usa - muj sen

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

usa - muj sen
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zustat nebo jet domu?
Autor Zpráva
markytka
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt listopad 06, 2008 10:42 am    Předmět: usa - muj sen Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

strasne vam vsem zavidim,ze jste byli tak odvazni a sli do USA a dokazali zit bez rodin a znamych nekolik let .Taky to,ze skrz tohle vsechno co jste museli obetovat a zazit ,ale na jednu stranu jste si tam zase urcite good vydelali a hlavne kdybyste se chteli vratit,vsude budete mit plus v praci,kvuli vasi anglictine. ja bych tam chtela do USA nekdy aspon mrknout na Floridu,do LA a NYC.
Pepino73
Kritik

Registrace: 01. 02. 2005

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 11:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ZAVIDET ASI NENI CO SNAD TUODVAHU A EXOTIKU.VSUDE JE CHLEBA O DVOU KURKACH.TOBE DIK ZA UZNANI JELIKOZ JSOU I TAKOVI CO SI MYSLI ZE V USA LITAJI PECENI HOLOUBCI DO HUBY. Laughing
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 6:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mas pravdu Pepino. Nevim co je na zavideni.azp. Cool
american chopper

Registrace: 12. 02. 2005

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 11:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

AZPete,uz jsi trochu nudny s tim,jak v kazdem topicu vykladas,jak jsi hrdinne utekl a jak zle jsi se v zacatcich mel..
..a tveho fotra nahnali komunisti do sachty nasilim?Ty vole,co to tady placas?Me matka taky umrela,kdyz jsem byl tady..byl jsem ilegalne a presto jel domu ji pohrbit a vubec me nezajimalo,ze se asi nevratim do tohodle "blahobytu".
Ty uz asi budes trochu stary a zijes ze vzpominek..pochopim,ale zkus to trochu omezit na normalni reakce,tvuj zivotapis tady vidime na kazde strane..
Sorry za mirne prudkou reakci,ale uz me vazne seres,jak tady porad brecis..
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 2:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

american chopper napsal:
AZPete,uz jsi trochu nudny s tim,jak v kazdem topicu vykladas,jak jsi hrdinne utekl a jak zle jsi se v zacatcich mel..
..a tveho fotra nahnali komunisti do sachty nasilim?Ty vole,co to tady placas?Me matka taky umrela,kdyz jsem byl tady..byl jsem ilegalne a presto jel domu ji pohrbit a vubec me nezajimalo,ze se asi nevratim do tohodle "blahobytu".
Ty uz asi budes trochu stary a zijes ze vzpominek..pochopim,ale zkus to trochu omezit na normalni reakce,tvuj zivotapis tady vidime na kazde strane..

Nevim proc se navazis zrovna do Pete Rolling Eyes
Pise tady zpoustu lidi, kteri jsou hlupaci a o Americe nemaji ani paru.
Pete si neco v Americe zazil, proto pise co citi Idea
Jsem rad, ze to tady pise, protoze plno lidi opravdovou emigracii a komunismus nezazili, cili nemaji ani "paru" o tom, jak to kdysi bylo.
Tady si o emigrantech muzes neco precist:
http://tydlitatova.blog.idnes.cz/c/57067/Komplex-Ceskeho-Honzy-aneb-kam-se-hrabe-oidipak.html

Kdyz se ti Peteho prispevky nelibi, tak je proste necti. Ono to ale hodne lidem neda "spat", vidte? Wink
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2008 5:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co na to mam rict Rumburaku.
AC uz par roku nedela a o komunistech vy prd. To by tak nekecal. Zrejme ho moc mlatili do hlavy jako dite anebo se nekde naboural na tom svem mopedu a nemel helmu.
Doufejme ze az jednou zacne makat a prestate se prizivovat tak prijde na jine myslenky nez buzerovat lidi po forech. Wink
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 2:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne, ze bych obhajoval, jak to Chop napsal, ani ten jeho osobni utok na Peta, to bylo nechutne, ale debata o tom, nakolik to meli emigranti tezsi nez soucasni ilegalove je platne tema. Ja znam kluka, na ktereho sedi Petuv skoro do pismene - do Cech nemuze, rodinu nevidel taky skoro 15 let, oba rodice mu zemreli a on jim nemohl ani na pohreb, sestra se mu vdala, udelala z nej strejdu a on uz ani nevi jak vypada. Samozrejme, mohl se na vsechno vy..., hodit za hlavu vsechno, co tady vybudoval a jet domu, nebo nekomu par tisic dolaru za "svatbu", ale on nechtel ani jedno. Je jeho obet mensi jenom proto, ze se neohani tim otrepanym: "No tehdy, kdyz ja jsem utikal a mel komunisty v patach ...". Muj otec nikdy neemigroval - zustal doma a proti komunistum bojoval, tak jako muj ded, tak jako tisice dalsich ... a vyhrali. Co oni a jejich obeti? Kdyz si pak sel zadat o vizum, tak se mu vysmali.

Problemy dnesnich imigrantu nejsou o nic mensi.

Ja teda Choppera nejak neznam, ale pokud vim, tak to neni zadny nefakcenko, tudiz - kde's to Pete vzal, ze se prizivuje?
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 3:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kde jsem to vzal?
Z jeho profilu."Povolání: ..druhy rok nezamestany.. "
Co se tyce jeho "vylevu" na me je jedna vec ale jak tak zacal tahat meho otce tak tim si to u me "dojebal". Crying or Very sad
Vi hovno o me rodine a jak ta vytrpela za komunistu
Nema cenu se "sverovat" tady na foru presne kvuli blbum jako je on.
Muzu rict ze by me to do oci nikdy nerekl a to dnes nebo za deset roku. Exclamation
Pokud si ja dobre pamatuji tak jsem tady nikdy nekritizoval illegalni Cechy i kdyz si myslim ze nekam emigrovat kvuli ideologiji a kvuli prachum jsou dve rozdilne veci.
Nevyhoda fora je ze i chihuahua se citi jako pitbull, coz je to nejlepsi srovnani na ktere jsem zrovna prisel. Smile Jak rekl Rumburak tak ho nikdo nenuti cist me prispevky,specialne ve 4am.

A s cim uplne nesouhlasim BR je ze problemy dnesnich emigrantu jsou stejne za komunistu.
Kde jsi na to prisel? Kdyz se Ti to dnes v U.S. nepodari a vratis se do Cech tak te zavrou na deset roku, za to ze jsi jel skusit stesti za hranicema?
To jsi nejak prehledl ne velice nedavnou historiji tve vlasti.azp Rolling Eyes Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Ty slzy jsou pro toho blba na mopedu ktery to vsechno zacal.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 3:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

american chopper napsal:

Vzdyt ty taky zminujes svou maminku casto...taky mas udobi kdy toho mas plne kecky.)))))
Bud trosku nad veci i u jinych. Cool
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 4:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:

A s cim uplne nesouhlasim BR je ze problemy dnesnich emigrantu jsou stejne za komunistu.

Souhlas. Né že by to imigranti měli dnes jednoduché, ale porovnávat to s tím co imigranti prošli za komoušů je nesmysl. Dnešní stěhování se z jedné demokracie do druhé na nějakou dobu se nedá srovnávat útěkem z komunistické zemi pod trestem zavření za vlastizradu nebo protirevolučního myšlení, zabraní majetku pro prospěch pracujícího lidu, do země která byla v nepřátelském vztahu.

Nechci znít jako dědek který sedí za pecí a nadává vnukům jak to dnes mají lechké, a jak on chodil do školy pěšky, bez bot, ve sněhu, 5 kiláků, do kopce oboumi směry. Vím že to mají lidi dneska těžké. Chápu že je mnoho lidí chudých, nebo nezaměstnaných, nebo že emigrace je daleko komplikovanější než předpokládali. A jsem rád že lidi dneska nemůžou ani chápat jaké svině vedly předlistopadský režim. Ale když někdo jako AzPete řekne že před 1989 imigrování vážně bylo težší, veřte mu.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 10:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zase ta stara omleta pisnicka - ... no ja kdybych se vratil, tak ...

Ale nikdo z vas nevratil, vy teletnici Idea !!!!

Nikdo z vas se nemusel vratit, protoze jste tady dostali politicky azyl. Mohli jste legalne pracovat, hledat si praci, dostali jste doklady, mohli jste si zajit na urady s jakymkoli problemem. Porad se ohanet tim, co by se stalo je naprosto bezpredmetne - jde o to, co se delo, po tom, co jste setrasli ten komousky chomout a dostali se do te skutecne svobody. Dnesni imigranti taky musi obetovat svuj zivot doma - o tech troskach, co si mysli, ze tady rychle zbohatnou a vrati se, ted nemluvim, to si ujasneme hned. Copak nikdo necetl prispevky od Pisklete? Tim, ze se jeji manzel prestehoval do Chicaga jeji trable zdaleka nekonci a ja to nemuzu nechat jenom tak - techto lidi se musi nekdo zastat, protoze se mi zda, ze tady, ani nikde jinde, nemaji hlas a je jich daleko vic, nez by se podle pomeru prispevku tady na foru mohlo zdat.

PD, s tim "prestehovanim se z demokracie do demokracie" si asi delas zase prdel ne Laughing ? Bud hodny administrator, presun to do rubriky Vtipy Rolling Eyes a zacni cist prispevky tech lidi, kteri se sem snazi dostat. Dokonce i u zemi jako je Kanada nebo Irsko, ktere jsou z pohledu Cecha asi nejpristupnejsi to neni ani zdaleka tak lehke, jak si myslis o US snad ani neni nutne mluvit.
Ten opovrzlivy, arogantni a nadrazeny ton, ktery zlehcuje problemysoucasnych imigrantu, je plivnutim do tvare lidi jako je Piskle, muj tatik a spousta dalsich.

BTW. si nemyslim, ze jeden spatny prispevek je duvodem se tady nesverovat, jak napsal Pete - presne naopak, je to nejlepsi duvod se sverovat co nejvic a objasnit svuj postoj, ukazat ostatnim, cim si emigrant musel projit, jak tady udelal Rumburak. Napr. z toho mala, co sem si sesumiroval o PD, bych rek, ze on netrpel, alebrz ho privezli rodicove jako maleho soplosa a od te doby si uzival zivota v "upper middle class", tudiz, kdyz jeho prispevky jsou neco jako Christina Aguillera pisici na tema problemu latinos - correct me if I'm wrong Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 4:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Zase ta stara omleta pisnicka - ... no ja kdybych se vratil, tak ...

Ale nikdo z vas nevratil, vy teletnici Idea !!!!

Nikdo z vas se nemusel vratit, protoze jste tady dostali politicky azyl. Mohli jste legalne pracovat, hledat si praci, dostali jste doklady, mohli jste si zajit na urady s jakymkoli problemem. Porad se ohanet tim, co by se stalo je naprosto bezpredmetne - jde o to, co se delo, po tom, co jste setrasli ten komousky chomout a dostali se do te skutecne svobody. Dnesni imigranti taky musi obetovat svuj zivot doma - o tech troskach, co si mysli, ze tady rychle zbohatnou a vrati se, ted nemluvim, to si ujasneme hned. Copak nikdo necetl prispevky od Pisklete? Tim, ze se jeji manzel prestehoval do Chicaga jeji trable zdaleka nekonci a ja to nemuzu nechat jenom tak - techto lidi se musi nekdo zastat, protoze se mi zda, ze tady, ani nikde jinde, nemaji hlas a je jich daleko vic, nez by se podle pomeru prispevku tady na foru mohlo zdat.

PD, s tim "prestehovanim se z demokracie do demokracie" si asi delas zase prdel ne Laughing ? Bud hodny administrator, presun to do rubriky Vtipy Rolling Eyes a zacni cist prispevky tech lidi, kteri se sem snazi dostat. Dokonce i u zemi jako je Kanada nebo Irsko, ktere jsou z pohledu Cecha asi nejpristupnejsi to neni ani zdaleka tak lehke, jak si myslis o US snad ani neni nutne mluvit.
Ten opovrzlivy, arogantni a nadrazeny ton, ktery zlehcuje problemysoucasnych imigrantu, je plivnutim do tvare lidi jako je Piskle, muj tatik a spousta dalsich.

BTW. si nemyslim, ze jeden spatny prispevek je duvodem se tady nesverovat, jak napsal Pete - presne naopak, je to nejlepsi duvod se sverovat co nejvic a objasnit svuj postoj, ukazat ostatnim, cim si emigrant musel projit, jak tady udelal Rumburak. Napr. z toho mala, co sem si sesumiroval o PD, bych rek, ze on netrpel, alebrz ho privezli rodicove jako maleho soplosa a od te doby si uzival zivota v "upper middle class", tudiz, kdyz jeho prispevky jsou neco jako Christina Aguillera pisici na tema problemu latinos - correct me if I'm wrong Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil.

Rigu, ty to porad nechapes Shocked

Ano dostali jsme papiry a meli i nejake to "zazemi", ale za jakou cenu.
Domu jsem podivat nemohl. V nepritomnosti jsem dostal 3 a pul roku za opusteni republiky.
Jestli me neveris, tak ten papir od soudu muzu oskenovat a tady ho na forum pridat.

Vy se muzete vratit kdy chcete a nikdo vas za to nebude trestat.
To ze nekdo v dnesni dobe odjede z Ceske Republiky, to nemuzes povazovat za emigraci.
Proc zadne staty legalne nikoho neberou(viz Kanada, Australie, Anglie, Irsko, USA a jine staty) je proto, ze v Ceske Republice je ted svoboda a demokracie a tak nikdo "utikat" z vlasti nemusi.

Kdyz se tam nekomu z nejakeho duvodu nelibi, tak si proste koupi letenku a nekam odleti. Treba jen na dovolenou a to ze tam zustane, to uz je vec jina.

Lide odchazeji z ruznych duvodu. Nekteri aby si vydelali(v dnesni dobe, se to uz ani nevyplati Sad ) a nebo jen za dobrodruzstvim.
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 6:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumbo,ja si nemyslim ze ma cenu vice stracet cas a vysvetlovat casy ktere dnesni "emigranti" nezazili. Ja jsem tady nemel zadne zazemi a co jsem akorat dostal od U.S. byla S.S. karta kterou si kterykoliv illegal po 89 mohl koupit za $20.00 od kterehokoliv mexikance.
Po trech dnech me vykopli z hotelu na Broadway,kde jsem poprve v zivote videl 3 inchove svaby a good bye..it was.

To ze si dnes nekdo zaplati letenku,prijede na turisticke visa a zustane tady illegalne je "breaking the law". Ja jsem to ignoroval z hodne duvodu,ale jak na me zacne stekat nejaky "wannabe" American Chuppa,tak si uvedomuji co za garbage tady vlastne zustava. Rolling Eyes
Co se tyce mexicancu tak se vetsinou vraceji domu.Ti co ze legalizovali tak urcite nejsou tak blbi.
Co se tyce Mlynka tak jestli sem prijel jako dite s rodici tak to neni jeho chyba. Porad stratil to pouto s vlasti se skolou,s kamarady a s dalsi rodinou a to je pro deti jeste tezsi nez pro dospele. Jak vidim z poslednich prispevku tak tady zustavaji posledni dobou nazory charakteru kteri nemaji nic spolecneho s tradici Chicago fora a zacinam si uvedomovat ze muj cas je moc drahy na to abych ho ztracel v bezvyznamnych konverzacich.So long..azp.
Anonymní

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 4:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Vsichni porad pisete jak o minulosti tak nyni ze DOMU SME JET NEMOHLI. To si ale prvni ujasnete kde je vas domov, tam zustante a budete met spokojenejsi zivot.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 5:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Vsichni porad pisete jak o minulosti tak nyni ze DOMU SME JET NEMOHLI. To si ale prvni ujasnete kde je vas domov, tam zustante a budete met spokojenejsi zivot.

Kdyz uz tady mas pripominky, tak se alespon zaregistruj. Od anonyma to opravdu "sedi" Rolling Eyes

Domov je tam, kde se clovek narodi, kde ma svoji rodinu a pratele.
Kdyz z nejakeho duvodu tento domov opusti a zije nekde jinde, tak to uz domov neni. Je to jen "docasny" domov, nez clovek zjisti, ze se mu tam mozna ani nelibi a odejde zase nejam jinam.

Viz Mlynek, ten ma svuj zivot "spracovanej do puntiku" Wink Twisted Evil
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 6:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburaku kazdy ma na to jiny nazor.Ja se citim doma v USA (ale to je jen muj pocit)byl jsem se podivat v cesku v roce 1995 ale moc se mi tam nelibilo a prakticky uz tam (skoro)nikoho neznam.Tak kdyz jedu na dovcu tak radeji do Caribicu.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 6:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
Rumburaku kazdy ma na to jiny nazor.Ja se citim doma v USA (ale to je jen muj pocit)byl jsem se podivat v cesku v roce 1995 ale moc se mi tam nelibilo a prakticky uz tam (skoro)nikoho neznam.Tak kdyz jedu na dovcu tak radeji do Caribicu.

Henku ja bych se uz tez do Cech nestehoval, uz jen z duvodu, ze mam canadskou zenu a ta by si tam nikdy nezvykla.
Byl jsem tam parkrat na dovolene, protoze tam mam jeste otce a sestru s jejimi detmi, ale Cesi maji posledni dobou divne nazory Sad
Proto bych tam zrejme uz nezil, i kdyz se me nekdy zasteskne.
Redneck

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 9:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburaku "Domov je tam, kde se clovek narodi, kde ma svoji rodinu a pratele.
Kdyz z nejakeho duvodu tento domov opusti a zije nekde jinde, tak to uz domov neni"

Dle me nemas pravdu, ale zrejme je to vec nazoru... Nekdo kdysi rekl - "Domov je tam, kde si povesis klobouk.
A mi pratele rikaji, ze jsem se uz narodil jako redneck, jenom nejakou chybou osudu na druhem konci sveta...
A beztoho, ze bych k Cesku, ceske kulture, zvykum atd atd citil nejakou zast, spis naopak, nechci do CR ani na dovolenou. Pokud bych nahodou nekdy do Evropy zavital jsou mista, ktere bych navstivil radeji napr. baltske staty, Recko, Albanie... S Ceskem me sice poji detstvi, zije tam bratr s rodinou a docasne jeden z mych synu. Dale ceska kuchyne a plzen a to by bylo tak vse... Uz davno k Cesku nemam vrely vztah, mam se snad citit provinile? Pokud budeme vsak mluvit o Cesich - to je neco uplne jineho, mam rad Cechy, ceske zvyky, cesky smysl pro ironii a humor, ceske divky jsou jednoznacne nejen nejkrasnejsi, ale i nejmilejsi a nejpritulnejsi. Musim se ale priznat - bytostne nesnasim Svejka...
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 4:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Rumburak napsal:
Anonymous napsal:

Kdyz uz tady mas pripominky, tak se alespon zaregistruj. Od anonyma to opravdu "sedi" Rolling Eyes

Kdyz z nejakeho duvodu tento domov opusti a zije nekde jinde, tak to uz domov neni. Je to jen "docasny" domov, nez clovek zjisti, ze se mu tam mozna ani nelibi a odejde zase nejam jinam.

Rumburaku mam se zaregistrovat jako ARABELA? Pomize ti to?
Jinac si to trochu pletes:
"Domov je tam, kde se clovek narodi, kde ma svoji rodinu a pratele. " vyber si z jednoho nebo druheho. Domov je tam kde "Domov je tam, kde se clovek narodi,anebo kde ma svoji rodinu a pratele. "
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 5:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Rumburak napsal:
Anonymous napsal:

"Domov je tam, kde se clovek narodi, kde ma svoji rodinu a pratele. " vyber si z jednoho nebo druheho. Domov je tam kde "Domov je tam, kde se clovek narodi,anebo kde ma svoji rodinu a pratele. "

Me je jedno jak si budes rikat. Rikej si treba Rusalka. Wink
Ja si tez rikam Rumburak, ale moje jmeno to neni.
Kdyz ja si to pletu, tak me rekni ty, co je domov pro tebe?
A at me to tedy reknou i ostani na tomto foru, kdyz ja to nevim Wink

Mladi o tom asi moc vedet nebudou, ale kdyz Cechoslovaci po prvni svetove valce odjizdeli za praci do USA (jen za vydelkem), kazdy si myslel, ze se opet vrati DOMU a uvidi svou rodinu, pratele.
Bohuzel malokterym se to povedlo Sad, protoze bud v zamori umreli, nebo nevydelali dostatek penez na zpatecni lodni plavbu.
Ostatne, to si muzete precist v knizce "Tam za morem je Amerika".
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 5:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:

To co jsem naspal jsem napsal, a stojím za tím. Jestli se má slova Tebe dotkla tak se omlouvám; osobní napadání nebyl můj cíl. Jen jsem to chtěl popsat z neutrálního hlediska. Vidím že jsem jsem měl neúspěch.

Ale já se této debaty vzdávám, protože mi to případá dosti trapné se hádat kdo prý se cítí více ukřivděný nebo kdo to měl těžší. Každý z nás na této Zemi si může na něco stěžovat. Argumenty jako: "neci
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 11:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Úspěšní lidi nef
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Anonymous napsal:
Rumburak napsal:
Anonymous napsal:

Domov neni tam, kde se clovek jenom narodi.
Kdyz se napriklad jeho rodice odstehuji s ditetem do veku 5 let nekam jinam, co si asi tak dite muze pamatovat s "domova".
Kdyz ale clovek zije v jednom miste alespon 30 let, tak by to mohl nazivat domov. Nemyslis?
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 6:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Nerekl bych ze bys mel misto nazyvat domovem protozes tam odzil urcity pocet roku, ale DOMOV JE TAM KDE SE CITIS DOMA A SPOKOJENE.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 11:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Diskuse typu, kdo to měl horší s emigrací už tu jednou byla.

http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopp-3051-0-asc-15.html

Jestli se tu budeme zase hádat a registrovaní uživatelé budou odcházet, tak to tu rovnou můžeme zabalit. Rolling Eyes
american chopper

Registrace: 12. 02. 2005

PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2008 6:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No,vidim,ze jsem rozpoutal bourlivou reakci:-))
To AZ,poslouchej ty nas hrdino,ja ti nenadaval,jen jsem rekl,ze me seres.
Pokud jde o mou praci,to ze jsem nezamestnany jsem tam daval nekolik let zpatky,ted delam 16-18hodin denne-7dnu v tydnu..
Pokud jde o komunisty..ver mi,ze jsem je zazil,delal jsem vrcholove sport a protoze jsem mel mirne odlisne nazory nez vetsina prikyvovacu,nesmel jsem vyjizdet do kapitalisticke ciziny atd..
No a posledni vec..ze bych ti to nerekl do oci?Ty jsi jelito,co?Chlape,ja reknu do oci kazdemu co si myslim a ver mi,ze nasledky me nezajimaji,ale docela by me zajimalo,co by jsi mi pri tom udelal ty?
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 1:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:
Diskuse typu, kdo to měl horší s emigrací už tu jednou byla.

http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopp-3051-0-asc-15.html

Jestli se tu budeme zase hádat a registrovaní uživatelé budou odcházet, tak to tu rovnou můžeme zabalit. Rolling Eyes

Thank you, nemohl jsem si vzpomnet, kde tady tohle bylo. Ona totiz tahle diskuze je presne duvodem, proc jsem to tady zacal (ackoli AC si mysli neco jineho Laughing - BTW s jeho utokama nesouhlasim a opravdu me obcas az zarazi a ... Crying or Very sad). Tehdy jsem se do toho nezapojil, ale desne mi to lezelo v zaludku. Ti kluci (nebo jeden kluk) tam meli par zajimavych nazoru a dovolili si nesouhlasit s mistni emigratnskou klikou a byla jim za to ukousnuta hlava. Nechal jsem to tak, protoze jsem se obaval presne toho, co tady pise CZ a co se zacina dit - jakmile si tady nekdo dovoli nazor neshodujici se "s tradici Chicaga-cz", tak ... well, videli jsme, co se stalo.

Ale tady tato debata neni zbytecna a v zadnem pripade to neni o tom hadat se, kdo to mel horsi - protoze ta vase stara garda uz se davno usnesla na tom, ze vy jste proste trpeli, my to mame brnkacka a tim to hasne ... a kazdy dalsi prispevek me v tom jenom utvrzuje. Ja vam neberu, ze jste to meli pri odchodu tezke a nemohli jste se vratit - ale jak mi potvrdili napr Henek a Redneck, tak vas domov je uz davno, davno tady, ba dokonce byl mozna vzdycky tady (jenom jsme se nekteri narodili jinde). O tom to je, o tech tisicich a tisicich ilegalu, kteri jsou tady, v zemi, ktera se jim stala domovem, tou bezpravnou a nechtenou masou. Mozna se pletu, a mozna lidi jako je Piskle, kteri se muzou "domu" vratit stejne malo, jako by mohli za komunistu, je jenom hrstka. I presto se mi ovsem zda urazejici, ze je nekdo sronava s malym ditetem, ktere si stezuje, ze jeji kamaradi maji lepsi hracky ... protoze tohle je presne to, co vsichni delate, to, co mi leze krkem a ponecham to bez dalsiho komentare.

Tohle je ta velka propast, kterou tady ted resime, kterou ja se vam snazim ukazat a taky asponm trochu preklenout. Ukazuje to totiz velmi dobre tu obrovskou prekazku, pred kterou bude stat Exclamation jakakoli Exclamation forma imigracni reformy a snaha o integraci (nebo, nedej Boze a Obamo, odsun Crying or Very sad) techto lidi. Nejhorsi na tom je, ze se jedna o lidi, kteri, jak sami rikaji si prosli peklem, jak za komunistu v Cechach, tak pri ceste sem a snaze o uchyceni se tady. Pokud tito lide nejsou schopni uznat, ze snaha a problemy dnesnich imigrantu jsou jineho razu ale o nic mensi, jak muzu doufat v to, ze presvedcim prumerneho americana nebo jeste hur prumerneho politika?

Je mi lito, ze tady nekterym nevoni muj (priznavam bez muceni) velmi drzy, sarkasticky, in your face, assholly styl psani ... ale ja to jinak neumim, tudiz nemuzu jinde nez ve Statech. Ja se proste nemuzu bavit o receptech na svestkove knedliky, o tom jak si vyprcat GC atd., atd. To, ze nekdo resi svuj nesouhlas s mym nazorem tak, ze zacne vyhrozovat odchodem z fora, nebo pak skutecne odejde, je ... smutne. Vypovida do o nedostatku platnych argumentu a o celkovem pristupu k teto komunite.
Anonymní

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 2:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

BR: za ty roky v USA bys uz mel davno vedet ze ceska komunita (teda te nove generace) je to nejhorsi co te tu moze potkat. Teda su aj vyjimky ale vetsina co sem dosli tak jenom jak rychlo vydelat penize pokud mozno bez prace. Jeden druheho podvadaju a okradaju. Spatky do Cech nejedu lebo takovym spusobem se jim moc nevede a penez nenasetriju, tak se tu poflakuju a placu v hospode u piva a pomluvaju vsecko kolem sebe. Asi to same codelali v Cesku nez sem prijeli. Jak si jednu looser tak jim obycejne ostanes. Tak takova je ta novodoba ceska komunita v USA. Do roku 1990 to este bylo dobre ale potom zacal jezdit ten "nejlepsi vyber" z CR a od te doby je lepsi met par znamych a od ceske komunity ruky pryc. je to smutne ale tak to je.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 2:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja myslel spis tu komunitu tady na Chicagu, co se tyce te posledni vety.

Je spatne lamat na lidma hul, i kdyz ja se taky s cehcama moc nestykam - ale tohle zdaleka neni jen o cesich. Argumentovat, ze vsichni, co sem emigrovali pred '89, jsou "svati" a vsichni, co sem prijeli po '89 jsou kriminalnici je taky nesmysl Rolling Eyes.
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 2:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
BR: za ty roky v USA bys uz mel davno vedet ze ceska komunita (teda te nove generace) je to nejhorsi co te tu moze potkat. Teda su aj vyjimky ale vetsina co sem dosli tak jenom jak rychlo vydelat penize pokud mozno bez prace. Jeden druheho podvadaju a okradaju. Spatky do Cech nejedu lebo takovym spusobem se jim moc nevede a penez nenasetriju, tak se tu poflakuju a placu v hospode u piva a pomluvaju vsecko kolem sebe. Asi to same codelali v Cesku nez sem prijeli. Jak si jednu looser tak jim obycejne ostanes. Tak takova je ta novodoba ceska komunita v USA. Do roku 1990 to este bylo dobre ale potom zacal jezdit ten "nejlepsi vyber" z CR a od te doby je lepsi met par znamych a od ceske komunity ruky pryc. je to smutne ale tak to je.
Hmmmm .... ale neni to - nahodou - i tak trochu odraz toho, co se deje v CR?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zustat nebo jet domu? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Chicago-cz.com forum system