Aljaska

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Aljaska

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Cestovani po Americe
Autor Zpráva
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: ne červenec 10, 2005 12:43 pm    Předmět: Aljaska Odpovědět s citátem

Maxipes napsal:
Mam k tobe jednu otazku.Urcite mas Alasku projetou,proslou ci proletnutou krizem krazem a chtel jsem se te zeptat aby jsi mi dal nejakej tvuj osobni dobrej tip na co by jsi nam tam jeste doporucil.Mam urcitou predstavu,ale rad si necham poradit.Ja by jsem se chtel napriste podivat do Barrow,ale letos to asi nestihnu.Premyslel jsem letet tam prisri rok nekdy v unoru ci breznu,ale jeste nevim.Vzdy jsme tam byli v lete.

Maxipes, budem pokracovat tady, tam to trochu odbihalo od tematu.
Pokud jde o tipy, tak to bys spis mohl dat ty me Smile. Ja to tak az procestovany nemam. Vzhledem k tomu, ze jsem tam hlavne pracoval, tak nebyl moc cas na cestovani. A ciste na dovolenou jsem tam jel az letos, jen na tri tydny.
Mohl bych ti doporucit vylet do mestecka Talkeetna. Spis je to takova mensi vesnice - neco jako ze serialu Northern Exposure (Zapadakov - drive davali na CT). Tam se ubytujte v kempu nebo v Roadhouse. Odtud se toho da hodne podniknout. Napr. malym letadlem letet okolo Mt.McKinley s pristanim na ledovci http://www.talkeetnaair.com
Pak je dobry jet na reku s motorovym clunem http://www.mahaysriverboat.com
Sjet na raftu reku http://www.talkeetnariverguides.com
A na zaver si muzete dat pesi turu k Montana Creek Falls (tady je navod jak se tam dostat http://www.montanacreekcampground.com/activities.htm ) Doporucuju si vzit sebou zbran. Kdyz jsme tam sli naposled tak tam bylo plno medvedich stop. Cesta tam a zpet je sice jen 9 mil, ale zabera tak 6 hodin chuze. Musis se tam brodit rekou, cesta je docela spatne znacena. Cil ale stoji za to - koupel pod vodopadama v ledovy vode Smile
Maxipes

Registrace: 06. 02. 2005

PříspěvekZaslal: po červenec 11, 2005 7:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj czolgos.
Diky za tip.Je pravda ze jsme tam projeli kus zeme,ale stejne si o tom s kymkoliv kdo tam byl,je nebo bude rad popovidam a nebo necham poradit.Jak se rika vice hlav vice napadu a rozumu.Laka mne ta pesi tura nebo ten raft.
Kolem Mt.McKinley jsme jiz proletli kdyz jsme si skakali Skydaving,ale to jsme nepristali na ledovci.Jen nas vykopli a pak rovnou dolu.Ten ledovec mne take hodne laka.Hm je tam toho vazne hodne co je k videni a jak jsem uz predtim psal ja se rad nostalgisky vracim i na nektera mista kde jsme uz byli.Jenze to vse stoji spoustu casu.Jednou jsme tam take chytli pekne pozary.To nam trosicku zkomplikovalo cestu,ale nakonec jsme to zvladli.Mel jsem chvilkama trosku strach protoze nebylo skoro na tri kroky videt,ale nakonec to vse dopadlo dobre.Az na to ze jsme zrovna byli za Arctic Circlem a vraceli jsme se do Fairbanks po te krasne dalnici:
(James Dalton Hwy)Byli jsme pekne uzeni.
Take jsem jednou malem nenasel cestu zpet z vnitrku ledovce na pevninu,ale to uz je zase jina story.Cestu jsem jasne ze nasel,ale jinou nez jsme prisli.Ta spatecni byla skoro o hodinku a mozna vice delsi a nebezpecnejsi.A o tech medvedech ani nemluvim.Kdyz si na to obcas vzpomenu tak mam husi kuzi na tele,ale stejne je to tam moc krasne a stoji to za to videt co? Ty tam zijes nebo jsi zil.
Zatim se mej a ahoj maxipes.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: po červenec 11, 2005 7:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Maxipes napsal:
Ty tam zijes nebo jsi zil.

http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopic-267.html

Nebyly ty pozary nahodou v lete 2004 kousek nad Fairbanksem? Pamatuju si, ze jsme se tam chystali jet vlakem na par dni, ale museli jsme to zrusit. BTW vyuzil jsi nekdy sluzeb Alaska Railroad? Je to super, ale jeden z nejdrazsich zpusobu dopravy.
Maxipes

PříspěvekZaslal: po červenec 11, 2005 8:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty czolgos mas pravdu bylo to v lete 2004 a take bylo spousta hotelu a jinych mist obsazenejch protoze tam meli reservace pro piloty co pomahali hasit pozary (ve Fairbanks).Bylo to nekde asi tak NorthEast,ale kour byl vsude a hodne hustej.My jsme to meli o vlasek.Kdyz jsme se vracli hodne vedle nas horelo.Kour byl kour,ale jak kus od auta horel strom vedle stromu nebylo to nic prijemne.Ne vsude,ale mistama.No a jeste jeden pozar tam byl,ale ten byl nekde jak je Tok tim smerem na East.Uz si to presne nepamatuji.
Zatim ahoj maxipes.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: út červenec 12, 2005 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maxipes, jaky byl ten Skydiving? Stoji to za to? Taky jsem o tom pred dvama lety premyslel, kdyz jsem videl inzerat ve Wasille, za 100 babek s instruktorem. Ale nakonec jsme radsi jeli na State Fair do Palmeru, kde jsem se nechal vystrelit do vzduchu na Jet Seat Smile
Maxipes

PříspěvekZaslal: st červenec 13, 2005 8:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj czolgos.
My jsme take skakali ve Wasille.Je to asi hodinku od Anchorage.Seskok byl z 11000 feetu.Bylo to super,ale platili jsme asi kolem $300 na osobu.Meli jsme v tom fotky a video primo ze seskoku.Skakal s nama kameraman a vse to natacel a fotil.No potom padal dolu trosku rychleji nez my a natacel i jak doskakujeme.Meli tam k dispozici skvele kameramany.Take ti instruktori tam jsou super.Chytli jsme jednoho z Danska a byl to bejvalej clen special forces.Super jsme si i popovidali.Take jsme meli moc hezke pocasi coz je take dulezite.Stalo to urcite za to.Prislo mi ze je tam perfektni parta lidi.Ptal jsem se co delaji pres zimu a rikali ze se nekteri vraceji dolu do Statu do Phoenixu a tam delaji to same a pak na leto zase na Alasku.
Cau maxipes.
Anonymní

PříspěvekZaslal: st listopad 02, 2005 8:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj pepino73.
Moc rad ti poradim,ale je to hrozne tezke a to jsem uz asi nekdy a nekde psal.Ja vubec nemam tuseni jakej druh dovolene si pod pojmem Alaska predstavujes.Reknu ti ze skoro po kazde me dovolene by jsem potreboval jeste jednu a jen se tak poflakovat nekde na plazi,ale to ja proste nedokazu.Lezet nekde 8 hodin a chytat bronz.Radsi nekde beham a fotim.Pak mne boleji nohy a i hlava z toho jak tridim stovky fotek a nejake to video.
To jsem,ale trosku odbocil.Alaska je jak asi sam vis ohromna a ne vsude vedou cesty.Takze za prve je to dost casove a za druhe finacne narocne.Pokud by jsem ti teda mohl poradit tak se urcite budu opakovat,ale pokusim se o to jo.
Muzes priletet do Anchorage a zustat tam treba prvnich a treba i par poslednich noci.Odtud je to relativne dostupne na North,South and East.
Pokud se das z Anchorage na North po 3 tak dojedes do Denali N.P.(Mt.McKinley).Odtud potom dal na North po 3 dojedes do mesta Fairbansk.Tam si muzes udelat vylet za Artic Circle po Jameson Dalton Hwy,ale autem z pujcovny je tam zakazano ject.My jsme tam take jeli.Je to risk a vse je na tvou zodpovednost a platis si vse sam.Nevztahuje se tam pojisteni.Muj cell tam nemel signal a stejne tam pomoc byla az buh vi jak daleko.No a takovejch cest kam by jsi nemel nebo nesmis je hodne,ale......
Dal si z Fairbanks muzes udelat vylet lodi Discovery III. po Chena River a kouknout se do Chena Vilage jak driv nebo mozna i dnes Eskimos ziji.Take se setkas se Susan Butcher,ktera je Champion v
Dog Race(Iditarid).Je to fain projizdka.Je tam toho samozrejmne mnohem vice.Potom je kousek za mestem Eldorado Gold Mine a tam si muzes zkusit rejzovat zlato a tak nejak se dozvis vse kolem toho jak to drive bylo.
Kousek za mestem je Hot Springs kam se muzes zaject podivat.
Dolu na South-East z Fairbanks pojedes do Delta Jn. a rozhodnes se zda pojedes na South po 4 nebo na Soth-East po Hwy # 2 do Tok Jn. a tam se das na West po 1 no a mas tam Wrangler-St.Elias N.P. and Preserve(Chitina,McCarthy Rd.) a vice na South mesto Waldez.
Potom dal na West smerem k Anchorage je Matanuska Glacier.Tam si muzes udelat krasnou turu do Glacieru.Potom dal na West a jsi zase v Anchorage.
Na South od Anchorage jsou mesta jako Homer a Sevard.Ze Sevardu jsem podnikl super plavbu skoro na celej den projiszdkou po Kenai Fjords N.P.
Take Alaska Kenai Peninsula je super.Koukal jsem skoro hodiny jak Salmoni skacou proto proudu.Rekl by jsem ze jich bylo v rece vice nez vody,ale to asi ne.Bylo to uzasny.Jen jsme meli obcas trosku strach z medvedu,ale to k tomu asi patri.Kdo se boji do lesa at tam nechodi,ale stoji to za to.
Kdyz se kouknes na mapu tak zjistis ze je to jakoby takovej trojuhelnik a vse v nem a kolem je velice zajimave a lakave.
Urcite take stoji za podivani par mist kam se,ale dostanes bud lodi nebo letadlem.Je to treba na North Barrow nebo na South Kodiak Island,Katmai N.P.and Preserve(King Salmon).
Je tam toho vazne mnoho a ja jsem tam byl vseho vsudy dvakrat a stejne jsem nikdy nestihnul vse co jsem chtel,ale vzdy jsem si to naplanoval tak aby to bylo super.Urcite jsem toho spoustu nenapsal,protoze jsem proste zapomnel.Je toho vazne moc a moc na psani.Take stoji za zminku cesta vlakem.Je uzasna.
Pokud si to dobre naplanujes tak se toho da stihnout docela neco malo.Teda pokud to nechces vse videt jen z okenka auta,ale i to neco malo (hodne) stoji za to.Ja jsem tam byl vzdy v lete a myslim ze pokazde kolem 14 dni.Znam lidi co tam leteli treba na tyden a rikali ze to bylo super,ale priste by pry leteli take na dva tydny.Cas utika jak voda a tam jsou ohromne vzdalenosti.Take doporucuji fotak s kvalitnim objektivem(DSLR,35mm SLR,kompaktni se zoomem,.......),dalekohled a treba i kameru.Dle moznosti kazdeho.Je tam hodne prilezitosti na foceni,ktere se treba nemusi opakovat.Nuz,rybarske nacini,kvalitni obleceni a boty.No a v neposledni rade Zaplaty ve spreji na gumy u auta.Stan,spacak atd. nepisi.Nevim zda budas spat ve stanu,pod sirakem,v kabinach nebo hetelich.Jasne to zalezi na kazdem jak a pro co se rozhodne.Da se rict ze pokud asi na cokoliv zapomenes tak se da v Anchorage dokoupit.
Pepino snad ti to trosku pomuze a pokud se budes chtit konkretne na neco zeptat tak napis.Pokud budu moct tak rad poradim.
Jinak ja nejsem zadnej spisovatel a tak doufam ze se v tom nejak vyznas.Jeden z mejch konicku je treba foceni a uz jsem premejslel o nejake tenke cestopisne knizce,ale asi by jsem tam mohl dodat jen ty fotky.Ten sloh by byl katastrofa.Na tom by jsem ztroskotal.
Zatim se mej a cago maxipes.
Maxipes

PříspěvekZaslal: st listopad 02, 2005 8:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Pepino73.
Ten Anonym jsem ja MAXIPES.Nevim co se stalo,ale asi se vloudila nejak chybicka.
Takze zatim se mej a cago maxipes.
Pepino73
Kritik

Registrace: 01. 02. 2005

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2005 10:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Maxipes ted jsem ciste nahodou nasel tvou odpoved.Nevim jak je to mozne ze se mi to neukazalo jako novy prispevek. Moc ti dekuji jeste se ozvu. Lezeli jsme totiz v posteli a koukali na Tv kdyz najednou zase sla reklama na Alasku a hned jsem rikal musime se tam pristi rok podivat a neco jsme se chtel jeste juknout a hledal jsme jeden ten odkaz a otevrel jsem nahodou tohle to... Very Happy Tak jeste jednou diky a brzo se ozvu. Cool
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: so březen 11, 2006 10:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

velmi zajimavy pribeh o tom jak prezit zimu na Aljasce

http://mb.horolezci.cz/handler?module=articles;action=display;art_id=19
excellentmentaldefect

Registrace: 17. 11. 2005

PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2006 11:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:

, hodně dobrý, czolgos, musím říct, že vkládáš velice výživný odkazy, tak jen tak dál Cool ,

...s díkem a pozdravem ementál dee Cool
Pepino73
Kritik

Registrace: 01. 02. 2005

PříspěvekZaslal: ne březen 12, 2006 5:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cool Dost dobry clanek a jeste lepsi ten dotycny.. Cool
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2014 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.novinky.cz/cestovani/347737-americky-dobrodruh-si-zamiloval-aljasku-ukazal-proc.html
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2014 2:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

miro napsal:
http://www.novinky.cz/cestovani/347737-americky-dobrodruh-si-zamiloval-aljasku-ukazal-proc.html

No, jestliže ten chlap jel kajakem z Victoria, B.C. do Sa Francisco, CA, tak to je tedy machr. Pobřeží Washingtonu, Oregonu, a Severní Kalifornie není zvrovna moc klidné.

Jinak, můžu Aljašku vřele doporučit. Je tam nádherně.
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 6:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:

Dalo mi to práci, ale našel jsem to. Před 11 lety jsem tu vložil odkaz na kluka z Čech, co si postavil srub na Aljašce. Tomáš Maršík se jmenoval.
A dneska narazím na toto. Klobouk dolů před ním.

https://magazin.aktualne.cz/nejtesnejsi-dum-na-svete-postavil-cech-stavbu-si-natrenoval/r~39fe4b28205511e7a70b002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=editor1&utm_term=position-1
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá duben 21, 2017 7:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: st květen 17, 2017 6:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Např. toto je důvod proč zachovat fóru ve formátu jakým je a nepřesouvat ho na Facebook.

Rudo, tohle bys na FB nedohledal ani po týdnu natož po 11 letech Laughing
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: st květen 17, 2017 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

czolgos napsal:
Např. toto je důvod proč zachovat fóru ve formátu jakým je a nepřesouvat ho na Facebook.

Kdyz si chci neco dulezityho dat na FB, tak si to pripichnu do skupiny Cechoslovaci v zahranici a kazdej to tam hned vidi Wink
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: st květen 17, 2017 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
czolgos napsal:

Kdyz si chci neco dulezityho dat na FB, tak si to pripichnu do skupiny Cechoslovaci v zahranici a kazdej to tam hned vidi Wink

A najdeš to tam i za 11 let?
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: st květen 17, 2017 7:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Za 11 let uz bude internet zakazanej Wink
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: st květen 17, 2017 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

REJPAL napsal:
Za 11 let uz bude internet zakazanej Wink

V Kanade..?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Cestovani po Americe Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic