Visa Loterry - DV - 2016

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Visa Loterry - DV - 2016

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
czolgos
Moderator

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2014 6:04 pm    Předmět: Visa Loterry - DV - 2016 Odpovědět s citátem

Pozdě, ale přece...

Dalsi rocnik loterie o zelenou kartu zacal 1.10.2014, poledne EDT a konci 3.11.2014, poledne EST.

Vice info na:
http://www.dvlottery.state.gov/
hio
Anonymní

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2015 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Doufám, že se i přes absenci diskuze všichni hlásíte jako diví, protože těch loterií už asi moc nebude... 2017 snad jo, do té doby se nic nestihne změnit, ale v budoucnu to tak dobře nevypadá.

Dneska jsem tak trochu omylem narazil na rozbor imigračních billů za poslední roky a úplně každý návrh, ať už z dílny D, R, nebo skupiny poslanců/senátorů z obou táborů, ten diversity program vyškrtl.

Naštěstí se nemohou shodnout na těch velkých otázkách, jako např. nutnost amnestie v jakékoliv formě či otázka delšího plotu mezi USA a Mexikem, takže zatím není žádná reforma, vše zůstává při starém a tahle relativně vedlejší část zákona, většině občanů USA mimochodem naprosto neznámá, zatím existuje.

Ale až projde prakticky jakákoliv reforma imigrace, bude DV s největší pravděpodobností pryč.
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2015 12:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

tak za necely tyden bude zas losovani...
jezyn

Registrace: 28. 04. 2015

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2015 4:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a kde se tam mám přihlásit ? - to nějak nechápu, poradíte mi někdo, jak na to ? klidně i PM
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2015 5:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
tak za necely tyden bude zas losovani...

Myslíš losování přihlášený v říjnu 2014 ne?

Přihlášky do Loterie jsou jednou ročně, zpravidla říjen nebo listopad.
Anonymní

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2015 2:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Tak vybráno bylo v ČR 74 lidí, SVK 70. Já jsem jedním z nich Twisted Evil (čtvrtý attempt). Akorát by mě to tedy mnohem víc potěšilo před rokem či dvěma, protože jsem mezitím docela zakořenil v Nizozemsku a ani nevím, jestli do USA vlastně potřebuji, protože tady je, objektivně vzato, lépe.

http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin/2015/visa-bulletin-for-june-2015.html
Jsitrotl
Anonymní

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2015 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Anonymous napsal:
a ani nevím, jestli do USA vlastně potřebuji,

Tak hlavně, že jsi se přihlásil a sebral šanci někomu, kdo ví, že tam chce. Rolling Eyes
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2015 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Neboj, nikdo o nic nepřišel, oni mají 50 000 víz každý rok, ale loterii "vyhraje" 80 000 - 120 000 lidí, protože oni dopředu vědí, že cca každý druhý, koho vyberou, to vízum nakonec nechce (nebo chce, ale nesplní podmínky).
czolgos
Moderator

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2015 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsitrotl napsal:
Anonymous napsal:
a ani nevím, jestli do USA vlastně potřebuji,

Tak hlavně, že jsi se přihlásil a sebral šanci někomu, kdo ví, že tam chce. Rolling Eyes

Na tom není nic špatnýho. Když se člověk hlásí do loterie, tak na to nemůže spoléhat, jako na svojí životní šanci a je normální, že si buduje svůj život dál. Během roku se může stát, že už potřeba odjet do USA není aktuální.
Spíš nechápu lidi, jako ty, kteří za to někoho odsuzují.
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2015 4:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Člověk tak nějak hledá štěstí, kde se dá, EU to hodně zjednodušila... Když mi nevyšlo před pár lety H1B, šel jsem do Německa, pak jsem náhodou narazil na nabídku stejné práce v Nizozemsku, tak jsem šel, mezitím jsem si tady našel přítelkyni, od nedávna spolu i bydlíme... Ne že bych do USA nechtěl, to chci pořád, ale docela blbě se to tady opouští. Plus jsou tu některé nepopíratelné výhody oproti USA, mj. insurance vč. dental, možnost cestovat různými zeměmi během pár hodin atd.

Z pracovního hlediska má ta Evropa také hodně velkou výhodu v tom, že se na titul z Karlovky (MFF) dívají, řekněme, with an open mind. V USA tituly z Evropy a stejně tak předchozí prac. zkušenosti neobstojí, ač často nejsou o nic horší, pokud se neporovnávám s Ivy League.

Uvidíme....
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2015 1:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Člověk tak nějak hledá štěstí, kde se dá, EU to hodně zjednodušila... Když mi nevyšlo před pár lety H1B, šel jsem do Německa, pak jsem náhodou narazil na nabídku stejné práce v Nizozemsku, tak jsem šel, mezitím jsem si tady našel přítelkyni, od nedávna spolu i bydlíme... Ne že bych do USA nechtěl, to chci pořád, ale docela blbě se to tady opouští. Plus jsou tu některé nepopíratelné výhody oproti USA, mj. insurance vč. dental, možnost cestovat různými zeměmi během pár hodin atd.

Z pracovního hlediska má ta Evropa také hodně velkou výhodu v tom, že se na titul z Karlovky (MFF) dívají, řekněme, with an open mind. V USA tituly z Evropy a stejně tak předchozí prac. zkušenosti neobstojí, ač často nejsou o nic horší, pokud se neporovnávám s Ivy League.

Uvidíme....

TAK JA JSEM SI JISTA ze MATFYS ma docela dobre grady i v Kalifornii. S insurance to je take podle pripadu,odviji se co delas,jakou praci,v jake spolecnosti. Ty vyznamne i vyznamne plati a rozmazluji..porad preferuji USA pred Evropou.
vaclavbedrich

Registrace: 07. 02. 2012

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2015 10:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Plus jsou tu některé nepopíratelné výhody oproti USA, mj. insurance vč. dental, možnost cestovat různými zeměmi během pár hodin atd.

Blbý je, že sice po Evropě se dá skvěle cestovat, bez nutnosti víz apod. Jenže skoro žádná země nenabízí tak extrémní klimatický změny a pestrost jako USA – ten pocit, když v rámci jednoho státu, jednoho jazyku, jedné měny můžeš procestovat tisíce a tisíce mil a každých pár set mil být v úplně jiným prostředí – je k nezaplacení.

Jinak spolupracuju teď v USA s jednou firmou, a věřím že takových je spousta, která hradí 100% zdravotní náklady včetně zubní péče za každýho zaměstnance prostřednictvím nějakýho lepšího pojištění + doplatků v případě potřeby. V některých evropských zemích to je nastaveno naprosto stejně – viz. Švýcarsko, Anglie, severský země.
Milan Podolský
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2015 3:25 pm    Předmět: Bude DV pokračovat? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

hio napsal:
Doufám, že se i přes absenci diskuze všichni hlásíte jako diví, protože těch loterií už asi moc nebude... 2017 snad jo, do té doby se nic nestihne změnit, ale v budoucnu to tak dobře nevypadá.

Dneska jsem tak trochu omylem narazil na rozbor imigračních billů za poslední roky a úplně každý návrh, ať už z dílny D, R, nebo skupiny poslanců/senátorů z obou táborů, ten diversity program vyškrtl.

Naštěstí se nemohou shodnout na těch velkých otázkách, jako např. nutnost amnestie v jakékoliv formě či otázka delšího plotu mezi USA a Mexikem, takže zatím není žádná reforma, vše zůstává při starém a tahle relativně vedlejší část zákona, většině občanů USA mimochodem naprosto neznámá, zatím existuje.

Ale až projde prakticky jakákoliv reforma imigrace, bude DV s největší pravděpodobností pryč.

Jak moc v dohadování pokročili? Má někdo aktuálnější informace?
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2015 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ono se toho teď asi moc nestane, prezident je D, zatímco obě komory Parlamentu jsou R, ovšem republikáni v nich nemají kvalifikovanou většinu. Tedy, prezident bez parlamentu zákon nezmění (to je normální) a parlament bez prezidenta také ne, protože prezident republikánskou (tj. tvrdou a restriktivní) reformu imigrace bude vetovat, no a R nemají v parlamentu dostatečnou většinu na to, aby to veto přehlasovali.

Zároveň se pomalu rozjíždí kampaně a příští rok v listopadu budou prezidentské volby. Ve stejný den budou také volby do dolní komory parlamentu (obměna všech poslanců). Je velmi pravděpodobné, že po těch volbách bude mít dolní komora a prezident stejnou barvu (tj. i prezident i majorita v té dolní komoře budou ze stejné politické strany, D nebo R). A aby toho nebylo málo, tak v ten den se bude volit i 1/3 senátorů, což může také lehko změnit momentální většinu republikánů v Senátu (horní komoře) na demokratickou.

Takže změn bude hodně, do těch voleb (8. 11. 2016) je reforma spíše nepravděpodobná, ale po nich se na ní asi začne dělat a do roka může být na světě. Jinými slovy, dvě loterie (ta s přihlašováním letos a ta za rok) budou skoro 100%, pak už to je ve hvězdách, ale nedoufal bych.

Jako obecný postřeh dodám, že to v USA oproti zbytku Západu stejně poslední dobou za moc nestojí (ať už ekonomicky, společensky, politicky, po morální stránce, jestli vám na ní záleží apod.), takže ten konec loterie fakt neznamená konec naděje na tu úroveň života, kterou hledáte.... Jděte do Rakouska, Francie, UK, Norska apod. Možná neumíte ten jazyk, ale když dneska začnete, tak v době, kdy zruší tu loterii, budete mluvit plynule.
Milan Podolský
Anonymní

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2015 7:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Anonymous napsal:

Děkuji
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2015 8:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Guest
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2015 4:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Lottery 2017 nebude ?
Nikl
Anonymní

PříspěvekZaslal: po srpen 31, 2015 5:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Podle prispevku, ktery je treti nad ti tvym je mozne, ze bude i ta 2018.
Prodluzka

Registrace: 01. 09. 2015

PříspěvekZaslal: út září 01, 2015 2:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, že kdyby se do loterie nehlásili blbové, kteří "jen tak neví co se svým životem a Amerika by mohla bejt fajn" takže je to po roce přestane zajímat, měli by šanci i lidi, kteří mají o své budoucnosti naprosto jasnou představu Evil or Very Mad
Taky mě to pěkně štve, když někdo, kdo má rodinu a bojí se o její budoucnost tady v tý pojebaný sluníčkový EU, na loterii upíná všechny svoje naděje a na druhý straně nějaký pako to tam hodí a přitom pak zjistí, že to ani nepotřebuje. Je to minimálně bezohlednost, když už ne něco horšího...
Anonymní

PříspěvekZaslal: út září 01, 2015 8:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Prodluzka napsal:
na loterii upíná všechny svoje naděje a na druhý straně nějaký pako to tam hodí a přitom pak zjistí, že to ani nepotřebuje. Je to minimálně bezohlednost, když už ne něco horšího...
Ta loterie s tím ale přece počítá... Je to už napsané nahoře, každý rok mají 50 000 víz a přes 100 000 "výherců", protože hodně lidí o to buď nemá zájem nebo na to nemá prachy nebo prostě neprojdou pohovorem atd.

A upírat naděje k loterii je stejně totální blbost.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: st září 02, 2015 3:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nehlede na to,ze ten proces je delsi casovy usek a zivotni situace se jednoduse meni....Vsechno se neda nalinkovat.

Jeste me zajima proc se bojis v Evrope? Prosadit se nebo se uzivit v EU neni prece zadna veda a rozhodne je cesta jit do Anglie ci Nemecka realnejsi, nez verit v zazrak loterie nebo pracovni vizum v USA.
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne září 06, 2015 4:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Já bych docela rád jednou provždy odpověděl na to, proč je jedno, že se hlásí lidi, kteří nakonec nemají zájem do USA jít a vaši šanci to neovlivňuje. Začněme čísly.
kód:
Každý rok je 50 000 víz, počet vylosovaných:
2012: 100 021
2013: 105 628
2014: 140 660
2015: 125 514
Každý rok tedy losují 2 až 2,5krát tolik lidí, kolik opravdu mají víz. Důvod je ten, že s tím mají zkušenost a ví, že cca 50%, letos dokonce 60 % vylosovaných, nakonec vízum nechce/nedostane. Hrozné, co? Nevděk... Tolik lidí má každý rok štěstí a pak toho nevyužijí. Jsou líní, bojí se, nemají na to peníze, nemají v pořádku papíry, znelíbí se na pohovoru (to hlavně mimo Evropu)...

Co to tedy znamená pro mě? Prostého jednotlivce, žijícího v Evropě, který má středoškolské vzdělání, ten správný rodný list, zdraví v pořádku , čistý trestní rejstřík a chce jet... Ti lidi mě okrádají o místa! Nebo ne?

Nezáleží na nich. Jestli máte papíry v pořádku, chcete jet a nevyhráli jste, holt za to může nedostatek štěstí. Kdyby se účastnili jenom lidi, kteří chtějí jet, byla by polovina uchazečů, ale losovala by se také pouze polovina výherců, tj. 50 000 místo těch 100 000+. A vy byste v nich nebyli stejně tak, jako jste nebyli mezi těmi 100 - 125 tisíci v současnosti. S těmi, kteří nechtějí jet, vlastně o nic ani nesoutěžíte a nijak se vás jejich výhra (kterou nevyužijí) nedotýká.
kód:
Menší příklad:

a) 500 uchazečů, 50 víz, všichni výherci pojedou = vylosuji jich 50, šance 10%

b) 1000 uchazečů, 50 víz, půlka z nich nechce jet = vylosuje se 100 lidí, protože je nutno rozdělit všechna víza = šance se zdá být pouze 5% ALE půlka těch vylosovaných se "vzdá"
= šance pro výherce, kteří chtějí jet, je pořád 10%

Jen tak mimochodem, kdyby se najednou celý zbytek světa začal potápět a všech 125 000 vylosovaných letos by chtělo jet, vízum by prostě dostalo pouze prvních 50 000 a konec, další nikdo nikde nevyčaruje. Ono to vypadá, že je 125 tisíc výherců (z toho za ČR nějakých těch 70), ale celé to prostě stojí na tom, že větší půlka lidí toho nevyužije / nesplní podmínky. Víz bude uděleno celosvětově 50 000 (z toho v ČR cca 35).
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: út září 08, 2015 2:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Latorie je to nejlepsi:kdyz te vylosujou tak muzes jet do USA dostanes nejlepsi zdravotni pojisteni (i pro zubare)najdou ti praci a postaraji se o tebe ze zacatku ,nez zacnes poradne vydelavat.je to urcite lepsi nez v evrope
mogwayCZ

Registrace: 23. 03. 2008

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2015 9:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Henek napsal:
Latorie je to nejlepsi:kdyz te vylosujou tak muzes jet do USA dostanes nejlepsi zdravotni pojisteni (i pro zubare)najdou ti praci a postaraji se o tebe ze zacatku ,nez zacnes poradne vydelavat.je to urcite lepsi nez v evrope

Very Happy You made my day, mate.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic