Výuční list

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Výuční list

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia
Autor Zpráva
Iviiik

Registrace: 19. 01. 2015

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2016 6:35 pm    Předmět: Výuční list Odpovědět s citátem

Můžete mi někdo vysvětlit co pro Američany je Výuční list? Pořád přemýšlím o tom že bych pokračovala ve Studiu, ale jsem v Americe a nevím jestli bych vůbec vlastně mohla něco studovat a jaké mám možnosti Shocked
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2016 1:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

prakticky nic je to vysvedceni ze stredni skoly a muzes studovat dal.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2016 5:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Iviiku, co znamená Výuční List pro Američany? Vážně?

Řěkni mi, co znamená 结业证书 pro Čechy?

Jaký je rodíl když student na konci školy student dostane毕业证书 nebo když dostane 结业证书 ?
Clayton

Registrace: 09. 08. 2009

PříspěvekZaslal: čt březen 17, 2016 7:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:

Jaký je rodíl když student na konci školy student dostane毕业证书 nebo když dostane 结业证书 ?

Mezi 毕业证书 a 结业证书 vidím rozdíl naprosto zásadní:

毕业证书 signifies that a student has met all of the requirements for graduation.
结业证书 signifies that a student has completed high school but did not meet some of the requirements for graduation.
Iviiik

Registrace: 19. 01. 2015

PříspěvekZaslal: pá březen 18, 2016 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak asi když mají oni školu poměrně jinak, tak co já vím jestli na to můžu třeba v Americe pokračovat! tak si nech ty znaky a pokud víš, odpovim, pokud nevim, tak mlčím... zeptala jsem se úplně normálně.
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2016 2:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vsak ti vsichni odpovedeli stejne,vyucni list je k nicemu !!
Henek
Veteran

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2016 2:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Iviku spis napis co bys chtela studovat ?protoze studovat muzes vse ale za skoly ktere jsou uznavane se plati hodne.tak zalezi na tobe kolik chces do vzdelani investovat.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2016 10:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Clayton napsal:
pdmlynek napsal:

Mezi 毕业证书 a 结业证书 vidím rozdíl naprosto zásadní:

毕业证书 signifies that a student has met all of the requirements for graduation.
结业证书 signifies that a student has completed high school but did not meet some of the requirements for graduation.

No, vidím že alespoň někdo zná základní věci o čínském vysokoškolství! Very Happy Very Happy
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2016 10:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Iviiik napsal:
Tak asi když mají oni školu poměrně jinak, tak co já vím jestli na to můžu třeba v Americe pokračovat! tak si nech ty znaky a pokud víš, odpovim, pokud nevim, tak mlčím... zeptala jsem se úplně normálně.

Iviiku, neber to ve zlém, ale Tvá otázka není o tom jak použít Výuční List na pokračování v Americe. Tvá otázka zněla: “Můžete mi někdo vysvětlit co pro Američany je Výuční list?” Což já jsem Ti odpověděl tím že očekávat že někdo v USA bude vědět co to je Výučný List je podobné jako očekávat že někdo v ČR bude vědět o čínským školským systémem.

Neptala jses na to jestli na to můžeš nebo nemůžeš pokračovat. To by byla jiná otázka.

Já, a i ostatní, Ti rádi pomůžeme. Lidé zde znají o školném systému v USA docela dost. Ale vůbec nechápeme jaká je Tvoje situace, jakou máš školu z ČR, co chceš vystudovat v USA. Napiš to.
Clayton

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2016 11:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Výuční list (překládá se v oficiálních dokumentech českého ministerstva školství jako Vocational Certificate) bude pravděpodobně znamenat tříletou školu bez maturity, zakončenou pouze učňovskou zkouškou. Nevím, zda na základě toho může pokračovat někde třeba na community college. Spíše asi ne, protože výuční list není ekvivalentem high school diploma, to je podle mě jen střední škola zakončená maturitou.
Clayton

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2016 11:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Update: Teď se na to dívám, docela mě to překvapilo, Community Colleges umožňují často přijmout i studenty bez dokončené střední školy. Takže tímhle směrem by to jít mohlo.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2016 5:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Clayton napsal:
Update: Teď se na to dívám, docela mě to překvapilo, Community Colleges umožňují často přijmout i studenty bez dokončené střední školy. Takže tímhle směrem by to jít mohlo.

Tohle plati par mesicu a podle me to neni dobry krok...ale za vsim asi hledej nove financni zdroje pro pro college?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic