půjčení auta

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

půjčení auta
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Tipy a navody
Autor Zpráva
Tom
Anonymní

PříspěvekZaslal: út srpen 14, 2007 3:16 pm    Předmět: půjčení auta Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Pomoc! Chci si vypůjčit auto v USA, ale v ČR, žádné nevlastním, po dlouhém hledání a čtení rental policy a taky dotaz na půjčovnu už nevím jestli mi ho pučí.

Tomas,

I'm sorry the location requires that All Renters must provide proof of Liability and Collision Insurance.
Bring Insurance Card. If you have no insurance you can not rent.

Můžete mi to někdo objasnit?????
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: út srpen 14, 2007 3:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Velice jednoduché řešení: oni ti velice rádi to pojištění prodají.

V USA každá půjčovna Ti chce prodat pojištění, ale většina lidí to odmítá, protože už ho mají přes svůj vůz.
Anonymní

PříspěvekZaslal: út srpen 14, 2007 7:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

pdmlynek napsal:
Velice jednoduché řešení: oni ti velice rádi to pojištění prodají.

V USA každá půjčovna Ti chce prodat pojištění, ale většina lidí to odmítá, protože už ho mají přes svůj vůz.

Teď si mě trochu uklidnil, ale asi jsme zapomněl napsat, že je mi 24. Tohle je nabídka pojištění jedné půjčovny.

Supplemental Liability Insurance- 11.00/day
Personal Accident Insurance- 3.50/day
Collision Damage Waiver- 14.95/day

1) Stačí potom uzavřít CDW nebo budou chtít všechno?
2)Myslím, ale že v čr tohle žádná pojištovna stejně neposkytuje.
3)odpověď na webu jedné půjčovny.
I am from out of the Country and do not own a car here. Can I rent?
No. Unfortunately we cannot sell the required coverage to persons under the age of 25.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út srpen 14, 2007 9:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nó, to je ale úplně jiný problém. Pojiš
BUCKETHEAD

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: út srpen 14, 2007 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlynku
To je pravda, kdyz jsem jsi pujcoval auto v Denveru 2005 tak jsem zrusil pojistku v Michiganu a platil jsem pojistku dost vysokou.
Ted mam 26 a pojistovnu Geico -full coverage-
Takze jsem cool Very Happy
Anonymní

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2007 6:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

pdmlynek napsal:
Nó, to je ale úplně jiný problém. Pojiš
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2007 2:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

Díky, nevím jestli jsem tady dostatečně neřekl, že nežiju v USA, ale v ČR, jestli to něco znamená.

Jo, to jsem pochopil. Ale díky za objasnění.

Anonymous napsal:

1)znamená to tedy, že mi auto nepůjčí, i když si sjednám pojištění u nich?

Aby Ti půjčili auto, musíš mít pojištění. Když Ti jsou ochotní prodat pojistku, tak Ti také půjčí auto.

Anonymous napsal:

2) Co kdybych byl v ČR pojistitelem auta rodičů, ale ne vlastníkem? Stačilo by jim to?

Jo. Není potřeba aby jsi byl vlastníkem auta, ale aby jsi byl pojištěný. Jestliže jsi pojištěný na auto v Evropě, je to možné že Ti to uznají. Ale dej si bacha; uvědom si že dokumenty v češtině jsou smozumitelné pro americké obchody jako dokumenty v čínštině pro české; české pojištění jim nic nemusí říkat. Protože české pojištění je psané podle Českých zákonů, a né podle Amerických, je možné že pojistka z ČR je nedostatečná.

V USA je asi 10 autopůjčoven (Avis, Enterprise, Dollar, Hertz, National, Alamo, Budget, Thifty). Tyto mají pobočky na každém letišti v USA, a na každém větším letišti po celém světě. Když jsem letěl do Prahy, nebo do Flores (městečko v džungli v severní části Guatemaly), tak jsem si to obědnal úplně stejně jako kdyby jsem si to rezervoval ve Philadelphii. Nemám ponětí jak to chodí u různých zemí a v různých autopůjčovnách, ale hádal bych, že kdyby jsi zavolal na autopůjčovně v Praze nebo Brně která je jedna z těch co půjčuje v USA tak by Ti rádi pomohli vše vyřídit, obědnat si vše ně. Alespo
jakudo

Registrace: 28. 01. 2006

PříspěvekZaslal: so únor 16, 2008 8:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rád bych se podělil o svou zkušenost. V červenci 2006 jsem byl v USA - Miami studovat Angličtinu a jelikož jsme s pár studentama nechtěli všechnu dobu strávit pouze ve škole v Miami (i když krásném městě), chtěli jsme po víkendech cestovat. Mě v té době bylo 21 (a půl Very Happy) a s půjčením auta nebyl problém. Půjčili jsme si auto 2x a to tuším v půjčově Enterprise. Chtěli po mě pas, mezinárodní řidičák (ten mě v ČR vyšel na 50 Kč) a embosovanou kreditní kartu. Pojištěn jsem byl samozřejmě z ČR, ale pouze na moje zdraví, na to, kdyby mi někdo něco ukradl apod. Ne na auto. V půjčovně mi pojištění nabídli (nenutili. Mohl jsem ho odmítnout). Nabídli mi několik variant (pojištění jen mě, auto, ostatních osob, auta mého a auto cizího, pokud zaviním nehodu, ...). Jelikož nemám rád problémy, zaplatil jsem si kompletní pojištění (nepamatuji si cenu, ale bylo to celkem dost (i když se to pořád dalo přežít). Dál jsme museli uvést, kdo všechno bude auto řídit, protože kdyby ho řídil někdo jiný, než jsme uvedli a stala se nehoda, tak naše pojištění by nemělo cenu. O to, zda mám auto v ČR nebo nějaké pojištění v ČR se nezajímali. Auto jsme půjčovali celkem 2x (po druhé jsme dostali i slevu:)) a naprosto bez jakých koliv problémů.
Marcibrno

Registrace: 02. 06. 2007

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 10:11 pm    Předmět: auto Odpovědět s citátem

pokud vim pojisteni z Cr nebude platit v USA ( plati to i obracene, ale urcite kreditni karty ti pokriji urcite auto pojisteni kdekoli na svete), musis si nejake pojisteni tedy koupit. Jake uz je na tobe jak velky risk chces na sebe vzit.
Auto je levne pujcit $15-40/den, pojistky jsou pro ridice mladsi 25 let drahe.
Katulka

Registrace: 22. 11. 2008

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 9:47 pm    Předmět: Lock Low and Go Odpovědět s citátem

Ahojte lidi,
v listopadu se chystame se sestrou na vylet za velkou louzi a rady bychom si pujcily na 2-3 dny auto a projely se kolem jezer a mozna i na chvíli do Kanady.
Nemate nekdo zkusenosti s pujcenim auta "Lock Low and Go"? Co presne to znamena a jake auto clovek ve finale dostane? A da se vubec dojet s vypujcenym autem z USA do Kanady?
Diky za info. Smile
american chopper

Registrace: 12. 02. 2005

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 4:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Budget.com

Nejnizsi ceny snad od 30$/den.
Kdyz jsem dojel z cech,nabizeli mi v NY na cesky mezinarodni i Jaguar..nakonec jsem se spokojil s tou nizsi class..ale pouzival jsem je opravdu hodnekrat a nikdy zadny problem...
Presel jsem k nim od te doby,co mi jina velka pujcovna,ale ted uz fakt nevim ktera,odmitla pujcit auto,ze jsem mel kdysi DUI..u Budget se mi to nikdy nestalo.
american chopper

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 4:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jeste jsem zapomel..pojistku u nich bud platis,nebo riskujes,ze se nic nestane..neni povinna..
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 6:19 am    Předmět: Re: Lock Low and Go Odpovědět s citátem

Katulka napsal:
Ahojte lidi,
v listopadu se chystame se sestrou na vylet za velkou louzi a rady bychom si pujcily na 2-3 dny auto a projely se kolem jezer a mozna i na chvíli do Kanady.
Nemate nekdo zkusenosti s pujcenim auta "Lock Low and Go"? Co presne to znamena a jake auto clovek ve finale dostane? A da se vubec dojet s vypujcenym autem z USA do Kanady?
Diky za info. Smile

Pár poznámek:

(1) Časy se mění, co bylo dříve povolené dnes už není, a opačně. Napiš (nevolej) do půjčovny co můžeš a co nemůžeš dělat. Je to lepší teď, když než jsi podepsala smlouvu, a kdy oni chtějí od Tebe kšeft, a né až když si vyzvedáváš auto.

(2) Většinou když podepíšeš smlouvu, tak se Tě zeptají do jakých států pojedeš. Většinou to problém není, ale jestliže jedeš do míst kde jsou časté bouračky (např. NYC), tak by to bylo možné že budeš muset připlatit. Někteří lidé jezdí do těchto míst aniž by to předem půjčovně nahlásili, ale samozřejmě když by měli bouračku, tak by museli platit za nehodu ze svých.

(3) "Lock Low and Go" je program od podniku Dollar Rent a Car. Podívej se na jejich website ( www.dollar.com ) co můžeš a co nemůžeš.

(4) Ohledně jakou půjčovnu si vybrat: o tom bylo psáno zde: http://www.chicago-cz.com/Autopujcovny_v_USA/index.html
american chopper

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 6:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Snad jeste jedna pripominka..chtel jsem vyrentovat auto ve Vegas a uplne vsude chteli credit card,debit card byla nedostacujici..takze se pri objednavce po telefonu ptat asi i na to.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 6:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Katulka napsal:
Ahojte lidi,

Vy chcete jet na "2-3 dny auto a projely se kolem jezer a mozna i na chvíli do Kanady"?
Jako myslíš kolem Velkých Jezer? Jako kolem Lake Superior, Huron, Ontario, Michigan, Erie? No, nechci Ti to toho kecat, ale víš jak velké ty jezera jsou? Tyto jezera nejsou velké jako Balaton v Maďarsku, nebo Ženevské Jezero ve
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 7:08 am    Předmět: Re: Lock Low and Go Odpovědět s citátem

Katulka napsal:
Ahojte lidi,

Ještě jedna věc: v listopadu by to bylo docela mizerné. I když může být pěkně, bude dosti na to zima. Uvědom si, že např. Thunder Bay, městečko na břehu Lake Superior, v listopadu má sice průměrnou teplotu -8 C, ale někdy bývá i -30 C. I v Chicágu, úplně na jihu Lake Michiganu, má v listopadu průměrnou teplotu 0 C, ale může být -20 C. Jo, žil jsem blízko Jezer (ve Wisconsinu) v 80-90-tých letech, jsem zvyklý na ty teploty a vychřice, jsem zvylký na jezdit na horském kole v -25 C, jsem zvyklý řídit na zasněžených silnicích, ale nedovedu si představit že by někdo chtěl jet v tu dobu kolem Jezer jako turista. Wink
american chopper

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 7:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to aby si pujcily teple auto,co mlynku..ty a arizonak umi fakt poradit..
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 1:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, ja prave sedim v Napanee, Ontario a snazim se probudit Sad .

A souhlasim s Mlynkem ... jako turista bych si sem zajela. Ale nejpozdeji tak v polovine rijna.

Pokud nekdo chce lyzovat, v Hunstville je pres 0,5m snehu (tedy bylo vcera, ted je mozna vic).
Dana_MI
Veteran

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2008 2:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenom na doplnenicmeho predchoziho prispevku Evil or Very Mad

BUCKETHEAD

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2008 5:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dano, krasna fotka, to ja na Floride mam take zimu, ale je to jina zima.
I kdyz jsi clovek mysli ze na Floride je porad teplo, tak pro nas zijici tu se to nejak nezda. Jelikoz pri 8 celsia je tu stale vlhko a to je potom pekne na telo neprijemne. Takze ja tu taky klepu kosu:)
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2008 11:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To mi pripomnelo kdyz jsem bydlel na Bahamach tam zima obvykle trva 3 dny teplota klesne na 55 F.a kdyz trva 5 dni tak vsichni mluvi ze takovou zimu jeste nezazili
Katulka

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 1:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pani...diky za info.Tak to abychom si podle te fotky misto auta pujcily rovnou sneznou rolbu, ne?
Very Happy

Ne ted vazne, s tim, ze bude v polovine listopadu zima se snehem pocitam - ale zas se mi nechce letet 13 hodin do Chicaga, absolvovat tridenni Convention a pak se rychle sbalit, hupnout do letadla a hura zpatky do Cech. Kdyz uz budu za louzi, tak si to chci taky trochu uzit.

Nemate nekdo tip, co by se v tu dobu dalo kloudneho vymyslet na straveni cca 4 dni? Ale to auto si chci urcite vypujcit...i kdyz s automatem bude jeste veselo.... Very Happy Very Happy Doufam, ze nemusi byt special ridicak na automat.
Dana_MI
Veteran

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 12:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na rizeni auta s automatickou prevodovkou potrebujes jednu ruku a jednu nohu. Vubec nic na tom neni; jenom si musis uvedomit, ze pokud brzdis, nemusis slapat na spojku (protoze tam zadna neni).

Pokud jde o okoli Chicaga (kam jit ci tak), tak v tom expert nejsem ... a take nevim, co Te hlavne zajima. Ja se Chicagu radeji vyhybam.

Tak koncem rijna bych doporucila Algonquin state park v Ontariu (uchvatna podivana - kdyz listy meni barvu); zalezi vsak na pocasi.
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dana_MI napsal:

Na rizeni auta s automatickou prevodovkou potrebujes jednu ruku a jednu nohu. Vubec nic na tom neni; jenom si musis uvedomit, ze pokud brzdis, nemusis slapat na spojku (protoze tam zadna neni).

Hlavne nepouzivat obe nohy jako to nekteri delaji na zacatku - zapomenes, ze levou nohou slapes na brzdu a ne na spojku ... a posles kamarada drzkou do predniho skla ... jako se stalo mne.
Katulka

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyz uz je rec o snehu a teplotach pod 0 ...
Bez ohledu na cenu pujceneho auta nebo pujcovnu - co byste mi lidi doporucili za tip auta? Preci jen mate s rizenim v zime po Statech zkusenosti - tak se vas obracim jako na zasvecene....
Treba budu mit kliku a pristi listopad bude v Illinois, Indiane a Michiganu bezsnezno. Very Happy
No kdyz vidim, co v Cechach delaji na snehu predni nahony, tak trochu vaham, co si vypujcit... Shocked
Dana_MI
Veteran

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vetsina aut, co ja tady znam, jsou automaty bud s nahonem na predni nebo zadni kolo. Hodne aut ma nahon 4x4, ale vetsinou zase automat. Nahon na zadni v zime prakticky nepripada v uvahu ... pokud ovsem v kufru nevozis tak 300kg pisku.

Ale dost jsi me vydesila s tim
citace:
Katulka napsal: kdyz vidim, co v Cechach delaji na snehu predni nahony
protoze podle me je manual s prednim nahonem jedno z lepsich reseni na zimu. Spis bych to byt Tebou preformulovala neco jako "kdyz vidim, jak nekteri lide by v zime meli jezdit pouze MHD".

Minulou zimu jsem v Michiganu ridila Ford Expedition 4x4 (automat) a dala bych nevimco za sveho stareho Eskorta (manual), ktereho jsem mela v CR. U automatu nemas v podstate nad autem zadnou kontrolu; u manualu muzes treba brzdit motorem resp. vyradit rychlost, ale u automatu musis vzdycky slapnout na brzdu, coz se nekdy nevyplaci Crying or Very sad. Tedy aspon u tech automatu, ktere jsem ridila. Jiste, sundat nohu z plynu take, ale ten vysledek (= zpomaleni) se dostavi pozdeji.

V Indiane bezsnezno snad i bude, Illinois a Michigan - zalezi kde. Muzes se modlit Wink
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 9:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Delat si starosti s tim, kde ma auto nahon je podle me az to posledni - na aute je jenom jeden klicovy komponent a to je ridic.

Pred par lety, kdyz tady byla ta velka snehova boure a byl tu ten rekordni, tyden dlouhy vyjimecny stav (snow emergency), tak jsem byl nuceny jet 30 mil z terminalu domu bobtailem - jeste k tomu jsme tehdy meli ty nove Internacionaly s automatem. Zajimave, ale zadny velky problem.

Jadro veci je v tom, ze pokud tady budes a bude zrovna nejake extremni pocasi, tak je uplne jedno, jake si pujcis auto, jake je zrovna rocni obdobi nebo kde jsi (ted bylo nejakych 10" snehu v Orleans) - je proste nebezpecne a stupidni v tom jezdit. Ale na stranu druhou, muzes treba jeden den pockat az se to zlepsi, uhrnou to, trucky to trochu projezdi a hned jsou (alespon ty dulezitejsi) silnice natolik v pohode, ze si nemusis delat hlavu a staci pouzit trochu zdraveho rozumu.

Jinak ale souhlasim s Danou - 4x4 je nejlepsi, ale predni nahon (manual u pujcovny tady asi nesezenes, vsechno jsou to ATs, az na par supersportovnich aut) taky neni zase az tak spatny, pokud vis, kdy sundat nohu z plynu a kdy naopak ten nahon vyuzit jako power steering.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 10:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Katulko, jestli Ti můžu radit...

Jestli tomu rozumím, tak Ty poletíš do Chicága na 3-denní convention, kde asi budeš přednášet, nebo vystavovat, nebo něco prodávat či kupovat. A pak budeš mít pár dní (4) volna, které chceš využít, protože se Ti to zdá divné letět přes půl Evropy, na druhou stranu Atlantiku, a pak přes půl Ameriky jen na tři dny. Chápu Tě dobře?

Nechci Ti do toho kecat, a nevím jak to proběhá u vaší firmy/školy/úřadu/podniku, ale normálně když lidé letí daleko na convention, tak využijí toho že tam jsou tím že oběhají místní podniky (buď jejich zákazníky, nebo jejich dodavatele) aby se představili a popovídali si co je nového ve kšeftě, a co potřebují. Tyto návštěvy jsou velice vzácné a docela užitečné. Tím si člověk naváže kontakty pro svojí firmu na mnoha let.

Když nějaký podnik u Chicága chce kupovat něco z Evropy, a má na vybranou tucet poměrně podobných dodavatelů, tak komu asi bude chtít poslat objednávku: tomu kterého znají jen přes telefón, poštu, nebo e-mail, anebo Katulce a spol. s kterými měli v listopade 2009 meeting a večeři?

Podnik kolem Chicága s kterým váš podnik už pracuje, očekává vaší návštěvu; bylo by to dosti divné kdyby jste je nenavštívili -- "Tak Katulka a spol. byli v Chicágu, a ani se u nás nezastavili? Co se s nimi děje?" Znamenalo by to, že s nimi moc nechcete spolupracovat. Podniky ve vašem oboru kteří můžou být obchodní partneři taky přivítají vaši návštěvu.

Najdi si tak 5, 6 podniky s kterémi podniky chce vaše firma spolupracovat, a 6 až 9 měsíců dopředu jim pošli dopis ve smyslu: Važený pane XX, plánujeme být v Chicágu od xx listopadu do yy listopadu, a chtěli by jsme se u Vás zastavit a popovídat si o báječných nových pokroků co se děje v našem oboru v Evropě; zavoláme vám během příštího měsíce se dohodnout kdy to bude pro vás výhodné.

Ty lidi s kterými už obchodujete pozveš na schůzi a na večeři. Ty lidi s kterými chce v budoucnosti obchodovat pozveš buď jen na schůzi/přednášku (30 - 60 min) nebo jen na oběd.

Dělám to tak často. A považuji to za velice efektivní styl marketing.
Katulka

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2008 12:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlynku s tim cestovanim za more je to trochu slozitejsi - ale presto dekuju za tip co a jak - urcite to vyuziju.

Dano mas pravdu - mela jsem spis napsat, ze nekterym lidem by na zimu meli schovavat klicky od auta...

S prednim nahonem problem nemam, jde jen o zvyk, ale preci jen na svoji nablyskanou skodovku 120 nedam dopustit. Zima nezima, snih nesnih vzdycky se vsude dostane a vyjede, kdyz ty Felicie a Octavie do kopce ve vedlejsim pruhu hrabou...

A mate pravdu ze nejdulezitejsim komponentem v aute je ridic. Kdyz je nekdo pako a jezdi s cihlou na plynu, tak mu ani ta ctyrkolka nepomuze.

Ja se jezdeni na snehu nebojim, ostatne mame chalupu na horach.Pokud aspon trochu uvidim na cestu, tak je to v pohode. Zkratka chce to soudnost, cit a oci na stopkach a kolem cele hlavy kvuli tem blbum okolo...
Coz mi pripomina...vzdycky me pobavi, kdyz v Praze napadne 3 cm snehu a uz vyhlasuji kalamitu Very Happy Very Happy

No prinejhorsim retezy snad ve vybave auta jsou, ne?
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2008 1:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Retexy pravdepodobne v pujcenym (najmutym?) aute nebudou. Vetsina pujcoven ti nedovoli montovat retezy. Ti kteri to dovoli, ti reknou ze si retezy musis koupit a to muze stat $30 - $50.
Nevim jak to jde v Illinois, ale kdyz tady v Californii (nebo v Nevade) snezi tolik ze silnice je nebezpecna, Highway Patrol tu silnice zavre a pusti tam jenom auta ktera maji 4 x 4 nebo namontovane retezy. Rizeni ve snehu s automatikou je trochu tezci nez s normalni prehazovackou.

Kdyby byla situace situaci ktera vypada ze by bylo lehke sjet ze silnice do prikopu a v ktere neni mozne poradne ovladat auto, tak je lepsi pockat azse to zlepsi, a silnice jsou ciste. To normalne netrva dlouho. Takze, myslim ze je lepsi si pujcit auto ktera ma 4 x 4 ale to bude stat podstatne vice.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Tipy a navody Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system