Vojna...

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Vojna...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
BARON PRASIL
Kanada Mod

Registrace: 30. 12. 2006

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2012 7:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V Cechach vysla nekomu kniha o vojne, mozna ze bych mel take nakou napsat Wink

http://xman.idnes.cz/miloslav-lubas-a-kniha-janovice-nikdy-vice-fi3-/xman-rozhovory.aspx?c=A121218_130738_xman-styl_fro
Anonymní

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2012 10:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

jak jsem to cetl nemeli to az tak spatne,ja byl na vojne v Hlohovci a tam to bylo asi horsi snad proto jsme slozili beze zbrane. HENEK
BARON PRASIL
Kanada Mod

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2012 10:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
jak jsem to cetl nemeli to az tak spatne,ja byl na vojne v Hlohovci a tam to bylo asi horsi snad proto jsme slozili beze zbrane. HENEK

Asi by jsi psal jinak, kdyby ti nekdo vyrazil zuby a prelamal kosti Idea Wink
Anonymní

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2012 10:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Rudo ty jsi byl u narmalniho vojska ty o tom moc nevis co se delo.
BARON PRASIL
Kanada Mod

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2012 10:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Rudo ty jsi byl u narmalniho vojska ty o tom moc nevis co se delo.

Co je podle tebe normalni vojsko Confused
Kazdy kdo byl povinne na vojne, tak vi jak to tam chodilo Idea

Kdyz v dnesni dobe nekdo dobrovolne do armady vztoupi, tak si pak nemuze stezovat, ze se mu tam nelibi a nebo ze ho sikanujou Wink
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2012 11:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ty jsi slouzil na letisti a tam byli vojaci kteri zajistovali provoz..ale ty asi nevis ze byli i utvary pracovni kde vojaci slouzili beze zbrane.(predtim PTP )ktere byli zruseny ale jen nazev ty utvary zustali a ja slouzil u takoveho 8. mesicu na stavbe pak 5. mesicu v zemedelstvi sklizen brambor,cukrove repy atd.a pak po ruznych utvarech celkem 30. mesicu Confused
BARON PRASIL
Kanada Mod

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2012 1:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

Musis si precist jeho celou knihu Wink
Anonymní

PříspěvekZaslal: po prosinec 31, 2012 1:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ty musis mit hrozny zivot. Vsude byli, jsou a budou na tebe hnusni a zli. Crying or Very sad
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: po prosinec 31, 2012 2:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Ty musis mit hrozny zivot. Vsude byli, jsou a budou na tebe hnusni a zli. Crying or Very sad

Rumik se blizi duchodovemu veku,ale ma v sobe dost z ceskeho negativismu,skoda. To jeste nasobi to stezovatelstvi a pomery tam. Uz to mohl davno hodit za hlavu a zit si spokojene,ale on spise hleda proc to tak nemuze byt....
Vsichni lide ktere tam zna,jsou urcite svepravne osoby a nemyslim ze by je tak zajimal jeho osud,tak jak lezi starosti o Cesko na bedrech Rumburaka.
Komu se nedari, porad muze opustit rodnou hroudu,misto vecneho kritizovani pomeru a kvality zivota.
Coz je jen plus pro kazdeho cecha.
Kazdy ma stejne moznosti,Rumburak na tom byl hure.....
Anonymní

PříspěvekZaslal: po prosinec 31, 2012 9:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Lynnet napsal:

Rumik ... ma v sobe dost z ceskeho negativismu,skoda. To jeste nasobi to stezovatelstvi a pomery tam. Uz to mohl davno hodit za hlavu a zit si spokojene,ale on spise hleda proc to tak nemuze byt...

On podle me hleda nejakou omluvu/vymluvu, proc nemit rad svou minulost. Nedokaze to brat tak, ze uz je to pryc a je cas si uzit novy zivot. Take si myslim, ze se v Kanade nechytl, tak jak si pral a i diky tomu se snazi najit vinika. Misto aby se podival do zrcadla a neco zmenil, hleda vinika v minulosti a vytvari si pseudoretrospektiva s dneskem. Mel by si zit a neohlizet se. Vylety se zenou, pivko s kamosi a tak. Urcite tohle dela, ale jeho fixace na "tu spatnou minulost" a neustale reseni soucasnosti v te "spatne vlasti" to hezke zatlacuje do pozadi a degraduje jeho psychyckou pohodu. Vysledkem je nerudny stary mrzout.
BARON PRASIL
Kanada Mod

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Lynnet napsal:

Rumik ... ma v sobe dost z ceskeho negativismu,skoda. To jeste nasobi to stezovatelstvi a pomery tam. Uz to mohl davno hodit za hlavu a zit si spokojene,ale on spise hleda proc to tak nemuze byt...

On podle me hleda nejakou omluvu/vymluvu, proc nemit rad svou minulost. Nedokaze to brat tak, ze uz je to pryc a je cas si uzit novy zivot. Take si myslim, ze se v Kanade nechytl, tak jak si pral a i diky tomu se snazi najit vinika. Misto aby se podival do zrcadla a neco zmenil, hleda vinika v minulosti a vytvari si pseudoretrospektiva s dneskem. Mel by si zit a neohlizet se. Vylety se zenou, pivko s kamosi a tak. Urcite tohle dela, ale jeho fixace na "tu spatnou minulost" a neustale reseni soucasnosti v te "spatne vlasti" to hezke zatlacuje do pozadi a degraduje jeho psychyckou pohodu. Vysledkem je nerudny stary mrzout.

Uz jsem ti to nekolikrat psal. Neser se do me Exclamation Idea
Neumis cesky a nebo jses nejakej kreten Rolling Eyes
Nedivil bych se ze jsi kamos BR Confused
Anonymní

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 11:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

To vis to je nas Rudynek ktery se zlobi kdyz nekdo pise o nem. Very Happy
BARON PRASIL
Kanada Mod

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 11:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

Brook, proc se nezaregistrujes Wink
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 1:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne ne, kreteni jsou tady jenom tvoji kamosi Laughing a neber si me do huby sic ti natrhnu koutek.
brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 3:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikl napsal:
Anonymous napsal:

no dovol rudo:( ja sem tu nikdy nezaregistrovana nebo pod jinym menem nepsala Sad vis ze se te zastavam a tohle bych nenapsala
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 3:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zastanu se Brook...je v tom nevinne...)
BARON PRASIL
Kanada Mod

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 4:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

brook napsal:
Nikl napsal:
Anonymous napsal:

no dovol rudo:( ja sem tu nikdy nezaregistrovana nebo pod jinym menem nepsala Sad vis ze se te zastavam a tohle bych nenapsala

No nekdy se zaregistrovat zapomenes. Jestli jsi to nebyla ty, tak se omlouvam Embarassed
Je fakt, ze me rikas Rudanku, ne Rudynku Wink

Tohle me tady nejvic sere, ze kdejakej anonym si tu muze napsat co chce a pak nikdo nevi, kdo je kdo Mad
Uz je na case udelat povinnou registraci Exclamation
Miro udej s tim neco Idea
BARON PRASIL
Kanada Mod

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 4:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:

Muzes zjistit od kud anonym psal Question
BARON PRASIL
Kanada Mod

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 4:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Ne ne, kreteni jsou tady jenom tvoji kamosi Laughing a neber si me do huby sic ti natrhnu koutek.

To sis dovolil hodne Sad
Ted se rychle omluv Cendovi, Dane, PiPi, Zuzce, Brook, Lynnet, Verzane a mnoha dalsim Exclamation
Pizzaman

Registrace: 27. 08. 2012

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 4:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikl napsal:
Big_Rig napsal:

To sis dovolil hodne Sad
Ted se rychle omluv Cendovi, Dane, PiPi, Zuzce, Brook, Lynnet, Verzane a mnoha dalsim Exclamation
Me se nemusis omlouvat BG.
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 4:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikl napsal:
Lynnet napsal:

Muzu,ale nemuzu to prozradit. To musis hadat. Very Happy
BARON PRASIL
Kanada Mod

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 4:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet napsal:
Nikl napsal:
Lynnet napsal:

Muzu,ale nemuzu to prozradit. To musis hadat. Very Happy

No ja to vim, byl to nekdo z Chicaga a okoli Wink
BARON PRASIL
Kanada Mod

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 4:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pizzaman napsal:
Nikl napsal:
Big_Rig napsal:

To sis dovolil hodne Sad
Me se nemusis omlouvat BG.

Samozrejme ze ne, ty nejses muj kamos Wink
Pizzaman

Registrace: 27. 08. 2012

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 4:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Beee..Beee ..ja dnes v noci asi neusnu Rolling Eyes Rolling Eyes
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 4:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikl napsal:
Big_Rig napsal:

To sis dovolil hodne Sad

Ne vsichni tvoji kamosi jsou kreteni, ale vsichni kreteni jsou tvoji kamosi ... vrana k vrane seda, znas to.

Tobe ale stejne nedochazi, co pisu, vid? Holt, kde nic neni, ani cert nebere.
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 5:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Nikl napsal:
Big_Rig napsal:

To sis dovolil hodne Sad

Ne vsichni tvoji kamosi jsou kreteni, ale vsichni kreteni jsou tvoji kamosi ... vrana k vrane seda, znas to.

Tobe ale stejne nedochazi, co pisu, vid? Holt, kde nic neni, ani cert nebere.

brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 7:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

myslim ze toho urazeni a ponizovani bylo az dost , tady se v tom nekdo vyziva
Milanuk

Registrace: 24. 01. 2013

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2013 4:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vraťte se k vojně Smile

Napíšu taky pár řádků. I když pro vás, co jste byli na vojně před 89tým, to bude historka k pobavení Smile

Já byl na vojně celý rok 2002. Nechtělo se mi,ale musel jsem. V tý době jsem už měl z civilu udělaný papíry na nákaldák, tak jsem si naivně myslel,že půjdu k řicičům....
omyl...protiletadlová obrana...to byl můj obor Smile Ale nebojte, žádný letadlo jsem nesestřelil Smile

Za mě už vojna nebyla tak drsná, ale taky jsem si tam užil. Přijímač jsem měl v Jihlavě-Pístově....nastupoval jsem v lednu 2002...kosa jak sviňa. Nácviky na buzeráku a noční poplachy, to jsme si tam užívali denně. Nebo nám ještě mazáci dělali, říkalo se tomu "barevná hudba"...nechali nás nastoupit na chodbu v modrákách...teplákách...a pak nás poslali zpátky na pokoje...a pak nás nechali nastoupit v "banánech"..žlutým pyžamu...no a pak jsme se zase museli převlíknout do zelenýho...
Z celý vojny byly nejdrsnější asi právě těch prvních 6 týdnů v Jihlavě...taky mě štvalo kopání zákopů, když země byly absolutně zmrzlá...rozbil jsem jim dvě lopatky a zákop jsem stejně nevykopal Smile

pamatuju si na ty dlouhý pochody s plnou polní...šlo se asi 40 km, nohy bolely,ale zvládal jsem to...
také jsme měli samopaly vzor 58...taky jsme ho museli furt rozebírat a skládat, do zblbnutí...ale měli jsme párkrát i ostré střelby...to semi nejvíc líblo Smile Docela mi to šlo, stříleli jsme vždycky ve skupince...já měl svůj terč sundanej na první ránu, tak jsem pak střílel ještě na terče mých kámošů a sundal jsem jim je taky Smile...

Po složení přísahy jeli skoro všichni kluci domů na víkend...jenom já a pár dalších muselo zůstat...dostal jsem totiž svoje první "bezinky" - zakázané vycházky, nebo-li "bez vycházek"...
z první vycházky, týden před přísahou, jsem totiž zkoušel propašovat na kasíno pivo...no, neprošlo to Smile
Po přijímači jsem byl přeřazen do Slanýho...útvar 4411...pamatuju si to dodnes...tam už to byla většinou pohoda...mazáci nebyli tak ostrý jako v Jihlavě...navíc byli jsme tam kluci z blízkého okolí, tak jsme se většinou znali z fotbalu, nebo ze školy...
ze Slanýho jsem to měl domů asi 20 km...některý kluci jen 2 km Smile

Nejhorší tam byly služby...jak jste měli vy...my taky...24 hodinové služby...já byl většinou na bráně...přeze mě by ale prošlo všechno..já rád spím Smile
Ty moje zakázané vycházky, byly dost častý...ale časem jsem začal utíkat...měl jsem za bránou auto a lampasáci chodili domů ve 4 odpoledne a zůstával tam jen Dévéťák (dozorčí útvaru) a ten moc na kontroli nechodil...

Na vojně jsem se naučil kouřit. Hodně důležité Smile
Když nám vypli proud a nefungoval tak automat na cigarety, tak jsem z brány ve službě jezdil autem dolů do vesnice do hospody pro cíga Smile

No a ted to horší...hodně kluků začalo na vojně s tvrdýma drogama...hlavně pervitin...
dostávali jsme žold 500 kč..a vždycky jak byl žold, tak přijel na bránu dealer a za pár minut neměl prachy nikdo Smile Já se k tomu nedal, mně chutná český pivo Smile

No, vojnu mi ještě "zpříjemnili" další události...a to sice, určitě si všichni pamatujete povodně v roce 2002...no, tak my jsme uklízeli Kralupy nad Vltavou...kam nechtěl nikdo vkročit,tak tam poslali nás...sranda byla s očkováním...během toho uklízení nás dvakrát očkovali,asi proti žloutence...ale to očkování zabíralo stejně až za pár týdnů Smile
Uklízel jsem i svou bývalou střední školu,kterou jsem v Kralupech vystudoval. Bylo to bezva když nás kapitán doved do tý budovy a tam byly profesorky, který si mě moc dobře pamatovali (ale to už je jiné story)...a hned na mě..."Nazdááár Mílo, jak se máš?" Smile
ale taky jsme si tam mákli...hlavně tím,že jsme museli sundat omýtku ze stěn...a řeknu vám...ani sbíječkou to nešlo...byla to stará komunistická budova a oni to snad stavěli jen z cementu nebo co Smile
Ale při tom uklízení jsme užili i dost srandy...lidi byli rádi,že jsme jim pomohli a tak nám třeba přinesly něco dobrýho k jídlu, nebo pivko...ale neopíjeli jsme se...

Další událost byl summit nato, nebo tak něco...tenkrát v Praze taky rok 2002...a to byla sranda, protože my jsme měli nějaký ostrý rakety namířený na Prahu...ty,co hlídali u rakety, měli i ostrý náboje...a zrovna to byli největší telata Smile
Si pamatuju, jak tam jeden z nich nechtěl pustit do toho objektu našeho velitele praporu Smile
ještě,že ho neodstřelil Smile

Vím,že je to dlouhé,ale ještě přidám historku z tohohle období...

Když byl ten summit v Praze, tak jsme to měli tvrdší...každý ráno jsme po snídani dostávali samopali, ale žádný náboje...a loužili jsme klasický služby,akorát,že se samopalama...

jenže to už se mi blížilo do civilu a čím dál víc jsme s klukama chodili chlastat...
no a jednou se mi stalo tohle...
opilý jsme dorazili k ránu na kasíno.. (kasárna)
já jsem usnul okamžitě tak jsem přišel, byl jsem na mol...a ráno byl budíček, odchod na snídani, tam se dělalo BORO (bojové rozdílení)- neboli, každýho velitel někam poslal do služby...
pak dostali kluci samopali a už se šlo do služby...

A já to celý prochrápal na svojí posteli...
já se vzbudil asi v 10 ráno...a nevěděl jsem,kde jsem...šel jsem za dozorčím na našem baráku a říkám mu, jestli mě někdo nehledal...a on prej,že ne...
Tak to bylo dobrý pro mě...už bylo po snídani,takže jsem měl hlad Smile
Tak mu říkám..."hele, dej mi ze zbrojárky samopal,at nevypadám blbě" Smile Já byl jedinej bez sapru Smile
Vždycky, když se otvírala zbrojárka, tak musel dozorčí zavolat Dévétákovi a žádat o svolení...taky to klaplo...něco jsme si vymysleli, aby nám povolil tu zbrojárku otevřít v době, kdy už všichni lítali se sapíkama po place Smile
Tak jsem dostal samopal a přemýšlel co dál...šel jsem zpátky na pokoj a říkal jsem si,že ještě dospím Smile
Ale najednou jsem slyšel kroky na chodbě...malinko jsem vykouk z pokoje a tam šel po chodbě náš kapitán s Generálem Šedivým, který tam přiletěl vrtulníkem...
to byl průser...oni mě naštěstí neviděli, prohlíželi pokoje a kecali...já bylv posledním pokoji...sám, se samopalem...
tak jsem se schoval za skřínky...oni nahlídli do našeho pokoje a odešli...to se mi pak ulevilo...
pak jsem se šel zašít na bránu, na který jsem většinou hlídal...
až odpoledne mě začal nahánět dévéták, kde jsem...měl jsem totiž být na druhé bráně...jenže jak jsem to měl vědět, když jsem zaspal BORO,že ? Smile

kdyby mě načapali na tom pokoji, tak by mi to asi prodloužilo vojnu o nějaké to vězení Smile

Ale byla to sranda...
alkohol je metla lidstva Smile Ještě,že jsem v zahraničí takový slušnák Smile

Ještě si pamatuju, jak se blížil civil, tak jsme víc a víc pili...nebo spíš, častěji...a nebyly prachy...tak se prodávalo naše vojenské vybavení, neboli výstroj...všechno jsme měli dvakrát...kalhoty, košile, bundy atd...stačí nám to přeci jen jednou ne? stejně se to nikdy nepralo Smile
tak se ty druhý kusy rozprodaly...byla to sranda, protože v Podlešíně chodili všichni obyvatelé vesnice v maskáčích a my neměli co na sebe Smile

Po vojně mi to spočítali, když jsem šel do Céčka (civilu), tak se na to samozřejmě přišlo...musel jsem doplatit 4 tisíce Kč...mám to už dávno splacené Smile

Na vojnu ale vzpomínám rád...bylo tam hodně srandy a v podstatě žádný starosti...neměli jsme peníze, tak jsme nemuseli řešit, jestli splatíme půjčky..měli jsme kde bydlet, spát, měli jsme zadáčo jídlo Smile
Akorát,že to trvalo celý dlouhý rok Smile...vy,co jste byli na dva roky, nebo víc...tak se mi budete smát...ale mně přišel i ten rok dlouhej Smile

Měl jsem jiné životní cíle, než se učit skládat prádlo do komínků...a na posteli dělat ze spacáku "video"...ono to fakt vypadalo jako video, když se to dobře složilo Smile

Rajony mi tak moc nevadily...umývat hajzly, sprchy, chodbu atd...stejně to bylo potřeba, jinak bychom tam chcíply ve špíně...někteří kluci byli fakt dobytci...

Vojna ze mě asi neudělala chlapa, ale trošku jsem se tam naučil smyslu pro pořádek...i když občas preferuju organizovaný bordel Smile
BARON PRASIL
Kanada Mod

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2013 11:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bezvadne napsanej prispevek Smile
Jsem rad, ze je tu taky nekdo jinej "lidovej vypravec" Wink
Čenda

Registrace: 03. 03. 2011

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2013 11:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Milanuk napsal:

Vojna ze mě asi neudělala chlapa, ale trošku jsem se tam naučil smyslu pro pořádek

Tak to máš dobrý . Mě na vojně naučili „co je mokrý, to je čistý“ Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA