Sklad Gejdolfovych kecu o nicem

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Sklad Gejdolfovych kecu o nicem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema
Autor Zpráva
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9226
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: čt říjen 03, 2019 10:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Klidek, Gejdolfku. Klepne te pepka Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: po říjen 07, 2019 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
Klidek, Gejdolfku. Klepne te pepka Laughing Laughing Laughing

Neklepne. Ovšem když pán Bůh dá - klepne.

Což platí i pro obyčejné idioty tvého typu. Mimochodem - sleduju vývoj a zřejmě asi není co moc po Státech převážet, že ?? Confused Ovšem pokud jezdíš dálkové s "hovno-cucem" - budeš mít furt práci, blbe.

Jinak ale směrem k inteligentním (potenciálně možným) čtenářům:

- Cosi se v brzké době zcela evidentně "semele". O "úžasném ekonomickém rozvoji USA" - o tom psát snad netřeba...

- Svět mimo zlodějské státy Západu už nijak nedoufá v nějakou domluvu či spolupráci se zloději a zařizují se pro jinou budoucnost...

- Západ sice má nejvíce raket, válečných lodí a zejména letadlových lodí, ponorek, letadel, satelitů a podobně. Předpokládám, že má početní převahu naprosto ve všem ! Al skutečně s jednou výjimkou, ovšem s výjimkou velmi důležitou !!

Západu chybí lidi, kteří by chtěli za ty hajzly zlodějské nejmenované jít bojovat.

Až se ukáže pravda a to se rychle blíží, bude jasné, proč se tady z těch absolutních vlezdo... adorantů USA nikdo neodhodlá tu podepsat.

Doufám, že vám, hajzlům vylhaným, alespoň doma pod peřinou bude trapně za sebe.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9226
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: po říjen 07, 2019 2:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Neboj, Gejdolfku, tady u me v chlivku budes vzdycky v bezpeci. Jenom si tady moc neser pod nos, ridicu i hovnocucu je nedostatek Laughing Laughing Laughing

Ty mne vzdycky zvednes naladu.

Keep smiling, Gejdolfku!
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: po říjen 07, 2019 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
Neboj, Gejdolfku, tady u me v chlivku budes vzdycky v bezpeci. Jenom si tady moc neser pod nos, ridicu i hovnocucu je nedostatek Laughing Laughing Laughing

Ty mne vzdycky zvednes naladu.

Keep smiling, Gejdolfku!


Nu, třebas se něco změnilo ?? Ale spíše ne.

Když jsem před 15 roky byl ve Státech naposledy - doufám definitívně - tak jsem se tomu "americkému socialismu" musel srdečně zasmát. Celá posloupnost marxistů-leninistů - počínaje snad Marxem - by musela tiše závidět, jaké pokroky byly v USA dosaženy!!

Já se fakt musím smát !!

Amerika je v pr..li, ať už bude dále dít cokoli ! A i kdyby se trumpeta samou snahou znovu udělat Ameriku velkou byl ochoten třebas posrat - nic už nepomůže. Ach jo,kdy už to ty blbe blbej pochopíš ?

V podstatě tu sebedestrukci má americká a celá zápaďácká společnost zakódovanou "v genech". Společnost, postavená na základech takového typu, taková prostě přežít nemůže. Je mi tě blbečku líto - na druhou stranu jsem rád, že ti vždy zvednu náladu. Buď rád, že seš rád - dokud je to ještě možné.

Ale i tak - přemýšlej, jak z té americké pasti unikneš ! Potřeba může nastat hodně brzy.

Já tě, ty blbečku malinkatej vskutku miluju !! Už dlouho jsem se nesetkal jakoukoli formou s něčím tak roztomile blbým.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9226
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: út říjen 08, 2019 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja te mam taky rad, Gejdolfku! Opatruj se a nevztekej se tak, at nemas aneurysm.

Big hug! Keep smiling! Very Happy
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2019 9:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Neboj se nic...tedy míněno, nechť se zbytečně neobáváš o moje zdraví. To je plně v rukou Božích. Ale domnívám se, že by ses měl starat hóóódně o osud své nové=současné vlasti.

Nad USA se ovíjejí nějaké chmury !!

Nebudu ti tu dělat výčet, sám to musíš dobře vidět a cítit. Ačkoliv tím, že v tom přímo žiješ, je tvoje vnímavost omezená - podle úsloví, že "pro stromy nevidíš les" .

Jest velkou chybou, když se Američan - který Ameriku skutečně vnímá jako svoji Vlast, který by za USA byl ochoten dokonce zadarmo položit život, který je na Ameriku hrdý atd. … - tedy jest chyba, když se domnívá, že Amerika je stále silná.

Toto je velký omyl !!

Silný je anonymní nenárodní majetko-vztahový korporát (pokus o personifikaci), ten ale o Americe nesmýšlí jako typický americký či jakýkoli patriot. Pro něj je Amerika pouze prostředkem, cestou ovládnutí celého světa. Pro něj má kterákoli země světa cenu pouze tehdy, když slouží jeho cílům.

Amerika a s ní celý Západ jde neodvratně do kytek. Může to ještě nějaký čas trvat, ale onen proces odchodu do kytek bude bolestivý už nyní, respektive již bolestivý je. A bude bolestivý pro takové lidi, jako seš ty, protože na vlastní kůži pocítíš, že mám pravdu.

Je mi líto, ale je to neodvratně tak.

PS - všímáš si, že jsme tady zůstali pouze my dva ?? Confused
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9226
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2019 4:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nezustali jsme tady, neboj. Forum dal plni svuj ucel databaze praktickych informaci pro Cechy v USA nebo chystajici se do USA. Bohuzel ale vetsuna lidi chodi na FB (zatraceny zapadacky vynalez Exclamation Exclamation Exclamation ), kde je vetsi odezva. Treba ja odpovim na dotaz na FB skoro okamzite, ale tady na foru to par dni trva.

No a pravidelni uzivatele fora se rozhadali kvuli politice. Ja a miro se radujem z impeachmentu vlastizradce a psychopata Trumpa .... Mlynek Clayton Lynnet atd zbroji na obcanskou valku proti Obamovi Deep State gayum zidum Hillary Sorosovi a imigrantum, kteri se spiknuli proti nevinnemu stabilnimu geniovi Trumpovi.

Klidne pis dal. Oni to tajne ctou a mozna tajne souhlasi.
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2019 6:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Začíná tu opět to "počasí, že by ani psa člověk ven nevyhnal …" a tedy budu mít zase o trošku více času se věnovat internetu. Nu a v tom tedy i tomuto foru.

Z tvého bezprostředně předešlého příspěvku pro mě plyne dost zdrcující a již definitívní poznání, že asi fakt "nemáš rád svého presidenta".

To, jak se kauza "impeachmentu vlastizradce a psychopata Trumpa" a vše dookola kolem vyvíjí, to věští pro tebe dost asi smutný vývoj ! V této chvíli totiž již začínám věřit, že Trump ty clintonovské hajzly dostane za katr rychleji, než tito hajzli že prý demokratičtí stihnou Trumpa zlikvidovat.

Původně jsem si myslel, že jej odprásknou ještě do inaugurace.

Ty evidentně naprosto nevnímáš, jaký v daných podmínkách odvádí Trump úžasný výkon na záchranu USA coby státu lidí ! Tedy i tebe, synku. Ty furt tady brečíš na zcela špatném hrobě, panáčku. Možná, kdybych se ti věnoval déle, dokázal bych ti udělat alespoň základní vhled do politiky, jinak totiž působíš svými názor docela úsměvně.

Jenže na něco takového já nemám čas a ty ochotu. Seš prostě nepoučitelný a ani si to přitom neuvědomuješ, chudáku.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9226
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2019 6:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to nas oranzovy hrdina Exclamation

Nic me nepresvedci o Donaldove nevine a prospesnosti pro USA jako tvoje podpora, Gejdolfku.
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2019 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Já si tak "kolem do-okola světa čtu "na netu" a už se nedivím vůbec ničemu.

Akorát bych chtěl zdůraznit několik poznatků:

Tzv. "západní demokracie", reprezentovaná americkou pseudo-demokracií, ta je fakticky čistokrevným fašismem, tedy tato "demokracie" je na tom asi tak podobně, jako toto forum. Tedy tato "úžasná demokracie" se silně podobá chcíplé chobotnici, vyplavené na pláž - což je zároveň výstižnou charakteristikou tohoto fora..

Americký stát USA - to je něco mezi "vzteklým psem" a hodně hladovým naštvaným ledním medvědem. To jest - (zatím) dostatek síly, ale totální nedostatek rozumu. K tomu nutno dodat, že rozum už více nebude nikdy přibývat, zato sil zaručeně bude ubývat !!

Já si nedělám iluze, že bych se mohl dožívat délky života starozákonních "praotců". Už nyní, ve věku poměrně nevelkém (=sedm křížků) na sobě pociťuju docela značné dopady fyzického opotřebení. O tom, že bych zaběhl stovku pod 20 sekund, o tom už můžu jen snít, ačkoliv jsem to kdysi v pohodě zaběhl pod 12 sekund.

Chtěl jsem tím naznačit, že doba pokročila a že americké Imperium opravdu chcípá. Jestli Imperiu římskému to chcípání trvalo skoro století, potom tomu americkému to bude trvat asi jen rok.

Pánové a dámy, nebo dámy a pánové ?? Já jen, abych nenarazil na nějakou idiotku typu "me too"... tedy chtěl bych říci, že čas dospěl k bodu "B", kdy se poté svět docela změní. Bude to zejména tam u vás pro takové pdmlynky a spol docela zdrcující. Mé případné přání soustrasti berte s rezervou - opravdu není míněno vážně. Naopak !! Já vám to přeju...
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2019 7:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
Je to nas oranzovy hrdina Exclamation

Nic me nepresvedci o Donaldove nevine a prospesnosti pro USA jako tvoje podpora, Gejdolfku.


Trump vůbec netuší, že existuju … moje podpora je pro něj asi to samé, jako když plivne člověk do Pacifiku. Čili tvůj příspěvek je obsahově nulový.

O tom, že v USA bude (druhá) občanská válka se poměrně dost adresně zmínil jistý Nostradamus.

Nepodceňoval bych to !!

On totiž poměrně přesně popsal ve svých jinak docela (pro laiky) chaoticky nesrozumitelných siecles podmínky zániku USA. A všechny jím popsané příznaky se již naplnily - tedy je to doslova a do písmene ""na spadnutí" !!

Já patřím mezi (možná "pár lidí na na světě") těch, co umí Nostradama "číst" (=chápat). Za sebe neříkám, že "přečtu" vše - je to vskutku docela pracné, náročné na představivost a vše záleží na objemu obecných znalostí. Přesně, jak to Nostradamus popsal ve své závěti - aby mu totiž člověk rozuměl, musí mít nejméně tolik (a lépe více) znalostí, jako měl on.

Klíč tedy spočívá v pochopení (a následné aplikaci důsledku toho pochopení), že dva lidé s odpovídající úrovní znalostí si budou rozumět. Nebude si ale v žádném případě rozumět úzce specializovaný atomový teoretický fyzik s neméně úzce specializovaným doktorem kardiologem. Takoví dva - byť nadprůměrně inteligentní - lidé si spolu rozumět nebudou.

Člověče ! Studuj a chápej dobu. Tím neprohloupíš. My totiž žijeme skutečně v naprosto chaotické době a orientace v tom není jednoduchá - nicméně ne-orientace může mít fatalní následky.

Neváhej !!!
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9226
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2019 9:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja to taky Mlynkovi preju!!!!
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá říjen 11, 2019 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
Ja to taky Mlynkovi preju!!!!


Přej a bude ti přáno … Cool
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: út říjen 22, 2019 7:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Svět se alespoň někde a někdy "hejbá správným směrem" - tedy naděje na záchranu před sluníčkovými kýýýpsmajling fašisty přec jen jakási existuje. Alespoň tedy "baba Vanga" to tak prorokovala. Óóó ! Kéž by měla pravdu.

Já osobně si rozhodně o sobě nemyslím, že jsem rasista, xenofob a podobně. Ovšem dnes opravdu, když vidím barevného emigranta byť jen na obrázku, kudla se mi v kapse otevírá - pardon.
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3654
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2019 6:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš to v hlavě úplně po motané dětku. Fašisti nebyli sluníčkáři, ale měli stejně vymytý mozek jako nyní máš ty. I když ty ho máš vymetej druhou stranou.

Co jinak letošní úroda jablek? Já měl plno hrušek letos.
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2019 8:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

ad "sluníčkářští fašisti...")

Neříkal jsem tím, že "...fašisti byli šluníčkáři !" Nýbrž tím říkám, že sluníčkáři jsou fašisti. Cítíš ten podstatný rozdíl mezi oběma výrazy ?

A nemám to nikterak zmotané v hlavě, či jak píšeš ty: "...po motané dětku…"

Fašisti prostě a jednoduše mají jakousi ideologii a tu otevřeně prosazují, přičemž své odpůrce potlačují, místy brutálně.

Sluníčkáři je poměrně obsahově ještě neusazený pojem a patřilo by se jej poněkud přesněji definovat, aby každý věděl, o čem je vlastně řeč.

V zásadě však se jedná fakticky o neofašistické hnutí a snahy, to vše maskované širokým sluníčkovým úsměvem. Čili ony ty sluníčkové hnutí jsou v zásadě spolky prolhaných kreatur, které dílem bezelstně zadarmo, častěji však uplaceně za systémové peníze a prostředky skrytých sil, nazývaných patrně nejvystižněji "deep state", se snaží rozvrátit svobodný svět a podřídit je fašistické světové kryptovládě. Tyto deep state síly jsou ovšem už skutečným čistokrevným fašismem.

Tedy milý miro, "po motané..." to máš tedy v hlavě patrně hlavně ty.

ad ...jablka s hruškama)

Já ani jedno, ba ani druhé, na zahradě nepěstuju. Hlavním důvodem je to, že nepovažuju to jako efektivní pro relativně malou zahradu - i když tedy 1300 m2 zahrady zas tak málo není.

Moje zahrada je stará v této chvíli pouhých 5 roků, čili neměl jsem mnoho možností, jak bych při svém již hluboce důchodcovském věku si já sám zahrady nějak užil a nemusel čekat 15 roků, než začne pořádně plodit nějaký strom.

Koncepce mé zahrady je míněna spíše coby "botanická zahrada". Dávám přednost ovoci na keřích jako hroznové víno, kiwi, schizandry, goči, rybízy, angrešty, muchovníky, jeřabiny, aronie, rakytníky, kamčatské borůvky, keřové višně a podobně. Jako pravé stromy mám švestky, z Chorvatska jsem přivezl a vypěstoval z pecek chuťově i esteticky vynikající tzv. "špendlíky" - ovoce je velikosti cca 3-4 cm s malou peckou, sytě tmavorudé včetně dřeně, silně barví a i listy jsou fialovo-červené. Mám ovšem nasazeny i hlohy, dříny, dřišťály a třebas i 6 keřů kdoulí, které mají letos úrodu už počítáno na kýble. Ostatně hroznů ze své vinice jsem letos sklidil hodně přes metrák.

Velkou část zahrady tvoří prakticky dnes již divoké porosty nejčastěji středomořských bylinek a keříků, typicky rozmarýn, vavřín, levandule, šalvěje, různé máty, oregana, velmi zajímavý keřík je tzv. "curry herb" a spousty dalších. Po zahradě se mi dnes rozplemeňuje docela nenuceně medvědí česnek a příbuzný zlatý česnek, různé druhy pažitek, celery, petržele, kmíny, kopry, tymiány, mateřídoušky a podobně. Celá zahrada od jara do zimy voní.

Naprosto skoro všude mi dneska roste mateřídouška, ta se prakticky změnila na plevel. Takže ji nacházím v mezerách v dlažbě na terase, na parkovišti, kolem plotu venku u cesty a podobně. Je úžasně plodná asi na semínka.

Mám zde spousty čistě okrasných trvalek, vše jsem koncipoval "na divoko". Čili od jara do zimy všude cosi kvete a já tomu nechávám volný průběh. Čili tulipány a narcisy všeho druhu a skoro všude v trávníku, petrklíče, bledule, sněženky, konvalinky, ostrožky, lilie, denivky, irisy, clematisy a co já vím teď co ještě - vše se dere a pne jedno přes druhé jako někde v divočině.

Mám ovšem i "oddělení" čistě zeleninové, tedy docela velký skleník 7x3 metry a tzv. "vyvýšený záhon" o ploše cca 12x4 m. Rajčata, hokaida, melouny, červená řepa, kuchyňský česnek, fazole na lusky a další zeleniny. Zatím ještě nemám vypracovaný ucelený systém a spíše experimentuju.

A tak jsem letos cvičně zkusil brambory v posekané trávě. Vypěstoval jsem spousty docela kvalitního tabáku, mám jej již zpracovaný zfermentovaný v balících na půdě. A jiné i nejmenované byliny. Vše poměrně úspěšně !

Čili taková velestručná odpověď na otázku: "Co jinak letošní úroda jablek?"
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2019 9:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

… malý gejdodatek!

Jsem maniak přes zahradu. Mým snem je vybudovat soběstačnou plně funkční a užitečnou eko-zahradu. Postupně se blížím k dobrému výsledku. Když máme nějakou návštěvu, která tu ještě nebyla, tak ten člověk chodí po zahradě a má doslova "vyvalené oči"!! Já, jelikož si vše nepamatuju, všechny názvy těch rostlin, tak jej doprovázím s mapou zahrady, kde má veškerou výsadbu popsanou - což když ten člověk vidí, tak mu ještě více oči popolezou z důlků !

Nikoho by zřejmě nikdy nenapadlo zpracovávat svou zahradu do formy podrobné mapy v přesném měřítku. Moje knihovna zvící malé okresní knihovny obsahuje oddělení knih o zahradách a zahradnictví. Jsou toho necelé tři regály knih o ekologii zahrad - asi tak kolem 50 kg literatury, nejtěžší kniha o zahradách tipuju váží asi 5 kg a blbě se čte vleže.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9226
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2019 11:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3654
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2019 1:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nojo tož si geolog a je dobře, že tu svou energii dáváš i do něčeho užitečnějšího, než jen do boje proti západu a šíření proruské propagandy.

Měl jsem ale za to, že si před lety vysadil nějaké jabloně, proto jsem se ptal na ty jablka.

Mě letos jablka moc nešli, měl jsem mraky škůdců a hlavně vosích hnízd a mravenců. Vosy kupodivu hrušky nežerou a tak jich bylo letos více.

Asi nasadím slepice, aby vyzobali všechno co se hýbe v trávě, také uvažuji o eko zahradě a nějakém automatickém systému jako je např. agro kruh https://www.aktuality.sk/clanok/420962/slovensky-farmar-vytvara-kruhy-na-poli-pestuje-v-nich-zeleninu/

https://youtu.be/4Qu8ct0yl4g
https://youtu.be/fIfsCVt48Tcabych nemusel mít Teru vari traktůrek.
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2019 6:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ha !!

Není možná... že by se našlo téma, kde se shodneme ??

Já na zahradě zásadně nepoužívám chemii a naprosto omezeně nějaké stroje. Zcela ale nikoliv, mám třebas stěpkovač na zpracování větví, sekačku trávy a teď už i aku-nůžky na zástřih živých plotů. Nepoužívám žádná tzv. "strojená (průmyslová) hnojiva", plně se spoléhám na organické hnojení. Mám pět kompostérů, v současnosti ale dva jsou odstrojené a mimo provoz. Vozím na zahradu ze svých cyklo-výletů organickou hmotu v batohu a na nosiči kola. Jsem schopen dovézt až metrák hmoty najednou.

Až se stydím - ale hodně navštěvuju zdejší farmu s koňmi. Koňské "kobližky" jsou coby organické hnojivo poměrně nedostižné, hmmm… A rostou na organice z těch kobližek dobře žampiony, což se mi děje na zahradě ve velkém.

Známí mi říkají, že mám asi na zahradě radioaktivní půdu, protože prostě nechápou, jak je to možné, že mi vše na zahradě tak krásně roste. No - radioaktivitou to asi nebude. …

Spíše je to asi tím, že denně chodím po zahradě a s rostlinami mluvím a komunikuju. K tomu je pravidelně zalévám. A skladba rostlinného pokryvu je volena tak, aby se jednotlivé druhy rostlin vzájemně podporovaly, hnojily, chránily proti škůdcům a podobně. Je to docela zajímavá věda.

Půdu neobdělávám násilím = orba strojem, nýbrž tzv. "permakulturní metodou". To jest, pokud možno na jediné ploše doslova změť rostlin se vzájemnou podporou, minimum rytí a převracení půdy. Opravdu je to zajímavá věda a hlavně - FUNGUJE TO !!

Já mám naprosto úžasné přebytky výpěstků ovoce a zeleniny, což místní živočišstvo kvituje s povděkem a účastní se sklizně. Moje spolupráce s ptáky dosáhla nepředstavitelné úrovně, moji místní kosi sklízejí aronie se mnou tak, že mi sednou i na ruku, když jim to vyhovuje. Muchovníky taktéž lákají kdejaké ptáky a je to legrace to pozorovat.

No nic - toto je téma, které mě nikdy neomrzí...
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2019 7:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Gejdodatek…

U nás na naší zahradě žije opravdu přepestré společenstvo rostlinek a živočichů.

To, že mi po stěnách domu "nahoru dolů" chodí ještěrky, to už beru jako samozřejmost. Už se ani neděsím, když mi po terase leze brouk dobře 10 cm dlouhý, neřku-li, že dokonce taková "potvora" přiletí a že to má charakter přistávání helikoptéry. Ani žáby či ježci mě příliš nepřekvapují. Mám na zahradě tzv. "motýlí strom" a tedy ani hejna všelikých motýlů není velkou zvláštností. Ale, že se mi začaly po zahradě "špacírovat" docela veliké želvy - tož to už mě opravdu docela ohromilo !

Já jsem rád, že jsou zvířátka na naší zahradě rády, což o to. Ale zase nemusím mít úplně všechno. že …

Letos se dařilo všude hrabošům a myšičkám. Netuším však, co jsem komu udělal - proč lezou ve velkém gerade na naši zahradu ?? Kolem dokola je spousta "krásných zahrad" s anglickými trávníčky, bonsajemi a jinými nesmysly - tam ale nejdou. Jsou u mě. Hmmm ...
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3654
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2019 9:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to vyfoť a postni sem fotku nebo dvě. Želvy to nevím tedy, jestli neutekli sousedovi, bacha aby to nebylo delirium tremens..
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2019 7:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Fotek mám dost a dost, netřeba nic dále fotit. Já celou historii tvorby zahrady dokumentuju pro vlastní účely formou hojně komentovaného alba - přirozeně vše v elektronické formě. Archiv už sežral půlku harddiscu a musel jsem jej tudíž v jistý moment (kdy už jsem se na počítači "nemohl hnout") přestěhovat na externí disc.

Máš tu někde nějaký návod, jak vložit fotky ? V tomto směru jsem poměrně nemohoucí. Sad
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3654
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: út říjen 29, 2019 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Toto je prastarý systém a vkládání fotek zde není jednoduché. Fotka musí být dost zmenšená (což se dělá v PC před tim třeba v prográmku malování) a k tomu abys mohl posílat fotky se musíš přihlásit jako registrovaný uživatel. potom dole pod políčkem do kterého píšeš uvidíš možnost připojit přílohu. Wink
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 1978

PříspěvekZaslal: út říjen 29, 2019 2:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

miro napsal:
Toto je prastarý systém a vkládání fotek zde není jednoduché. Fotka musí být dost zmenšená (což se dělá v PC před tim třeba v prográmku malování) a k tomu abys mohl posílat fotky se musíš přihlásit jako registrovaný uživatel. potom dole pod políčkem do kterého píšeš uvidíš možnost připojit přílohu. Wink


Hmmm… popřemýšlím, jak to udělat. Nebo taky ne.

Když totiž vidím, že tady stále funguje - a hlavně jak (jako idiot !!) funguje - ten idiot blbrig, nějak mě to nebere, že bych tu cosi dalšího o sobě publikoval.

ZATÍM COKOLIV, CO JSEM ZDE V DOBRÉ VÍŘE PUBLIKOVAL, BYLO VŽDY POUŽITO A ZNEUŽITO PROTI MĚ..

Hanba vám.
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3654
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: út říjen 29, 2019 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To tak na internetu chodí. Lidi se prostě provokují navzájem, někdo si myslí, že tím bojuje proti zlu a druhý z toho má zase psinu. Nicméně ale je fakt, že osobní informace by člověk neměl zveřejňovat.
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: út říjen 29, 2019 8:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Miro !

Víš, to je se mnou asi tak - já jsem docela vážný člověk. Až si kolikrát říkám, že možná až moc vážný.

A ta jak říkáš "psina" - to je něco, co "ne zcela" jaksi uznávám. Skutečně. A potom - takový idiot, jak blbrig, to je "něco !!"

Já skutečně "MILUJU" takové zbytečné lidi. A BLB.RIG se skutečně jeví jako "zcela zbytečný člověk" !!

Takže s Bohem !!
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9226
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: út říjen 29, 2019 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Clovek by si mohl najednou zacit myset, ze Gejdolf nema zadnou zazracnou zahradu, neni takovy pocitacovy odbornik, jako o sobe tvrdil a nakonec zjistime, ze ani neni analne-logicky kompjutr z Betelgeuse Shocked Shocked Shocked

Bye, bye, Gejdolfe. Dont let the door hit your ass on the way out!

Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3654
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: čt listopad 07, 2019 8:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Z hlediska kvality života, až se jednou každý z nás ocitne na smrtelné posteli, tak já za sebe musím říct, že nikdy nebudu litovat toho, že jsem se pořádně zasmál, že jsem byl v něčem příliš optimistický, nebo že jsem měl dobrou náladu jen tak z ničeho nic. Naopak by mě užíralo to, že jsem byl v některých situacích zbytečně moc vážný. Raději bych umřel s úsměvem, než s vážnou tváří a to se snažím mít na paměti každý moment svého života.

Raději potkám nového člověka který má úsměv na tváři, než někoho kdo se mračí a jde z něj hrůza a strach. Strach je satan, strach je zlo.
Návrat nahoru
Petr Gejdoš
Soviet partisan


Registrace: 25. 08. 2007
Příspěvky: 1978

PříspěvekZaslal: čt listopad 07, 2019 1:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

miro napsal:
Z hlediska kvality života, až se jednou každý z nás ocitne na smrtelné posteli, tak já za sebe musím říct, že nikdy nebudu litovat toho, že jsem se pořádně zasmál, že jsem byl v něčem příliš optimistický, nebo že jsem měl dobrou náladu jen tak z ničeho nic. Naopak by mě užíralo to, že jsem byl v některých situacích zbytečně moc vážný. Raději bych umřel s úsměvem, než s vážnou tváří a to se snažím mít na paměti každý moment svého života.

Raději potkám nového člověka který má úsměv na tváři, než někoho kdo se mračí a jde z něj hrůza a strach. Strach je satan, strach je zlo.


Naprosto s tebou souhlasím a mám vlastně stejný názor na věc. Asi tě tím překvapuju, že ?

Jinak ale dlužno poznamenat - člověk by nikdy neměl nic a nikoho soudit na základě informací omezených "pohledem klíčovou dírkou". Legrační je, že hodně lidí právě tomuto omylu podléhá a soudí potom druhé.

Když už soudit - je lépe nechat, ať se lidi nevědomky soudí sami sebe. Což tito nic zlého netušíce překvapivě rádi a aktívně činí. A to tedy, aniž by měli představu, jak hodně toho o sobě navykládají ... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

 


Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA