je jiné než v Evropě, ale myslím že to není tak velká věda. A na to Ti peníze které si přivezeš budou stačit.

Ale vidím jiný problém. Myslím že největší problém co budeš mít nebude s kapitalizací, nebo si najít pracovníky nebo si pronajmout vhodnou nemovitost z které dělat, nebo se naučit a řídit se podle místních zákonů a předpisů. Největší problém pro Tebe, jako pro každého kdo začíná v novým businessu v nové oblasti, je si najít klienty a zákazníky. Budeš muset se zamyslet jestli začneš kšeft z ničeho, nebo koupíš existující kšeft od někoho jiného.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út únor 22, 2011 7:53 pm    Předmět: Re: Podnikání v L.A. dotazy a realnost? Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

To lze mít firmu v Nevadě a podnikat v Californii to se mě nezdá,na každý stát je jiné povolení i v californii bych si musel založit firmu?Něco jako u nás s.r.o. ručím do výše v kladu tečka.

O co jde není kde korporace provozuje, nebo kde má ředitelství, ale podle jakých zákonů je sestavena. Každá firma co provozuje kšeft v Kalifornii se musí řídit podle zákonů Kalifornie. Sestavení korporace, pravidla ohledně zájmů vedoucích firmy a jejich majitelů, akcionářů, pravidla ohledně převzetí/nepřevzetí odpovědnosti korporaci, jak se platí dividenty, jaký mají práva akcionáři, atd. jsou podle zákonů státu kde firma je inkorporovaná. Myslím že jediné co potřebuješ mít společné se státem kde jsi inkorporovaný že tam budeš mít jednou za rok schůzi board of directors (sbor ředitelů?); tak si jednou za rok zajedeš z LA na víkend do Las Vegas se spolumajitelem podniku.

Jestliže by jsi myl a voskoval auta, tak asi nepotřebuješ být inkorporovaný. Ale jestliže chceš dělat autopřepravu (kde by jsi mohl být souzený za vyší částky než je cena kšeftu), tak bych to považval za nutné být inkorporovaný.
bouncingczech

PříspěvekZaslal: út únor 22, 2011 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teoreticky ma PD pravdu ze nezalezi na tom KDE je firma registrovana. Pred mnoha lety jsem mel "S Corporation" v Nevade kde je to opravdu velice levne a lehke si udelat firmu. Pak jsem se prestehoval do Californie ale firma byla porad v Nevade. Nebyl to velky problem, protoze Las Vegas je jenom ctyri hodiny autem od nas. Tak to slo nekolik let ale potom my muj ucetni rekl ze kdyz vestina meho businessu je v California tak firma by taky mela byt registrovana v Californii. Rozdil mezi Nevadou a Californii je ze Californie uctuje rocne minimalni dan $800 a Nevada ne. Ucetni mi take rekl ze v te dobe Californie hledala businessy jak muj ktery pracoval ve statu ale neplatil statni dane. To se Californii moc nelibi a muzou s toho byt pokuty a jine problemy. Tak jsem si udelal novou firmu v CA a platim ten minimum fee rocne za to ze tady muzu provozovat. Rika se tomu "franchise fee".
Obchodovani nebo provoz nejakeho businessu je tady z jedne strany velice jednussi nez v CR kde to trva mesice si udelat firmu. Tady to trva dva dny a nikdo po tobe nechce ruzne dokumenty ze umis neco delat nebo na to mas skolu. Jo jsou vyjimky jako doktori a pravnici atd ale vetsina podniku nepotrebuje nic zvlastniho.

Na druhe strane nektere veci jsou tady tezci, jako treba KDE muzes business provozovat. V CR si klidne muzes otevrit bordel v vilove casti mesta...tady nesmis si opravovat auto u sveho baraku v nekterych castech.

Kazdy stat, kazdy okres, kazde mesto ma svoje zakony co a kde se muze provozovat. Jako vsude kazdy business si hlida svoje..jako treba "car wash" ktery plati za to cisti vodu ktera skonci v mori nebude "happy kdyz jim zacnes brat zakazniky a delat to nekde za rohem na ulici. Nevim co myslis auto-prepravou, kdyz budes mit v aute paaszery ktery ti plati, budes na to potrebovat povoleni a, dulezitejsi, specialni pojistku ktera klidne muze byt pekne draha.

Jak najit zakazniky je to nejdulezitejsi, jak PD psal. Na takove manualni prace budes konkurovat s Mexicanama kteri jsou vetsinou levnejsi nez kdokoliv. S graphic design budes konkurovat s mistnima firmama a "freelance" lida kteri uz maji sve stale zakazniky. Tak je to ale se vsim.

Osobne si myslim nejlepsi typ podniku momentalne je v oblasti "alternative energy".
Jo a nevim co jsi myslel tim ze drevene domy jsou na jedno pouziti..tady je 99% domu stavenych ze dreva a "stucco" coz je vlastne tenka betonova omitka. Jsou pro to duvody...je to levne, rychle a takove domy maji min problemu behem zemetreseni. Muj dum je dvacet let stary a je porad jako novy a nevidim zadny duvod proc by nemohl stat 50 az 100 let dyl.
Anonymní

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 10:37 pm    Předmět: Re: Podnikání v L.A. dotazy a realnost? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

pdmlynek napsal:
Anonymous napsal:

To zní rozumě. Samozřejmě že se budeš muset naučit věci ohledně provozu těchto kšeftů což je jiné než v Evropě, ale myslím že to není tak velká věda. A na to Ti peníze které si přivezeš budou stačit.

Ale vidím jiný problém. Myslím že největší problém co budeš mít nebude s kapitalizací, nebo si najít pracovníky nebo si pronajmout vhodnou nemovitost z které dělat, nebo se naučit a řídit se podle místních zákonů a předpisů. Největší problém pro Tebe, jako pro každého kdo začíná v novým businessu v nové oblasti, je si najít klienty a zákazníky. Budeš muset se zamyslet jestli začneš kšeft z ničeho, nebo koupíš existující kšeft od někoho jiného.

Koupě již fungující firmy,to jsem koukal na webu je jich tam hodně ale nevím v jaké kondici jsou a některé mě přijdou hodně drahé. V ČR je bežné,že se prodává firma za cenu okolo cca pětinásobku ročních zisků+ aktiva to je normální cena jsem ochoten akceptovat cenu cca oko trojnásobku do toho bych šel, musel by tam být i potenciál rozvoje.

Kapitalizací,nerozumí?

Reklama a bude to jistě fungovat,je pochopitelné,že
zákony a vše je jiné nežli v čr.
Anonymní

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 10:40 pm    Předmět: Re: Podnikání v L.A. dotazy a realnost? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

pdmlynek napsal:
Anonymous napsal:

O co jde není kde korporace provozuje, nebo kde má ředitelství, ale podle jakých zákonů je sestavena. Každá firma co provozuje kšeft v Kalifornii se musí řídit podle zákonů Kalifornie. Sestavení korporace, pravidla ohledně zájmů vedoucích firmy a jejich majitelů, akcionářů, pravidla ohledně převzetí/nepřevzetí odpovědnosti korporaci, jak se platí dividenty, jaký mají práva akcionáři, atd. jsou podle zákonů státu kde firma je inkorporovaná. Myslím že jediné co potřebuješ mít společné se státem kde jsi inkorporovaný že tam budeš mít jednou za rok schůzi board of directors (sbor ředitelů?); tak si jednou za rok zajedeš z LA na víkend do Las Vegas se spolumajitelem podniku.

Jestliže by jsi myl a voskoval auta, tak asi nepotřebuješ být inkorporovaný. Ale jestliže chceš dělat autopřepravu (kde by jsi mohl být souzený za vyší částky než je cena kšeftu), tak bych to považval za nutné být inkorporovaný.

Přesto tomu nerozumí: sídlo firmy mám v nevadě tam mám jako hlavní firmu a potom si zřídím pobočku v califonii a tam také podnikam ze stejnou firmou nebo z jinou? Přijde mě to složité?
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 11:26 pm    Předmět: Re: podnikani v LA Odpovědět s citátem

zuzi63 napsal:
Zuzi

Dik, ale tohle nema se srdcem na pravem miste nic spolecneho. Po pravde Zuzi, Ty sice ten kapital nemas, ale kdybys mela, tak by tohle i pro Tebe byla nejlepsi cesta - dva roky by jsi si pockala a pak by jsi sla zadat o viza uz s fungujici a expandujici firmou a s tim, ze jsi dala stabilni a dobre praci mnoha americanum, pokud by jsi brala i par ridicu primo z autoskoly a zacvicovala je na novou karieru, coz se dnes velmi ceni jakozto vytvareni novych mist, tak by Ti to dali vicemene automaticky. Mne pisou lidi dotazy ohledne tohoto a truckingu pomerne casto do SZ, ale oni si proste neuvedomuji, ze ja je za rucicku nikam nedovedu a nestrcim jim to pod nos. Za tyhle znalosti a zkusenosti se tvrde plati.

Kdyby ta Paja nebyla tele a nechtela po me, abych ji radil "zadara", tak uz dneska mela E viza za sebou a byla na nejlepsi ceste k GC. Trucking ma obrovskou vyhodu v tom, ze kdyz das dohromady tak pet trucku a mas schopne ridice, tak staci jeden part-time dispatch/accountant/collector a ten to v pohode utahne (coz by Dana zvladla nebo se to da delat externe). Je to vicemene blbovzdorny business, pokud mas nekoho, kdo uz ma trochu zkusenosti, tak se to ridi v podstate samo. Ja jsem to Danu naucil za par tydnu ty zaklady a uvodni kontakty. Problem je, ze ona je prilis mala a potrebje kapital na to, aby se poradne vyuzila ten svuj potencial. Ztraci giganticke penize na tom, ze pouziva factoring, financing na equipment a insurance atd. Taky by neskodilo, kdyby mela vlastni cross dock facility.

O tom je tad ale zbytence mluvit, protoze tohle opet spada do toho tematu, o kterem jsem tady nedavno rant & rave - ze na tomhle foru je strasne tezke neco skutecne zmenit, pomoct nekomu nebo dokazat neco v real world (for lack of a better word). PD tady zase napsal pet stranek o tom, co nasel na Google, ale kdo az tady ma nejake zkusenosti a uspechy s vlastnim businessem. Snad Bouncy tady neco psal, ale ten je spis self-employed, mozna se pletu.

Sem se nak rozkec (aspon jednou muzu predstirat uspesne, ze vim, o cem mluvim), ale je tu nuda a tohle je alespon trochu zajimave a neni to to nase typicke zvaneni a dohadovani se o nicem Twisted Evil
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 11:43 pm    Předmět: Re: podnikani v LA Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
zuzi63 napsal:
Zuzi

Dik, ale tohle nema se srdcem na pravem miste nic spolecneho. Po pravde Zuzi, Ty sice ten kapital nemas, ale kdybys mela, tak by tohle i pro Tebe byla nejlepsi cesta - dva roky by jsi si pockala a pak by jsi sla zadat o viza uz s fungujici a expandujici firmou a s tim, ze jsi dala stabilni a dobre praci mnoha americanum, pokud by jsi brala i par ridicu primo z autoskoly a zacvicovala je na novou karieru, coz se dnes velmi ceni jakozto vytvareni novych mist, tak by Ti to dali vicemene automaticky. Mne pisou lidi dotazy ohledne tohoto a truckingu pomerne casto do SZ, ale oni si proste neuvedomuji, ze ja je za rucicku nikam nedovedu a nestrcim jim to pod nos. Za tyhle znalosti a zkusenosti se tvrde plati.

Kdyby ta Paja nebyla tele a nechtela po me, abych ji radil "zadara", tak uz dneska mela E viza za sebou a byla na nejlepsi ceste k GC. Trucking ma obrovskou vyhodu v tom, ze kdyz das dohromady tak pet trucku a mas schopne ridice, tak staci jeden part-time dispatch/accountant/collector a ten to v pohode utahne (coz by Dana zvladla nebo se to da delat externe). Je to vicemene blbovzdorny business, pokud mas nekoho, kdo uz ma trochu zkusenosti, tak se to ridi v podstate samo. Ja jsem to Danu naucil za par tydnu ty zaklady a uvodni kontakty. Problem je, ze ona je prilis mala a potrebje kapital na to, aby se poradne vyuzila ten svuj potencial. Ztraci giganticke penize na tom, ze pouziva factoring, financing na equipment a insurance atd. Taky by neskodilo, kdyby mela vlastni cross dock facility.

O tom je tad ale zbytence mluvit, protoze tohle opet spada do toho tematu, o kterem jsem tady nedavno rant & rave - ze na tomhle foru je strasne tezke neco skutecne zmenit, pomoct nekomu nebo dokazat neco v real world (for lack of a better word). PD tady zase napsal pet stranek o tom, co nasel na Google, ale kdo az tady ma nejake zkusenosti a uspechy s vlastnim businessem. Snad Bouncy tady neco psal, ale ten je spis self-employed, mozna se pletu.

Sem se nak rozkec (aspon jednou muzu predstirat uspesne, ze vim, o cem mluvim), ale je tu nuda a tohle je alespon trochu zajimave a neni to to nase typicke zvaneni a dohadovani se o nicem Twisted Evil

Skromna otazka,jestli jsi to tu uz nekde nekdy nepsal.........a ty "fungujes" jak Question
Delas pro nekoho,pro sebe-na sebe Question
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 12:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jsem v nemocnici.

BTW. bylo fakt nutne pouzit ten citovaci button?
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 1:07 am    Předmět: Re: Podnikání v L.A. dotazy a realnost? Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

Kapitalizací,nerozumí?

Kapitalizace je kolik peněz vrazíš do kšeftu.

Jeden častý problém pro lidi co začínají rozjíždět svůj kšeft je že neinvestují do kšeftu dostatné množství peněz aby se kšeft rozjel.
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 6:41 am    Předmět: Re: Podnikání v L.A. dotazy a realnost? Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Anonymous napsal:

Kapitalizací,nerozumí?

Kapitalizace je kolik peněz vrazíš do kšeftu.

Jeden častý problém pro lidi co začínají rozjíždět svůj kšeft je že neinvestují do kšeftu dostatné množství peněz aby se kšeft rozjel.

Nejvetsi problem je,ze vetsinou lide vcas nepochopi,jake delaji chyby a ty pak razantne neopravuji.Chyby totiz dela kazdy,kdo je samostatny.
Jinak-zastavam nazor,ze firma ma bezet hned.Ja vim,ze se rikalo,firma potrebuje cas,nez se rozjede-ale doby se meni .Zuzi
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 5:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Ja jsem v nemocnici.

BTW. bylo fakt nutne pouzit ten citovaci button?

U mne je to vzdycky nutne a vidim,ze to funguje Wink
Alespon jsi si toho slova vsimnul Twisted Evil

Bych ti normalne poprala brzke uzdraveni,ale u tebe clovek nikdy nevi,jestli je to "fakt nebo si jenom delas prdel" Twisted Evil
ALE TI TEDY BRZKE UZDRAVENI POPREJU,"jen kdyby naaaahodou" Wink
BTW,s tim "fungovanim" jsem to myslela jinak,ale chapu,chces se vyhnout otazce Wink
Viktor

Registrace: 05. 11. 2010

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 6:29 pm    Předmět: Re: Podnikání v L.A. dotazy a realnost? Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
pdmlynek napsal:
Anonymous napsal:
Dotazy k podnikání v USA

Anonymous napsal:

Anonymous napsal:

Chci začíta o urověn výše mít prostředky že mohu koupit po zakazce třeba stroje na uklid a ne mít je hadr a kýbl. Tak to beru ne top firmu s jadernou elektrarnou ale menší firmu a ne uplně hudlařit s kýblem a jezdit tam na kole:)

ano to je rozumné bydlet max 30 minut od práce:)

Kdes přišel na to, že v ČR ručíš v s.r.o. do výše vkladu?? to je dost rozšířenej omyl, na kterej už doplatilo hodně lidí...

Já budu zakládat firmu v Kanadě ( tady na foru je vlákno v sekci Canada, můžeš se kouknout jestli budeš chtít) a věř mi, i když to na první pohled vypadá jednoduše, už jsem o pár měsíců musel odjezd odložit...a to mam těsně před podpisem smlouvy na výhradní zatoupení na jeden produkt pro USA a Kanadu, ale je tolik předpisů, zákonů atd. že jsem radši zvolil variantu všechno si dopředu připravit a pak teprve odjezd za moře. A nevim v čem chceš podnikat,ale 100k i mě přijde strašně málo. a to jsem tam nikdy nebyl, jen už asi 5 měsíců googluju všemožný stránky s cenama, bydlení, služeb, pronájmů atd. atd.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 7:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPi napsal:

BTW,s tim "fungovanim" jsem to myslela jinak,ale chapu,chces se vyhnout otazce Wink

Co to zase meles, Pipzillo? Pokud se chces na neco zeptat, tak se zeptej na rovinu a pokud mozno bez uvozovek. Co chces vedet?
bouncingczech

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, je mozne myt firmu v Nevade a pobocku (subsidiary) v Californii, ALE ta pobocka stejne musi byt registrovana v Californii a tim padem budes platit dane v Californii. Kdyby to bylo mozne jinak tak by jsi kazdy udelal firmu v Nevade a vysral se na dane v Californii. To ale nejde...kdyz delas business v CA tak musis platit dane v CA a taky Federalni. Ja a moje manzelka delame kazdy rok ctyri ruzne dane...firma statu a federalum a pak osobni statu a federalum. Jediny duvod proc se vyplati platit to $800 rocni minimum protoze je mozne si nechat business platit za ruzne veci a odepsat vice z osobnih dani. Je to trochu veda a my platime ucetnimu to vsechno zorganizovat.

Reklamy, Reklama? Jeee, na to sem zapomnel...na reklamy...to je skoda s tim by se muj business asi vic rozjel, co myslis? Jenom takova malickost...presne ktery typ reklam by jsem mel pouzit? Televizi, radio, billboard, noviny, casopisy, Internet, zensky na Segway (jako na Vaclavaku!), Yellow Pages, pamphlety na ulici, automaticke faxy, automaticke telefonni hovory, "cold calling", spam email, pamphlety do dveri, chlapika na krizovatce s ceduli, veletrhy, ruzne srazy, reklamy na autech, reklamy v "car wash", reklamy na sportovnich stadionech, racing car sponsorship a tetovani na cele? Mozna ze vsechny, co myslis?
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: čt únor 24, 2011 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
PiPi napsal:

Co to zase meles, Pipzillo? Pokud se chces na neco zeptat, tak se zeptej na rovinu a pokud mozno bez uvozovek. Co chces vedet?

Ja se na rovinu zeptala a ani jsi nemusel cist "mezi radky"...........cituji,co jsem napsala a asi je pro tebe tezke pochopit.........""""Skromna otazka,jestli jsi to tu uz nekde nekdy nepsal.........a ty "fungujes" jak?
Delas pro nekoho,pro sebe-na sebe?""""

Rigu,opravdu,dej si BREEEEEEAK Exclamation
A doufam,ze ti prospeje!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Business Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic