Tehotenstvi ,porod atd.

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Tehotenstvi ,porod atd.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Tipy a navody
Autor Zpráva
King.1
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2005 4:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Otazka placeni ci neplaceni dani je vazne veci ciste osobniho postoje.Neplatime,abychom cokoliv ocekavali,ale prijde mi to jako slusnost vuci svym sousedum,kteri vydelavaji napriklad federalni minimum a z toho jim zamestnavatel jeste strhne odvody statu.Dane jsou to jedine,co delaji Ameriku ekonomicky silnou,platit dane je potrebne,aby stat mohl zaplatit policitu,ktery chrani nase obydli,uredniky,kteri jsou potreba k vecem bezneho razu atd atd.System neni treba vysvetlovat.A pokud jsem se rozhodl v tomto systemu zit a pracovat,mel bych svym dilem "zapadnout" a prispivat k jeho chodu.Jedinec to jiste nevytrhne,urcite by se dali nalezt jine zpusoby,jak tech cca.$1500-2000 rocne "rozumne" utratit,ale proto tu jsme a zustavame,zije se nam tu lepe nez v CR a jsme za to vdecni.Takze platit dane je pouhe minimum,jak "zapadnout" a odvdecit se.
Jeste z5 k zdrav.peci: Srovnavat zdravotni peci s hospodou je vazne dost ujety.Na druhou stranu uprimne,ukazte mi zde rodinu se dvemi detmi,kde si rodice"nelegalove" mohou dovolit zaplatit nemocnici treba za 10 tisic.To si nemuze dovolit bohuzel 60% obycejnych americanu take.A od toho tu jsou tyto zdravotni site,ktere umozni lidem vubec rodiny zakladat.
V jednom predchozim prispevku nekdo psal,ze se pokusi sehnat info z Health Dept a ostatnich instituci.Urcite to prosim udelejte,at to zde mladi lide,co treba po rodine touzi,ale maji z toho strach najdou.Kazda informace se da vyvazit zlatem a spousta lidi za ne bude urcite vdecna,tak jak jsme byli i my.Diky:-)
ocean*

Registrace: 05. 04. 2005

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2005 10:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kingu, ale tys nenapsal o tom, ze je pro vas velky problem si peci alespon castecne hradit. Ja jsem vychazela z toho, ze chcete dite - a Ameriko, starej se, ja ti vrazim falesne potvrzeni o prijmu a ty plat, hnupe!

Jak se rika tem, kteri, ac nemusi, ziji na ukor nekoho jineho? Jak se divas na parazitovani cikanu v Cesku? To se ti libi? Jak se ti libi, ze tvoji rodice a dalsi a dalsi lide doma plati lekarskou peci Ukrajincum? Moc nelibi, ze ne?
Stejne tak se Amikum nelibi ty mraky ilegalu, jejichz deti tady maji povinnou skolni dochazku - a kdo to plati? No oni, samozrejme.
A kdo bude platit peci o tve dite? Zase oni, jak jinak.
scout66

Registrace: 14. 02. 2005

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2005 10:01 pm    Předmět: :() Odpovědět s citátem

to all:

squela debata! pokracujte! velmi poucne, hodne zamysleni, inspirativni....

dovolim si muj nazor:

- legalni ci nelegalni statut rodicu v tomto pripade nehraje zadnou roli

- socialni politika USA (a dokonce i soucasne vlady tzv. "debila" a "idiota" GB) je na mnohem vyssi urovni, nez byva naprosto mylne prezentovano Neznalky na "starem kontinente" a ostatne i v "Novem svete" Smile

- placeni "radnych" dani je v podstate jen hra na poctiveho Smile I daleko vetsi ryby v americkem rybniku ochcavaji strycka Sama kazdorocne neskutecnym zpusobem a pritom jsou opravdu hrdymi Americany. Spokojene staty to utahnou i presto, ze drtiva vetsina ilegalnich imigrantu na nejake dane kali Wink
Kazdy clovek, ktery zde normalne zije, odvede statu na benzinu, chlastu, cigaretach a spotrebe vubec tolik, ze to na ten jeden ci dva porody v pohode vystaci. To budte klidni vsichni Smile

Takze milujte se a mnozte se!
ocean*

Registrace: 05. 04. 2005

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2005 10:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A nezlob se, ze tady pisu svuj nazor a ze nepadam na zadek pred tim, jak jsi sikovnej a jak jsi s Amerikou dobre vydrbal.
daska

Registrace: 01. 04. 2005

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2005 10:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak se rika tem, kteri, ac nemusi, ziji na ukor nekoho jineho? Jak se divas na parazitovani cikanu v Cesku? To se ti libi? Jak se ti libi, ze tvoji rodice a dalsi a dalsi lide doma plati lekarskou peci Ukrajincum? Moc nelibi, ze ne?
Stejne tak se Amikum nelibi ty mraky ilegalu, jejichz deti tady maji povinnou skolni dochazku - a kdo to plati? No oni, samozrejme.
A kdo bude platit peci o tve dite? Zase oni, jak jinak

Kazdy zijeme na ukor nekoho jineho a je jedno kde a kolik mas penez.Predpokladam, ze jsi obcan teto zeme a urcite takhle rves treba kvuli cernym, kterym take platis doktora, skolni dochazku ,porody a jiste i jejich nakup drog. Very Happy
king.1
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2005 10:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

ocean* napsal:
Kingu, ale tys nenapsal o tom, ze je pro vas velky problem si peci alespon castecne hradit. Ja jsem vychazela z toho, ze chcete dite - a Ameriko, starej se, ja ti vrazim falesne potvrzeni o prijmu a ty plat, hnupe!

To ocean: jezismarja ty jsi zenska? Tak to mi ted dalo pecku do zad teda.Uf ,jak takhle muze zena psat to opravdu nechapu.Nechci bejt k tobe vulgarni a proto na tvoje nazory nebudu reagovat,radsi.
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2005 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Atlanta-man napsal:
Henek taky dane platim.Protoze kdyz beru tak take davam!Nic jen slusnost a svedomi!

Atlantiku myslel jsem si ze jsi rozumny,to ze platis dane na cerno je jako kdyz posles dopis na federalni urad"mam propadle vizum a pracuji na cerno"myslim si ze to neni dobre good luck
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2005 11:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
Atlanta-man napsal:
Henek taky dane platim.Protoze kdyz beru tak take davam!Nic jen slusnost a svedomi!

Atlantiku myslel jsem si ze jsi rozumny,to ze platis dane na cerno je jako kdyz posles dopis na federalni urad"mam propadle vizum a pracuji na cerno"myslim si ze to neni dobre good luck

Jenze on Atlanta nema vizum. On nepotrebuje, je prece Slovinec Laughing
Atlanta-man

Registrace: 17. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2005 11:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek V zadnem pripade nespolupracuje nikdo a uz vubec ne IRS s INS!Naopak Tax ID (ITN) jsem dostal na zaklade meho prohlaseni ze jsem v zemi ilegalne,nemuzu proto dostat SSN ale chci platit dane Wink
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2005 12:06 am    Předmět: Prijem se musi prihlasit Odpovědět s citátem

Henek napsal:

Mýlíš se. Co IRS zajímá je jestli platíš daně podle zákonu, a né jestli je zde legálně nebo nelegálně. Najdi si co musíš napsat na linku 21 na 1040 ("ostatní příjem"). Musíš tam uvést i příjem ze zločinských činů. Takže jestli vyloupíš banku, nebo vytuneluješ prachy, tak to tam musíš dát, a zaplatit z toho daně.

Co platíš a jaký je zdroj peněz je tajné. IRS nesmí poslat kopii, nebo informovat policii když někdo napíše že jeho příjem je z protizákoných činů. Je to tajné. (Jedině kdy informace na formuláři se dostanou na veřenost, je když IRS se se zločincem soudí o daně).

Problém je, že většina výkladů na zločinské podnikování není deductible (alespo
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2005 12:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To stabou plne souhlasim.pri placeni dani musis napsat ss# a kazdy uredni vi ze neni prave!!!!
a muzou ti poslat dopis ze Jmeno a SS# nejsou shodne a federalni urad by to mel prosetrit vcem je rozdil.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2005 12:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Atlanta musi platit dane. Je to jeho jedina sance na lepsi celu, az pude sedet za neznalost rozdilu mezi Slovinskem a Slovenskem, coz je samozrejme v US federalni trestni cin, jestli ne neco horsiho Mr. Green (sem si nemohl pomoct, ja mam Scoutika stejne nejradsi ... teda korme Triple X)

Co bych dodal k tomuhle tematu: Kdyby jste prejeli ocean na voru z neohoblovanych fosen, jako to udelal MOB, poznali by jste, ze ...
Mob

Registrace: 26. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2005 3:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano presne, vite hovno co to je procestovat pulku sveta sam na neohoblovanych fosnach. Vi te vubec jaky potize tedka ja mam, v noci nespi, zdaji se me divoke sny a padluji a porad dokola si zpivam pisnicku ... Row, Row, Row Your Boat. Row, row, row your boat Gently down the stream. Merrily,
merrily, merrily, merrily, Life is but a dream.
So long
anonym

Registrace: 17. 08. 2005

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2005 3:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ocean* napsal:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak se mi libi, ze moji rodice plati lekarskou peci Ukrajincum? Jezisimarija, to snad nemuzes myslet vazne. Rolling Eyes Ja teda nevim jak tvoji rodice, ale moji maji az dost svych starosti, natoz tak se jeste starat o nejaky Ukrajince.
Lidi, kteri se staraji o problemy druhych mam opravdu nejradsi. Co takhle si nejprve zamest pred svym vlastnim prahem??
Ale kdyz uz si ty Ukrajince nacala... jestlize jim nas stat nejaky zdravotni pojisteni zdarma nabizi, byli by padli na hlavu, aby ho vyuzili. A tezko za to muzu byt na Ukrajince nastvana.. S cikana plati totez. Stat nabizi, oni berou. Pokud jim stoji za to mit stopadesat deti jen kvuli pridavkum, je to ciste jen jejich vec. Me osobne to NIJAK NETRAPI!
Prej a bude ti prano.. Wink
scout66

Registrace: 14. 02. 2005

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2005 6:57 am    Předmět: :) Odpovědět s citátem

to Big_Rig:

je federalnim trestnym cinem povesit Big_Riga za koule na strom za verejne vysmivani se krajanovi? Laughing
Glop

Registrace: 19. 05. 2005

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2005 10:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To Scout: Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
To Mob: Very Happy Smile Very Happy Smile Very Happy Smile no ty vole dlouho jsem se nezasmal takto jak jsem to cetl uplne jsem si te predstavil na tom voru Very Happy Very Happy
Atlanta-man

Registrace: 17. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2005 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Delate jsi prdel Wink ale i tak se jezdi do USA Idea Jo a jeste je dobrej spusob na koni medzi indianama Razz
Pepino73
Kritik

Registrace: 01. 02. 2005

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2005 1:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

TAAAAAAAAAAAK A MAME TADY PATECEK A VIKEND PRED NAMA COPAK S NIM ASI UDELAME? Rolling Eyes ZE BY NEJAK CHLASTACKA OZIRANI DRZKY OLIZOVANI DRZKY ZENSKY A SOOOOUUUU HEHE NO JEJEA POTOM VECER NA OBCHODY WOKURKY Laughing Laughing
Matej
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2005 3:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dlouho jsem tu nebyl a tahle debata se rozrostla do velkych rozmeru.Jak uz jsem psal svuj vlastni nazor,nesouhlasil jsem s tim,ze aby lide tady vyuzivali ruzne socialni podpory,aniz by platili dane a byly zde na cerno.To,ze nekdo plati dane a je tu na cerno je vase vec.Vas imigracni status to vubec neresi,ale jsem rad,ze nekdo tady ty dane plati.Jestli se bavite s Americanem na tema illegal aliens,jake maji(oni) moznosti vyuzit americky socialni system,verte mi,ze jsou zasadne proti,aby nekdo z jejich dani byl podporovan a vyzdimaval jejich budget.Nevim,jestli sledujete politiku,ale v nekterych statech se chystaji legislativne omezit ruzne vyhody pro nelegaly.Me jako rodilemu Americanovi by jiste vadilo,ze stat s tim nic nedela.Kazdy ma na to svuj nazor. Wink
XxX

Registrace: 13. 07. 2005

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2005 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="Big_Rig"]Atlanta musi platit dane. Je to jeho jedina sance na lepsi celu, az pude sedet za neznalost rozdilu mezi Slovinskem a Slovenskem, coz je samozrejme v US federalni trestni cin, jestli ne neco horsiho Mr. Green (sem si nemohl pomoct, ja mam Scoutika stejne nejradsi ... teda korme Triple X)
{/quote]

BIIIG _ RIIIIG xoxoxo Embarassed
no, ja dane neplatim, do prace nechodim, DL mam, SS taky, jsem tu jeste legalne, mam medi-cal, k doktorovi chodim kazdy tyden, nic neplatim a presto mam pocit ze si to zaslouzim...
Nelibi? Smula. Jaky si to udelas, takovy to mas!
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2005 9:14 pm    Předmět: Re: :) Odpovědět s citátem

scout66 napsal:
to Big_Rig:

je federalnim trestnym cinem povesit Big_Riga za koule na strom za verejne vysmivani se krajanovi? Laughing

Ain't my fault! I'm just a little bit evil Twisted Evil !
Vendusa
Anonymní

PříspěvekZaslal: so září 24, 2005 10:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Matej napsal:
Jste tu na cerno,dane neplatite,podvadite se a k tomu mate ameriku,ktera vam jeste umozni porod a naslednou lekarskou peci.Hamba vam stydte se!!!! Embarassed

Prawda prawdouci, socky pomoc potrebujou.... Laughing
666
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne listopad 13, 2005 5:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

musim prijit s trochou do mlyna...Co takhle tu byt legalne, platit dane, porodit dite a pak prijit o GC a stat se nelegalem z duvodu rozvodu? Takze predtim jsem narok na peci mela, ted uz ne? Myslim si, ze ruzne socialni prizpevky jsou tu od toho, aby zeny nerodily nekde doma a nasledne potom treba sve deti neodkladaly, ci nezabijely.
666
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne listopad 13, 2005 5:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

To king:
doufam, ze miminko i partnerka budou zdrave Wink
JaJa
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2006 7:40 pm    Předmět: Porod v Chicagu ? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Tak ja teda prileju trochu do ohne v tehle dlouhe diskuzi. Nevidim nic spatneho na tom, ze nelegalove vyuzivaji sluzeb, ktere jim jejich stat nabizi. Vyuzivaji jich casto i legalove. Obe dve skupiny dane bud plati, nebo ne, nema to nic spolecneho s danemi/(ne)legalitou.

V pripade nelegalu je naprosto logicke, ze kdyz tu clovek nekolik let zije, ma partnera a chteji miminko, nema smysl cekat na zlegalizovani, ktere nemusi nikdy prijit. Predpokladejme, ze jet zpatky domu je casto ta posledni varianta. Zaroven ne kazdy "ma moznost" platit dane...ja osobne jsem "a household employee" a v tomto pripade za me musi odvadet dane zamestnavatel. To vsak nabizi minimum z nich a pak zaroven pozaduji, abych byla legalne opravnena k praci pro ne...coz neni bohuzel mozne, takze jsem dane zatim nikdy neplatila.

O miminku ale zacinam uvazovat taky, jelikoz roky leti a ve zkratce...the clock's ticking...in my mind. Pokud na to prijde, porodne bych absoludne nezvladla zaplatit - a pro neznale, castka alespon tady v Chicagu se opravdu pohybuje kolem USD 15.000. Pojisteni mam z Cech, takze zadny system nijak nezneuzivam, ale v pripade tehotenstvi by mi samozrejme bylo na nic. Pojisteni v USA je hodne drahy. Jestli nekdo vite o pojisteni do 250 (s nizkymi deductibles - jinak jsem tam kde jsem byla) za mesic, opravte me a dejte prosim vedet me i ostatnim.

Zaroven souhlasim s nazorem, ze placeni vsech moznych dani pri nakupech atd. pokryje urcite alespon castecne ten zmineny porod.

Tak a ted se do me klidne pustte.... Rolling Eyes
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne červen 18, 2006 10:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

ocean* napsal:
Atlanto - asi si nejak nerozumime. Co to ma spolecneho s tim, ze se nejakej vychcanek se zfalsovanym potvrzenim o prijmu snazi zdimat danove poplatniky ( pro pitomce anonyma STAT )? Rolling Eyes

Ty ses asi nejakej zakomplexovanej ne?o co ti sakra jde?At si pro me za me kazdy rodi jak chce za darmo nebo ne,plati dane nebo ne.Tobe do toho nic neni...nech lidi dychat-jo!!!!!!!!!!!!!!
Dana1994
Anonymní

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2017 9:51 am    Předmět: Porod v USA Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj, hezký článek o porodu v USA je i zde: http://www.mojetehotenstvi.cz/jak-se-mi-narodila-dianka-porod-v-usa
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2017 8:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Tipy a navody Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic