Půst

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Půst

Autor Zpráva
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá listopad 11, 2016 4:51 pm    Předmět: Půst Odpovědět s citátem

Jak se na půst dívá pan doktor a badatel Jiří Hřebíček

citace:
Půst uklidňuje, vyjasňuje mysl. Už zase mám pocit, že jídlo škodí. Pátý den půstu mám bezproblémový, nic mne nebolí, není mi zima. Spím 5 hodin a stačí mi to.
Většina půstujících mívá stejné pocity.

Moje zkušenosti a osobními výzkumy za 30 let půstování dávají za pravdu těm desítkám tisícům zkušeností z literatury, potvrzující oprávněnost půstu.

Podle mne je půst tajemstvím přírody, které se příroda chrání a dovolí jen vyvoleným, aby je poznali.
Proč si myslím, že si je příroda chrání a lidé to nevidí?

Příklad 1.
Onemocní-li zvíře, hledá především trávu a pak až do uzdravení nežere. Onemocní-li člověk, v tom lepším případě ho cpeme nemocniční dietou.

Příklad 2.
Zimní spánek. V době zimního spánku žije spoustu zvířat (i masožravců) z tukových zásob (a to trvá několik měsíců). K látkové výměně využívají nejen tuk, ale i bílkoviny a uhlohydráty z organismu. Medvědice jsou v době zimního spánku často těhotné.
Člověk nežije v zimním spánku, ale několikadenní látková výměna z uložených tuků a bílkovin mu rozhodně neublíží a rozhodně nesníží jeho potenciál energie.

Příklad 3.
Jogíni se bez stravy objedou obejdou velmi dlouho (desítky dní).

Příklad 4.
První dokumentovaný experiment. V roce 1880 se podrobil pokusu lékař Dr. Tanner. Pod lékařským dozorem hladověl 40 dní. Lékařská komise konstatovala výrazné zlepšení zdravotního stavu.

Příklad 5.
V roce 1911 vyšla kniha Léčení hladovkou amerického spisovatel Uptona Sinclaira, ve které popisuje vysokou účinnost vlastního hladovění.

Existují další tisíce dokumentovaných případů léčení půstem.

Víte ale v čem je problém při propagaci půstu?
Problémem je to, že půst je levný, nenáročný na náklady, není potřeba žádné podpůrná medikamentózní léčba. Pro žádnou komerční skupinu (medicína, farmacie, potravinářský, výživový průmysl) není půst výhodný.
Proč by tedy měl někdo půst prosazovat? Kvůli tomu, aby byli lidé zdraví a nikdo z toho nic neměl?
No to bychom nesměli žít ve století spotřeby.
Petr Gejdoš
Soviet partisan

Registrace: 25. 08. 2007

PříspěvekZaslal: pá listopad 11, 2016 11:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

https://www.email.cz/download/k/OiULLDxMP7RohzReVaO5UtHIMk4JhXSnOnKSMuGwgvlH-gxJpfY5KYnck6YV6B-ykPSrvhw/USA_A_ZDRAVOTNI_PECE_JR.pdf

A popovídej i tady o tomto , mirečku.
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá listopad 11, 2016 11:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Petr Gejdoš napsal:
https://www.email.cz/download/k/OiULLDxMP7RohzReVaO5UtHIMk4JhXSnOnKSMuGwgvlH-gxJpfY5KYnck6YV6B-ykPSrvhw/USA_A_ZDRAVOTNI_PECE_JR.pdf

Nevím, jestli si to uvedomujes, ale davas sem odkazy do tvého emailu, které si nikdo jiný než ty neprecte. Už podruhé za poslední dobu.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so listopad 12, 2016 12:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:
Petr Gejdoš napsal:

Nevím, jestli si to uvedomujes, ale davas sem odkazy do tvého emailu, které si nikdo jiný než ty neprecte. Už podruhé za poslední dobu.

Milej Czmoudousi podradne rasy, ktery urcite necetl Mein Kampf ani Hitchhikers Guide To The Galaxy, jinak by ses tak blbe neptal. Tvoje lziva propaganda o tom, ze sem nejdou davat odkazy z Gejdolfovi stranky je naprosto nechutna. Je to spiknuti financovane CIA, podporovne vsemi temi anonymi odmitajicimi povidat si s Gejdolfem i presto, ze je vsichni vidime naspodu fora ve statistikach.

Jak rekl Nostradamus - Gejdolf davati bude na forum odkazy, jez otevriti nejdou a blbem zvan budiz, in vino veritas, obzvlaste in vino, ktere si dela Gejdolf sam a taky ho sam vsechno vychlasta!!!!
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po listopad 13, 2017 11:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1098111603-dobrodruzstvi-vedy-a-techniky/417235100121034-pust-jako-lecba/
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po listopad 13, 2017 11:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jsem jednou zkusil tydenni pust naprosto bez jidla a pit hodne vody samozrejme ... ma to neco do sebe.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic