vstup do usa po predchozim presahnuti pobytu

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

vstup do usa po predchozim presahnuti pobytu

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Tipy a navody
Autor Zpráva
firebird

Registrace: 20. 11. 2005

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 8:35 pm    Předmět: vstup do usa po predchozim presahnuti pobytu Odpovědět s citátem

Po dlouhe dobe zase tady na foru.A shanim nejake ty info,takze nastinim situaci:

-odjeli jsme s pritelkyni z nasi druhe navstevy usa v prosinci 2006 a ten rok v lete nam neprodlouzili pobyt,a tak jsme meli zhruba v pulce zari odjet.V dobe odjezdu jsme tedy meli asi 3 mesice overstay.Odevzdali jsme na letisti (stare)bile karty.
No a ted bysme chteli v ramci dovolene asi na 20 dnu zase cestovat.Zkousel jsem psat a volat na ambasadu v CR a odpoved byla,ze pri tomto poctu dni je to 5let zakaz vstupu.Ale uz nikde ve statech neoverovali,jestli jsme tam skutecne takto vedeni jsme nebo ne...
Takze se chci zeptat,jestli ma nekdo zkusenosti se vstupem v posledni dobe v podobnem pripade-nebo co si myslite...
diky
firebird

Registrace: 20. 11. 2005

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 4:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

..a neda se na nejakem uradu ve statech zjistit(treba podle cisla pasu-visa) jak na tom kdo je-jak je veden,jestli je vse ok nebo z nejakeho duvodu zakaz???
eva64

Registrace: 28. 02. 2009

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2009 10:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak na to ti mohu hned odpovědět z vlastní zkušenosti.Na letišti kdekoli v USA mají databázi,kde mají veškeré info tvého příletu i odletu,takže i překročení pobytu,v tomto případě,ale záleží na úředníkovi,tě pošlou domů.Já jsem tam jela po 6 ti letech a jelikož jsem také překročila pobyt,tak mě drapli a už jsem frčela zpátky.myslela jsem si že po 5ti letech to mažou-nemažou až po 10.Ale je možné,že narazíš na někoho hodného,kdo přihmouří oči,ale jestli vás drapnou,tak si na imigration užijete.Mě tam drželi 8 hodin,samý výslechy,focení,braní otisků,nedaj ti napít,najíst a ani nesmíš na záchod,opravdu demokratická země
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Tipy a navody Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA