zpět do USA po překročení pobytu

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

zpět do USA po překročení pobytu
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> INS - USCIS
Autor Zpráva
eva64

Registrace: 28. 02. 2009

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 2:26 pm    Předmět: zpět do USA po překročení pobytu Odpovědět s citátem

Ahoj,tak jsem tady znovu,možná si mě někdo pamatuje,možná ne,ale o to nejde,chci jen upozornit ty,kteří by se chtěli vrátit do Čech a mají překročený pobyt a pak zpátky do USA na Estu.Nejde to,když opouštíte státy,at máte nebo nemáte bílou kartu,nevadí,protože oni vás dají hned na letišti do databáze,takže,když přiletíte domů a propadne vám vízum,klidně si můžete vyplnit Estu,vstup vám bude povolen,ale na letišti kdekoli ve státech vás pošlou domů s tím že pokud jste přesáhly 1-3 roky máte zákaz na 5 let,pokud víc, zákaz je na 10 let,po uplynutí "trestu"si musíte zažádat o vízum na Estu se tam už nikdy nedostanete.Tohle mi přišlo přímo z ambasády.Ted je ještě otázka,jestli i po těch 5- 10 letech odkroucených v Česku vám to vízum dají,tak si to lidi pořádně rozmyslete se sem vracet,je to jak když se vrátíte o 20.let zpátky.Eva
aaa

Registrace: 06. 12. 2009

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 8:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to je parada Crying or Very sad My jsme v CR uz rok a kazdy den rano si prejem probudit se v USA ale nejak se to nedari.Presne tak je to jak vratit se o 20 let zpet bozi Smile

Hned po navratu jsem vyplnil ESTU a bylo to bez problemu . Ale obavam se ze pri ceste zpet to dopadne jak to tu pises.

Jak to bude kdyz treba nekdo odletal z US jen na papir(misto pasu) co dostal od ambasady aby se dostal domu kdyz nemel cas si udelat novy pas.A nebo odletal na novy pas to tam budou mit take zaznam ze jsem pretahl o 12 let a ti co leteli z Mexico ???
eva64

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 9:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to je mi tě líto,sice nevím kdy ses vrátil,ale počítej s 10 lety,jestli jsi přetáh 12.let.Pokud někdo opustí státy jakkoli a na cokoli je ani moc nezajímá,jen si to zadají do počítače že se vracíš a tam mají i tvůj přílet,to je to neštěstí.Já jsem tady v Česku 6 let,minulý rok jsem se tam chtěla vrátit,v pohodě vyplnila Estu,ta mi byla povolena a šup v NY mi odchytli a už jsem jela šupem domu,tak jsem letos napsala na americkou ambasádu tady v Praze a ti mi odpověděli,že je jim to líto,ale že na estu se tam už nikdy nedostanu a o vízum si mohu zažádat až v roce 2013,jelikož se na mě vztahuje zákaz 10 let,ale samozřejmě tady není dané,že ti ho musí dát.Docela sranda
aaa

Registrace: 06. 12. 2009

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 10:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to je mazec to by me omylo .co ti rekli jen ze mas zakaz ? tak ta esta je pekna sracka melo by vyskocit hned ne netu ze je nezadouci a ne az na hranici to je dobre tak pro letecke spolecnosti super.Tohoto jsem se bal ze to tu nekdy uvidim napsane .Tohle moc lidi nenadchne hodne lidi planovalo cestu zpet ale ta bude mozna uz jen pesky z Mexico. damn
eva64

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 11:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já ti asi moc neporadim,protože jsem zrovna v takové situaci jako ty,ale já už jsem tady o tom psala,taky mi překvapila ta Esta,psala jsem i do televize,do diskusí,ale nikdo o to neměl zájem informovat druhý,tak jsem lidi chtěla informovat aspon takhle,protože kdo je nebo byl ve státech,tak tyhle stránky znají.Já jsm věděla,že když překročím že budu mít zákaz,ale nevěděla jsem že 10.let a hlavně jsem si myslela,že když je "bezvízový styk",takže se to všechno maže,ale opak je pravdou,pokud mi pošleš maila,klidně ti přepošlu,co mi poslali z ambasády,dneska mi to přišlo a byli rychlý,trvalo jim to asi 4 dny.Taky jsem to řešila,že bych mohla někde přejí asi nejlepší je ještě pořád Canada,ale fakt nevím,přečti si mé příspěvky,je tam toho dost aby sis udělal obrázek,hodně lidí mi i chtělo pomoct,pak jsem se ale zamyslela,jestli mi to vlastně za to stojí,doufám,že za ty 3 roky se tam dostanu
phaphaju

Registrace: 21. 10. 2010

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 9:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no je to mizerie ja mam takovej problem ze sem tady na ESTU a dyl o 9 mesicu.Tak zkousim zjistovat pokud se vratim pres Kanadu tak jestli oni nebudou vedet kdy jsem odletel.Tak bych mohl obratem zase priletet a mit dalsich 90 dni ja to potrebuju na to abych pres segru mohl dostat GC.
Jak to teda probiha pri odjezdu kdo te tam kontroluje a jak teda zjisti kdy si vycestovala.V dnesni dobe uz neni ta I94 nebo jak se to jmenuje ted uz totiz jen vyplnujes celni prohlaseni.jde v podstate jen o to jestli ty aerolinky davaji seznam lidi kdo odcestoval nebo jak se to dozvi ty imigracni.Tak kdyby ste vedeli jak to funguje tak dejte vedet
eva64

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 10:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no tak to máš dost velkej průser,oni jsou už na tohle háklivý,dřív jsi si mohl napsat na imigrační o prodloužení a ted to taky už nejde a pokud jsi tam překročil pobyt tak at opuštíš státy na které koli hranici,tak odevzdáváš pas s letenkou a oni to nacvakají do compu,tvůj přílet,to jsi zažil a odlet taky , při dalším příletu jsi už evidovaný,ale ty bys měl mít zákaz snad jen rok,napiš na ambasádu do Prahy oni tě budou informovat,klidně jestli se bojíš udělej si nějakou falešnou mailovku Rolling Eyes
banderovec

Registrace: 25. 10. 2010

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 10:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a co jste jako čekali -že budete žít 12 let nelegálně ve státech ,pak odjedete domu a že vás tam pusstí -hele bez urážky ale jestli se člověk nedokáže za 12 lez zlegalizovat tak to fakt nechápu -těch možnosí je hodně Very Happy
eva64

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 10:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hod se do klidu ty nacisto,co se sem vůbec vměšuješ!
banderovec

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 10:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eva64 napsal:
hod se do klidu ty nacisto,co se sem vůbec vměšuješ!

nejsem nacista a za druhý mám pravdu -proč se asi ta Esta dělala -ta naivita lidí někdy co tady čtu Evil or Very Mad Evil or Very Mad
eva64

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 10:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to je na každym z nás kdo jak tam chce žít,pak za to nese následky,je to o zkušenostech,ale to ti nic asi neříká,tak bud v klidu a bud rád,že jsi tam legoš,my si narozdíl od tebe snažíme pomoct
banderovec

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 10:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eva64 napsal:
to je na každym z nás kdo jak tam chce žít,pak za to nese následky,je to o zkušenostech,ale to ti nic asi neříká,tak bud v klidu a bud rád,že jsi tam legoš,my si narozdíl od tebe snažíme pomoct

no já jsme trochu jinej případ já žiju v Kalifornii od roku 1978,takže asi tohle nepochopím no ,tady v Sacramentu sehnat zelenou kartu neni zase takovej problém ,až jsem se divil s jakou naivitou američani k tomu přistupujou -já jsem o imigrační neslyšel nikdy nic špatnýho oni jen plněj svoje zákony-nic víc nic mín Smile
phaphaju

Registrace: 21. 10. 2010

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 1:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

eva64 napsal:
no tak to máš dost velkej průser,oni jsou už na tohle háklivý,dřív jsi si mohl napsat na imigrační o prodloužení a ted to taky už nejde a pokud jsi tam překročil pobyt tak at opuštíš státy na které koli hranici,tak odevzdáváš pas s letenkou a oni to nacvakají do compu,tvůj přílet,to jsi zažil a odlet taky , při dalším příletu jsi už evidovaný,ale ty bys měl mít zákaz snad jen rok,napiš na ambasádu do Prahy oni tě budou informovat,klidně jestli se bojíš udělej si nějakou falešnou mailovku Rolling Eyes

Jak to myslis ze jenom na rok.No ja sem prave myslel ze prejedu hranice do Kanady v aute a je to a koupim si letenku z Kanady do CR a pak tam zustanu mesiz a zase pojedu zpet do USA
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 3:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Docela by mne zajimalo proc a jak je to jednodussi dostat GC v Sacramenti kdyz immigrak je federalni vec a zakony platej stejne ve vsech statech. O tom ze Rusove maji nejake figly s Immigrakem v Sacramentu jsem slysel ale jak to delaj presne nevim.
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 3:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

bouncingczech napsal:
Docela by mne zajimalo proc a jak je to jednodussi dostat GC v Sacramenti kdyz immigrak je federalni vec a zakony platej stejne ve vsech statech. O tom ze Rusove maji nejake figly s Immigrakem v Sacramentu jsem slysel ale jak to delaj presne nevim.

jj,taky jsem o tom slysela,Rusove "pry maji business".......sehnat "nelegaly",co chteji papiry na zaklade snatku neni problem,takze Rusove pry shani amiky,kteri jsou na tom "financne spatne" a ozeni se(nebo vdaji) za par stovek dolaru,coz znamena,ze ruska mafie z toho ma minimalne par tisic $$$ Confused Rolling Eyes
Hlavne rusky a ukrajinky,"modre a bile z nebe by ti nanosili",jen aby se dostali do USA Laughing
eva64

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 8:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

paphaju,je to limitovaný dobou,když překročíš do roka tak máš zákaz myslím rok když přes rok tak 5.let a když déle,tak 10let,ale podívej se na imigrační zákony,tam je to napsaný,našla jsem to někde i v češtině.Ty píšeš,že bys přejel do Canady a pak zpátky,tak s tim nemám zkušenosti,to by ti snad mohlo i projít,protože oni moc nekontrolují,to by si musel narazit na někoho kdo s tímhle má tkušenosti o tomhle nevím vůbec,hlavně amíci už vše zpřísnili od ruku 2001,hrozně se bojí a ani se jim nedivím,no držim ti palce a až budeš míttu GC,tak si na mě vzpomen,měj se Embarassed
banderovec

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 2:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPi napsal:
bouncingczech napsal:

jj,taky jsem o tom slysela,Rusove "pry maji business".......sehnat "nelegaly",co chteji papiry na zaklade snatku neni problem,takze Rusove pry shani amiky,kteri jsou na tom "financne spatne" a ozeni se(nebo vdaji) za par stovek dolaru,coz znamena,ze ruska mafie z toho ma minimalne par tisic $$$ Confused Rolling Eyes
Hlavne rusky a ukrajinky,"modre a bile z nebe by ti nanosili",jen aby se dostali do USA Laughing

je to přesně tak jak říkáš ,jsou v tom namočený i mexičani -korupce v americe v tomhle případě je celkem velká ale uřednici jsou jen lidí kteří nejsou zase tak dobře placeni-většina rusu tady má dobrej život-kor v Kalifornii
tomas_chicago
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt říjen 28, 2010 12:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

a dotaz:
co se vratis domu ale mas stale platny vizum takze si nemusis zadat o estu? ja tu byl na dovce a pri priletu ikdyz sem odjel na cas tak me meli v pc ze sem prekrocil, nakonec se to okecalo a pustil nas imigracni.... takze co kdyz mas vizum a nemusis estu?
floridan79

Registrace: 23. 07. 2008

PříspěvekZaslal: ne březen 27, 2011 3:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

eva64 napsal:
Já ti asi moc neporadim,protože jsem zrovna v takové situaci jako ty,ale já už jsem tady o tom psala,taky mi překvapila ta Esta,psala jsem i do televize,do diskusí,ale nikdo o to neměl zájem informovat druhý,tak jsem lidi chtěla informovat aspon takhle,protože kdo je nebo byl ve státech,tak tyhle stránky znají.Já jsm věděla,že když překročím že budu mít zákaz,ale nevěděla jsem že 10.let a hlavně jsem si myslela,že když je "bezvízový styk",takže se to všechno maže,ale opak je pravdou,pokud mi pošleš maila,klidně ti přepošlu,co mi poslali z ambasády,dneska mi to přišlo a byli rychlý,trvalo jim to asi 4 dny.Taky jsem to řešila,že bych mohla někde přejí asi nejlepší je ještě pořád Canada,ale fakt nevím,přečti si mé příspěvky,je tam toho dost aby sis udělal obrázek,hodně lidí mi i chtělo pomoct,pak jsem se ale zamyslela,jestli mi to vlastně za to stojí,doufám,že za ty 3 roky se tam dostanu

jojo, podobna situace, par let nelegal, pak 7 let tady v cesku zkousenim zvyknout si. chtel jsem zpet do USA, ESTA vysla OK ale byl strach, zazadal jsem si tedy o vizum do kanady. prislo me z kanadske strany vyjadreni, ze vedi dle americke imigracky ze jsem navstivil USA v dobe PRESNE! od do a at vysvetlim IMIGRACNI STATUS v dobe meho pobytu v USA. pritom pri odletu v r.2004 jsem NEODEVZDAL I94 bilou kartu, presto na KANADSKE ambasade vedeli muj presny datum odletu z USA a proto jsem vizum do Kanady nedostal. na ESTU to ani radeji nezkousim, celkem je mi jasne ze by letenka do USA byly vyhozene penize. proto planuji letos MEXIKO, jinak to proste nejde. vykoupit se nemuzu ac penize jsou, do USA me legalne nepustej, pochybuju ze za ty 3 roky kdy me konci 10ti letej zakaz me tam pustej.... RIO GRANDE je potok proti Vltave a je tam tolik WETBACKU ze jeden mokrej cech se tam krovinama kolem plotu a generatoru s lampama dostane. a jak je jednou clovek v USA, uz podruhe chybu VRACET SE BEZ STATUSU neudela!!! a dodatecne "VYROBIT" legalni prijezd do pasu? verim ze tam uz se lidi najdou co to za par tisic dolcku vepisou i do databaze na letistich Wink a pak svatba a jestli neumreli, ziji spolu stastne a vesele dodnes
brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: ne březen 27, 2011 5:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

floridan79 napsal:
RIO GRANDE je potok proti Vltave a je tam tolik WETBACKU ze jeden mokrej cech se tam krovinama kolem plotu a generatoru s lampama dostane.

Laughing Laughing Laughing moc ti preju aby ti to vyslo fakt ze jo!! drzim palce a ted to fakt nemyslism ironicky, je to uplnej tearjerker, co vsechno udelame pro ten nas amikov:)
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: ne březen 27, 2011 5:45 pm    Předmět: Re: zpět do USA po překročení pobytu Odpovědět s citátem

eva64 napsal:
tak si to lidi pořádně rozmyslete se sem vracet,je to jak když se vrátíte o 20.let zpátky.Eva

amen
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: ne březen 27, 2011 5:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hele stejne by me zjmalo dyz se neco takovyho stane, pustej vas vubec do kanady nebo mexica?
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: ne březen 27, 2011 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Floridan, ted snad bude jasne i to ze imigracni maji docela prehled kdy a kde clovek prijizdi do USA ci jej opousti, aniz by odevzdal I 94.
Celkem se tu dost spekuluje ze nejsou propojeni centralne.

Jinak ten tvuj plan je riskantni a muze skoncit peknym prusvihem a pobytem v nektere z cel ve Statech. To ty ale vis....
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: ne březen 27, 2011 11:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MW napsal:

Jinak ten tvuj plan je riskantni a muze skoncit peknym prusvihem a pobytem v nektere z cel ve Statech. To ty ale vis....

Jeho plan je stupidni a skonci pobytem na dne nejake skarpy s podriznutym krkem nebo v nejakem barelu na dne u Baja. Hranice s Mexikem je dneska war zone a to bez prehaneni. Ten jeho plan na "legalizaci", kdy ho nekdo za par tisic "da do databaze" DHS - Laughing Laughing Laughing Tady chlapek manipuloval s databazi OH DMV, aby za par tisic mohl prodavat mexikum prave ridicaky. Dostal 5 let, co jsem slysel a to mel pry velke stesti, ze to cele probehlo jenom u state courts. U try to fuck with the DHS or any feds - U wil enjoy some water boarding in Guantanamo Twisted Evil

Obcas mam pocit, ze cesi jsou fakt narod idiotu Rolling Eyes

Jinak ale good luck! Dej vedet az tu budes.
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: po březen 28, 2011 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

i c a lot of judges but no jury
floridan79

Registrace: 23. 07. 2008

PříspěvekZaslal: po březen 28, 2011 5:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
MW napsal:

Jeho plan je stupidni a skonci pobytem na dne nejake skarpy s podriznutym krkem nebo v nejakem barelu na dne u Baja. Hranice s Mexikem je dneska war zone a to bez prehaneni. Ten jeho plan na "legalizaci", kdy ho nekdo za par tisic "da do databaze" DHS - Laughing Laughing Laughing Tady chlapek manipuloval s databazi OH DMV, aby za par tisic mohl prodavat mexikum prave ridicaky. Dostal 5 let, co jsem slysel a to mel pry velke stesti, ze to cele probehlo jenom u state courts. U try to fuck with the DHS or any feds - U wil enjoy some water boarding in Guantanamo Twisted Evil

Obcas mam pocit, ze cesi jsou fakt narod idiotu Rolling Eyes

Jinak ale good luck! Dej vedet az tu budes.

cesi jsou narod idiotu? z ceho tak soudis? z toho ze jsem cech radost nemam a ze tu musim byt uz vubec ne, ale rozhodne si nemyslim ze cesi jsou narod idiotu. a k tomu waterboardingu - prestan cumet na hloupe americke filmy, copak budu mit na zadech atomovku a v kapse 50kg heraku aby toho rusa/polaka/amika (vyber si) zabasli do Guantama a mucili ho? asi moc nemas prehled jake mnozstvi lidi v USA ma legalni ale falesne papiry a kde vsude se tohle da sehnat. sam jsem tuhle prilezitost parkrat mel ale byl jsem mladej a blbej. mozna podle tebe jsem ted starej a blbej, ale holt lidi nepredelas, dal si pujdou za svejma snama i kdyz to neco bude stat a nebude to 2x bezpecne. stacilo mi a ostatnim poprat stesti a ne hned soudit draku. mej se...
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út březen 29, 2011 1:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasne 10 milionu mexiku je tady ilegalne a pritom staci zaplatit par dolaru nejakemu polakovi, ktery jim falesne ale prave papiry Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

A pak si tady nemam myslet, ze je to idiot.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: út březen 29, 2011 2:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Jasne 10 milionu mexiku je tady ilegalne a pritom staci zaplatit par dolaru nejakemu polakovi, ktery jim falesne ale prave papiry Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

A pak si tady nemam myslet, ze je to idiot.

Mas pravdu.
bouncingczech

Registrace: 20. 07. 2007

PříspěvekZaslal: út březen 29, 2011 3:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Klidne to zkus...plavat pres Rio Grande nekde v Texasu. Jo, velka reka to neni a moc lidi tam nevidis...to bude "piece of cake". Problem je ze TY to tam neznas a "La Migra" nebo Border Patrol tam znaji kazdy krovi. Kdyby to byl lehke tak by delal kazdej Mexican ale lehky to neni proto platej par tisicu US tem "kojotum" aby je vzali pres hranice. Vis jak se rika tem co platej...."kurata". A proc platej? protoze to neni jako plavat pres Vltavu u Vraneho. Zkus to...klidne...ja jsem to taky jednou proved ale na jinych hranicich v Evrope. Tady, chlapce, to neni zadna legrace, tady desitky lidi umiraj v pousti v Arizone kazdej rok. Zkus to a napis ale bejt tebou tak bych pockal ty tri roky
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út březen 29, 2011 3:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MW napsal:

Mas pravdu.

A to sem psal tak rychle, ze jsem to ani nedokoncil.

Bouncy ale zacal ten svuj prispevek nebezpecne: "Klidne to zkus ...". Nakej hurvajz si to precte a uz nebude dal pokracovat - popadne batoh a vyrazi do Mexika Laughing Laughing Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> INS - USCIS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA