Zustat v USA nebo jet domu do CR?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Zustat v USA nebo jet domu do CR?
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zustat nebo jet domu?
Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 4:08 pm    Předmět: Zustat v USA nebo jet domu do CR? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Mohli by jste napsat vase nazory a duvody? Porad nemozu pochopit lidi kteri rikaji:

Ja bych se vratil, strasne mi CR chybi, rikam si co tady v USA delam, a nejedu do CR.

TAK PROC TU ZUSTAVAJI, PROC ZIT NEKDE ANEBO SETRVAVAT NA MISTE KDE SE TRAPIS?
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 5:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli jsi ten Anonym, co psal do prispevku Holandsko, tak moji odpoved uz znas.

http://www.chicago-cz.com/forum/viewtoph-2880-s240.html
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 6:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Pokud se v USA nekdo ozeni ( s americanem nebo americankou) a rozhodne se tu zit tak to je trochu jina situace ale je daleko vic lidi co jsou sami nebo i dva (cesi), tak o tech byla spise rec.
BUCKETHEAD

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 2:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sebrat se ze dne na den asi neni jednoduchy, ale vim kam patrim, a deti v USA vychovavat asi nikdy nebudu a ani nechci, aby to byli zmetkove jako ty americky Very Happy
U me je to tak, ze neco se mi libi tady a neco tam. Tdyz jsem v CR tam mi chybi US a kdyz jsem tady tak mi chybi CR.
Ale ziju v US a asi nejakou dobu budu....
Takze ne zadne narazky ok?
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 4:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bucke zmetky z deti nadela amerika ale rodice....
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 4:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:

Souhlas.
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 4:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Henek napsal:
Indy

Registrace: 19. 01. 2014

PříspěvekZaslal: ne leden 19, 2014 3:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne teda hrozne moc chybeji rodice a bratri. Jenze oni by do US nesli ani nahodou, a ani na navstevu neprijedou protoze na tuhle zemi nejsou zvedavi Smile

To je pro me to nejhorsi.

Zivot v US je lehkej. Jsem tu necelych deset let, a defakto jen proplouvam bez potizi krasnym zivotem.

Pred dvouma rokama jsem to uz neunesla a vratila se do CR, s tim ze se svym ceskym pritelem zakotvim. Katastrofa. Ten zivot tam byl takovej jinej. Ne horsi nebo lepsi, to nerikam, ale pro me proste jinej pocit. A plat nejakych 15 tisic cistyho na severu Cech taky stacil jen tak na pokryti najmu a inkasa.

Jedina a pro me nejvetsi vyhoda a defakto neco s cim jsem nepocitala ze mi doktor nasl neco co tady v US nepostrehl ani jeden, i kdyz jen brali prachy a diagnostika zadna. V Cechach jsem si zvolila top operatera v CR, a pojistovna uhradila operaci, pobyt v nemocnici a vsechno kolem. Nadhera. Nemuzu si vynachvalit ceske zdravotnictvi. Dokonalost sama Smile

Jenze zivot v CR proste byl jiny a tak uz jsem zase zpatky v US Very Happy
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: ne leden 19, 2014 8:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:

Pred dvouma rokama jsem to uz neunesla a vratila se do CR, s tim ze se svym ceskym pritelem zakotvim. Katastrofa. Ten zivot tam byl takovej jinej. Ne horsi nebo lepsi, to nerikam, ale pro me proste jinej pocit. A plat nejakych 15 tisic cistyho na severu Cech taky stacil jen tak na pokryti najmu a inkasa.
...

Jak se říká: “You can’t go back again.”

Já myslím že je to velká chyba se stěhovat někam “naspátek”. To nejde. To co dříve bylo už neexistuje. Svět se změnil. Už to tam je jiné.
atom1962

Registrace: 04. 11. 2010

PříspěvekZaslal: ne leden 19, 2014 1:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:

nevim jestli to je uplne pravda......
napriklad kdyz sem prijedou mexicani tak jsou nice, ale jak maji decka najednou jsou z decek Ameriacan assholes....ty uz projdou americkyma skolama a naucej se byt american assholes...
Indy

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2014 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Indy napsal:

...

Já myslím že je to velká chyba se stěhovat někam “naspátek”. To nejde. To co dříve bylo už neexistuje. Svět se změnil. Už to tam je jiné.

Ano, nic nezustane stejne, vsechno se meni Smile
Neberu to jako chybu, jen jako zkusenost, bylo fajn byt blizko rodine ale zivotni styl tam je proste jiny. Tvrdsi Smile
Indy

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2014 9:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

atom1962 napsal:
Henek napsal:

napriklad kdyz sem prijedou mexicani tak jsou nice, ale jak maji decka najednou jsou z decek Ameriacan assholes....ty uz projdou americkyma skolama a naucej se byt american assholes...

Ja jsem se zrovna nastehovala do Mexican hood Smile

Musim rict ze tyhle 13ti lety kluci v moji ulici, jsou ty nejhodnejsi, nejslusnejsi a nejkulturnejsi deti jaky jsem kdy v Americe potkala. A to podotknu ze pred hodne lety jsem delala chuvu Smile

Proste uplne zasnu ze 13ti a 14ti lety kluci z nasi ulice se zajimaj o kulturu, dejepis, zemepis a hlavne o National Geographic channel. Obdivuju jejich rodice, kteri teda sice vubec nemluvej anglicky, ale deti maj vychovany dokonale!
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2014 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:
atom1962 napsal:
Henek napsal:

Ja jsem se zrovna nastehovala do Mexican hood Smile

Musim rict ze tyhle 13ti lety kluci v moji ulici, jsou ty nejhodnejsi, nejslusnejsi a nejkulturnejsi deti jaky jsem kdy v Americe potkala. A to podotknu ze pred hodne lety jsem delala chuvu Smile

Proste uplne zasnu ze 13ti a 14ti lety kluci z nasi ulice se zajimaj o kulturu, dejepis, zemepis a hlavne o National Geographic channel. Obdivuju jejich rodice, kteri teda sice vubec nemluvej anglicky, ale deti maj vychovany dokonale!

To je co rikam ja porad,NEHAZET VSECHNY DO JEDNOHO PYTLE!

ANO rodicovska vychova je velmi dulezita,ale skolak stravi v dnesni dobe vice casu ve skole nez doma,takze i ta "skolni vychova" je dulezita a pochybuju,ze by ve skolach ucili decka necemu spatnemu.

A proc tu zase nadavat na americke decka nebo dokonce na mexicke...........jakoze vsechny decka(pubertaci) v CR,kor v dnesni dobe jsou andilci a meli by se davat celemu svetu prikladem?.......... Rolling Eyes Rolling Eyes
No nevim,nevim. Laughing
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2014 11:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Indy napsal:

...

borekt

Registrace: 30. 11. 2012

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2014 11:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

..neni cesty zpet...jen jako turista na navstevu
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2014 11:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:
..neni cesty zpet...jen jako turista na navstevu

Presne Exclamation

Par mojich znamych se vratilo, ale nepriznaji si to, ze se jim tam uz moc nelibi Wink
borekt

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 12:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja uz bych asi nemohl,ti lide co jsem drive znal jsou nejaci jini,nebo mi to tak pripada,asi jsem se zmenil a myslim jinak nez oni.Pripada mi ze se za necim zenou aniz by vedeli za cim.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 12:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:
ja uz bych asi nemohl,ti lide co jsem drive znal jsou nejaci jini,nebo mi to tak pripada,asi jsem se zmenil a myslim jinak nez oni.Pripada mi ze se za necim zenou aniz by vedeli za cim.

Presne moje slova Wink
Indy

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:

Vazne?

Nemam pocit ze VSICHNI v CR se zenou za necim aniz by vedeli za cim. Je to o lidech. Neda se obecne rict ze vsichni co neemigrovali jsou "jini" nebo nevedi co se zivotem. Je to vyber kazdeho. Ne kazdy chce do ciziny.

Ze lidi se meni, to je jasny. At zijou kdekoliv na svete. V 18 je clovek jinej nez ve 40ti Wink
borekt

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mas pravdu,ja to poznal vloni,v jedny vesnici v hospode nadavali a pres kopec v druhy byla pohoda srandicky,jako za mlada,
jinak v 60 se na svet diva taky jinak,ale zase zalezi na cloveku Wink
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Indy napsal:
borekt napsal:

Vazne?

Nemam pocit ze VSICHNI v CR se zenou za necim aniz by vedeli za cim. Je to o lidech. Neda se obecne rict ze vsichni co neemigrovali jsou "jini" nebo nevedi co se zivotem. Je to vyber kazdeho. Ne kazdy chce do ciziny.

Ze lidi se meni, to je jasny. At zijou kdekoliv na svete. V 18 je clovek jinej nez ve 40ti Wink

Ne kazdy chce do ciziny ...

Mohli by treba do kterekoliv zeme EU jit treba za praci, kdyz neni v CR, ale nechce se jim Confused
Indy

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
Indy napsal:
borekt napsal:

Vazne?

Ne kazdy chce do ciziny ...

Mohli by treba do kterekoliv zeme EU jit treba za praci, kdyz neni v CR, ale nechce se jim Confused

No pockej, ty ale mluvis o lidech co se maji spatne a nemaj praci.
Ja mluvim o lidech co praci maji, maji se dobre a jsou stastny v CR Very Happy

Proc by clovek odchazel kdyz nechce? To prece zalezi na kazdym jakej si udela zivot.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jsem vzdu v CR republice slysel jen lidi nadavat Confused
A kdyz jsem jim rekl, ze mohou jit za praci, tak nechtej opustit pratele, rodice, sourozence Rolling Eyes

Kdyby byli takovy vyhody(pred 25 lety), jako jsou ted, tak bych nikam do zamori nesel Wink
Indy

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
Ja jsem vzdu v CR republice slysel jen lidi nadavat Confused
A kdyz jsem jim rekl, ze mohou jit za praci, tak nechtej opustit pratele, rodice, sourozence Rolling Eyes

Kdyby byli takovy vyhody(pred 25 lety), jako jsou ted, tak bych nikam do zamori nesel Wink

Jasne, jak rikam je to o lidech. Ja kdyz jedu domu, tak travim cas jen se svou rodinou. S ostatnima si po letech uz nemam co rict. Takze posuzuju jen podle sebe samozrejme Smile U nas nikdo nechce do ciziny protoze vsichni maji skvelou praci doma Very Happy To jen ja jsem to asi neumela tak jsem jela tam kde je zivot lehkej Very Happy
borekt

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

lehkej zivot bude az po smrti Laughing
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:

A jak to vis?
To vi jen Buh, ale ja v nej stejne neverim Wink
Indy

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 2:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:

Mozna.
Ale pro me osobne, USA je zeme kde je zivot lehkej. Oproti jinym zemim kde jsem zila.... a proto jsem tady Wink
borekt

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 2:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nebot uz jednou jsem byl u svetla a doktori-blbouni-me vratili,nebylo to spatny,ono se to neda popsat co citis
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 2:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:
nebot uz jednou jsem byl u svetla a doktori-blbouni-me vratili,nebylo to spatny,ono se to neda popsat co citis

Aha, me se to jeste nestalo ...
Indy

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 2:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:

Litujes toho?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zustat nebo jet domu? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA