USA nebo Británie?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

USA nebo Británie?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 4:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pizzaman napsal:
Mw..precti si clanek prosimte ktery jsem tady zverejnil.Tam o se opiraji o urcita fakta a cisla.To jak na tom jsou tvoji sousedi nebo znami neni vubec dulezite.Ceny domu proste padaji a jeste pristi rok padat budou.

Lokalne jiste, ja se nehadam....
A ani zrovna zadny barak nepotrebuju,ledaze bych se chtela stehovat do Chicaga.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 4:50 am    Předmět: Re: USA nebo Britanie Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Připadám si jako Chancellor Palpatine ve Star Wars III - Revenge of the Sith. “The Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.” viz 0:12 - 0:19 ve http://www.imdb.com/video/screenplay/vi2530476825/

Crying or Very sad

OK, v češtině: “Tamná Strana Síly vydá mimořádné schopnosti které mnozí z našeho okolí považují za nepřirozené.”

http://www.youtube.com/watch?v=P2cYUCnPNpA viz 0:11 až 0:19, a pak 0:53 až 1:00.
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 4:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:
Tak se me po dlouhe dobe tahle debata libila. Civilizovana.
Kazdy ma trochu pravdy protoze kazdy ma jinou situaci.MW ma vzdy pravdu protoze je chytra a zkusena.Pizzaman se uci.Mlynek ma taky pravdu a jsem rad ze Dana se znovu ozvala.
Co se tyce zlata tak ja jsem zacal kupovat kdyz bylo asi 300 za oz. a prestal kdyz bylo 700oz.Tak si myslim ze nikdy neprodelam.Na U.S. RE jsem asi nastejno a na Ceskem jsem dost vydelal. Ale clovek opravdu nevi az nez real estate proda.
Podivejte se jak je to ve Spanelsku.Tam stratite barak a porad musite splacet.
Stara skola je lepsi:Cash talks. Wink http://www.nytimes.com/2010/10/28/world/europe/28spain.html?src=me&ref=homepage

Pete, takze ja chytra nejsem? Tady jde o prusvih Twisted Evil
Ba ne, kluci, tady jste vsichni - na rozdil od meho ex - alespon normalni.

Ale Rumbovi musime rict, ze Canada neni US ... alespon pokud jde o vztah k dluhum. Je to prusvih ... a nebo neni ... ukaze cas.
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 5:18 am    Předmět: Re: USA nebo Britanie Odpovědět s citátem

Dana_MI napsal:
Rumburak napsal:
Dana_MI napsal:
pdmlynek napsal:
zuzi63 napsal:
Koupit dum za hotove je vzdycky lepsi.

Ty taky? Napřed Pizzaman, pak bouncing’, pak AzPete, nyní IndyGuy, a Ty taky?

Nechápu proč všichni mají problém s dluhem. Připadá mi to že lidi zde se domnívají že být zadlužený je něco špatného. Něco nezodpovědného. Něco čeho se má štítit.

Já se na dluhy dívám jako na finanční nástroj. Něco co mi pomůže k finančnímu vylepšenímu. Já nemám problém se zadlužit abych si vylepšil své finance.

Mlynku, ja problem s dluhem nemam zadny. Az na to, ze s nim valcim uz nejakych 5 let. A zaroven s manzelem, detmi atd. Ja jsem se narodila v CR a i kdyz jsem byla podle prumerneho Cecha hodne "rozmazlena", myslim, ze do rozmazlenosti prumerneho Americana mam teda hodne daleko. Alespon ve vztahu k pujckam, dluhum atd.

Kdyby bylo po mem, uz bychom davno byli debt free, jenomze to by rodina nesmela chtit novou televizi, k veceri take-out a tak dal. No, nedavno jsem si uz na ne doslapla a vypada to, ze me snad zacinaji brat vazne (pokud jde o finance). Strasne bych si prala, aby si konecne uvedomili, ze mama proste nema ten magic wand na penize.

Sorry, ponekud jsem se rozepsala. Ale je to snad k tematu a navic i ja jsem stara skola. Radeji budu mit dum za hotove ... pokud to tedy jde.

Ovsem kdyz bych byla v pozici mlade rodiny, ktera zacina a nema moc financi, tak rozhodne hypoteka je vyhodnejsi; z najmu rodinka neziska nic.

Koukam ze Americani na tom jsou stejne jak Kanadani Wink
Musej se ucit od Evropanu, aby vubec financni zalezitosti zvladli Twisted Evil

Pokud se vubec ucit chteji, vis Question Question Question

No ono jim ale nic jineho nezbyva, jestlize ne tom nechteji byt tak blbe ekonomicky jako doposud Sad
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 6:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pizzaman napsal:
Mw..precti si clanek prosimte ktery jsem tady zverejnil.Tam o se opiraji o urcita fakta a cisla.To jak na tom jsou tvoji sousedi nebo znami neni vubec dulezite.Ceny domu proste padaji a jeste pristi rok padat budou.

Tobe by to snad vadit nemelo?
S tim se museji "potykat" ty co tady zustanou. Sad
Ty stejne odletas do Evropy. Wink
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 6:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dana_MI napsal:
AzPete napsal:
Tak se me po dlouhe dobe tahle debata libila. Civilizovana.
Kazdy ma trochu pravdy protoze kazdy ma jinou situaci.MW ma vzdy pravdu protoze je chytra a zkusena.Pizzaman se uci.Mlynek ma taky pravdu a jsem rad ze Dana se znovu ozvala.
Co se tyce zlata tak ja jsem zacal kupovat kdyz bylo asi 300 za oz. a prestal kdyz bylo 700oz.Tak si myslim ze nikdy neprodelam.Na U.S. RE jsem asi nastejno a na Ceskem jsem dost vydelal. Ale clovek opravdu nevi az nez real estate proda.
Podivejte se jak je to ve Spanelsku.Tam stratite barak a porad musite splacet.
Stara skola je lepsi:Cash talks. Wink http://www.nytimes.com/2010/10/28/world/europe/28spain.html?src=me&ref=homepage

Pete, takze ja chytra nejsem? Tady jde o prusvih Twisted Evil
Ba ne, kluci, tady jste vsichni - na rozdil od meho ex - alespon normalni.

Ale Rumbovi musime rict, ze Canada neni US ... alespon pokud jde o vztah k dluhum. Je to prusvih ... a nebo neni ... ukaze cas.

Vlastnit dum v Kanade a nebo v USA je zrejme velky rozdil.
My si tady nemuzeme odecist taxy na incomtax Sad
Take kdyz ja stratim praci a nemuzu platit mortage a nemam mortage insurance, tak muzu jen jednou za rok skip mesicni splatku.
A pak uz jsem ve velkem problemu z moji bankou.

Samozrejme muzu muj dum prodat. Tady to jeste jde Wink a koupit neco mensiho a nebo na nejakou chvili rentovat.
IndyGuy

Registrace: 04. 09. 2010

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 8:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
k otazce jestli dum za hotove nebo uver?lide kteri vlasni dum tak si radeji pujci.ale lidi kteri by chteli si koupit dum (ale nemaji na to)rikaji ze lepsi je za hotove!

Nesouhlasim. Nedava to smysl a je to uplne naopak. Lide co penize maji, kupuji nemovitosti ve velkem za hotovost a bud to dum predelelaji, "podrzi", nebo pronajmou. Lidi co na to nemaji sli pro hypoteky a hloupe banky jim daly na co lide vubec nemely narok. Rozum zvitezil a nadelil bankam hodne "domu" na foreclosures. Bohuzel pro rodiny, preceneni jejich financnich moznosti je dohnalo na okraj. Jenom v minulem roce 3 miliony domacnosti byly pozadu s platbou hypoteky nebo/a dum ztratili bance. Proc by nekdo kdo ma finance a rodinu riskoval vyhazov na ulici, tim ze se zadluzi? Vim, ze v teto spolecnosti je abnormalni dlouho bydlet na jednom miste v tom samem domu, ale nechce se mi verit, ze nekdo kdo investuje do domu, kde si vybuduje zahradku, chova drubez a pestuje vino by se lehce pozbyl takoveho mista a s klidem by odevzdal klice bance kdyby nemohl platit hypoteku. Wink
IndyGuy

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 8:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="MW"]
Henek napsal:
k otazce jestli dum za hotove nebo uver?lide kteri vlasni dum tak si radeji pujci.ale lidi kteri by chteli si koupit dum (ale nemaji na to)rikaji ze lepsi je za hotove!

Souhlasim s Henkem.

Keciky, dum za hotove za par supu...mozna jo, ale kde). V mem sousedstvi se nesezene dum levneji nez za 700 000 a to jsou stare "sopy" takze investice do nich nasleduji. Novy soused koupil za 870 000 a 480 000 dali do renovaci...
Nevidim nejmensi duvod davat takovou sumu najednou kdyz mohu v pohode platit mesicni splatky.[/qu

Pri mesicnich splatkach platis uroky a riskujes ztratu domu v pripade platebni neschopnosti. Jenom se podivej kolik te ten dum bude stat za 30, 20, nebo 15 let a kolik by te stal dnes pri platbe v hotovosti. Zaplatis mozna jednou tolik jen na urocich. Ty penize co vrazis do uroku se daji investovat a vydelas na nich.
IndyGuy

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 8:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:
pdmlynek napsal:
AzPete napsal:

Zlato je uz moc pro me drahe a kdyz jsem to tady doporucoval pred 2 roky aby lidi investovali tak Mlynek prskal.

Hele, přečti si co jsi psal a co já jsem psal. http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopic-3808.html

Psal jsi že zlato půjde nahoru. Já jsem si nebyl tak jistý. Ale své zlato co jsem koupil za $300/oz jsem ještě neprodal. Měl bych. Co Ty?

Pokud nepotrebujes tak ne.Myslim si ze je to jen zasoba kdyby krachnul dollar a jeste uvidime 2000$ za ounce. Ja se take velice rad divam na tu umeleckou stranku minci a doufam ze to nebudu muset nikdy prodavat jako jedina moznost k "preziti"
Exclamation Ale zijeme v tak blaznivem a prevracenem svete ze niky nevis co bude zitra Crying or Very sad Crying or Very sad

Podle me neni zlato dobra dlouhodoba investice. Zlato se v historii vyplatilo jenom za poslednich 7 let kdy byl narust asi 15%, pred tim, se zlato drzelo jenom na 1.5% v prumeru. Kdyz se clovek podiva na posledni desetileti, tak se to neda srovnat s kapitalovym trhem. Zlato muze byt neprodejne. Co si za to koupis, za mince nebo cihlu zlata, kdyz padne trh? Lepsi je investovat do vice ucelovych veci.
IndyGuy

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 8:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pizzaman napsal:
pdmlynek napsal:
Pizzaman napsal:
pdmlynek napsal:
Pizzaman napsal:
ano to se stane v pripade ,ze ja dum ,ktery ztratil 67 % prodam.nezapominej ,ze ja nebudu mit zadne splatky ani uroky a tim padem budu mit volne penize ktere muzu take nekde investovat nebo je mit jako financni rezervu.

Jestliže já odejdu z domu a koupím si vedlejší za $33K v hotovosti, tak já taky žádné splátky mít nebudu. Ale navíc budu mít $57K.
Kdyz budes mit dum rok a pak udelas foreclosure tak prijdes o 10 000 downpayment + mesicni splatky + uroky ( 20 000).Takze budes mit jen dum za 33 000$ +37 000 $ bokem.Takze ja na tom budu skoro stejne,protoze neprijdu o downpayment a 20 000 na splatkach.

Měníš čísla ($20K za splátky), ale dobře, bere je. Stejně to ale mi vychází že moje situace je lepší.

Jestliže Ti rozumím, tak oba jsme začali se stejným $100K. Ty jsi své peníze dal za dům, a já jen $10K, a ostatních $90K jsem si strčil do kapsy.

V Tvém případě Ty jsi zaplatil za dům $100K v hotovosti. V kapse máš $0. Po pádu nemovitoského trhu Ti zbylo jen $33K. Není to realizované, ale ta hodnota Tvého $100K je jen $33K, takže jsi stratil $67K.

Já jsem zaplatil $10K, a pak jsem zaplatil bance splátky dejme tomu $20K (čísla jsou jak Ty jsi uvedl) za ten čas mezi koupění domu a pádem trhu. Z těch $100K z kterých jsme začínali mám jen $70 K ($100K - $10K za downpayment - $20 za splátky). Mám taky dům který má hodnotu $33K, ale na který dlužím ještě $70K. Odejdu od toho, stratím těch všech $30K což jsem dal za downpayment a splátky. Z těch $100K mi zbyde $70K. Hodnota mé investice je $70K, z které si pak třeba můžu koupit podobný barák za $33K jestli chci.

Z Tvých $100K Ti zbyde $33K, z mých $100K mi zbyde $70K. Bylo by to stejně pro mě lepší než pro Tebe.

Přiznám že hodně jsem to zjednodušil. Např., když odejdu od baráku, tak budu dlužit víc, protože velká část splátek je úrok, tak bych na tom byl horší než jsem vylíčil nahoře. Ale na druhé straně těch $90K by mi přinášelo nějaké prachy když bych je investoval jinde, takže bych na tom byl lépe než jsem vylíčil nahoře. Úrok za hypotéku a příjem z těch $90K což mám v kapse by se asi vyrovnali, takže by to bylo podobné jak jsem líčil.

Stručně řečeno, já bych na real estate crash prodělal míň než Ty protože bych neměl tak velký exposure jako Ty. Můžeš si s číslami hrát jak chceš, ale vždy to vyjde stejně.
Podmlynku,ty nevis jak to funguje pri foreclosure.Banka si proda tvuj dum na drazbe a tobe neda nic a mozna ji jeste budes dluzit.tak easy jak ty pises to neni.Banka totiz,kdyz si vezmes hypoteku na 20 let bude chtit uroky z 90 000 $ za celych 20 let.to se deje i v pripade ,ze ti zabavi auto a prodaji na aukci.

Myslim, ze bance platis akorat co ji momentalne dluzis, ne uroky za cely termin pujcky, to se deje bohuzel v CR, ze se nemuze skoncit hypoteka nebo i jina pujcka drive bez toho, ze by jsi nezaplatil uroky za cely termin hypoteky nebo pujcky.
IndyGuy

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 8:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
tak ze zatim jen o dome snis...tak nemas moc predtavu jak to s koupi domu chodi a jestli si myslis ze prijdes s kufrem penez do"real estate"ze chces koupit dum tak na tebe zavolaji policiji.

Henku, stava se to. Slysel jsem o lidech co platili jejich sekem celkou castku za dum.
IndyGuy

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 8:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
Henek napsal:
tak ze zatim jen o dome snis...tak nemas moc predtavu jak to s koupi domu chodi a jestli si myslis ze prijdes s kufrem penez do"real estate"ze chces koupit dum tak na tebe zavolaji policiji.

On ale nemusi koupit dum pres zadnyho agenta.
U vas nemuzes koupit dum privatne? Confused

Muzes, lide prodavaji domy primo bez realitky.
IndyGuy

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 8:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
On ale nemusi koupit dum pres zadnyho agenta.
U vas nemuzes koupit dum privatne? Confused

Rudo u vas nemate neco jako u nas IRS ???oni by ti to vysvetlili[/quote]

Henku, IRS zajima jedna vec, jestli z tveho prijmu platis federalni dan z prijmu. Muzes vykrast banku a pokud z te zlodejny zaplatis dan z prijmu, pro IRS je cela vec uzavrena.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 9:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="IndyGuy"]
MW napsal:
Henek napsal:

Souhlasim s Henkem.

Keciky, dum za hotove za par supu...mozna jo, ale kde). V mem sousedstvi se nesezene dum levneji nez za 700 000 a to jsou stare "sopy" takze investice do nich nasleduji. Novy soused koupil za 870 000 a 480 000 dali do renovaci...
Nevidim nejmensi duvod davat takovou sumu najednou kdyz mohu v pohode platit mesicni splatky.[/qu

Pri mesicnich splatkach platis uroky a riskujes ztratu domu v pripade platebni neschopnosti. Jenom se podivej kolik te ten dum bude stat za 30, 20, nebo 15 let a kolik by te stal dnes pri platbe v hotovosti. Zaplatis mozna jednou tolik jen na urocich. Ty penize co vrazis do uroku se daji investovat a vydelas na nich.

Indy, jisteze dum preplacis,ale pokud potrebujes investovat hotove na vice stran,jednoduse vybiras tu prioritu. A to mohou byt i investice do vzdelani, do vlastniho byznysu, nejaka ta dovca,renovace domku, auta atd...take nejsem pritelem kreditek na vsechny strany).

Nevim, je to fakt o nazoru a zkusenostech kazdeho z nas. Me barak na dluh osobne nestresuje.
IndyGuy

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 9:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
IndyGuy napsal:

Pujcovali tem co na to nemeli bud to financne nebo rozumove. Jsem absolutnim zastancem placeni "cash" a neverim v dluhy. Koupeni nemovitosti za hotovost je nejlepsi, i kdyz dost nerealne. Sad

No, já jsem zastáncem dluhů. Ale nejsem zastáncem použivat dluhy si opatřit věci které bych si nemohl dovolit za hotovost.

Problém s dluhami není že lidi se zadluží, ale s tím že lidi kupují na slpátky věci které si nemůžou dovolit. Je to podobný problém jako s kreditními kartami: když člověk jde do obchodu a vidí věc co chce, ale nezaplatil by za ní v hotovosti protože je to moc drahé, ale koupí to na kreditní kartu, tak má problémy.

Když jsem taky kupoval barák, tak mi real estate agenti a banky říkali že si klidně můžu koupit dům o $150K více. Dívali se na mě jako tele na nové vrata když jsem jim řekl že vím co si můžu a nemůžu dovolit a nezadlužil jsem se tak jak mi polovili. Když jsem stratil práci nebyl žádný problém splácet půjčky dále, protože jsem nebyl overextended. Kdybych poslouchal co mi banky redili, byl bych v maléru.

Bingo Very Happy Bohuzel, problem je, ze lide v teto spolecnosti nejsou soudni a vezmou na co nemaji. Mozna na to maji v ten okamzik, ale veci se casem meni a tak to ani nemusi byt jejich chyba ze se dostali do financnich potizi.
IndyGuy

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 9:15 am    Předmět: Re: USA nebo Britanie Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
Dana_MI napsal:
pdmlynek napsal:
zuzi63 napsal:
Koupit dum za hotove je vzdycky lepsi.

Ty taky? Napřed Pizzaman, pak bouncing’, pak AzPete, nyní IndyGuy, a Ty taky?

Nechápu proč všichni mají problém s dluhem. Připadá mi to že lidi zde se domnívají že být zadlužený je něco špatného. Něco nezodpovědného. Něco čeho se má štítit.

Já se na dluhy dívám jako na finanční nástroj. Něco co mi pomůže k finančnímu vylepšenímu. Já nemám problém se zadlužit abych si vylepšil své finance.

Mlynku, ja problem s dluhem nemam zadny. Az na to, ze s nim valcim uz nejakych 5 let. A zaroven s manzelem, detmi atd. Ja jsem se narodila v CR a i kdyz jsem byla podle prumerneho Cecha hodne "rozmazlena", myslim, ze do rozmazlenosti prumerneho Americana mam teda hodne daleko. Alespon ve vztahu k pujckam, dluhum atd.

Kdyby bylo po mem, uz bychom davno byli debt free, jenomze to by rodina nesmela chtit novou televizi, k veceri take-out a tak dal. No, nedavno jsem si uz na ne doslapla a vypada to, ze me snad zacinaji brat vazne (pokud jde o finance). Strasne bych si prala, aby si konecne uvedomili, ze mama proste nema ten magic wand na penize.

Sorry, ponekud jsem se rozepsala. Ale je to snad k tematu a navic i ja jsem stara skola. Radeji budu mit dum za hotove ... pokud to tedy jde.

Ovsem kdyz bych byla v pozici mlade rodiny, ktera zacina a nema moc financi, tak rozhodne hypoteka je vyhodnejsi; z najmu rodinka neziska nic.

Koukam ze Americani na tom jsou stejne jak Kanadani Wink
Musej se ucit od Evropanu, aby vubec financni zalezitosti zvladli Twisted Evil

Podle me, decka v Cesku jsou zkazeni penezmi co dostavaji od prarodicu, nekdy take rodicu, take neznaji hodnotu penez - jak se na ne tezko dela. Davani penez zdarma detem, to se tu moc nevidi. Chtelo by to financni vychovu uz na zakladni skole, kdyz bohuzel rodice take nevi jak na to. Sad Rozdil mezi Cechoslovaky a Americany je v "selskem rozumu" a take ta starsi generace Cechoslovaku a snad i Americanu byla naucena setrit a zbytecne neutracet, to se uz ani dnes v Cesku nevidi.
Pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

MW napsal:
Pizzaman napsal:

Lokalne jiste, ja se nehadam....
A ani zrovna zadny barak nepotrebuju,ledaze bych se chtela stehovat do Chicaga.
Tipuju ,ale asi jen tak maximalne 10% pokles domu.Ale mozna se pletu,nejsem expert.
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

IndyGuy napsal:
AzPete napsal:
pdmlynek napsal:
AzPete napsal:

Zlato je uz moc pro me drahe a kdyz jsem to tady doporucoval pred 2 roky aby lidi investovali tak Mlynek prskal.

Hele, přečti si co jsi psal a co já jsem psal. http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopic-3808.html

Psal jsi že zlato půjde nahoru. Já jsem si nebyl tak jistý. Ale své zlato co jsem koupil za $300/oz jsem ještě neprodal. Měl bych. Co Ty?

Pokud nepotrebujes tak ne.Myslim si ze je to jen zasoba kdyby krachnul dollar a jeste uvidime 2000$ za ounce. Ja se take velice rad divam na tu umeleckou stranku minci a doufam ze to nebudu muset nikdy prodavat jako jedina moznost k "preziti"
Exclamation Ale zijeme v tak blaznivem a prevracenem svete ze niky nevis co bude zitra Crying or Very sad Crying or Very sad

Podle me neni zlato dobra dlouhodoba investice. Zlato se v historii vyplatilo jenom za poslednich 7 let kdy byl narust asi 15%, pred tim, se zlato drzelo jenom na 1.5% v prumeru. Kdyz se clovek podiva na posledni desetileti, tak se to neda srovnat s kapitalovym trhem. Zlato muze byt neprodejne. Co si za to koupis, za mince nebo cihlu zlata, kdyz padne trh? Lepsi je investovat do vice ucelovych veci.

Hezky jsi se rozjel Indy ale nechapu tvoji logiku na zlato. Mince se velice dobre prodavaji ale musi o nich take trochu vedet.Nejenom ze jsou z vzacneho kovu ale maji take hodnotu sberatelskou.Minci kterou jsem koupil pred 7 roky za $300 dnes prodam za 1400. Podle me je to pekny profit a znasob si to treba 10krat,stokrat apod.Pipi treba nasobit neumi takze bych ji zlato nedoporucoval. No vlastne z dnesnima cenama ho nedoporucuji nikomu jedine ze by slo brzo treba na $2000 za oz. ale pokud nebude valka z Iranem tak zlato bude tam kde je dnes.
Tady se podivej na jeden z popularnich stribrnych coins.Jestli mas ten pravy a zachovaly tak jsi v baliku ale jsou miliony falesnych kopiji kteri se delaji v Cine.Clovek tomu musi aspon trouchu rozumet Wink http://www.pcgs.com/prices/PriceGuideDetail.aspx?MS=1&PR=1&SP=1&c=23&title=Draped+Bust+Dollar
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 8:05 pm    Předmět: Re: USA nebo Britanie Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Dana_MI napsal:

...

Et tu, Dano!?

Jo, chápu že to je Česká povaha. “Bez peněz do hospody nelez!” Dluh je považované jako něco špatného, něco čeho by jsme se měli vyhýbat.

Připadám si jako Chancellor Palpatine ve Star Wars III - Revenge of the Sith. “The Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.” viz 0:12 - 0:19 ve http://www.imdb.com/video/screenplay/vi2530476825/

Crying or Very sad

You GO for it Laughing Laughing Laughing
IndyGuy

PříspěvekZaslal: so říjen 30, 2010 6:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:
IndyGuy napsal:
AzPete napsal:
pdmlynek napsal:
AzPete napsal:

Hezky jsi se rozjel Indy ale nechapu tvoji logiku na zlato. Mince se velice dobre prodavaji ale musi o nich take trochu vedet.Nejenom ze jsou z vzacneho kovu ale maji take hodnotu sberatelskou.Minci kterou jsem koupil pred 7 roky za $300 dnes prodam za 1400. Podle me je to pekny profit a znasob si to treba 10krat,stokrat apod.Pipi treba nasobit neumi takze bych ji zlato nedoporucoval. No vlastne z dnesnima cenama ho nedoporucuji nikomu jedine ze by slo brzo treba na $2000 za oz. ale pokud nebude valka z Iranem tak zlato bude tam kde je dnes.
Tady se podivej na jeden z popularnich stribrnych coins.Jestli mas ten pravy a zachovaly tak jsi v baliku ale jsou miliony falesnych kopiji kteri se delaji v Cine.Clovek tomu musi aspon trouchu rozumet Wink http://www.pcgs.com/prices/PriceGuideDetail.aspx?MS=1&PR=1&SP=1&c=23&title=Draped+Bust+Dollar

Souhlasim, ja mincim nerozumim a sberatelstvi uz vubec ne. Jenom se na to divam z praktickeho hlediska. Beru zlato jako prostredek k vymene zbozi nebo servisu. Ja bych zlato nebral jako cenny kov. Stejne jako zlato, a mozna lepe, jde brat pytel ryze. Urcovat si cenu za kilo ryze je to same jako urcovat si cenu za oz. zlata. Jaky je v tom rozdil? Zlato je jenom prostredek obchodu, jakoze to muze byt i ryze. Divam se na to z praktickeho hlediska. Pr. je nejaka katastrofa (povoden, hurikan, pozary, cokoliv co znici mesto), lide prijdou o domov a vsechno. Mezi nima budou i sberatele zlata, co si za to zlato poridi? Nic. Farmar za ryzi nasyti mesto a v ten moment pytel ryze bude mit daleko vetsi hodnotu nez jakkylovi kov. Budu trochu praktictejsi, misto do zlata investuju do domu s byty a jinych prostredku co umozni lidem prezit pri takove katastrofe. Ja bych svuj byt (investici) radsi pronajal farmarovi, co mi da ryzi, nebo prodejci elektrickych zdroju - baterek ci elektro generatoru (to abych doma nezmrznul a mohl si posvitit) nez sberateli cennych kovu. Co bych si v takove situaci pocal se sbirkou minci nebo cihlou zlata? Jdu do extremu, ale tak je to nejjednodussi vysvetlit; lide si sami urci co budou vyznavat jako prostredek obchodu, at to zlato nebo ryzi. Nikde neni psano, ze cena zlata nemuze byt nulova, ryze nebo misto na bydleni bude mit vzdy nejakou hodnotu. Wink
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: so říjen 30, 2010 6:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zase jsi se rozjel ale myslim si ze tve porovnani ryze ze zlatem je dost nelogicke. Ja bych si rozhodne nekoupil pytle ryze a snazil bych se je prodat za deset roku.No a take by to vazilo daleko vic.Ja si budu kupovat sve mince a ty si kupuj rizi. Ale jinak mas dobre prispevky.Apropos doufam ze nemas Cinanku za manzelku. Co se tyce tyce preziti tak to jsem tady jiz popsal do detailu.V Arizone je slunce plno a mam i docela dobrou studnu kdyby byl konec sveta Wink
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: so říjen 30, 2010 7:54 am    Předmět: USA nebo Britanie Odpovědět s citátem

AzPete napsal:
Zase jsi se rozjel ale myslim si ze tve porovnani ryze ze zlatem je dost nelogicke. Ja bych si rozhodne nekoupil pytle ryze a snazil bych se je prodat za deset roku.No a take by to vazilo daleko vic.Ja si budu kupovat sve mince a ty si kupuj rizi. Ale jinak mas dobre prispevky.Apropos doufam ze nemas Cinanku za manzelku. Co se tyce tyce preziti tak to jsem tady jiz popsal do detailu.V Arizone je slunce plno a mam i docela dobrou studnu kdyby byl konec sveta Wink

Musim dat za pravdu AzPete.Ve vyhranene zivotni situaci radsi pujdu s malym kouskem zlata,jak s velkymy pytle ryze.
Zuzka
IndyGuy

PříspěvekZaslal: so říjen 30, 2010 8:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pete, v pohode. Smile Podle mne "cokoliv" co je prodejne a k zivotu dulezite je dobry priklad porovnani zlata jako tezce prodejneho a spotrebovatelneho produktu v dobe nouze. Byl to jen priklad. Vice realne je obchodovani s domem nebo bytem (investice) na pronajem, nez nabizeni minci ci zlata bezdomovci. Za mince ci zlato si "neukojis" zakladni lidske potreby. Ale uplne chapu takove sberatelstvi jako hobby s moznosti vydelku. V AZ jsem jeste nebyl, ale jel bych rad, po te se zastavim na sklenku dobre, cire vody. Tim te zvu do IN na slivovici. Wink
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: so říjen 30, 2010 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

..domaci Question
IndyGuy

PříspěvekZaslal: so říjen 30, 2010 11:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, domaci. Ma rodina ji "pali" nespocetne let, jde to na generace. Uvari se na Hornacku a vypije v Americe. Very Happy Mam ji doma hodne Smile
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne říjen 31, 2010 12:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

IndyGuy napsal:
Jo, domaci. Ma rodina ji "pali" nespocetne let, jde to na generace. Uvari se na Hornacku a vypije v Americe. Very Happy Mam ji doma hodne Smile

EU to jeste povoluje? Twisted Evil Wink
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: ne říjen 31, 2010 12:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

IndyGuy napsal:

Jak ji sem ale dostanes kdyz nema kolky Question Ja jsem minule dostal flasky merunkovice orechovky, palenku slivku ale nechal jsem to svagrovi protoze nemuses vzit do letadla jen jednu flasku. Americky TSA me zabavili i Morvasky salam,Uherak a to bylo loni.Nova doba Rolling Eyes
IndyGuy

PříspěvekZaslal: po listopad 01, 2010 7:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
IndyGuy napsal:

EU to jeste povoluje? Twisted Evil Wink

Vim, ze cesky vstup do unie nastval na Morave hodne vinaru, co pestovali a prodavali vino. Byly a (asi) jsou tam nejake limity na osobni spotrebu, hlavne se asi musi z toho platit dane, coz se drive nedelalo. Co se tyce slivovice, tak pokud vim, "palenice" jsou stale v provozu. Je to organizovane pres cesky zahradkarsky svaz. Dovezes si svoje ovoce (kvas) a vypalis v palenici pod necim dohledem, pak se za to plati, to uz zahrnuje i dane. Hodne domacnosti na jihovychodni Morave ma kotle na "vareni" trnek a duranziji doma v garazi... Wink
IndyGuy

PříspěvekZaslal: po listopad 01, 2010 8:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:
IndyGuy napsal:

Jak ji sem ale dostanes kdyz nema kolky Question Ja jsem minule dostal flasky merunkovice orechovky, palenku slivku ale nechal jsem to svagrovi protoze nemuses vzit do letadla jen jednu flasku. Americky TSA me zabavili i Morvasky salam,Uherak a to bylo loni.Nova doba Rolling Eyes

Vino z obchodu take nema kolky. K cemu ten kolek teda vlastne slouzi, kdyz neni na vsem co obsahuje alkohol? Question Na slivovici se daji original sklenky s etiketou a zapeceti se. Nikdy jsem nemel s alkoholem problem a to jsem ted pred dvema tydny vezl Gambrinus, vino, a "vodku". Ja nikdy U.S. Customs nelzu a vzdy jsem byl s nima v pohode. Akorat jim odpovidam na jejich otazky, nic vic nic min. Ted se mne pani u prepazky ani nezeptala co vezu, i kdyz jsem mel jasne v prohlaseni napsany veskery sortiment (alkohol a jidlo).

Kdyz jsem zacal pred peti lety jezdit, tak si me pokazde vzaly na stranu, ale vzdy v pohode. Jen jednou me jedna holka od nich rekla, ze me deti budou mit z tech tatranek a haslerek zkazene zuby Laughing Nic me nikdy nezabavili a to letam dvakrat do roka. Jednou mne to uz nedalo a tak jsem se jednoho z nich zeptal, jestli a co je vlastne povolene. Jasne mi rekl, ze ne zadne masne vyrobky. Urcite syry jsou povolene. Take je povolene pecivo vsecho druhu, horcice, ruzne koreni, caj, kafe. To je co take vozim ja. Mam mrazak plny makovych a povidlovych buchet, kila tatranek a ruznych oplatku k rannimu kafe Cool Vsechno musi mit original obal. Take mi dal celnik brozuru (Know Before You Go) coz si muze vyptat kazdy kdo s celniky prijde do styku. Jinak je to na jejich web strance: www.cbp.gov/

Co se tyce alkoholu. Nesmi se privazet Absinthe nebo zadny liker co obsahuje "Artemisia absinthium". Zdarma se muze privezt jeden litr alkoholu, pokud ti je 21 let, je to pro vlastni spotrebu nebo dar, a neporusuje to zakony toho ktereho statu. Legalne se da privezt vetsi mnozstvi alkoholu, ale musi se platit z toho "duty and IRS tax". Cituji: "Federal regulations do not specify a limit on the amount of alcohol you may bring back for personal use"...Pokud toho vezes fakt hodne, musis prokazat, ze je to pro tvoji potrebu. Kdyz to neprokazes, Customs by po tobe mohli vymahat vyrizeni si licence na dovoz alkoholu. Vsechno je v te brozurce. Doporucuji Wink [/u]
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: po listopad 01, 2010 5:30 pm    Předmět: Re: USA nebo Britanie Odpovědět s citátem

zuzi63 napsal:
AzPete napsal:

Musim dat za pravdu AzPete.Ve vyhranene zivotni situaci radsi pujdu s malym kouskem zlata,jak s velkymy pytle ryze.
Zuzka

NIC VE ZLEM,ale to jsem nejak nepochopila.
"Ve vyhranene zivotni situaci" je lepsi mit kus cihly,i kdyz zlate nez mit co dat do huby?!?

Nevim tedy Zuzi co tou "vyhranenou zivotni situaci" myslis,ale pokud nejsou penize,tak ano muzes zlato prodat,ale otazka,jestli ho zrovna nekdo bude chtit a za kolik ti ho koupi. Navic,pokud nemas penize, tak cekat az prodas zlato,aby se ti to oplatilo,tak umru hlady Confused
Myslim,ze zlato je dobry mit a po sleze spenezit,ale ne pokud jsi v nouzi,coz myslim je ("vyhranena zivotni situace"),tam je dobre,aby jsi uzivil sebe a rodinu,si myslim Rolling Eyes
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA