svatba & rozvod

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

svatba & rozvod

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Legal representatives
Autor Zpráva
winky
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne červenec 16, 2006 12:01 am    Předmět: svatba & rozvod Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj lidi mac se v imigracni politice neviznam a muj pribeh je o tom ze jsem se ozenil pred dvema lety.Moje zena me podvedla a prisla do jinaho stave s jinym muzem.Nejsme rozvedeni jen zijame oddelene Ted mi prislo pozvani na pohovor a ja nevim co mam delat? Dat se ted rozvest ?
Je nejaka sance v pripade rozvodu ne zmoji strany ziskat zelenou kartu? Za vsechny rady dekuji predem winky Crying or Very sad
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: ne červenec 16, 2006 12:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, zní to že to máš dosti těžké, chlape. Držím Ti palce. Teď k Tvé otázce...

Je to těžké posoudit z pár vět co se děje. Záleží na mnoha věcí, na státním zákoně o rozvodu (který je v každém státě USA trochu jiný). Nevím jaká je Tvá situace, ale muž který je ženatý, nerozvedl se, ale nežije s jeho ženou je podle zákonu ještě pořad ženatý (to znamená že může za ní ručit, že vlastní majetek dohromady, atd.). Je jen "separated".

Jestli je to výhodnější být ženatý při pohororu, tak muž který je separated může říct pravdivě že je ženatý. Jestliže muž má zájem být ženatý kvůli pohovoru, tak by měl odkládat rozvod jak to jde. Rozvod když oba chtějí jde docela rychle, ale když jeden nechce tak se táhne déle, i když nakonec se rozvodu nevyhne.

Jinak, jestliže muž je ženatý jen dva roky během které má seriózní problémy s ženou (dejme tomu že chodí s jiným mužem), a jeho žena se chce rozvést, tak její právník než začne uvažovat o stratégii jak z chlapa může dostat co nejvíc peněz během rozvodu, tak si její právník napřed zjistí jestliže se vůbec vzali. Je možné že manželství legálně neexistovalo (je "void") a nebo maželství je zrušitelné ("voidable"). Jestliže je zrušitelné nejde o rozvod ("divorce") ale o anulování ("annulment").
janaL

Registrace: 12. 11. 2014

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2014 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, chtěla jsem někoho poprosit o radu jsem v USA pár měsíců a moc se mi tu nedaří. Vzala jsem si Američana a po dvou měsících manželství chce manžel anulovat naše manželství. Já jsem samozřejmě odmítla a on stopl moji žádost o zelenou kartu a řekl mi že mám možná tak dva týdny než mě a mého syna deportují. Prosím má někdo s tímto zkušenosti a poskytne radu?
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2014 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

janaL napsal:
Dobrý den, chtěla jsem někoho poprosit o radu jsem v USA pár měsíců a moc se mi tu nedaří. Vzala jsem si Američana a po dvou měsících manželství chce manžel anulovat naše manželství. Já jsem samozřejmě odmítla a on stopl moji žádost o zelenou kartu a řekl mi že mám možná tak dva týdny než mě a mého syna deportují. Prosím má někdo s tímto zkušenosti a poskytne radu?

Netusim,ale myslim ze urcita prava jako uz jeho manzelka mas. Dokonce to vypada tak ze te zneuzil a ted se mu nehodis,tak hrozi...
S tou deportaci..pokud uz zadost o GC prijali,tak neni tak jednoduche z jeho strany ti vyhrozovat deportaci pze chlapec zmenil plany. Nejsem pravnik,ale snad jsou moznosti abys mela narok aspon na nejake kompenzace...take iniciativa tveho manzela ted se muze brat jako ucelova a vas snatek za podvod k vuli GC a tvuj manzel by nebyl bez postihu. Snad by to mel vse zvazit pze zadarmo to pro nej nebude....USCIS v tomhle je tvrda. Take s tou anulaci manzelstvi to treba nebude jen tak...a bude muset probehnout rozvod. Anulace je mozna jen z nekolika vaznych duvodu a ty se musi prokazat.

Bohuzel az fungujici manzelstvi posunuje ke GC. Znam par pripadu kdy si Americans berou cizince a pak vyhrozuji podobne jako tvuj drahy dopisy na USCIS apod ve snaze znemoznit vydani GC,vetsinou uz te na 10 let. Je to smutne.

Tady mas kdy muze dojit k anulovani manzelstvi....

http://usmarriagelaws.com/search/united_states/annulment_laws/index.shtml[/url]
janaL

Registrace: 12. 11. 2014

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2014 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc děkuji za rychlou odpověď. Manžel užívá silná antidepresiva na které chce uhrát anulování manželství o kterých jsem samozřejmě nevěděla. Trochu jsem se uklidnila a pokusím se kontaktovat nějakého právníka a požádat o pomoc. Úplně mě ale odřízl od finančních prostředků tak snad to nějak půjde. děkuji
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2014 11:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

janaL napsal:
Moc děkuji za rychlou odpověď. Manžel užívá silná antidepresiva na které chce uhrát anulování manželství o kterých jsem samozřejmě nevěděla. Trochu jsem se uklidnila a pokusím se kontaktovat nějakého právníka a požádat o pomoc. Úplně mě ale odřízl od finančních prostředků tak snad to nějak půjde. děkuji

Tak takhle....jednim z duvodu je zatajeni snoubenci zavazny zdravotni problem. O anulovani zpravidla zada ten co je podvedeny touhle skutecnosti a nemuze s manzelem dale zit...cili bych tohle cekala od tebe. Na druhou stranu jeho postoj je amoralni k tobe....on zatajil a jeste ti vyhrozuje deportaci.
Jeho lekar bude muset podat posudek k jeho zdravotnimu stavu,zda jeho stav je tim duvodem k anulovani,ci jen spekuluje jak z manzelstvi pryc bez rozvodu a dalsich patalii.
V zadosti o GC se urcite zavazal tebe i dite sponzorovat,takze jeho chovani muze snad omluvit jen ten posudek o jeho zdravi,pricetnosti apod.

Tady neco o deportaci.....

http://www.legalmatch.com/law-library/long/deportation.html

Pravnik je vice nez na miste,hlavne odtud vede urcita sance manzela privest k serioznimu jednani.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Legal representatives Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic