Cestovatele, spojme se!

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Cestovatele, spojme se!

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Cestovani po Americe

Libi se vam idea "Klubu pratel, kteri se navstevuji"?
Jsem nadsen(a) a okamzite se hlasim!
77%
 77%  [ 7 ]
Pockam, jak to bude fungovat, ale v zasade se mi ta myslenka libi.
22%
 22%  [ 2 ]
Pokud budou jasna pravidla, abych netratil(a), tak by se o vstupu dalo uvazovat.
0%
 0%  [ 0 ]
Na cestovani nemam cas, ale drzim vam palce. Mohlo by to byt krasne.
0%
 0%  [ 0 ]
Vy snilci :) Mezi Cechy a Slovaky nic takoveho fungovat nemuze!
0%
 0%  [ 0 ]
Ja mam penez dost! A kamarady, kteri me vyziraji nepotrebuju!
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 9

Autor Zpráva
scout66

Registrace: 14. 02. 2005

PříspěvekZaslal: po červen 13, 2005 11:34 pm    Předmět: Cestovatele, spojme se! Odpovědět s citátem

To all:

Dlouho jsem vahal, jestli toto tema vubec zacinat, nebo ne, ale nakonec jsem se rozhodl, ze zkusim, jaka bude odezva.
Popravde receno, to rozhodnuti padlo pote, co jsem si dal inzerat do rubriky "Schanim bydleni", kde jsem hledal nejakou dobrou dusi, ktera by me nechala prespat 2-3 noci v NYC, ponevadz tam jedu vyzvednout deti na letiste a chci jim ukazat me mesto nejmilovanejsi - Big Apple. Nedelal jsem si moc iluzi, ale za pokus to stalo. Vcera jsem nasel v telefonu nezodpovezeny hovor, tak jsem ze zvedavosti zavolal zpet. Byl jsem velmi prekvapeny, ze na druhe strane byla prave ona dobra duse, ktera mi pomoc nabidla. Z NYC je to sice trosku dal, ale pointa je uplne jina.
Ja mam totiz hrozne rad lidi. Nevim, jestli stejne tak maji lidi radi mne, ale z me strany je to opravdu uprimne. nejde ani tak o to, ze se vyspim na ceste do a mozna i z NYC jinde, nez v nejakem motelu. Jde o to, ze ten clovek mne zaujal a hned napoprve jsme slusne pokecali a musim priznat, ze uz se tesim, az sedneme na pivko u nej. Ta ochota poradit, pomoct, ukazat mi vsechny zajimavosti tam "u nich", vzit si dokonce volno z prace, me mile prekvapila a jen me utvrdila v tom, ze je cas zkusit nadhodit napad, ktery mi zraje v hlave uz dlouho sem, na CHICAGO-CZ.

Zakladam "Klub pratel, kteri se navstevuji"!
Jeste, nez ho zalozim uplne, ale pockam, co na to reknete vy vsichni, co se tu schazite. S Mirem jsme to uz probirali telefonicky. On byl mirny skeptik, ja jako obvykle naivni optimista.
Idea je jednoducha. Myslim, ze nejsem sam, kdo vasnive rad cestuje. Byl to ostatne jeden z hlavnich duvodu, proc jsem zamaval stare dobre Evrope, ktera uz mi (odpust maticko) byla tak trosku mala. jedu rad kamkoliv a kdykoliv. Dalo by se rict, ze vetsina mych penez padne prave na cestovani. Nejradeji cestuji se svou pritelkyni a nekdy jeste radeji uplne sam.
Mam takovou predstavu, zwe se mi podari dat dohromady skupinu (co nejvetsi) lidi, kteri si pri krizovani Spojenych statu pomuzou s ubytovanim, osprchovanim a uzitecnymi informacemi, ale predevsim se sprateli a dozvi se jeden o druhem strasne moc zajimaveho. Kazdy Cech a Slovak tady v Americe, ma svym zpusobem zajimavy pribeh a ja bych je strasne rad slysel nejradeji vsechny! A pak o tom napsal knizku, kterou by nikdo necetl ale ja bych si splnil dalsi sen Smile
Se svou pritelkyni totiz navic hrozne radi prijimame navstevy z jinych kraju, lidi, kteri prijizdi na par dni z Cech, lidi, kteri prijedou do Chicaga jen tak na par dni atd. Problem je v tom, ze tech lidi je malo a tak i ty navstevy jsou jen jednou za cas.
Mit tak po celych Statech kamarady, staci si jen vycihat suprovy "Last minutes deal", skocit na letadlo a letet na navstevu. Chapejte to oboustranne. "Na vikend prijedou z Frisca! Hura!!!! Hura!!!! Nekam skocime, protahnem je mestem, zaparime. Vecer je jedu vyzvednout na letiste, tak nachystej neco na zub, nez vyrazime do downtown Smile"
O 14 dni pozdeji:
"Volali z Denveru! Pry uz jsme tam dlouho nebyli. Ja najdu nejaky letenky, nakoupime u Polaku Hanacky, horcici a klobasy a valime pristi vikend Smile"
Pravdepodobne je to velmi blahova myslenka. Pravdepodobne bude hodne tech, co by radi jezdili, ale uz by jim nevychazel cas na to, aby navstevu privitali, ale vite, ja jsem stejne porad optimista.
A vrchol vseho by byl, kdyby se klub sesel pod patronaci CHICAGO-CZ jednou za rok na velke letni party, nejlepe nekde na odlehle chate, ci ve srubu, spousta stanu, taborak, zazitky, fotky, kytarka, pivecko......
Oj, to by bylo krasne. Ten muj klub jednou bude!!!! To si piste!
Krasnej den vy drici Smile
A piste PRO a PROTI at mam o cem premyslet!!!
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2005 12:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj SKAUTE ja si mysli ze to je dobry napad.
Neco podobneho delame s kamaradama co jezdi trampovat ti co neco poradaji daji to vedet ostatnim a jede se pod stan.
Tobe preji hodne uspechu
scout66

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2005 12:38 am    Předmět: Diky Odpovědět s citátem

Uf. Prvni reakce Smile Diky za ni a uzivejte leta chlapi Smile
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2005 1:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo, ale za nama se urcite nikdo nebude chtit prijet podivat - Cinci neni zrovna turisticke lakadlo Very Happy .

Jinak tady Scoutik vsechny ty problemy v podstate uz vyjmenoval: co s tema vycurankama, kteri budou chtit jenom jezdit; nasad si do baraku nekoho, s kym jsi nanejvys mluvil po telefonu; co kdyz clovek proste nema cas na cestovani, nebo nema misto v baraku.

Napad to ale neni spatny, ne vsichni jsme z Chicaga a sejit se s lidma, kteri sem pisou, se mi zamlouva, byt by to melo byt jenom jednou rocne, jak bylo psano na konci.

Martin
scout66

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2005 2:01 am    Předmět: Prijed kdykoliv Odpovědět s citátem

Martas,

jak budes mit chut na vikend do Chica, tak se ozvi. Myslim, ze tebe si do baraku nasadit muzem Smile
No a Cinci? kdo vi. Urcite je tam taky neco k videni, ne?
Jinak ten sraz toho fora je stale lakavejsi.
Cau

Dominik
Glop

Registrace: 19. 05. 2005

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2005 5:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslim Skoutik ze tu knihu jednou napíšeš talent na to mas no a stim srazem zatim nemuzu nic rikat jsem v CR ale myslim ze by uz konecne meli cesi drzet pri sobe a ne se vokradat apod. takze projektu drzim palce a jak nekdy snad prijedu ( asi pristi rok ) tak dame mega party mej se cau
Anonymní

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2005 2:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ja teda osobne Cechovi nepomuzu ani kdyby se co delo.Pomohl jsem hodne Cechum,hlavne tem,kdo sem prileteli poprve a ve vetsine pripadu jsem byl pomluven(napr.,kdyz jsem chtel penize za benzin)a dvakrat dokonce okraden.Takze nejsou Cesi jako Cesi,ale za Cecha ruku do ohne nedam.Je to moje osobni zkusenost,nechci byt proti Cechum zaujaty.Samozrejme jsou i dobri Cesi,ale tech je tady v usa opravdu malo.Spis se staram sam o sebe a svoji pritelkyni nez o ty Cechy.Takze jestli nekdo bude potrebovat pomoc a bude to Cech-TAK VAM NEPOMUZU!!!!!!!!!
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2005 7:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslenka to je skvela. Myslim ze scout66 je skvely clovek a ma jednu skvelou vlastnost, ktera sjednocuje skvele lidi, no a se skvelymi lidmi se zije opravdu skvele Mr. Green
hsi

Registrace: 23. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2005 11:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prijde mi to jako super napad. I kdyz nevim, komu by se chtelo jezdit sem... Urbana-Champaign je docela dira. Kdyz prijede navsteva tak vzdycky premyslim, co zajimaveho bych jim tady mohla ukazat. Nevim cim to je, ale vzdycky skoncime na hrbitove... Laughing
scout66

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2005 11:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hsi napsal:
Prijde mi to jako super napad. I kdyz nevim, komu by se chtelo jezdit sem... Urbana-Champaign je docela dira. Kdyz prijede navsteva tak vzdycky premyslim, co zajimaveho bych jim tady mohla ukazat. Nevim cim to je, ale vzdycky skoncime na hrbitove... Laughing

Ja bych vedel. V letosni sezone jsem to mel naplanovano nekolikrat, ale vzdycky z toho seslo.
NCAA BASKETBALL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hsi

Registrace: 23. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2005 5:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je fakt, to bylo asi nejzajimavejsi, co se tady za pul roku stalo. Posledni hra byla docela napinava, a kdyz UIUC pohrala, tak se strhly (mirne) poulicni nepokoje.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: pá červen 17, 2005 10:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Docela dobrej napad. Vsadim se, ze Aljaska by byl docela zadany resort Smile
Ono ani nejde o to nekoho u sebe ubytovat, ale stacilo by poradit, kde najit levny hotel nebo misto na stanovani, kam vsude se podivat apod. Tim se da taky usetrit hodne penez a casu.

Scoute, BTW tu knizku chces vydat v CR nebo v USA?
scout66

PříspěvekZaslal: pá červen 17, 2005 11:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:
Docela dobrej napad. Vsadim se, ze Aljaska by byl docela zadany resort Smile
Ono ani nejde o to nekoho u sebe ubytovat, ale stacilo by poradit, kde najit levny hotel nebo misto na stanovani, kam vsude se podivat apod. Tim se da taky usetrit hodne penez a casu.

Scoute, BTW tu knizku chces vydat v CR nebo v USA?

Cau czolgos.
Tu knizku si chci napsat sam pro sebe. Jeste nemam jasno, jestli to bude soubor povidek, nebo proste jen takovy vzpominky, nebo neco jako romanek Embarassed
Ale mne ji stejne nikdo nevyda, takze pockam, az budu mit nejaky penize na minimalni naklad v nejakym malinkym, levnym nakladatelstvi, jako paperback a normalne si to zaplatim. Par si necham pro sebe, pro rodinu, pro kamarady, napisu jim tam nejaky venovani a zbytek budou posilat tem lidem, o kterych to bude, ci proste nahodnym zajimavym lidem, ktery potkam, s tim, ze ji muzou klidne vyhodit, kdyz se jim nebude libit (i kdyz knizky se nevyhazuji). Takze je poslou dal, a ti pak jeste dal a jeste dal...
Bude to v Motto te knizky: "Prosim, at se Vam knizka libila, nebo ne, po precteni ji poslete dal! Dekuji."
Tim se mozna stane velmi ctenou, aniz by o tom oficialni mista vubec vedela Laughing
No a tim si splnim dalsi zivotni sen. Materialu uz mam hodne, ale fakt me enormne zajimaji osudy cechu a Slovaku v USA, tak se divam a posloucham. No spis Cechu, protoze o Slovakach to muze napsat zase nekdo od nich.

Cau a dik za prispevek
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: so červen 18, 2005 1:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky jsem premyslel o knizce. Co kdyby kazdy napsal kousek a kniha by mela vice autoru? Mozna by to byla Nejvetsi Knizka Co Kdy Byla Napsana O Americe. Cool
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so červen 18, 2005 1:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mira je vskutku optimista Mr. Green, ale je pravda, ze kbyby se na te knizce podilelo vic lidi, rozlozilo by to taky naklady na self-publishing. Nehlede na to, ze vic hlav vic vi.

Martin
scout66

PříspěvekZaslal: so červen 18, 2005 2:12 am    Předmět: Tip Odpovědět s citátem

Jo chlapaci, ono to ale zase neni takova veda. michal viewegh rika, ze kdyz potrebuje nejaky prachy, sedne denne hodinku nebo dve na psani a vzdycky nejak ty tri stranky splaca. No a takovym zpusobem je knizka za dva mesice napsana. prijde, streli ji za 250.000,- a premysli, co dal, az mu ty penize dojdou Laughing
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: so červen 18, 2005 3:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

scout66 napsal:

Ale mne ji stejne nikdo nevyda, takze pockam, az budu mit nejaky penize na minimalni naklad v nejakym malinkym, levnym nakladatelstvi, jako paperback a normalne si to zaplatim.

Jen me zajimalo, jestli nahodou nevis o nejakem levnem nakladatelstvi v Cechach. Nejlepe nejake co se specializuje na sportovni publikace.
scout66

PříspěvekZaslal: so červen 18, 2005 3:10 am    Předmět: V Cechach? Odpovědět s citátem

czolgos,

v Cechach jsem uz se vsim levnym vylecenej. a co se tyce sportovni publikace, je to snad to nejhorsi! chtel jsem uz mockrat vydat, nebo se aspon spolupodilet na vydani sportovnich odbornych publikaci (pravidla, metodika, didaktika, odborne novinky, preklady), ale vzdycky nakonec vyslo levneni udelat to doma "na kolene" Crying or Very sad
jj, mala zeme, maly trh, maly naklad = nezajem kohokoliv vydat a financovat = zajem cilove skupiny o to vetsi!
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: so červen 18, 2005 5:48 am    Předmět: Re: V Cechach? Odpovědět s citátem

scout66 napsal:
czolgos,

v Cechach jsem uz se vsim levnym vylecenej. a co se tyce sportovni publikace, je to snad to nejhorsi! chtel jsem uz mockrat vydat, nebo se aspon spolupodilet na vydani sportovnich odbornych publikaci (pravidla, metodika, didaktika, odborne novinky, preklady), ale vzdycky nakonec vyslo levneni udelat to doma "na kolene" Crying or Very sad
jj, mala zeme, maly trh, maly naklad = nezajem kohokoliv vydat a financovat = zajem cilove skupiny o to vetsi!

Ja taky spis zamyslim udelat jen par kousku pro sebe a ostatni rozdat kamaradum, co budou mit zajem. Vubec nemam poneti na kolik by to vyslo. Nechat si vyrobit napr.20 kusu, cca 150 stranek, hardback, barevne na kridovem papire.
Uz jsem na tom stravil hodne casu shromazdovanim materialu, tak to nechci jen tak vzdat. Zaroven to musim dokoncit nez odjedu natrvalo do USA. Pak uz neni sance se tomu venovat.
Glop

Registrace: 19. 05. 2005

PříspěvekZaslal: so červen 18, 2005 11:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen taková vsuvka: Samozrejmě že až budu mit nejaké zkusenosti, zazitky apod prihody tak napisu zatim vam muzu napsat akorat jak je v Brne Sad mejte se ta knizka supr vec ja osobne moc nectu ale tady na foru me to vylozene bavi a jestli by to bylo v podobnym stylu tak parada cau Glop
xaxa

Registrace: 31. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út červenec 05, 2005 10:41 pm    Předmět: cestování po usa Odpovědět s citátem

nazdar všichni lidi za velkou louží
v usa nejsem ale 14.7. jdu na pohovor do us ambasy tak mi držte palce at mi vyjde sen jako mnohým z vás.
scott 66 je muj člověk optimista a možná stejná povaha moc vám fandim at to dáte do kupy - super myšlenka - já jsem snílek možná ještě větší mám moc věcí co chci v usa vyzkoušet tak držte palce. 14.7. je první a nejduležitější věc - vízum GL všem
miro, scott .....atd
Kukajda
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne červenec 10, 2005 12:33 pm    Předmět: Florida Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj lidicky

Za dva tydny se chystame na Floridu, do Orlanda a pak na na 5 dni na ostrov Anna Maria Island (Bradenton Beach). Ja vim, ze spousta z vas odsud bydli na Floride. Da mi nekdo nejaky tip na co si treba davat pozor, nebo co treba stoji za to navstivit atak? Budu moc vdecna..Thanks Kukajda
amnesiac
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá červenec 29, 2005 5:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

csolgos,

jen naokraj, delal jsem asi 8 let v tiskarne, a muzu jen rict, ze pokud mas zajem nechat si vyrobit 20ks ( i kdyby 100 ) nejake knizky, navic o tolika strankach a na kridovem papire ! je to blahovost nejvetsiho kalibru. Ne ze by to technicky neslo, ale asi neexistuje firma ktera by ti dala cenu jakou bys mohl akceptovat. Ani si netroufam odhadnout kolik by to v dnesni dobe vyslo, ale pocitej, ze jenom lito ( sazba, fotky, predlohy pro tisk) by byly tisice a tisice korun! Doporucuju vytvorit webovy stranky Cool

Jinak skaute, myslenka se mi velmi libi, i kdyz zde padlo nekolik nazoru negativnich a snekterymi musim souhlasit, protoze Cesi v USA opravdu spolu nedrzi, az na vyjimky a pustit si nekoho do baraku jen pres znamost po telefonu ci emailu je prinejmensim neuvazene. Taky s prateli hodne cestujeme, jsme jen tri, ale muzeme si verit a tady v Kalifornii je toho opravdu hodne k videni. Jeden cas jsem mel i vlastni web, kde byly fotky, nejaky povidani o ruznych mistech v USA a taky nejaky deniky. Nicmene jsem to zrusil, protoze mi to nejak prislo jako waste of time na spatnem miste, protoze Cesi.....
Chystam neco noveho a proto se mi tenhle napad osobne zamlouva, takze neoficialne pokud si chces udelat trip do CA, dej mi klidne vedet.

PS: presto, nazor ze cim vic lidi nekam jede najednou rozhodne nezastavam, ale to neva....

Milos Cool
scout66

PříspěvekZaslal: pá červenec 29, 2005 6:56 am    Předmět: dik Odpovědět s citátem

to amnesiac:

Dik. Udelalo mi to radost. Kalifornije je opravdu na nekolik vyletu. A stejne by se clovek zase rad vracel. Pokud ovsem nesezenu rychle nejakej opravdu dobrej job, tak jsem minimalne do vanoc s cestovanim skoncil. Ja uz byl letos na dovolene 3x a to je prece jen dost.
No pokud ovsem zavitas do Chica a budes chtit pomoc s noclehem, urcite se ozvi Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Cestovani po Americe Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA