Začátek v USA - papíry, peníze, práce, ubyt...

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Začátek v USA - papíry, peníze, práce, ubyt...

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Tipy a navody
Autor Zpráva
Mojo

Registrace: 18. 07. 2008

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 6:11 am    Předmět: Začátek v USA - papíry, peníze, práce, ubyt... Odpovědět s citátem

Ahoj, už delší dobu mě to táhne do USA. Je mi devatenáct, rok pracuju v Londýně, momentálně jsem v Praze. Dělám grafiku, webdesign, PC maintenance a takový ty blbůstky okolo počítačů. Angličtinu mám bez problémů. Teď si chci zažádat o turistické vízum a jet se tam podívat, omrknout situaci. A tady se chci právě zeptat. Jde příp. prodloužit pobyt na delší dobu? Jde nějakou jednodušší cestou sehnat pracovní povolení? Četl jsem něco o tom, že zaměstnavatel v USA o něj může žádat za mě, s tím, že musí prokázat, že jsem pro něj důležitý. Práve proto bych si během těch tří měsíců chtěl najít nějakého zaměstnavatele na černo, přesvědčit ho o svých schopnostech, aby se mu opravdu vyplatilo za mě bojovat.
Nebo jak je nejlepší začít v USA s jen turistickým vízem, a je-li to vůbec možný.
Je mi jasný, že to není žádná sranda, ale jsem připravenej bojovat Smile.

Jinak ještě pro ty, co by mi chtěli poradit, rád bych Californii, nevím jak moc se tyto věci liší stát od státu. Budu rád za každou radu Smile.

Díky, Michal
eva64

Registrace: 28. 02. 2009

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2009 11:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli ti můžu poradit,tak za prvé turist.víza padla,ted je nahradily elektr.formuláře esta,to vyplníš a letíš a za druhé,myslím že je úplně jedno kde začneš,podle toho kdo ti dá možnost,tak se tam drž,získej zkušenosti a pak se pust tam kam chceš,třeba do Cali,pro začátek bych jela kde je více čechů,více ti poradí.Chicágo je dobrý na start.Já jsem byla na FL a taky to nebylo špatný
Koper

Registrace: 18. 03. 2008

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2009 10:01 pm    Předmět: Vzdyt je to rok stary prispevek Odpovědět s citátem

Je to rok stary prispevek, ale treba Ti odpovi ze statu. Very Happy
eva64

Registrace: 28. 02. 2009

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 10:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je díky Copre,ted po tvém upozornění jsem se všimla roku.Díky,měj se
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Tipy a navody Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA