Važme si našeho starého diskuzního fóra - Facebook je vězení

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Važme si našeho starého diskuzního fóra - Facebook je vězení

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Oznameni Chicago-cz
Autor Zpráva
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3111
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2016 10:48 am    Předmět: Važme si našeho starého diskuzního fóra - Facebook je vězení Odpovědět s citátem

Facebook, Twitter, nebo Google plus jsou nejznámější sociální komunikační portály, které snad zná a používá každý. Uživatelé těchto sítí mohou snadno komunikovat s lidmi, které mají ve své skupině přátel a také mohou velice snadno zablokovat a úplně se izolovat od lidí které v přátelích vybrané nemají. Jednoduše to znamená, že většinou uživatel diskutuje s lidmi podobného názoru, v podobné skupině.

Tento systém digitálně vyumělkované společnosti, má ale jeden ohromný problém, který si podle mého názoru nedokáže uvědomit každý. Pozoruji jak se tvoří různé skupiny a lidé v nich se burcují a izolují se od lidí s jiným názorem. Náboženské, politické, nebo i ultra radikální, či fetišistické skupiny, kde se lidé mohou navzájem podporovat a fanatizovat se vzájemně ve společné slepotě navzájem vymývaných mozků. Kdyby náhodou se do takové skupiny dostal někdo s touhou po reálné diskuzi, bude cenzurován a vyhozen. Osobně se mi stalo, že jsem byl zablokován jedním uživatelem, který vedl náboženskou skupinu na FB jen z důvodu pokusu o diskuzi s někým kdo měl jiný názor.

Problém vidím hlavně v tom, že dnešní sociální sítě člověka izolují od snad všeho co se týká reálného a normálního života na této planetě. Izolace nespočívá jen v tom, že člověk nejde do přírody a neustále dřepí u PC, nebo se neustále kouká do chytrého mobilu, ale především je podle mého názoru nejhorší izolovanost od lidí s opačným názorem, od lidí s jinými zkušenostmi a informacemi, protože co jiného může člověka posunout vpřed více, než umění vidět očima někoho jiného a umět se vžít do lidí s rozdílnými zkušenostmi.

Dnešní sociální sítě jsou jako stvořené pro manipulaci veřejného mínění, vymývání lidských mozků, tvorbě fanatismu a radikalismu a už vůbec raději nebudu mluvit o kyberšikaně, která je díky neustálému tlaku provozovatelů sociálních sítí na zveřejňování osobních údajů, velice módní záležitost.

Proto jsem vám chtěl říct, važte si našeho starého dobrého fóra, kde jak víte není žádná cenzura ani manipulace a vlastně tu může i plachý človíček pod rouškou anonymity říci svůj názor. Takových klasických dobrých diskuzních fór, začíná bohužel ubývat.
Návrat nahoru
miro
Site Admin


Registrace: 10. 01. 2005
Příspěvky: 3111
Bydliště: Chicago

PříspěvekZaslal: so listopad 04, 2017 7:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.chicago-cz.com/forum/viewpost-99323.html#99323
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Oznameni Chicago-cz Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 


Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USACopyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.comUFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic