Má smysl bojovat o život v USA ?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Má smysl bojovat o život v USA ?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
Lukas21
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá říjen 27, 2017 9:50 pm    Předmět: Má smysl bojovat o život v USA ? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj, ve stručnosti - Jmenuji se Lukáš a je mi 21 let. Vystudoval jsem střední školu v oboru automotive zakončenou maturitou, dále jsem ještě získal výuční list Automechanik. Není to nic moc, ale na vysokou jsem se necítil a potřeboval jsem peníze, rodiče jsem už nechtěl ždímat. Auta jsou můj největší koníček.

Po ukončení studií jsem se tedy jako spořádaný občan zaměstnal. Mám docela slušnou práci a průměrný český plat. Bydlím stále u rodičů, nemám žádné závazky. Měl jsem vážný vztah po dobu tří let, nevyšlo to, vyzkoušel jsem si jaké to je a jsem teď spokojený sám. Tedy, "spokojený".

14 měsíců v práci, uteklo to jako voda, začínám pociťovat stereotyp, ráno vstát, jít do práce, a znovu, znovu, stále ty samé tváře, stále ty samé místa. Mám štěstí na jednoho skvělého kolegu, se kterým jsem se nedávno dostal při konverzaci na téma cestování. Vyprávěl mi jeho vzpomínky, když jezdil jako dopravce po EU, co vše zažil, viděl, a tak. No a ve mě se tehdy něco zlomilo, začal jsem přemýšlet nad budoucností, co mě čeká, jestli to tak takhle chci po zbytek života. Každou noc jsem měl hlavu plnou myšlenek. Vím, že život žijeme jen jednou a já ho nechci promarnit, nechci promarnit ten věk, kdy mám možnost něco dokázat, někam se podívat, něco ve svém životě změnit. Získat zkušenosti, vzpomínky. Cítím potřebu se osamostatnit, vyzkoušet si opravdový život.

Upřímně, nemám mnoho přátel, v mládi jsem zažíval šikanu, a stranil jsem se, to je ale jiný příběh, vypracoval jsem se, teď jsem díky tomu všemu co jsem prožil sebevědomý mladý muž, co se touží postavit výzvám a chce poznat svět. Nejsem zde šťastný, nemám v ČR v podstatě žádné vazby, krom občanství. Jediné, co mě může chybět, je rodina.

Nenosím růžové brýle a poctivě jsem studoval, získat povolení k pobytu na delší dobu je nesmírně složité, ne-li skoro nemožné. Přemýšlel jsem nad jinou zemí, ale srdce mě táhne do států, i když jsem tam nikdy nebyl. Vím, že kdybych vycestoval jinam, pořád bych přemýšlel, jaké to tam asi je, a jak bych se tam dostal. Mám již něco našetřeno a samozřejmě stále šetřím. Jsem samostatný a schopný se o sebe postarat. Jsem realista a vím jaké jsou šance - malé. Jsem ochotný pracovat v podstatě na jakékoli pozici.

Nemůžu se té myšlenky zbavit, pronásleduje mě to, dnem i nocí. Touha, udělat v životě takový krok, touha cesty za lepším životem. Bude to znít odporně, ale jsem ochotný jít přes mrtvoly. Jít si za svým snem. Co mě ale stále nutí přemýšlet, jestli je vůbec pro člověka jako jsem já, vůbec nějaká šance, se v USA usadit na trvalo, nebo alespoň na pár let - dostat GC nebo vízum na proklatě dlouho a prodlužovat.

Samozřejmě se chci a podívám se do států v rámci ESTA. Nejspíš příští rok, ještě řeším jak to udělat v práci. Jo, a abych nezapomněl, nejsem odkojený tím, co vidím v seriálech. Očekávám zkrátka realitu. Takovou jakou znám z vyprávění lidí, kteří měli to štěstí.

Nemám se tu špatně, neberte to jako rouhání, ale nejsem tu šťastný, miluji cestování a objevování. Není tady nic, pro co bych tu žil.

Jaký máte na tenhle, trochu utopický sen názor ? Je to realizovatelné ? Protože já opravdu nevidím mnoho cest jak si vybojovat permanentní pobyt. Ale na druhou stranu je to pochopitelné, to by v USA za chvíli žil každý, kdo by si to umanul. Jako třeba já, a můj malý velký Florida Dream. Wink
Návrat nahoru
Clayton
Veteran


Registrace: 09. 08. 2009
Příspěvky: 1038

PříspěvekZaslal: so říjen 28, 2017 12:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejsnazší cesta je pro tebe svatba. Vše ostatní je mnohem složitější. Ještě docela dobrá cesta je vystudovat IT, získat H1B a později zelenou kartu. Pokud můžeš investovat třeba $100,000, můžeš se zamyslet nad možností podnikat v USA (využít E-2).
Návrat nahoru
Henek
Veteran


Registrace: 12. 03. 2005
Příspěvky: 2298
Bydliště: Cincinnati Ohio

PříspěvekZaslal: so říjen 28, 2017 3:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Clayton ja kdyz prijel do USA tak jsem mel $ 50. v kapse a taky jsem to zvladnul( i bez tech $ 100 000.)ty mam az tet
Návrat nahoru
Henek
Veteran


Registrace: 12. 03. 2005
Příspěvky: 2298
Bydliště: Cincinnati Ohio

PříspěvekZaslal: so říjen 28, 2017 3:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lukas mit 21.tak nepremyslej kde zustanes !!zajed si treba do maxica a pak to vem na jih az do patagonie a vyber si zemi kde se ti bude libit
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3384
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: so říjen 28, 2017 4:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tož v tomto životním bodu jsem se ocitl také, sice to už je dvacet let, ale cítil jsem to velice podobně. Člověk prostě v určitém bodu zjistí, že nemůže život prožít ve stereotypu, když má tolik možností a svět je tak velký.

Amerika přitahuje snílky nejvíce ze všech zemí na světě a určitě bych tam doporučil jet alespoň na nějaký čas, aby to člověk viděl na vlastní oči a prožil si to.

Nemá smysl to plánovat na delší dobu, situace se stejně bude neustále měnit dynamicky.

Je třeba nezapomínat na to, že člověk je od přírody tvor společenský, i když dnešní doba lidi nutí žít osamoceně. Spokojeně a šťastně se dá žít kdekoli na světě, kde má člověk kamarády, nebo svou partnerku a vůbec k tomu není potřeba nějak moc peněz.

Já jsem to tenkrát viděl jasně, investoval jsem odvahu a svůj čas. Za to jsem získal zkušenosti, naučil jsem se perfektně jazyk a vydělal nějaké prachy. Od té doby jsem v očích mnoha lidí vnímán s jakýmsi respektem.

Občas zaslechnu příběh nějakého mladého, jak se odhodlal a něco udělal. Naposledy syn mojí kamarádky odjel na Nový Zéland a sám a bez bot pěšky přešel celý ostrov dokola a od té doby ho lidé co o tom ví také vnímají s velkým respektem.

Je potřeba něco udělat se životem, to je opravdu lepší, než neudělat nic.
Návrat nahoru
Clayton
Veteran


Registrace: 09. 08. 2009
Příspěvky: 1038

PříspěvekZaslal: so říjen 28, 2017 4:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
Clayton ja kdyz prijel do USA tak jsem mel $ 50. v kapse a taky jsem to zvladnul( i bez tech $ 100 000.)ty mam az tet


To bylo prosím v jakém roce? Very Happy Pokud bude v USA pracovat nelegálně, tak si navždy zavře možnost se tady legalizovat (kromě svatby). V dnešní době, kdy může legálně pracovat v tolika zemích, je to nesmysl.
Návrat nahoru
REJPAL
Editor


Registrace: 24. 12. 2006
Příspěvky: 12447
Bydliště: Kanada

PříspěvekZaslal: so říjen 28, 2017 5:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Clayton napsal:
Henek napsal:
Clayton ja kdyz prijel do USA tak jsem mel $ 50. v kapse a taky jsem to zvladnul( i bez tech $ 100 000.)ty mam az tet


To bylo prosím v jakém roce? Very Happy Pokud bude v USA pracovat nelegálně, tak si navždy zavře možnost se tady legalizovat (kromě svatby). V dnešní době, kdy může legálně pracovat v tolika zemích, je to nesmysl.

Henek prijel v roce 1968 Wink
Návrat nahoru
Lukas21
Anonymní

PříspěvekZaslal: so říjen 28, 2017 9:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ano, svatba se mi také zdá jako nejjednodušší, ale přesto dost komplikovaná. IT mi nic moc neříká, tudy cestu nevidím. 100k$ rozhodně nemám. Pracuji sice v nadnárodní společnosti, která má továrny i v USA (sídlo v Kanadě), ale šance že mě budou sponzorovat a chtít na nějaké s pozic, jsou mizivé. Zkusil jsem loterii, za to nic nedám, uvidím na jaře.

Reálně to vidím tak, odjet na co nejdelší možnou legální dobu, což bude asi těch 90 dní, a pak se uvidí, co dál. Škoda že se nedá dostat vízum například na rok s pracovním povolením. Protože takto nevím jak to udělat se zaměstnáním v ČR, jestli mi to stojí za dávání výpovědi, kvůli 90 dnům. Vrátím se bez peněz, zklamaný že jsem musel odjet, a nebudu se mít kam vrátit.
Návrat nahoru
Clayton
Veteran


Registrace: 09. 08. 2009
Příspěvky: 1038

PříspěvekZaslal: so říjen 28, 2017 11:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podívej se ještě na možnosti H2B visa (temporary nonagricultural). ČR dlouho mezi H2 zeměmi nebyla, zařadili ji až někdy 2015. Moc o tom bohužel nevím, ale určitě budou existovat nějaké portály, které s hledáním pracovního místa s využitím H2B pomáhají.
Návrat nahoru
Lukas21
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2017 9:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Určitě se podívám, děkuji za tip.
Návrat nahoru
Lukas21
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2017 10:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Tak teoreticky by H2B připadlo v úvahu. Jeví se to jako "reálná" možnost, jak si prodloužit pobyt ve státech až na 3 roky. Našel jsem i pár inzerátů a plno agenturních společností slibující hory doly. Ale taky jsem četl, že H2B jsou vesměs práce co američané dělat nechtějí, tzv. "dirty jobs". A taky se prý stává že je zaměstnavatel šikanuje. Byl bych ochotný dělat nějakou podřadnou práci, ale šikanovat bych se nenechal. To je otázka. Nikde jsem ale nenašel nic s auty, to mě trochu mrzí, umím si třeba představit jak bych přes léto umýval auta, to by bylo super Smile
Návrat nahoru
Clayton
Veteran


Registrace: 09. 08. 2009
Příspěvky: 1038

PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2017 10:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ono budeš v podobné pozici jako studenti, kteří jsou v USA v rámci Work & Travel programu. Podívej se třeba sem na nějaké zkušenosti Verzany z takového pobytu v USA někdy v 2013: http://www.verzana.me.cz
Snad H2B by mohlo být o něco lepší, zaměstnavatel do toho musel dát nějaké peníze a nechce, aby mu zaměstnanec utekl. Každopádně si v o moc lepší pozici než někdo, kdo přijede jako ilegál.
Bohužel zkušenosti s tímhle typem víza v ĆR chybí. Dříve to nebylo možné a myslím si, že to zatím zkusilo jen pár lidí.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9070
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2017 1:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne se zda velice podezrele, ze Clayton pise:

"Pokud bude v USA pracovat nelegálně, tak si navždy zavře možnost se tady legalizovat (kromě svatby)."

Ale v jinem vlakne pise, ze svatba je jednoznacne nejjednodussi a nejjistejsi cesta ke GC.

Veeeeeeeelmi podezrele Shocked Shocked Shocked
Návrat nahoru
Clayton
Veteran


Registrace: 09. 08. 2009
Příspěvky: 1038

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2017 1:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se ti na tom nezdá? Obojí je pravda. Svatba je nejsnazší možnost, jak získat zelenou kartu.
Nicméně zároveň je v podstatě jedinou možností, pokud je zde člověk nějakou dobu nelegálně. Nijak jinak se legalizovat nelze (dobře, kromě výjimek, které tu probírat nemá smysl). Je také si třeba uvědomit, že pokud je tady člověk nějakou dobu nelegálně, tak ani ta svatba nemusí pro GC fungovat, záleží to na mnoha dalších věcech.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9070
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2017 2:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze je to jasne. Prijed na blacka, par let pracuj, az nasetrit tak 50.000 tak se ozen. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Návrat nahoru
Lynnet
Moderator


Registrace: 13. 07. 2006
Příspěvky: 3659
Bydliště: CA

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2017 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Takze je to jasne. Prijed na blacka, par let pracuj, az nasetrit tak 50.000 tak se ozen. Mr. Green Mr. Green Mr. GreenTak nejak...moc jinych cest neni, coz je oproti mexikanum rozdil...tem nelegalni vstup bere legalizacni sance.
Legalni vstup, prace na cerno, nekdy po leta letouci a potencionalni US zenich, nevesta, je cesticka ktere se emigranti doted drzi. Samotne studium v USA a nic k tomu,take jeste neotevira dvere ke GC, ci dalsim vizum po absolvovani...pokud neni sponsor a to otrepane dogma...dukaz .o nedostatku Americanu, ci GC holders na dane pozice.
Jeden den dam inzerat, druhy den mam 100 odpovedi.
Návrat nahoru
Lukas21
Anonymní

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2017 8:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Tak je to asi tak nějak, jak jsem očekával. Pracovat na černo, na to asi nemám koule Smile . Vidím to spíš příští rok na návštěvu USA jako turista, alespoň 3 týdny, co dovolí zaměstnání. A pokud nezměním svůj postoj, anebo nezískám GC v lotterii (zařekl jsem se, že pokud ji získám, tak se to pokusím dotáhnout do vítězného konce za každou cenu). Tak potom mě připadá jako jediné reálné řešení pokusit se o získání H2B job a protáhnout to na co nejdelší dobu, a mezitím, kdyby se mi povedlo se s někým seznámit, nějak blíž Smile No však víte, i když ono se to teď lehce píše ale jsem si jistý že realita bude tvrdá.
Návrat nahoru
Lukas21
Anonymní

PříspěvekZaslal: po říjen 30, 2017 8:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Lynnet : A potencionální US nevěsta by nebyla ?
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9070
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2017 2:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:Tak nejak...moc jinych cest neni, coz je oproti mexikanum rozdil...tem nelegalni vstup bere legalizacni sance.
Ja jsem to puvodne psal jenom proto, abych tahal Claytona za nohu, ale nakonec to je asi ta nejlepsi rada. H viza, studuj IT, investuj $100.000 ... ummm, OK? Dobre rady ale ...

Kdyby byl na vysce, rozhodne bych doporucil WAT. Kdyby byl holka, reknu au-pair. Kdyby byl hezka holka, reknu, napis mi SZ, ja se postaram o vsechno ostatni.

On je ale fugly dude bez penez, bez znamosti, bez skills, bez vysokeho vzdelani, bez zkusenosti.

Jedine, co ma je wet Florida Dream. Crying or Very sad
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3384
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2017 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:


Jedine, co ma je wet Florida Dream. Crying or Very sad


Tož ale to je to hlavní Wink

Řekl bych ale, že na svůj věk má dost know-how a navíc v oboru, kde je zoufalý nedostatek lidí snad ve všech vyspělých státech.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9070
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2017 7:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OK, asi mel napsat, ze nema high-end skills. Mas naprostou pravdu. Ja bych tady pro nej mel job zitra, pokud je zkuseny automechanik. Pokud ma zkusenosti s heavy duty diesel trucks, class 7-8 tady v US, tak pro nej mam 5 jobu.

To ale neni neco, na co dostane pracovni vizum. I kdyby mel ty penize na investici, jako mel Bedrich. Bylo by pro nej strasne tezke dokazovat, ze bude generovat dostatecny income/pracovni mista pro americany.
Návrat nahoru
Lukas21
Anonymní

PříspěvekZaslal: út říjen 31, 2017 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

miro : Tvoje zpráva mě vyčarovala na tváři úsměv,
díky. Wink

Ano, troufám si říct, že v autech se celkem vyznám, ale jen v osobních, nad 3,5t jsem neměl tu čest. Momentálně pracuji v prototypové dílně kde montujeme předsériové součástky. Ale jak píše Big_Rig, na tohle vízum nedostanu. I kdyby po tom měla být v US poptávka. High end skills nemám. Ani tolik peněz na nějakou nejistou investici.

Ale mám tenhle sen, za kterým ať už je jakkoli nereálný, stojí za to jít, takový je můj názor a pokusím se pro to udělat v rámci mých možností maximum. A když to nevyjde, tak to prostě nevyjde, ale aspoň si budu moci říct, že jsem to zkusil.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9070
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: st listopad 01, 2017 2:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mel bys nejdriv zkusit EU. GB nebo Irsko. Zkus Kanadu. To je skoro jak Florida.
Návrat nahoru
Clayton
Veteran


Registrace: 09. 08. 2009
Příspěvky: 1038

PříspěvekZaslal: st listopad 01, 2017 4:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Mel bys nejdriv zkusit EU. GB nebo Irsko. Zkus Kanadu. To je skoro jak Florida.


Dá se i Austrálie nebo Nový Zéland. Zrovna USA jsou asi nejtěžší.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9070
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: st listopad 01, 2017 8:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady nikdo neni hokejovy fanda, ale chtel jsem to napsat jako v hokeji - nemuzes chtit v 18 hned hrat NHL za Pittsburgh a vyhrat rovnou 2 Stanley Cups nez ti je 20 ... pokud nejsi Jarda Jagr (s EPIC MULLET). Nejdriv musis zarit v juniorech, pak v ceske lize, pak nizsich US/CAN soutezich a pak hrat NHL. Novy Zeland a Australie jsou skvele moznosti. Znal sem par lidi, vcetne Marlo tady z fora, kteri tam byli a nikdo nechtel zpatky, nikdo nemel co spatneho rict.
Návrat nahoru
fenek
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt listopad 02, 2017 1:48 pm    Předmět: rada nad zlato Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
Mel bys nejdriv zkusit EU. GB nebo Irsko. Zkus Kanadu. To je skoro jak Florida.


A nebo zkus Iitalii a nebo Maradsko. A nebo treba Rumunsko a nebo Slovensko, to je jeste bliz. Doprdele kdyz chce do USA tak nerad skoro muslimsky staty v EU. A do Kanady asi taky tezko sezene pracovni povoleni, navic kdyz tam nechce, chce do USA, uz je to jasny???
Návrat nahoru
Lukas21
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt listopad 02, 2017 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Díky za tipy kluci. V Evropě zůstávat nechci, to můžu rovnou zůstat v ČR. Zéland a Austrálie, případně Kanada, zní také lákavě. Rozhodně chci někam, kde se mluví angličtinou.

btw, v GB jsem již měl tu čest nějaký čas pobývat. A proto říkám, že chci zkusit vycestovat mimo Evropu.
Návrat nahoru
Lynnet
Moderator


Registrace: 13. 07. 2006
Příspěvky: 3659
Bydliště: CA

PříspěvekZaslal: čt listopad 02, 2017 7:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lukas21 napsal:
Díky za tipy kluci. V Evropě zůstávat nechci, to můžu rovnou zůstat v ČR. Zéland a Austrálie, případně Kanada, zní také lákavě. Rozhodně chci někam, kde se mluví angličtinou.

btw, v GB jsem již měl tu čest nějaký čas pobývat. A proto říkám, že chci zkusit vycestovat mimo Evropu.Tak to v USA, s tou anglictinou zase tak horke neni...je to Jen jeden z jazyku,kterymi se mluvi a asi 40% residents v nekterych statech s ni mluvi,jen kdyz musi..a kdyz to svedou..) no I tak hodne stesti.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9070
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: pá listopad 03, 2017 1:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lukas21 napsal:
Díky za tipy kluci. V Evropě zůstávat nechci, to můžu rovnou zůstat v ČR. Zéland a Austrálie, případně Kanada, zní také lákavě. Rozhodně chci někam, kde se mluví angličtinou.

btw, v GB jsem již měl tu čest nějaký čas pobývat. A proto říkám, že chci zkusit vycestovat mimo Evropu.


Jak dlouho jsi byl v GB? Pracoval jsi tam?

To bys uz mel mit nejake zkusenosti. Taky bys mel mit penize. Bratranec byl rok a pul v Irsku jako kuchar a vydelal si na byt ... ale hodne setril po cesku.

Tak me napadla jeste jedna vec, kterou rikam kamaradum, kteri sem chteji jet kouknout a vypada to, ze sem chces aspon nakouknout, coz je dobra zkusenost - nezadej o ESTA, vyrid si B vizum. Je to tezsi ziskat ... a nemusi to vyjit, i kdyz vsichni lidi, ktere znam, to zatim dostali na 10. Ma to ale spoustu vyhod vuci ESTA.
Návrat nahoru
Big_Rig
Editor


Registrace: 19. 01. 2005
Příspěvky: 9070
Bydliště: Dayton/Cinci

PříspěvekZaslal: pá listopad 03, 2017 1:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:
Lukas21 napsal:
Díky za tipy kluci. V Evropě zůstávat nechci, to můžu rovnou zůstat v ČR. Zéland a Austrálie, případně Kanada, zní také lákavě. Rozhodně chci někam, kde se mluví angličtinou.

btw, v GB jsem již měl tu čest nějaký čas pobývat. A proto říkám, že chci zkusit vycestovat mimo Evropu.Tak to v USA, s tou anglictinou zase tak horke neni...je to Jen jeden z jazyku,kterymi se mluvi a asi 40% residents v nekterych statech s ni mluvi,jen kdyz musi..a kdyz to svedou..) no I tak hodne stesti.


Laughing Laughing Laughing

Treba Henek neumi ani cesky ani anglicky ani cist ani psat.

Laughing Laughing Laughing

Lynnet je humoristka posledni dobou. Neboj, Lucky, v USA se mluvi anglicky vsude.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 


Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA