Visa Loterry - DV - 2018

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Visa Loterry - DV - 2018

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
Nikl
Anonymní

PříspěvekZaslal: so září 17, 2016 3:31 pm    Předmět: Visa Loterry - DV - 2018 Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Tak decka, pripravte se.

DV-2018 Program: Online Registration
DV-2018 Program: Online registration for the DV-2018 Program begins on Tuesday, October 4, 2016 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and concludes on Monday, November 7, 2016 at 12:00 noon, Eastern Standard Time (EST) (GMT-4).

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/instructions.html
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: so září 17, 2016 4:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

I will build a wall around this topic ... and it will be beautiful.
Desther

Registrace: 13. 06. 2012

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2016 3:28 pm    Předmět: Poslední? Odpovědět s citátem

Četl jsem zvěsti, že letošní ročník GC loterie bude pravděpodobně i poslední. Nevíte o tom někdo víc? Je to pravděpodobné nebo je určitá šance, že loterie přežije plánovanou imigrační reformu?
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2016 4:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Záleží hodně na tom kdo vyhraje volby. Jinak ale chytrým mozkům v USA je jasné, že přistěhovalci co přijeli realizovat svůj americký sen, jsou hlavní silou celého amerického pokroku. Nedá se srovnat přistěhovalec s motivací amerického snu v hlavě s rozmazleným zdegenerovaným spratkem co se třebas narodil do rodiny amerického zbohatlíka.
Clayton

Registrace: 09. 08. 2009

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2016 1:32 am    Předmět: Re: Poslední? Odpovědět s citátem

Desther napsal:
Četl jsem zvěsti, že letošní ročník GC loterie bude pravděpodobně i poslední. Nevíte o tom někdo víc? Je to pravděpodobné nebo je určitá šance, že loterie přežije plánovanou imigrační reformu?

Vzhledem k tomu, že o nezbytné imigrační reformě se mluví už aspoň posledních 8 let a pořád nic, tak samozřejmě šance je.
Clayton

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2016 1:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

miro napsal:
Záleží hodně na tom kdo vyhraje volby. Jinak ale chytrým mozkům v USA je jasné, že přistěhovalci co přijeli realizovat svůj americký sen, jsou hlavní silou celého amerického pokroku. Nedá se srovnat přistěhovalec s motivací amerického snu v hlavě s rozmazleným zdegenerovaným spratkem co se třebas narodil do rodiny amerického zbohatlíka.

Dobře řečeno. Ale jsou tam ještě vůbec nějaké chytré mozky? Když se podívám, kdo letos kandiduje na prezidenta...
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2016 1:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja uprimne doufam, ze cely ten spatny vtip, kterym je GC Lottery, zrusi a nahradi to nejaky bodovy system ve stylu Kanada. Je to ponizujici a stupidni, coz vlastne dokonale vystihuje cely imigracni system, takze mozna ma Clayton pravdu a budeme pokracovat ve status quo.
Desther

Registrace: 13. 06. 2012

PříspěvekZaslal: út květen 02, 2017 6:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já nic, tak zas za rok... :-/ Jestli to teda Trump nezruší...
Clayton

PříspěvekZaslal: út květen 02, 2017 9:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Momentálně krásná ukázka toho, že když něco dělá vláda, tak to většinou nefunguje. Oni znají předpokládané zatížení serverů a stejně nejsou schopni udržet servery v chodu. Přitom dnes škálování není problém.
Asi se to někomu zkontrolovat podařilo, já vidím stále jen nedostupný server.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út květen 02, 2017 10:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty koukas na server GC lottery? Proc? Vzdyt uz v Americe jsi. Shocked Shocked Shocked
Clayton

PříspěvekZaslal: út květen 02, 2017 11:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Ty koukas na server GC lottery? Proc? Vzdyt uz v Americe jsi. Shocked Shocked Shocked

Tak ne všichni, kteří legálně jsou a pracují v USA už mají GC Smile Jak sám vždy píšeš, ne každý je vědec u NASA a může dostat GC přes National Interest Waiver Smile
Ale pro mě je to asi poslední loterie, už mám GC petici pending a nejspíš i kdybych vyhrál, tak získám GC rychleji jinak.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út květen 02, 2017 11:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Clayton napsal:

Tak ne všichni, kteří legálně jsou a pracují v USA už mají GC.

To zni podezrele. Budem te muset nekam nahlasit. Jake cislo ma ta Trumpova telefonni linka k nahlasovani letajicich taliru a podobnych ufounu?
Clayton

PříspěvekZaslal: st květen 03, 2017 12:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Clayton napsal:

Tak ne všichni, kteří legálně jsou a pracují v USA už mají GC.

To zni podezrele. Budem te muset nekam nahlasit. Jake cislo ma ta Trumpova telefonni linka k nahlasovani letajicich taliru a podobnych ufounu?

Určitě nahlašte. Jen nevím, jestli jsem létající talíř nebo ufoun...
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: st květen 03, 2017 1:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lynnet te nehlasi. Ona ted vi, ze jsi bad hombre. Urcite jeden z tech ilegalu, co tajne volili v Californii, aby tam Trump nevyhral.

Ja rikam furt Mirovi, ze jsme tady obkliceni. Gejdolf je necojakoautistickydyslektik z Betelgeuse, Rumik je lidovy milicionar/odborar, Lynnet je libertarian maskujici se jako republikan, Czolgos je spartan, Mlynek je lawyer ... a ted i ty - bad hombre ufoun.
Clayton

PříspěvekZaslal: st květen 03, 2017 2:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
...a ted i ty - bad hombre ufoun.

To je hezký! Nemohl by mi to Miro oficiálně na fóru přidělit? Smile
Nikl
Anonymní

PříspěvekZaslal: st květen 03, 2017 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Clayton napsal:
Jen nevím, jestli jsem létající talíř nebo ufoun...

Letajici talir v ufonovi Cool
Nikola
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá květen 05, 2017 7:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dobrý den,
byla jsem vylosována pro rok 2018, číslo 35xxx. DS-260 jsem již vyplnila. Chtěla bych se zeptat na dvě věci:
1. Za měsíc se budu vdávat. Co poté musím udělat? Jak to změní mé šance na získání karty nebo na čas přidělení interview?
2. Na konci srpna tohoto roku bych měla nastoupit na jednu americkou univerzitu, kam jsem byla přijata ke studiu (už mám odtamtud bakaláře). Tento program ovšem nenabízí víza mezinárodním studentům a původně (před výsledky GC) jsme to plánovali tak, že můj snoubenec zažádá o podnikatelská víza a já budu jako jeho dependent. Nyní o víza díky výsledkům GC nežádáme, ovšem já tam stále potřebuji na konci srpna odletět. Vím, že je to trochu zamotané Smile Ale co byste mi poradili? Je nějaká šance, že bych mohla získat datum interview dříve než cca únor/březen 2018? Nebo mám jet na estu a vracet se co tři měsíce? Nebudu s tím mít problém? Děkuji.
Clayton

PříspěvekZaslal: pá květen 05, 2017 11:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle celé je, vzhledem k závažnosti problému, spíš práce pro dobrého imigračního právníka, nicméně sem dám pár postřehů:

O tom, co dělat při sňatku po odeslání DS-260 jsem našel docela dobrý článek zde:
http://britsimonsays.com/marital-status-getting-married-dv-lottery-process/

Na ESTA se opravdu nedá studovat. Není to legální (výjimkou jsou třeba krátkodobé kurzy angličtiny, které nejsou full time). V této situaci takto ohrozit svoji GC považuji za naprosto nesmyslný hazard.
Nejelepší by určitě bylo studium odložit.
Lze se samozřejmě pokusit víza (předpokládám E-2) získat a odjet podle původního plánu. Následně to vše řešit až v USA a projít si změnou statusu z E-2 na GC.
Nicméně to nebude tak úplně jednoduché. E-2 víza jsou neimigrační a mají problematický dual-intent. Zatímco USCIS u nich dual intent uznává, tak ministerstvo zahraničí nikoliv. Pokud tedy bude žádat o vízum na ambasádě, je docela dobře možné, že bude zamítnuto z důvodu, že máte vyplněný DS-260 a tedy máte jednoznačný úmysl zůstat v USA trvale. Možná by mělo smysl, aby si žádal o E-2 sám, ještě před sňatkem a až po sňatku se následně řešilo vízum pro dependenta. Možná je šance, že si v takovém případě toho DS-260 nevšimnou nebo to nebudou řešit. Ale to opravdu nevím. Proto říkám, že je to práce pro zkušeného imigračního právníka.
Pořád mi ale připadá jednoznačně nejlepší to studium prostě odložit. Ono i vyřešení E-2 víza stojí měsíce času a spoustu peněz.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic