Zdravotni pojisteni

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Zdravotni pojisteni

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema
Autor Zpráva
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2005 2:25 am    Předmět: Zdravotni pojisteni Odpovědět s citátem

Kdyz se odstehuju do USA, musim si odhlasit zdravotni pojisteni v CR hned, nebo je tam nejaka lhuta? Je mozne si ho platit dal a pak jezdit do Cech se lecit? (samozrejme ne s chripkou, ale s vaznejsimi zakroky, napr. operace).
kulishek
Moderator

Registrace: 25. 01. 2005

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2005 5:25 am    Předmět: Zdravotni pojisteni Odpovědět s citátem

Na zaklade prohlaseni o dlouhodobem pobytu v zahranici a pri splneni stanovenych podminek se z ucasti na pojisteni muzes odhlasit, ale nemusis. V druhem pripade se budes muset akorat v 8denni lhute na oznameni zmen prehlasit do kategorie osob bez zdanitelnych prijmu a nasledne hradit minimalni pojistne, coz je tusim 970,- mesicne.

Mimochodem prinejmensim v listopadu 2004 u VZP platilo, ze alikvotni cast pojistneho se nevybira. Takze pokud klient v dobe preruseni pojisteni pro dlouhodoby pobyt v zahranici prijel do CR, VZP ho na dobu kratsi 1 mesice pojistila a docasnou karticku vydala zdarma.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2005 6:30 am    Předmět: Re: Zdravotni pojisteni Odpovědět s citátem

kulishek napsal:
Mimochodem prinejmensim v listopadu 2004 u VZP platilo, ze alikvotni cast pojistneho se nevybira. Takze pokud klient v dobe preruseni pojisteni pro dlouhodoby pobyt v zahranici prijel do CR, VZP ho na dobu kratsi 1 mesice pojistila a docasnou karticku vydala zdarma.

Takze jestli jsem to dobre pochopil a toto stale plati, tak je lepsi pojisteni prerusit a nic neplatit a pak prijet do CR, nechat se pojistit na dobru kratsi 1 mesice.
tiskarna

Registrace: 18. 01. 2005

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2005 9:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja Ti napisu co me se stalo ohledne pojisteni.A nejsem jediny!!!Jsem v USA jiz sestym rokem a dva roky jsem NEPLATIL zdravotni pojisteni.Pokud neplatis tak Ti nastava DLUH u statu ,protoze podle zakona to je povinnost platit!!Socialni se jen odhlasi to staci a nemusi se platit.Ted k tomu memu pripadu.Jak jsem se zminil dva roky jsem neplatil a dluh byl 35000 kc + - autobus podotykam jen dluh.Muj otec volal do prahy na centralu s tim ,ze jsme ochotni to zaplatit a pozadal o splatkovy kalendar.Po zaplaceni prisel dalsi papir PENALE ,ktere i v dobe splaceni se porad navysuje!To cinilo 24000 kc.Otec opet volal do Prahy s tim jestli by se to dalo nejak snizit aby prihledly k tomu ,ze jsme se samy dobrovolne prihlasily k tomu dluhu.Velmi prijemna pani mu rekla ,ze kazdy tri mesice zaseda komise ,ktera resi tyto hrisniky a je lepsi kdyz se to napise pisemne.Sestra napsala poslala a vysledek byl ,ze jsem doplacel na penalech JEN 7.200 kc coz si myslim ,ze je super.
Kdyz nekdo pojede kamkoiv na delsi dobu nez je 6 mesicu vyplati se pojisteni ja mam teda u kooperativy ,ktere cini na rok 8.200 kc a na sest mesicu 4.800 Kc.Pojisteni zahrnuje osestreni do vyse 55000 DOLARU $$$$$ Zubni osetreni je do vyse 10.000 Kc a muze se opakovat.Tak ze pokud jedes do USA zaplat si pojisteni na pul roku nebo na rok zalezi na Tobe a s tim dokumentem dojdi na svoji pojistovnu a ona Ti JEN pozastavi pojisteni v CR u ,ktere jsi prihlasen.Jeste chci dodat ,ze pojisteni se da samozrejme prodlouzit tznm.ze tvuj otec ci matka muzou dojit na tu samou pojistovnu a prodlouzit Ti pojisteni o dalsi rok ci pul rok.A ver mi ,ze budes v klidu jako ja momentalne ted.
Hodne lidi si neuvedomuje co za ty roky se u nas zmenilo zakonu viz.moje osoba a jak se rika neznalost zakona neomlouva.Jeste priklad muj kamos odletel domu a jen na penalech mu napocitaly 65000Kc ,ktere mu Neodpustily.A Ted vedle me stoji muj dalsi kamarad a ten neplatil 7 let a ted ceka na splatkovy kalendar kolik to bude!!Dam vedet.Pokud budes nebo budete chtit vedet vice volejte na muj tel 1-901-216-4217 Milos Zatim ahojda
Anonymní

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2005 12:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj. Ja jsem slysela, ze existuje reseni, pokud jsi v USA a neplatis zdravotni pojisteni... Pry Polaci delaji to, ze ti (samozrejme ne zadarmo) napisou potvrzeni, ze jsi byl pojisten od do tady a s tim pak jdes na pojistovnu v Cechach. Oni ty to uznaji a nemusi platit NIC. Proste pres Polaky jde pry vsechno..
damini

Registrace: 22. 01. 2005

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2005 12:21 pm    Předmět: Potvrzeni o pojisteni v USA Odpovědět s citátem

Taky jsem o tom slysela ,ale zajimalo by mne jestli to opravdu funguje .
Jestli s tim ma nekdo nejake zkusenosti ,ze mu to bylo uznano a dluh smazan?
Ozve se nekdo ,kdo to muze potvrdit v praxi?Diky Question
kulishek
Moderator

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2005 1:13 pm    Předmět: Zdravotni pojisteni Odpovědět s citátem

No aby se clovek vyhnul dluhu a penale, tak k tomu je prave to prohlaseni o dlouhodobem pobytu v zahranici. Pokud se oficialne predem odhlasis a dolozis, ze jsi v zahranici pojisten, tak odpada povinnost hradit pojistne VZP. Akorat, ze pokud by si se vratil driv nez za pul roku, tak budes muset pojistne dodatecne uhradit, ale nebude tam zadna penalizace.

Ja jsem pri odhlasovani pouze dolozila, ze na prvnich 60 dni mam cestovni pojisteni pres platebni kartu, no a pak ze se uvidi. Pri dovolene v CR jsem potom zpetne dolozila dalsi 3 mesice americkeho kratkodobeho pojisteni, a pak dopis z personalniho, ze od toho a toho data jsem jiz pojistena pres zamestnavatele. Nejdulezitejsi z pohledu VZP bylo, aby na sebe vsechno casove navazovalo, tudiz aby mezi ruznymi druhy pojisteni nevypadl ani jeden den bez. A nevypadalo to, ze by si to zamestnani nejak overovali.

Podle me byste tedy mohli mit i fiktivni potvrzeni, protoze pri pojisteni pres zamestnavale vetsinou stejne zadny oficialne vypadajici doklad neni. Pokud je pojisteni v ramci benefitu zdarma, tak se to ani na payroll slip neobjevi, a na kazde karticce pojistence americke pojistovny je tak jako tak napsano, ze karticka nedoklada coverage. Takze by asi stacilo prinest VZP nejaky formalni dopis na hlavickovem papire jakoze od zamestnavatele, treba od tech Polaku. Akorat bude asi problem v tom, ze odhlasit se lze tusim bud k datu odjezdu do zahranici nebo k datu doruceni prohlaseni VZP, podle toho co nastalo pozdeji.

Jinak pred lety po me oddeleni kontroly VZP taky vymahalo cca 10.000,- dluhu na pojistnem a penale. Nakonec mi vsechno odpustili, kdyz jsem dolozila, ze jsem celou dobu v USA byla pojistena, a ze jsem prinesla papir z Ministerstva skolstvi, ze studium na skole, kde jsem byla, je postaveno na roven studia v CR. Ovsem pred deseti lety jeste ve VZP nevedeli, ci jsou, takze ted uz nejspis tak benevoletni nebudou. A taky mam pocit, ze to moje pojistne tenkrat dodatecne nauctovali statu (ktery by mi je normalne byl platil i po maturite, kdybych byla vcas dolozila, ze mam statut studenta i po tom, co me gymnazium peclive odhlasilo), takze to asi dost pomohlo.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2005 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tiskarna napsal:
Kdyz nekdo pojede kamkoiv na delsi dobu nez je 6 mesicu vyplati se pojisteni ja mam teda u kooperativy ,ktere cini na rok 8.200 kc a na sest mesicu 4.800 Kc.Pojisteni zahrnuje osestreni do vyse 55000 DOLARU $$$$$ Zubni osetreni je do vyse 10.000 Kc a muze se opakovat.

Dik za tip na kooperativu. Porovnaval jsem to s jinyma pojistovnama (AIG, CPoj, Allianz) a nemaji prakticky konkurenci na tenhle typ pojisteni. Sice uz zdrazili na 8600 Kc/rok, ale hradi do 1,5 mil Kč, to při kurzu cca 24 Kc/USD dela 62500 USD. Na pojisteni zaplatite v prepoctu 1 USD/den Smile

http://www.koop.cz/page.jsp?path=/produkty/pojisteni_cesty_pobyt/dlouhodobe_lecebne_vylohy
tiskarna

Registrace: 18. 01. 2005

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2005 4:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jeste vas chci upozornit,ze se stalo konrektne jedne slecne zde v Memphisu,ze se pojistila u jedne Americke pojistovny a z CR z jeji pojistovny volaly do USA- pojistovny jestli je vsechno v poradku jestli plati radne pojisteni!!Tak ze si to zjistuji!!
Jinak kooperativa je vazne zatim nejlepsi.Jeste jeden typ Vam dam.Pokud Vas chytne zub tak prosim Vas nejdriv zavolejte na ustredi do PRAHY na kooperativu tam jsou 24 hod denne a nahlasite ,ze vas boli zub.Oni se Vas zeptaji na vase udaje a daji Vas do registru s tim ,ze o Vas vedi.Druhy den Vas budou samy kontaktovat a ptat se kolik to stalo a reknou vam adresu na kterou mate poslat ucet.Pozor?? ucet ne!! psany na stroji jen rukou!!!Proc vam to pisi?Kdyz tam nezavolate a nechate se nejdrive osetrit a nikdo nebude nic vedet tak Vam zaplati jen do castky 200 dolaru$$.Tenhle typ me ihned rekla osoba ktera semnou uzavirala toto pojisteni.Opravdu se to vyplati!!
kulishek
Moderator

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2005 11:02 pm    Předmět: Cestovni pojisteni Odpovědět s citátem

czolgos>
Nezapomen, ze nejlevnejsi cestovni pojisteni je na turisticke cesty. Takze pozor na klauzuli ve stylu, ze pojisteni pozbyva ucinnosti ve state, ve kterem ma pojisteny bydliste nebo pracovni povoleni. Pravda, ona pojistovna sice tezko zjisti, ze si v USA jako resident, ale clovek nikdy nevi.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: ne květen 08, 2005 7:00 am    Předmět: Re: Cestovni pojisteni Odpovědět s citátem

kulishek napsal:
czolgos>
Nezapomen, ze nejlevnejsi cestovni pojisteni je na turisticke cesty. Takze pozor na klauzuli ve stylu, ze pojisteni pozbyva ucinnosti ve state, ve kterem ma pojisteny bydliste nebo pracovni povoleni. Pravda, ona pojistovna sice tezko zjisti, ze si v USA jako resident, ale clovek nikdy nevi.

Nevim sice jak to ma kooperativa s klauzuli (to by spis vedel tiskarna), ale tady to pojisteni je na lecebne vylohy pri dlouhodobem pobytu v zahranici. Takze si myslim, ze tam se predpoklada, ze clovek jen tak necestuje na dovolenou, ale spis jede za praci nebo za studiem. Napr. kdyz vas firma vysle na pracovni staz do zahranicni pobocky apod.
kulishek
Moderator

PříspěvekZaslal: ne květen 08, 2005 4:22 pm    Předmět: Cestovni pojisteni Odpovědět s citátem

Cestovni pojisteni plati mimo CR, s tim ze v podminkach to muze byt definovano jako, ze neplati na uzemi statu, jehoz je pojisteny statnim obcanem nebo kde ma trvale bydliste. Nemam v umyslu malovat certa na zed, protoze normalne se to neresi, ale pokud je nekdo smolar jako ja, tak se vyplati, aby v podminkach smlouvy nic takhle explicitniho nebylo. Protoze kdyz to vezmeme do dusledku, fiance visa vede k permanent residence card, coz potom presne splnuje vyluku z pojisteni pro uzemi statu, kde mas trvale bydliste. No jak rikam, v drtive vetsine pripadu nikdo nic neresi a pojistovna vsechno hezky proplati, ale rozhodne neni na skodu si peclive procist kompletni podminky toho ktereho pojisteni. A co se pracovnich cest tyce, tak asi ne nadarmo deli nektere pojistovny sazby na 1. turisticky typ (nizsi castka), 2. pracovni typ (vyssi castka).
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2005 9:52 am    Předmět: Promlceni Odpovědět s citátem

Pro ty co dluzi pojistne v CR:

v souvislosti s aferou okolo poplatku Ceske televizi, jsem na iDnes v diskusi nasel prispevek o promlceni pojistneho na zdravotni pojisteni. Samozrejme je to neoverena informace:

pepa_z_floridy

Registrace: 21. 01. 2006

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2006 2:10 am    Předmět: Re: Promlceni Odpovědět s citátem

panove a damy, pletete si zakladni pojisteni a cestovni pojisteni. Dale pak, ne ze u polaku jde vse, ale oni vedi jak veci a jelikoz kazdy Cech si hrabe na svem pisecku, vydelavaji na nas slusne penize.
Pokud odjizdis z Cr na vice nez 6 mesicu. Normalne si pojisteni ZRUS. a Podle zadneho zakona nemusis platit ani vyndru. Pak po navratu u stejne, nebo jine pojistovny ukazes letenku -odlet prilet do Cr. Ano mluvi se o potvrzeni, ze jsi platil zakonne pojisteni v jinem state, nicmene v usa tato povinnost neni. Vlastni zkusenosti jsem tady uz spoustu let. A pokazde pri navsteve Cr jsem si zaplatil pojistku na mesic dva. Absolutne bez problemu. Hezky den.
vendy
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 1:26 pm    Předmět: cestovni pojisteni nestaci? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Takze jak tady ctu platim si uz tri roky cestovni pojisteni u ceske pojistovny takze az prijedu jsem pochopila ze jako budu mit dluh???muze mi nekdo rici presne jestli vi?
Diky moc Vendy
pepa
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 9:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

presne tak. Platis to zbytecne.
a kdyz se Ti neco stane, stejne Ti je ta pojistka na prd a budes platit cash. Protoze tady zadnou pojistku z Bananove Republiky neuznavaj. Az pak doma se s nima muzes hadat s potvrzenim o zaplaceni, jestli to byl nutny zakrok. S velmi slabou moznosti proplaceni.

Povinne zdravotni pojisteni v Cr s timto Tvym placenim nema nic spolecneho. Tam Ti narusta kazdy mesic dluh a uroky, ze neplatis.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema Časy uváděny v GMT - 6 hodin
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic