Ukazkovy pripad!

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Ukazkovy pripad!
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema
Autor Zpráva
scout66

Registrace: 14. 02. 2005

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 4:07 pm    Předmět: Ukazkovy pripad! Odpovědět s citátem

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=426264

Nedalo mi to a musel jsem to tu pripomenout. Z me strany obrovska gratulace! A taky kus dalsi motivace, ze jde dokazat vsechno z toho, o cem clovek od malicka snil!

Bohuzel nejvetsi sok prichazi v diskuzi pod clankem! A to i na jinych serverech. Je to sice neuveritelne, ale je to pravdivy obraz toho, jak smysli cesky narod Sad
Lidi, ted nekecam, ale mne se z tech prispevku udelalo po rano opravdu fyzicky nevolno! Tesil jsem se na dobrou snidani, ale nebyl jsem schopen pozrit soustu. V takovychto chvilich jsem rad, ze jsem dostatecne daleko.
american chopper

Registrace: 12. 02. 2005

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 4:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty reakce jsou opravdu na grcku,ale porad se uklidnuju,ze je to jen ukazka internetove anonymity..pokud jde o Bema,nevedel jsem,ze je takovy sportak a samozrejme gratulace..
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 5:31 pm    Předmět: Re: Ukazkovy pripad! Odpovědět s citátem

scout66 napsal:
Bohuzel nejvetsi sok prichazi v diskuzi pod clankem! A to i na jinych serverech. Je to sice neuveritelne, ale je to pravdivy obraz toho, jak smysli cesky narod Sad

Souhlasim s chopperem. Neni to ceskym narodem, ale pristupem pubertakum k internetu. Jen se podivej co se pise v diskuzich pod clankami v USA. Je to stejna vec.
scout66

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 5:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No kluci nerekl bych. Pubertakum je nejakej Bem na Everestu uplne ukradenej. To jsou vsechno lidi, co jsou v praci, maji tam pocitac i internet a umi ho pouzit. Takze dost reprezentativni vzorek a to, aby ukazal nalady a myslenkove pochody vetsiny populace. A prave diky te anonymite jsou ty nazory nezkreslene Sad
american chopper

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 6:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

scout66 napsal:
No kluci nerekl bych. Pubertakum je nejakej Bem na Everestu uplne ukradenej. To jsou vsechno lidi, co jsou v praci, maji tam pocitac i internet a umi ho pouzit. Takze dost reprezentativni vzorek a to, aby ukazal nalady a myslenkove pochody vetsiny populace. A prave diky te anonymite jsou ty nazory nezkreslene Sad

Ok,jeste jednou..tady nejde o Bema,mlynek to napsal dobre a doufam,ze jsme se pochopili..jde o nevyspele dospele:-)
Nevid to scoute tak cerne..
scout66

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 6:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vidim to cerne, protoze prave tech nevyspelych jedincu je nejak moc. A vubec nemyslim, ze by byli nevyspeli diky svemu veku, ale spis diky tomu, v cem vyrustaji. A klidne jim muze byt i 60. Ti jsou mnohdy nejhorsi Sad
XxX

Registrace: 13. 07. 2005

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

scout66 napsal:
Vidim to cerne, protoze prave tech nevyspelych jedincu je nejak moc. A vubec nemyslim, ze by byli nevyspeli diky svemu veku, ale spis diky tomu, v cem vyrustaji. A klidne jim muze byt i 60. Ti jsou mnohdy nejhorsi Sad

Ja teda nemela naladu cist pripominky "pod clankem", jelikoz si myslim ze nemaji s clankem nic spolecneho, tak jsem to vynechala.
Ale je mi to uplne jasny vo co go Smile
Scoute, nevid to tak cerne, ono je to asi takhle : do takovych trapnych diskuzi, pomluv a takoveho jineho bordelu se pousteji magori kteri maji moc volneho casu, nikdy nic nedokazali a tak sedi u compu a pomlouvaji ostatni.
Get a life fuckers!
A ty scoute taky, protoze se snazis rozebirat magory kteri nemaji nic jineho na praci nez prudit a zavidet uspechy jinym. To mi mimo jine trochu pripomina tohle chicago-cz Laughing
scout66

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pripadas mi nekdy opravdu jako ta hrdinka ze serialu "Spadla z oblakov". Ta debata byla samozrejme jenom o tom, co bylo v tom clanku, jak desaty Cech zdolal Mt. Everest! Ale neverim, ze by byla v jakekoliv jine zemi vedena stejnym zpusobem.
Vsichni ti magori toho maji na praci bohuzel mnohem vic, nez jen prudit a zavidet. A na te jejich praci se to seredne odrazi. Ti magori sedi na uradech, uci deti, ridi ostatni zamestnance, jsou ve sluzbach, v komunalni i vyssi politice.....a vyrabi tak dalsi a dalsi magory. Ja bych ti to pripomel ve chvili, kdybys ses jednomu takovemu dostala do sparu Smile
Ale nejlepsi asi opravdu bude mavnout nad tim rukou a byt srujcem sveho VLASTNIHO stesti. A na to, co je kolem se z vysoka .....
american chopper

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 11:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty scoute,vis ze se zname docela dobre,beru te jako hodne blizkeho kamose,kteremu vdecim za dost,ale nemas posledni dobou nejakou depku,ci problem?Zda se mi,ze az hodne hluboce rozebiras veci..nic proti,ale tve uvahy poslednich dnu trochu vybocuji z normalniho sveta a pokud me pamet neklame(vlastni kratkodoba zkusenost)tyhle myslenky maji lidi,co fici na rychlovkach..
american chopper

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 11:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nerozumim tomuhle sportu a podle me jsou to silenci a opravdu preju kazdemu uspech..

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/na-mount-everestu-zrejme-zemrel-cesky-horolezec_115333_dqnvo.html
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 1:30 am    Předmět: Re: Ukazkovy pripad! Odpovědět s citátem

scout66 napsal:

Nedalo mi to a musel jsem to tu pripomenout. Z me strany obrovska gratulace! A taky kus dalsi motivace, ze jde dokazat vsechno z toho, o cem clovek od malicka snil!

Lidi, ted nekecam, ale mne se z tech prispevku udelalo po rano opravdu fyzicky nevolno! Tesil jsem se na dobrou snidani, ale nebyl jsem schopen pozrit soustu. V takovychto chvilich jsem rad, ze jsem dostatecne daleko.

Scoute s tema diskusema mas uplnou pravdu. Cesi jsou na diskuse "machri". Nic se jim nelibi a je mezi nima velika zavist. Misto aby byli radi, ze mame sportovce jako Jagr, Hasek, Nedved, tak jim nadavaji a vymysleji si kde jaky debiloviny.
A nejsou mezi diskutojicimi jen mladi lide.
Vzdy kdyz prijedu do Cech, tak zasnu Shocked , jak jsou tam ty lidi ubohy. Rolling Eyes
XxX

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 5:53 am    Předmět: Re: Ukazkovy pripad! Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
scout66 napsal:

Scoute s tema diskusema mas uplnou pravdu. Cesi jsou na diskuse "machri". Nic se jim nelibi a je mezi nima velika zavist. Misto aby byli radi, ze mame sportovce jako Jagr, Hasek, Nedved, tak jim nadavaji a vymysleji si kde jaky debiloviny.
Vzdy kdyz prijedu do Cech, tak zasnu Shocked , jak jsou tam ty lidi ubohy. Rolling Eyes

Rumburaku, nejak mi to porad nedocvaka. Ty nejsi Cech ? Nebo jsi? Co rodice? Cesi??? Hmm tedy, furt pises jaky jsou cesi trapaci a ubozaci. To se vztahuje na vsechny Cechy? Nebo jen na vsechny teda krome tve rodiny a tebe samotneho????
Ja jsem z Cech, cela moje rodina je z Cech, ale nenadavame, nezavidime, protoze proste ne vsichni cesi jsou takovy jak je tu popisujes.
XxX

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 5:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

scout66 napsal:
Pripadas mi nekdy opravdu jako ta hrdinka ze serialu "Spadla z oblakov". Ta debata byla samozrejme jenom o tom, co bylo v tom clanku, jak desaty Cech zdolal Mt. Everest! Ale neverim, ze by byla v jakekoliv jine zemi vedena stejnym zpusobem.
Vsichni ti magori toho maji na praci bohuzel mnohem vic, nez jen prudit a zavidet. A na te jejich praci se to seredne odrazi. Ti magori sedi na uradech, uci deti, ridi ostatni zamestnance, jsou ve sluzbach, v komunalni i vyssi politice.....a vyrabi tak dalsi a dalsi magory. Ja bych ti to pripomel ve chvili, kdybys ses jednomu takovemu dostala do sparu Smile
Ale nejlepsi asi opravdu bude mavnout nad tim rukou a byt srujcem sveho VLASTNIHO stesti. A na to, co je kolem se z vysoka .....

Ja te nechapu.
Ja nesedim ani na urade, neucim, ani nejsem v politice,
ale ziju normalni zivot, a urcite nebudu psat pomluvy do diskuze pod clankem.
A ze nad tim mavam rukou?? Nemavam, jen se mi zda zbytecny cist co si myslej ti co tam pod clankem pisou. Precetla jsem si clanek, bylo to fantasticky!!! Co vic ode me chces?? Abych se tam pripojila do diskuze pod clankem? Co z toho? Ja to vidim jinak - LIVE AND LET LIVE Smile
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 6:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Muj nazor je takovy.
Jestli Bem chce uskutecnovat sve detske sny tak se bude muset rozhodnout.
Praha ma hodne problemu a rozhodne potrebuje "hands on" Mayora.
Naposledy kdyz jsem tam byl a potreboval jsem pomoc od lokalni policie tak me poslali do prdele.
Koupil jsem si parek v rohliku na Vaclavaku a byla v tom kost.Kost me rozpulila zub.
Sel jsem na policejni stanici a tam se me vysmali.
Najit zubare v Praze jako turista bylo dalsi horror.
Stezovat si vladnim predstavitelum v Praze je jako si stezovat v Kocourkove.. Vsichni si tak mysleli..tak co tu hledas,,kurvo Americka.

Myslim si, ze by Bem mel,jak se rika tady,ridit heslem: "Business before pleasure".
Kdyz letim do Cech tak se snazim co nejdriv vypadnout a co nejmin utratit v Praze.Smutne ze jako Cesky patriot se tak musim stydet za svou Prahu...ale stejne se citim za Washington. D.C.
Scotty ..please..beep me Up. AzPete. Confused
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 6:47 am    Předmět: Re: Ukazkovy pripad! Odpovědět s citátem

XxX napsal:
Rumburak napsal:
scout66 napsal:

Rumburaku, nejak mi to porad nedocvaka. Ty nejsi Cech ? Nebo jsi? Co rodice? Cesi??? Hmm tedy, furt pises jaky jsou cesi trapaci a ubozaci. To se vztahuje na vsechny Cechy? Nebo jen na vsechny teda krome tve rodiny a tebe samotneho????
Ja jsem z Cech, cela moje rodina je z Cech, ale nenadavame, nezavidime, protoze proste ne vsichni cesi jsou takovy jak je tu popisujes.

Tak se na to podivej "holcicko". Jses zrejme mlada a nezkusena. To vis ze jsem Cech, i my rodice.
Zrejme uz ale ziju mimo Cechy moc dlouho a tak tem Cechum(myslim tim tem doma v Cechach) nerozumim.
Ja jsem vypadl jeste za komousu, protoze me srali. Ty zrejme ani komunismus nepamatujes.
To co tady pises je jenom nejaka "fantasmagorie".
XxX

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 6:57 am    Předmět: Re: Ukazkovy pripad! Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
XxX napsal:
Rumburak napsal:
scout66 napsal:

Tak se na to podivej "holcicko". Jses zrejme mlada a nezkusena. To vis ze jsem Cech, i my rodice.
Zrejme uz ale ziju mimo Cechy moc dlouho a tak tem Cechum(myslim tim tem doma v Cechach) nerozumim.
Ja jsem vypadl jeste za komousu, protoze me srali. Ty zrejme ani komunismus nepamatujes.

To ze zijes dlouho mimo CR jeste neznamena ze plati co Cech to zlodej. Ty si myslis ze tu zijes dlouho (cokoliv to znamena), ze jsi lepsi nez vsichni ostatni nebo co??? Ja proti komousum nic nemam, me nic neudelali, a vubec, tohle nema s politikou nic spolecnyho.
Jen mi pripadas trapnej s tema vypadkama proti ceskejm lidem. Sam ses taky Cech, tak nechapu jak muzes soudit ostatni, kdyz jsi to samy co oni. ty vole se prober Rolling Eyes
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 7:12 am    Předmět: Re: Ukazkovy pripad! Odpovědět s citátem

XxX napsal:
Rumburak napsal:
XxX napsal:
Rumburak napsal:
scout66 napsal:

To ze zijes dlouho mimo CR jeste neznamena ze plati co Cech to zlodej. Ty si myslis ze tu zijes dlouho (cokoliv to znamena), ze jsi lepsi nez vsichni ostatni nebo co??? Ja proti komousum nic nemam, me nic neudelali, a vubec, tohle nema s politikou nic spolecnyho.
Jen mi pripadas trapnej s tema vypadkama proti ceskejm lidem. Sam ses taky Cech, tak nechapu jak muzes soudit ostatni, kdyz jsi to samy co oni. ty vole se prober Rolling Eyes

Hele cacorko, my si tykame. Rolling Eyes
Vsechno v Cechach ma hodne co delat s politikou.
My vsichni, co jsme odesli jeste za komunismu jsme si museli dost "odrict". To ty ale neznas.
Kdyz jsme odchazeli, tak jsme nevedeli, jestli vubec jeste nekdy rodice a pratele uvidime. Sad
V dnesni dobe lidi utikat nemusej. Kdo je zdravej a neni linej, tak muze jit za praci do ciziny a nikdo ho za to nebude "trestat".
Ja jenom nemam rad Cechy, kteri sedej doma u pocitace a nebo v hospode a kecaj a pisou o tom, jak je vse spatny a jak lidi, kteri prijedou do Cech bud z USA, Kanady, Australie atd... by meli Cechy "prosit" o visa a podobny nesmysly.
Znam i Cechy, co me poslali do prdele, kdyz jsem jim rekl, ze ziju v Kanade. A to jsem jim jen odpovedel, kdyz se ptali kde ziju. Ze prej, to se ti to sem jezdi z dolarama, co?
Jestli takovy Cechy neznas, tak ti nezavidim. Vim jen ze jsi bud na drogach a nebo mas nasazeny "ruzove bryle" Rolling Eyes
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 8:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumburaku,nema se absolutne cenu rozcilovat pres nejake politicke diskuze s nekym kdo si nepamatuje anebo nema zajem o politicke "znasilneni" Ceskoslovenska.
Lidi kteri se vetsinou dnes hadaji jako XxX neprozili to co jsem prozil ja anebo mozna ty.Tohle forum je ale porad uzitecne protoze je to "point of contact" pro hodne lidi a kdyz je potreba vzdy se muzem kontaktovat bez nejakych trapnych nazoru lidi kteri nerozumi.
Azpete. Sad
scout66

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jsem puvodne pouzil ten odkaz proto, abych ukazal, jak zdecimovany a moralne zdecimovany je cesky narod. Nedavno jsem cetl takovy nezavisly, fundovany nazor na stav ceske spolecnosti. Nebylo tam ani slovo o politice, ci politicke naklonosti. Ale byla tam jedna obrovska pravda. neda se rict, ze vsichni lide na svete jsou stejni a dokonce, ze vsechny narody jsou stejne. mezi narody existuji celkem logicke rozdily dane ekonomickou a politickou situaci, historickymi aspekty apod. Rozhodne nelze rict, bezny (vetsinovy) Anglican a Rus, presto, ze geograficky patri do Evropy, smysli a jednaji stejne. O tom ostatne nikdo nepochybuje. Rozdil mezi zivotem mnoha generaci v tradicne demokraticke Anglii a carskem ci posleze sovetskem Rusku je na prvni pohled patrny. Ten clanek se vicemene zabyval moralni devastaci tradicne demokratickeho ceskoslovenska po unorovem komunistickem puci v roce 1948. z tohoto pohledu se rovnez nejde divit tomu, jaci Cesi dnes jsou, jak smysleji, jak jednaji, jake maji priority, preference, moralni hodnoty atd. Nic na tom nemeni ani fakt, ze hrstka z nich (jako treba rodina XxX) jsou cestni, zasadovi a poctivi obcane CR. Percentuelne nejvetsi cast je v soucasne dobe uplne nekde jinde. Je naprosto nezvratnym faktem, ze zavist, udavacsti, podrazactvi, lenost, vychcanost a dalsi nelichotive vlastnosti jsou dnes Cechum (mysleno vetsine tohoto naroda) mnohem prirozenejsi, nez narodum na zapad od jejich hranic. Situace se pomalu zlepsuje s tim, jak dorusta mlada, komunismem nezkazena generace (XxX), ale dusledky moralni devastace celeho naroda jsou porad velmi patrne a podle nezvratne logiky bude trvat jeste nejmene dalsich 30 let, nez se cesky narod dostane moralne na uroven roku 1948.
Zduraznuji, ze se nejedna o kazdeho Cecha, proto je poznamka XxX o "cesstvi" kazdeho z nas trochu mimo. Jedna se o vetsinove chovani ve spolecnosti.
Jednoduse receno, bezny socasny Cech je oproti svym zapadnim kolegum v EU vetsi kurva, podrazak, nevrly kritik cehokoliv, zlodej, lenoch a srab. Ale zlepsuje se to Smile kdyz vydrzime, budeme zase hodni oznaceni "Evropan". Cloveku z toho muze byt smutno a mnohym taky je, ale to je tak vsechno, co s tim v soucasnosti muze delat. Chce to proste cas.
jakudo

Registrace: 28. 01. 2006

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

taky bych se chtěl přidat do diskuse.

tohle fórum se mi docela líbí, ale to, jak jste se předvedli v této debatě mě víc než hodně zklamalo Sad
Všichni jste češi a ste stejní jako my češi, co jsme taky v česku. Podícvejte se zpět na tohle téma a zapouvažujte, jak se chováte a jak spolu mluvíte hádáte se tady, tak jak nadáváte na čechy, kteří se hádají. Já jsem bohužel pořád v Česku, komunismus jsem nezažil (nebo si ho spíš nemůžu pamatovat) a nemůžu za to, že jsem se nemohl už odstěhovat. Mojí rodině komunismus hodně ublížil (jak rodině od táty, tak od mámy). Souhlasím s tím, že česká mentalita je dle mého názoru nic moc, ale to neznamená, že jsou to zahrnuje všechny čechy. Já si třeba nemyslím, že já nebo kdokoliv z mé rodiny je nějak špatný a nikdy by nikoho z Vás "do prdele" neposlal i když jste z USA, Kanady, Austrálie, Německa či Japonska. A takových lidí je spousta. Jsem členem klubu mezinárodních studentů a můžu potvrdit, že všichni se chovají ke všem národnostem naprosot stejně a naprosto výborně. To, že jste zdrhli z čech (což Vám fakt závidím a doufám, že se mi to taky jednou povede) a
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

scout66 napsal:
Ja jsem puvodne pouzil ten odkaz proto, abych ukazal, jak zdecimovany a moralne zdecimovany je cesky narod. Nedavno jsem cetl takovy nezavisly, fundovany nazor na stav ceske spolecnosti. Nebylo tam ani slovo o politice, ci politicke naklonosti. Ale byla tam jedna obrovska pravda. neda se rict, ze vsichni lide na svete jsou stejni a dokonce, ze vsechny narody jsou stejne. mezi narody existuji celkem logicke rozdily dane ekonomickou a politickou situaci, historickymi aspekty apod. Rozhodne nelze rict, bezny (vetsinovy) Anglican a Rus, presto, ze geograficky patri do Evropy, smysli a jednaji stejne. O tom ostatne nikdo nepochybuje. Rozdil mezi zivotem mnoha generaci v tradicne demokraticke Anglii a carskem ci posleze sovetskem Rusku je na prvni pohled patrny. Ten clanek se vicemene zabyval moralni devastaci tradicne demokratickeho ceskoslovenska po unorovem komunistickem puci v roce 1948. z tohoto pohledu se rovnez nejde divit tomu, jaci Cesi dnes jsou, jak smysleji, jak jednaji, jake maji priority, preference, moralni hodnoty atd. Nic na tom nemeni ani fakt, ze hrstka z nich (jako treba rodina XxX) jsou cestni, zasadovi a poctivi obcane CR. Percentuelne nejvetsi cast je v soucasne dobe uplne nekde jinde. Je naprosto nezvratnym faktem, ze zavist, udavacsti, podrazactvi, lenost, vychcanost a dalsi nelichotive vlastnosti jsou dnes Cechum (mysleno vetsine tohoto naroda) mnohem prirozenejsi, nez narodum na zapad od jejich hranic. Situace se pomalu zlepsuje s tim, jak dorusta mlada, komunismem nezkazena generace (XxX), ale dusledky moralni devastace celeho naroda jsou porad velmi patrne a podle nezvratne logiky bude trvat jeste nejmene dalsich 30 let, nez se cesky narod dostane moralne na uroven roku 1948.
Zduraznuji, ze se nejedna o kazdeho Cecha, proto je poznamka XxX o "cesstvi" kazdeho z nas trochu mimo. Jedna se o vetsinove chovani ve spolecnosti.
Jednoduse receno, bezny socasny Cech je oproti svym zapadnim kolegum v EU vetsi kurva, podrazak, nevrly kritik cehokoliv, zlodej, lenoch a srab. Ale zlepsuje se to Smile kdyz vydrzime, budeme zase hodni oznaceni "Evropan". Cloveku z toho muze byt smutno a mnohym taky je, ale to je tak vsechno, co s tim v soucasnosti muze delat. Chce to proste cas.

Scoute diky za pekny prispevek.

Nikde v mem clanku jsem nepsal, ze jsou vsichni Cesi takovy o kterych pisu. Mam v Cechach hodne pratel a ti sami me povidaji o Ceske zavisti a hlavne vychcanosti.
Jak rikam, ja tam neziju a jen doufam, ze se tam behem 10 let neco zmeni. Bylo by skoda kdyby ne. Cool
scout66

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 4:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Jakudo:

NIKDE neni psano VSICHNI CESI! Je to stejne, jako kdyz se mluvi treba o cikanech. Ti taky vsichni nekradou a nekteri chodi poctive do prace a posilaji deti radne do skoly. Ale da se o tom etniku rict, ze je stejne, jako jejich spoluobcane? Neda. Protoze percentualni zastoupeni zlodeju, povalecu, lidi bez vzdelani a slusneho socialniho chovani je u nich vyrazne vyssi. Zrovna tak, je i v ceske spolecnosti vyssi percentualni zastoupeni lidi zavistivych, permanentne nasranych, schopnych udat a pomluvit souseda nebo treba ukrast toaletak na verejnych zachodcich, nez v jinych, kulturne srovnatelnych narodech. Jestli mezi ne patri kdokoliv z nas, to si zkusme odpovedet sami sobe. Cim vic bude tech, kteri si tuto skutecnost uvedomuji, ale nechteji se s tim smirit, vychovaji sve deti jinak, budou se chovat jinak, jednat jinak a mluvit jinak, tim driv se ceska spolecnost uzdravi, ziska zpet ztracenou reputaci a kazdy bude moci byt zase hrdy na to, ze je Cech. Je mi to lito, ale momentalne moc duvodu k narodni hrdosti opravdu nemame Sad Mnoha lidem bohuzel staci k narodni hrdosti jen kvalitni pivo a hokej Sad A to je sakra malo.
Neni mi to prijemne, ale musim v duchu kriticky uznat, ze slavny vyrok, ze "Cesi jsou smejici se bestie" je sice hodne kruty, ale prece jen se trochu trefuje. A myslim, ze opravdu naplno si to clovek muze uvedomit az tenkrat, kdyz se z Ceska odstehuje a zije v jine zemi.

Na zaver bych chtel jeste (nejen tobe) zduraznit, ze mezi Cechy v Cesku a Cechy v Americe zadny rozdil samozrejme neni. nevim, kde jsi to vycetl? Ja nikdy nic takoveho netvrdil. V nekterych ceskych komunitach se v USA vsechny vyse uvedene nelichotive vlastnosti projevuji s dokonce jeste vetsi intenzitou. Jediny rozdil je v tom, ze pokud nezijes zrovna v Chicagu v okoli Central/Belmont, tak na sve krajany narazis jenom zridka, kdezto v Cesku samozrejme na kazdem kroku. Proto treba ja, se tam necitim moc dobre a moc se mi do Ceska ani nechce. Je mi tam z toho vseho jednoduse smutno Sad Zrovna tak, jako z tech zprav, ktere denne ctu a jeste vic z tech prispevku k nim Sad
Tak, a jsme vlastne na zacatku.

A pokud jsme u toho Everestu, tak dalsi ukazka soucasne ceske mentality je pod clankem o umrti Libora Kozaka, ktery se pokousel o vystup ze severni strany ve stejne dobe, jako pan Bem. Staci prvnich 30 prispevku Sad A nejsou to pubertaci!

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/asie-a-pacifik/forum.phtml?Forum_Q=Na+Mount+Everestu+zem%F8el+%E8esk%FD+horolezec&Title=&id=427005&op=text&showall=true
XxX

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 5:07 pm    Předmět: Re: Ukazkovy pripad! Odpovědět s citátem

Rumburak napsal:
scout66 napsal:

TAK PRO SCOUTA A RUMBURAKA, KTERI SI MYSLEJ ZE JSOU LEPSI NEZ OSTATNI:
PRECTETE SI OBA DVA PRISPEVEK OD RUMBURAKA, KTEREJ TAM PISE : Cesi jsou na diskuse "machri". Nic se jim nelibi a je mezi nima velika zavist. Misto aby byli radi, ze mame sportovce jako Jagr, Hasek, Nedved, tak jim nadavaji a vymysleji si kde jaky debiloviny.

TAKZE BYCH REKLA ZE OPRAVDU PSAL JAK CESI JSOU ZAVISTIVI A KDOSI COSI.
TO NEMA S POLITIKOU NIC SPOLECNEHO.

PS: JO TYKAME SI, TADY SI VSICHNI TYKAJ, NA TO ZE UZ TADY SES TAK DLOUHO, JSEM MYSLELA ZE JSIS TOHO VSIMNUL.

PS 2: JA JSEM Z CECH A JSEM NA TO HRDA.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 5:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jakudo napsal:
taky bych se chtěl přidat do diskuse.

tohle fórum se mi docela líbí, ale to, jak jste se předvedli v této debatě mě víc než hodně zklamalo Sad
Všichni jste češi a ste stejní jako my češi, co jsme taky v česku. Podícvejte se zpět na tohle téma a zapouvažujte, jak se chováte a jak spolu mluvíte hádáte se tady, tak jak nadáváte na čechy, kteří se hádají. Já jsem bohužel pořád v Česku, komunismus jsem nezažil (nebo si ho spíš nemůžu pamatovat) a nemůžu za to, že jsem se nemohl už odstěhovat. Mojí rodině komunismus hodně ublížil (jak rodině od táty, tak od mámy). Souhlasím s tím, že česká mentalita je dle mého názoru nic moc, ale to neznamená, že jsou to zahrnuje všechny čechy. Já si třeba nemyslím, že já nebo kdokoliv z mé rodiny je nějak špatný a nikdy by nikoho z Vás "do prdele" neposlal i když jste z USA, Kanady, Austrálie, Německa či Japonska. A takových lidí je spousta. Jsem členem klubu mezinárodních studentů a můžu potvrdit, že všichni se chovají ke všem národnostem naprosot stejně a naprosto výborně. To, že jste zdrhli z čech (což Vám fakt závidím a doufám, že se mi to taky jednou povede) a
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 5:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:
Muj nazor je takovy.
...Naposledy kdyz jsem tam byl a potreboval jsem pomoc od lokalni policie tak me poslali do prdele.
Koupil jsem si parek v rohliku na Vaclavaku a byla v tom kost.Kost me rozpulila zub.
Sel jsem na policejni stanici a tam se me vysmali.

No, toto je dosti hrozná věc se něco takového stát, ale chtěl bych jen uvést 2 poznámky:

(1) V USA by policie Ti taky řekla že to není jejich problém. Co se domníváš že policie by měla udělat v takovém případě? Zatknout ho? Donutit ho aby Ti zaplatil? To co se Ti stalo je věc občanského práva a né kriminálního, a řeší se před soudem a né policií. Policie se do toho motat nebude, protože jejich jurisdikce je v kriminálních věcícha né v občanských.

Navíc, můžeš si stěžovat na úřadech které mají na starosti čistotu jídla, nebo regulování restaurací, nebo ochrana zákazníka, atd. Jó, můžou zavřít stánek, nebo dát jim pokutu, atd, ale tobě to nepomůže; nemůžou Ti nahradit Tvojí strátu. Jestli chceš aby Ti nahradil za zub, musíš ho soudit.

(2) ČR a USA mají jiné zákony ohledně product liability, protože se dívají na život jinak. V USA by pravděpodobně jsi uspěl a prodavač a výrobce párku by Ti zaplatili zubaře, a možná za pain and suffering. (Píšu "pravděpodbně", protože jsou případy kde soud řekl že kost v masovém jídle (byla to enchilada a né párek) je přirozená věc).

V ČR se na to dívají jako že to je holt normální riziko když si koupíš jídlo. Netvrdím že to je lepší nebo horší než v USA, ale jiná země --> jiné mravy --> jiné zákony.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 5:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:

...
Scotty ..please..beep me Up.

Je to: "Scotty, beam me up." Smile
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 5:41 pm    Předmět: Re: Ukazkovy pripad! Odpovědět s citátem

XxX napsal:

Ja proti komousum nic nemam, me nic neudelali...

WTF?

To, že zlo Tobě neublížilo znamená že Ti to je jedno? Vůbec nechápu. Mě nacisti osobně taky neublížili, ale jsem proti nacismu. Mě teroristi taky nic neudělali, ale jsem proti. Mě rasisti taky nic neudělali, ale jsem proti rasismu.

Víš, XxX, ve čtvrtek jsem byl na přednášce, kde soudkyně Odvolávacího Soudu 3. Okresu řekla že konec svobody, demokracie nebude tím že nás přepadne nějaká jiná země nebo nějací teroristi, ale že lidi se na podporu svobody a demokracie vykašlou.
XxX

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 6:56 pm    Předmět: Re: Ukazkovy pripad! Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
XxX napsal:

Ja proti komousum nic nemam, me nic neudelali...

WTF?

To, že zlo Tobě neublížilo znamená že Ti to je jedno? Vůbec nechápu. Mě nacisti osobně taky neublížili, ale jsem proti nacismu. Mě teroristi taky nic neudělali, ale jsem proti. Mě rasisti taky nic neudělali, ale jsem proti rasismu.

Víš, XxX, ve čtvrtek jsem byl na přednášce, kde soudkyně Odvolávacího Soudu 3. Okresu řekla že konec svobody, demokracie nebude tím že nás přepadne nějaká jiná země nebo nějací teroristi, ale že lidi se na podporu svobody a demokracie vykašlou.

PODMLYNKU, ASI TAKHLE,
UZ ME TO UNAVUJE,
A JO JE MI TO JEDNO,
SNAD NECEKAS ZE BUDU DOMA SEDET A BRECET NAD HISTORII A MINULOSTI. COPAK SNAD ODE ME CEKAS ZE BUDU BRECET KVULI TVYMU SMUTNYMU PRIPADU???
CO ODE ME CHCES??? MUJ NAZOR TENHLE SVET NEZMENI. MUJ NAZOR NEZMENI ANI HISTORII, TAK ME PRESTAN PROBIRAT AND GET A FUCKIN' LIFE Rolling Eyes
XxX

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 7:27 pm    Předmět: Re: Ukazkovy pripad! Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:

Dik ze sdeleni Wink
Vis, ten muj jeden hlas nic nezmeni, ty delas jako by vsichni stali v zastupu za mnou a delali co ja rikam Wink
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 7:30 pm    Předmět: Re: Ukazkovy pripad! Odpovědět s citátem

XxX napsal:
Rumburak napsal:
scout66 napsal:

TAK PRO SCOUTA A RUMBURAKA, KTERI SI MYSLEJ ZE JSOU LEPSI NEZ OSTATNI:
PRECTETE SI OBA DVA PRISPEVEK OD RUMBURAKA, KTEREJ TAM PISE : Cesi jsou na diskuse "machri". Nic se jim nelibi a je mezi nima velika zavist. Misto aby byli radi, ze mame sportovce jako Jagr, Hasek, Nedved, tak jim nadavaji a vymysleji si kde jaky debiloviny.

TAKZE BYCH REKLA ZE OPRAVDU PSAL JAK CESI JSOU ZAVISTIVI A KDOSI COSI.
TO NEMA S POLITIKOU NIC SPOLECNEHO.

PS: JO TYKAME SI, TADY SI VSICHNI TYKAJ, NA TO ZE UZ TADY SES TAK DLOUHO, JSEM MYSLELA ZE JSIS TOHO VSIMNUL.

PS 2: JA JSEM Z CECH A JSEM NA TO HRDA.

Ja vim ze si tady tykame. Ale rict nekomu: TY VOLE SE PROBER.
To rikaji jen pubertaci Sad Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Chicago-cz.com forum system