Jak jsem přišel o občanství :-)

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Jak jsem přišel o občanství :-)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 7:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čenda napsal:
Milanuk napsal:

Kolik teda vlastne muzu mit trvalych bydlist?

Trvalé bydliště je pojem z českého právního řádu a v ČR muže mít člověk pouze jedno TB . Jinak jestliže je někdo občan ČR trvale pobývající v zahraničí a neprovede administrativní úkon vedoucí k jeho zrušení, tak má stále TB v ČR . Chce-li si ho ponechat a neplatit za odpady , může své TB přehlásit na městský úřad . Tam jsou hlášeni jednak bezdomovci a jednak lidé, kteří se chtějí vyhnout exekuci .

Slysela jsem,ze na mestky urad se uz nikdo prihlasit nemuze,nebo se tam prihlasovali vesmes jen dluznici,aby nemuseli platit dluhy. Jestli se to pravda nevim.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 8:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Milanuk napsal:
.... Ja mel trvale bydliste orokazatelne v UK hned po roce pobytu. Kolik teda vlastne muzu mit trvalych bydlist? Smile 10? Smile

Můžeš mít několik bylišť, ale jen jedno trvalé bydliště.

Problém je zjistit kdy a jak se mění trvalé bydliště. Jsou různé pravidla jestli přestěhování do jiného státu mění nebo nemění trvalé bydliště. Ale každý stát tyto pravidla má trochu jinak. Ve většině států USA je to jednoduší změnit trvalé bydliště než podle Českých zákonů. To znamená, že když se někdo přestěhuje z ČR do New Yorku pod určitými okolnostmi (dejme tomu jede pracovat na dlouhodobou ale provizorní práci), tak je to možné že podle Českých zákonů trvalé bydliště je v ČR ale podle New Yorských zákonech je to v New Yorku. Podobně New Yorkčan který se stěhuje do ČR v podobné situaci podle New Yorkských zákonů má trvalý pobyt v ČR, ale podle Českých ho má v New Yorku.
Čenda

Registrace: 03. 03. 2011

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPi napsal:

Slysela jsem,ze na mestky urad se uz nikdo prihlasit nemuze,nebo se tam prihlasovali vesmes jen dluznici,aby nemuseli platit dluhy. Jestli se to pravda nevim.

Jó to sem taky slyšel jeden perfektní návrh, zřejmě z kuchyně exekutorů, aby se ti co se schovávají na městském úřadě prostě šoupli direktivně nejbližšímu příbuznému . Zlatej kraj pro exekutory a pro ČKP (Česká kancelář pojistitelů) .
Ta ČKP je taky pěkná story . Když se nenajde v databázích majitelů vozidel (ty tady dělá pro stát kdejaký neumětel, takže nefungují) odkaz v databázi pojišťovny, tak se má za to, že jezdí nepojištěn . S nějakým prokazováním skutkové podstaty se tu nikdo nezabývá . ČKP obešle „viníka“ aby zaplatil pojištění + pokutu . Když nezaplatí, prodají „pohledávku“ inkasní společnosti ( což jsou takové predátorské firmy) která vás spamuje dopisama . Slabší poovahy, aby měli klid, zaplatí i to co by normálně u soudu vyhráli .
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 1:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Čenda napsal:
PiPi napsal:

Jó to sem taky slyšel jeden perfektní návrh, zřejmě z kuchyně exekutorů, aby se ti co se schovávají na městském úřadě prostě šoupli direktivně nejbližšímu příbuznému . Zlatej kraj pro exekutory a pro ČKP (Česká kancelář pojistitelů) .
Ta ČKP je taky pěkná story . Když se nenajde v databázích majitelů vozidel (ty tady dělá pro stát kdejaký neumětel, takže nefungují) odkaz v databázi pojišťovny, tak se má za to, že jezdí nepojištěn . S nějakým prokazováním skutkové podstaty se tu nikdo nezabývá . ČKP obešle „viníka“ aby zaplatil pojištění + pokutu . Když nezaplatí, prodají „pohledávku“ inkasní společnosti ( což jsou takové predátorské firmy) která vás spamuje dopisama . Slabší poovahy, aby měli klid, zaplatí i to co by normálně u soudu vyhráli .

Ja jsem vzdycky rikavala,ze kdybych se mela nekdy vratit do CR,"tak co,zila jsem tam predtim,zila bych tam ted"..........ale ja tedy nevim,nedokazu si predstavit tohle bezpravi,tenhle bordel,je to fakt hruza,co se tam deje a slysim to opravdu cim dal castejs,NE z TV nebo z novin,ale od znamych nebo rodiny.
JE TO HNUS VELEBNOSTI!!
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 3:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sodoma Gomora.
brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 5:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja jen vidim prispevek sodoma gomora, kouknu nahoru na nazev topic a ctu :jak sem prisel o panictvi lol uz bych asi mela jit spat lol
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 6:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, Kelisova ... Exclamation Exclamation Exclamation
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 6:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to je jak v bravicku Very Happy kdo to pamatuje??? Laughing
ruda urco ne
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 6:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rumik pamatuje Ahoj a 100+1. Tys psala do Bravo o tom, jak jsi prisla o panenstvi?
Čenda

Registrace: 03. 03. 2011

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 10:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPi napsal:

JE TO HNUS VELEBNOSTI!!

Ano, je to hnus, ale vyplývá to z naší České povahy . Vždy jsme byli papeštějští, nežli papež . Už za totáče tu bylo vše do nejmenší mrti zestátněno, ne tak v Polsku a v Maďarsku . No a teď se tu zase velmi daří „balkánským“ praktikám a nazývá se to pravicová politika .
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 10:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Rumik pamatuje Ahoj a 100+1. Tys psala do Bravo o tom, jak jsi prisla o panenstvi?

nene ja bravicko cetla tak v 10ti letech,a ja tam nepsala ja cetla co tam psali jiny, to stejne byl casak pro 10lety deti ktery chteli vedet jaky to bude az ti bude 16 lol, a pak v 16ti to uz cet malokdo, mozna tys to cet pac si byl zabrzdenej Very Happy Very Happy
BARON PRASIL
Kanada Mod

Registrace: 30. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 10:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

brook napsal:
Big_Rig napsal:

nene ja bravicko cetla tak v 10ti letech,a ja tam nepsala ja cetla co tam psali jiny, to stejne byl casak pro 10lety deti ktery chteli vedet jaky to bude az ti bude 16 lol, a pak v 16ti to uz cet malokdo, mozna tys to cet pac si byl zabrzdenej Very Happy Very Happy

Laughing
Milanuk

Registrace: 24. 01. 2013

PříspěvekZaslal: čt březen 14, 2013 4:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to sranda. V Anglii to bylo tak, ze pokud tam chci mit trvale bydliste jako cizinec tak jsem tam musel rok zit. A pak tam zit minimalne 180 dni v roce. Rozesmiva me,ze v CR muze mit trvale bydliste i nekdo kdo tam vubec nezije Smile A moji slovensti pratele,kteri se prestehovali do Prahy, nemohou ziskat trvale bydliste dokud tam nebudou zit aspon 5 let:-) Takze zadny mob na pausal,zadna pujcka nebo hypoteka na byt. Proste Kocourkov Smile AJa udelal vse pro to aby mi trvale bydliste zrusili. Na mestskem uradu maji kopii me naturizacni listiny,odevzdal jsem jim obcanku. Dokonce mi dali podepsat papir,na kterem je zaskrtnuto,ze jsem obcanku odevzdal z duvodu ztraty ceskeho obcanstvi. Ale ve vedlejsi kancelari na evidenci obyvatel me jaksi nevymazali:-)
Jak jsi se ptal kde mam vladtne domov tak sam nevim. Ja beru celou tuhle planetu jako svuj domov.
Ale doma je tam kde te maji radi. Takze po tech 7 letech v Anglii jsem se citil doma tam. Ted jsem par mesicu tady a pokud se mi tu bude zit dobre,najdu si ptatele a vytvorim si nejake zazemi tak to pak bude muj domov
Zatim se rozkoukavam a zjistuju od ostatnich jak se jim tu zije,co tu maji a nemaji radi. Vse chce cas...
Cindy
Anonymní

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 12:06 am    Předmět: pro Milanuk Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Jak jsem psal již dříve...
po 6 letech jsem v Británii požádal o jejich občanství a získal ho...trvalo to dohromady půl roku a taky to stálo nějaký ty libry...

Jsem z toho co pises dost prekvapena, vzdyt ja jsem nekde cetla neco o tom, ze kazdy muze mit celkem 2 obcanstvi, takze to puvodni ceske a ve tvem pripade navic britske. Tak z toho jsem opravdu jelen.
A je videt, ze s tim v Anglii nemaji zatim vubec zadne zkusenosti, nejdriv ti dali vyplnit nejaky docela jiny formular, nakonec ti po 1 roce nezaslali ani vyrozumneni ...neuveritelne. Myslim si, ze kdyby sis ponechal obe dve obcanstvi, tak je to jak cechum, tak britum srdecne jedno a usetril bys jeste k tomu ztraceny cas a penize.
Ja se chystam pozadat o americke obcanstvi, tak uvidime co se tady kolem toho bude dit.
Zdravim z Floridy!
Cindy
Anonymní

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 12:13 am    Předmět: Češi budou moct mít dvojí občanství, o české nepřijdou Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Tak jsem to nakonec nasla

...Češi budou moct mít dvojí občanství, o české nepřijdou (19.2.2012)

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=733800

Češi budou moci mít dvojí občanství. Dosud se při získání cizího občanství museli vzdát toho českého. Výjimkou byli ti, kteří se provdali za cizince.

To se má ale nyní změnit díky návrhu zákona o státním občanství ČR, který vypracovalo ministerstvo vnitra. Informoval o tom v neděli server iDnes.cz.

"Bude plně umožněna možnost dvojího státního občanství českým občanům, kteří dobrovolně nabudou cizí státní občanství," řekla serveru Petra Schneiderová z tiskového oddělení resortu.
Milanuk

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 6:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

O rok zakonu vim. Ale v roce 2011 se na me vztahoval zakon z roku 93. Jinak vse dobre dopadlo. Po dvou letech me sice nevymazali z evidence obyvatel, ale vedou si me tam jako britskeho obcana. Nedavno jsem potreboval vypis z rejstriku trestu tak jsem to zjistil. Sranda je, ze po me chtej vratit pas, ktery jsem pred dvema lety odevzdal na ambasade v Londyne Smile Mam na to potvrzeni tak jim ho zanesu. Letim na Vanoce do Cech. Ale ten jejich bordel me rozesmiva.
Susana
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2014 11:52 pm    Předmět: zajimave Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Zajimave story, mas jich vic?
Milanuk

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 4:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Příběhů je hodně, ale nechci tu zaflákat tyhle stránky svým vyprávěním Smile

psal jsem to jen pro zasmátí.

Ještě mě dostala jedna věc...momentálně jsem už skoro rok žadatel o trvalý pobyt v Kanadě..pěkně se to vleče,ale o tom jsem věděl předem....

ale stejně mě dostala jedna věc...v rámci mé žádosti o PR po mě chtěli výpis z trestného rejstříku ze zemí, ve kterých jsem žil déle jak 6 měsíců od mých 18 let...tudíž UK a ČR...
s Anglií nebyl problém, ale jako vždycky...problém nastal v ČR Smile
jelikož jsem ted cizinec, tak jsem psal na českou ambasádu do Calgary, která je pro mě nejbližší Smile
Psal jsem jim email...
na email mi nikdo hodně dlouhou dobu neodpověděl a tak jsem požádal svou maminku Smile
ta dříve pracovala na městském úřadě v městě, pod které spadám a má tudíž všude známé Smile
ta mi onen výpis z rejstříků sehnala, dokonce mi ho nechala přeložit do angličtiny a za pár týdnů jsem ho měl...

z české ambasády v Calgary mi poté konečně odpověděli na můj email....napsali mi,at jim zavolám a že prý se nějak domluvíme Smile
Já se totiž na jejich stránkách dočetl,že mají úřední hodiny jen každou středu od 2 do 6 pm Smile
já jako řidič nemám moc volného času a bylo by pro mě komplikované se tam dostat...tak jsem jim svou situaci v emailu vysvětlil....proto mi asi navrhovali at zavolám....
poděkoval jsem jim za rychlou odpověd s tím,že výpis z rejstříku jsem již sehnal jinou cestou Smile

ještě byla legrace,když mi máma sháněla ten výpis z rejstříku a na úřadech po ní chtěli číslo mého českého pasu,který jsem před dvěma lety odevzdal na londýnské ambasádě Smile
máma musela zajít vedle na pasové oddělení a tam jí to číslo řekli Smile a rovnou jí požádali at jim ten český pas vrátím Smile tak jsem se dozvěděl,že mám již odevzdaný pas znovu vrátit Smile
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2014 2:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mnohem zajimavejsi nez ty Gejdosovi kecy Wink
risi
Anonymní

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 6:05 pm    Předmět: Re: Jak jsem přišel o občanství :-) Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Plne se stotoznuji s story s CZ je to opravdu realita a pravda .

Ja zase jsem dostal od narozeni v dobe 1970 ceske obcanstvi narozenim ale jsem narozen V nizozemi a mam tam rodice a to nejlepsi na konec . Ceska republika to resit nebude protoze neni mozny opravny prostredek pro vzniklou chybu.
Nikdo nevi jak to vzniklo a nikdo to resit nebude.

Mosi2008(zavinAC)seznam.cz

Milanuk napsal:
Tahle historka by vás mohla pobavit...
vlastně to není historka,ale realita Smile

Jak jsem psal již dříve...
po 6 letech jsem v Británii požádal o jejich občanství a získal ho...trvalo to dohromady půl roku a taky to stálo nějaký ty libry...

Když už jsem měl občanství odklepnuté a čekal jsem na předávací ceremoniál, tak jsem si zjištoval, jestli to nebude někomu v CZ vadit...
a zjistil jsem,že podle platných zákonů...kdokoli nabyde dobrovolně cizí státní občanství, ztrácí automaticky občanství české...je to zákon z roku 93...to asi kvůli tomu našemu rozdělení se Slovákama

Zákon jsem tedy znal...ale jak to probíhá v praxi? To jsem nevěděl.
A tak jsem 11.8.2011 obdržel britské občanství a čekal co se bude dít...a nedělo se nic samozřejmě...
tak jsem v září ještě letěl do Španělska na týdenní dovolenou s českým pasem, jelikož jsem ještě vyřizoval pas anglický a neměl jsem ho...
anglický pas jsem obdržel až v listopadu...

Jelikož se nic nedělo a já jsem blbec poctivej...tak jsem psal mail na ministerstvo zahraničí, že jsem nabyl dobrovolně britské občanství a že jsem asi přišel o to české...a co mám dělat s českým pasem a občankou?...oni mi obratem odpověděli a to tak, že mi opět opsali tu větu ze zákona, že jsem o občanství přišel....ale opět mi neřekli, co s tím pasem a občankou Smile

Tak jsem se objednal do Londýna na ambasádu...volal jsem jim,že jsem přišenil o české občnaství atd a oni si mě objednali...pozor, na českou ambasádu do Londýna se musíte objednat 2 měsíce předem...oni jsou totiž strašně busy Smile
z internetových stránek se dozvíte, že se tam každou chvíli dělaj nějaký párty atd...ale na občany se kašle...vůbec mě to nepřekvapilo...

objednali mě tedy na leden...musel jsem si vzít v práci volno a vyrazil jsem...
na ambasádě vůbec nechápali co se mnou...já jim dal pas atd a říkám,že už to nechci, že mám anglický...a oni,že prej jsem první a že oni nevědí co dělat...nakonec mi dali 4 krát vyplnit ten samý formulář....
já se jich ptal, jestli se jim rozbila kopírka a oni mi řekli,že potřebují 4 originály Smile fakt kocourkov Smile

No nic, vyplnil jsem to, odevzdal pas a dostal nějaké potvrzení o pozbytí občanství...
paní si na mě vzala mail a mojí anglickou adresu domů...nechápu na co jim to je...

ale později jsem pochopil....za pár dní mi paní z ambasády psala, jestli se tam můžu zase zastavit, že mi prý dala vyplnit špatný formulářSmile
Určitě si dokážete představit jak jsem skákal radostí, když vám řeknu, že do Londýna jsem to měl 300 km autem, a musel jsem si zase vzít další den dovolené...ta baba mi asi chtěla vyplácat zbylou dovču Smile

Tak jsem se tam opět dostavil a vyplnil tentokráte už jen jednou, jiný formulář...
No a aby toho nebylo málo, tak si paní ještě vymyslela poplatek 10 liber Smile...nerozčiloval jsem se, byl jsem příjemný a říkal jsem si, at už to mám za sebou...
a nakonec mi paní povídá..."A kdy zase pojedete do Londýna?"...
v tu chvíli se ve mě vařila krev....
ptal jsem se proč?..a ona..."No my to ted pošlem na ministerstvo a oni vám sem pošlou dopis, který vám budeme muset dát"....
a já jí říkal, at mi to přepošle,že mojí adresu přeci má...
a ona mi odpověděla, že bych jí tam musel nechat peníze na poštovní známku....
mimochodem, ta známka stála asi 20 centů...6 Kč na naše Smile

No, tohle všechno se tedy událo od listopadu do ledna 2012...

A na závěr třešnička...

Dodnes mi žádný dopis z ministerstva nebo ambasády nepřišel....já vím, je to teprva rok...
A dodnes mě v mém bydlišti evidujou v evidenci obyvatel...takže jsem pořád v zaevidovaný jako český občan, akorát,že už teda nemám tu občanku a pas...ale vsadím se, že kdybych si o to zažádal, tak mi to dají Smile

Vítejte v českém bordelu...tohle má donutit lidi dodržovat zákony?...

Nechci,aby to vyznělo,že se zlobím....já se tomu musím smát...
akorát občas nevím, co mám odpovědět, když se mě někdo zeptá, co jsem začSmile

čech, bez českýho pasu a občanky...
nebo angličan, evidovaný jako český občan...
Smile

rád o sobě říkám,že jsem Brit narozený v Praze Smile
ale fakt...v pasu mám rodné město Prague Smile

Tak to jen pro zasmátí Smile
hezký den Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA