Výběr oboru

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Výběr oboru

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia
Autor Zpráva
Grace

Registrace: 26. 05. 2011

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 3:24 am    Předmět: Výběr oboru Odpovědět s citátem

Ahojte lidi, jak většina za vás ví, jsem v Houstonu jako aupair. Neskutečně se mi tu líbí a i život v USA je přesně to, co jsem si představovala.
Jak to tak bývá, líbí se mi tu natolik, že se mi vůbec nechce domů, tak přemýšlím, jak tu zůstat.
Chlapa tu žádnýho nemám, tak přes sňatek to nepůjde, takže se poohlížím po jiných možnostech. Prakticky jediná další možnost, o které vím, je studium, tak se zaměřuji na to.
Postupně si o tom hledám informace a zjišťuju, že to asi tak jednoduchý nebude, ale stejně jsem rozhodnutá pro to udělat maximum.
Jelikož nebudu mít sponsora na víza a budu si všechno muset platit sama, tak jsem odkázaná jen na nabídku Community Colleges . Nevíte někdo, jestli se studentský víza dávají i na studium na takovýchto low-end schools?
I tak ale budu muset při studiiu pracovat, to je mi více než jasné, a je mi i jasné to, že to nebude až tak legálně, s tím počítám.

To by bylo k úvodu, teď proč tohle píšu. Začínám se zajímat o to, co by tu bylo nejlepší studovat, jak z hlediska toho, co by mě bavilo, šlo mi, měla bych pro to předpoklady, tak z hlediska dlouhodobého, abych se nějak uchytila po dokončení školy a popřípadě mohla dostat pracovní vízum.
Kolem a kolem, když jsem o tom přemýšlela, tak mi nejlíp vychází zdravotnictví. Co si o tom myslíte vy?
Nemyslím tím rovnou medicínu, na to bych fakt neměla (jak hlavu, tak finance), ale takový nursing....
Navíc se už celkem dobu zajímám o fyzioterapii a mechaniku svalů, nejsem žádný ořezávátko ani co se týče nutrition a výživy organismu, včetně různých diet (diabetes, celiakie, redukce váhy, diety při sportovním výkonu,..), tak by nebylo špatný se toho držet. Mám i nějakou drobnou zkušenost s hypoterapií (léčba pohybového aparátu cviky na koňském hřbetě).
Vím, že abych mohla jít studovat tu fyzioterapii, tak nejdřív musím mít bakaláře, i proto jsem začala přemýšlet o tom nursing.
O nursing ale jinak nevím vůbec nic, vím, že tu je několik úrovní a tak, ale z toho, co jsem zatím byla schopná si vygooglit moc moudrá nejsem. Někdo, kdo by to uměl vysvětlit, nebo znal stránky, kde je to jednoduše rozdělené?

Potom, jaká myslíte, že by byla šance dostat pracovní vízum po ukončení studia nursing(u) na community college?

Pořád ještě zvažuju možnosti, přemýšlím, co a jak a jak nejlíp to udělat, tak dělám takový menší průzkum Smile
brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 5:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

studentsky viza se davaj i dyz si zaplatis trapnej jazykovej kurz, takze na community college to samozrejme davaj, a je to celkem snadny, zase tady plati, cokoliv je pro ne prijem tak vyjdou vstric
brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 5:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

a myslim ze ten obor o kterym pises by byl pro tebe uplne nejidealnejsi
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 5:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Grace,

oslov na college office pro mezinarodni studenty,kazda college nejake ma a tam ti daji pokyny. Kazdy zadatel je v trosku jinych podminkach a hlavne se dozvis jak vlastne studia ufinancovat,tve moznosti,resident statu,non-resident,jake dokumenty potrebujes k zadosti o zmenu statusu,co poplatky, co vyzaduje skola atd.
Na zmenu statusu na studentska viza,musis jit pres tu skolu,totez plati i pro jazykove kurzy.

Obory, nasledne work viza pro absolventy...
Nic neni slibovane...vyborny prospech,kreativita,sportovni vysledky,behem studia snatek....uz zni nadejneji...)
Jen studium na skole ti neda work vizum, to musi uz byt aspon jaderna fyzika,proste vedecky obor apd.

Nursing....pred lety ano,brala se kazda ruka a noha.
Jeste stale dobiha migrace sestricek z Filipin,jsou zde z jizni Ameriky,Indie,stredniho Vychodu atd.
Po absolvovani exams na CGFNES,ci NCLEX-RN je sance ziskat GC. Jen ale pres pozadavky nemocnic, hospice,proste zdravotnickych zarizeni a tady je potrebna aistence imigracniho pravnika.
Dnes jsou navaly na skolach a zdaleka ne vsechny absolventky pracuji v oboru.
Kazdy totiz uvazuje takhle...kde pujdu at mam jisty job a slusny vydelek..? Medical school...bez znalosti smernych cisel...nabidka-poptavka..)
Chybi Nurses do hospice, residental facilities,home care....drina,dlouhe dny....
Tahle moznost GC se ale tyka zahranicnich vystudovanych odborniku.

Fyzioterapie-nevim jestli je na tve public college...

Prace....ne kazdy ma na to u studia chodit do prace. Mozna ses dobra,ale znam holky z nursing schools,co zvladnou akorat povinnou praxi...
Je jasne ze ale budes potrebovat mit grant...

Zacni na te skole.....
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 6:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mrkni mezi moje friends na FB, najdi si Zanetu a napis ji. Studuje ted nursing. Je na community college. Pracuje pri tom. Vi o tom vic, nez kdokoli tady, jak jsem se mel moznost presvedcit. Nema moc casu nazbyt, ale urcite bude kvuli me ochotna se podelit o more zkusenosti, vyhlidky, co se tyce oboru a vsechno ostatni. Dela full-time nanny, takze by Ti mohla poradit i ohledne prace, pokud tady opravdu budes chtit zustat a vi taky vsechno o tom, co to znamena byt tady ilegos ... pokud budes pri skole pracovat, tak tady budes v podstate ilegos (porusis podminky viza), protoze to pracovni povoleni je velice omezene, i kdyz se na enforcement kasle a prehlizi se to.

Studentaka by jsi mela dostat v pohode. Znal jsem au-pairky (par let nazpatek, je otazka, jak to je ted), ktere tady zustali na studium po skonceni jejich J viza. Je uplne jedno jestli je to com. coll. nebo Ivy League, skola musi byt akreditovana. Myslim ze uzivatele Ivanka z Chicaga a Vedouci smeny na jatkach, tady psali o te polske jazykove skole, kam chodi lidi jen, aby tady byli "legalne" - polaci jim za nejaky ten peniz vyplnuji dochazku a oni "studuji jazyky" treba 10 let Wink Pokud to DHS uzna takove skole a studentum, tak by jsi nemela mit problem.

Problem budou penize a job. Nursing school stoji o moc vic, nez kolik das dohromady z kapesneho au-pairky. Zanca chodi sem - http://www.triton.edu/

Co se tyce oboru a pozdejsiho uplatneni - cim vyssi vzdelani, tim vetsi sance, to Ti rekne kazdy. Pokud teda nemas nejakeho znameho, jako je Pizzaman nebo Kozlik, kteri Ti vyridi prac. pov. na rozvazeni pizzy nebo cisteni bazenu. Zanca chce ultrazvuk tech nebo radiology specializaci, ale bavili jsme se o tom a ja jsem ji rikal, ze by snad bylo nejlepsi udelat RN a pak se specializovat. Na stranu druhou MW tady psala, ze ted o sestricky neni zase az takovy zajem a maji to tezke najit praci jako newbies rovnou ze skoly (mame tady o tom vlakno). Mozna je to jako u truckeru Very Happy - ja jako zkuseny ridic najdu job lehce, novacek rovnou z autoskoly ne. Co se penez a vyhlidek na trhu prace - byl jsem az sokovany, jak velke penize maji sestricky, ktere jsou (ted si nejsem na 100% jisty, jestli je to korektni nazev) surgical assistants ... $200K, all the benefits you can get jenom to praskne a je jeich vzdycky nedostatek. Na te je ale nutny masters degree a myslim i nejaka praxe ... a samozrejme talent a hlava.

Urcite se ale nespolehej na to, co Ti kdo rekne tady. Nikdo tady o tom nic nevi. Existuje spousta specializovanych for a stranek na webu, kde poradi zajemkynim o tuto karieru zkusenejsi.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 6:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Teda, jak se Mamci podarilo vetrit se prede me a pred MW. Hele, Mamousku, Ty tady radsi moc nerozdavej rady, pac, kdyz se Ti rikal, ze mas jit studovat misto behani na svyma pricmoudlyma boyfriends, tak jsi ohrnovala nos Evil or Very Mad Dostanes na holou.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 6:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady je salary surgical assistant....

Kazdy stat trosku jinak a absolventky min nez housecleaner. Ten zase ale nema benefits...)

http://www.indeed.com/salary?q1=Surgical+Assistant&l1=chicago
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 7:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tech 200K bylo asi top salary, ale ja jsem o tom videl clanek na Yahoo!, kde davali tech 200K jako beznou mzdu ... samozrejme ne hned po skole. Zaneta ma (jen tak BTW.) kamarada, ktery je honest to God brain surgeon. Tech prvnich asi pet let cerstve ze skoly, mel min nez ja jako truck driver po dvou letech za volantem!!!! Ted uz si ale muze lebedit, pac se o nej vsichni recruiters perou a ma pry nejakych 500K+.

Cerstve ze skoly to nema asi zadna specializace lehke ani s uplatnenim ani se mzdou. A jedna z nejdulezitejsich veci, ktere se potencionalni nurse nauci jako Zanca uz behem praxe - je to nevdecny a mizerne placeny job, tvrda prace a celkem nechutna ... Zanca mi rikala, jak si vetsina lidi neuvedomuje, ze drtiva vetsina pacientu, obzvlast tady v US jsou stari lidi a je to vetsinou o cisteni a starani se o tyto stare lidi, kteri uz nejsou schopni to udelat sami.

Zanca rikala, ze by chtela byt asi v konecnem dusledku NP/APRN - Master of nursing or Doctor of Nursing Practice degree. Prace je to zajimavejsi, vice kvalifikovana, lepe placena (doufejme). Samozrejme, jsou tam ty delsi roky studia.

Kazdopadne je to tezke posoudit, co bude nejlepsi co se tyce ziskani GC a uplatneni se. Bude neco jako fyzioterapeutka nebo dietetician (pisu a chapu to spravne z toho, co Grace napsala?) lepsi na pozdejsi uplatneni???
Grace

Registrace: 26. 05. 2011

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 7:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Všem dík za reakce, jak říkám, zatím tak mapuju terén.
MW, díky za to, že jsi napsala, ty do toho tady asi vidíš nejvíc. Je mi jasné, že jenom vystudování školy mi pracovní víza nezajistí, ale rozhodně to zvýší šance na to, je dostat.
Co se týče té fyzioterapie, tak to je až na master degree, takže to by bylo spíš až tak do budoucna. Nad nursing hodně přemýšlím a vím, jak podotkl BR, že to je dřina a tak.
Zatím to je všechno tak ve výhledu, na College rozhodně zajdu, i když teď na to nemám čas (děti mají prázdniny, tak dělám cca 10 hodin denně a po večerech chodím na jazykový kurz), tak po prázdninách určitě.
Plánuju jít do extend jako aupair, takže tady budu ještě rok jako aupairka, což mi dává čas si kdyžtak všechno povyřizovat.

Tak nějak tiše doufám, že v průběhu studia bych mohla i najít nějakýho chlapa, který by za to stál a pak bych pracovní vízum už nemusela řešit, ale na to spoléhat nemůžu...navíc co se vztahů týče, tak je to se mnou celkem tragédie... většinou jsem pro chlapy spíš skvělá kámoška, se kterou si můžou pokecat o všem, ale tím to tak končí Sad

Big Rigu, Žanetu určitě zkontaktuju a vyptám se jí na rozumy, každá rada dobrá.
I proto jsem to napsala sem, ne že bych teda znala, či chodila na jiná fora, protože tu je dost hodně rozdílných lidí, kteří znají jiné lidi, něco si prožili a tak, tak můžu dostat hodně cenné rady.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2012 7:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Grace napsal:

Tak nějak tiše doufám, že v průběhu studia bych mohla i najít nějakýho chlapa, který by za to stál a pak bych pracovní vízum už nemusela řešit, ale na to spoléhat nemůžu...navíc co se vztahů týče, tak je to se mnou celkem tragédie... většinou jsem pro chlapy spíš skvělá kámoška, se kterou si můžou pokecat o všem, ale tím to tak končí Sad

Nesmysl. To se Ti jenom zda. Vytridis ty douche bags a nez se nadejes, tak nekoho potkas. Uprimne si myslim, ze se zlegalizujes pres snatek - a tim myslim skutecny vztah a manzelstvi. Nebudem to rozebirat na verejnosti, ale fakt se podcenujes. Vymenili jsme si jen par zprav, ale uz to malo, co o Tobe vim, mi staci, abych vedel, ze jsi skvela holka a kazdy chlap by si mohl gratulovat, kdyby mel manzelku, jako jsi Ty. A na rozdil on jiste nejmenovane Mamci se neobklopujes ... ehm, nekvalitnima typkama. I'm sooooooo gonna get kicked in my family jewels.

Promysli to, porad se s kym muzes, pokud mozno s lidma, co o tom neco vi jako je Zanca a MW, neboj se zeptat, neboj se do toho jit a neco (cokoli) pro to udelat ... a budes OK. Oproti prumernym hurvajzum uz mas tu vyhodu, ze jsi tady a muzes zustat dalsi rok. Mas USDL a SSN, praxe s detma a reference od rodiny se taky budou hodit. Zanca pracuje jako Ty - deset hodin denne a jeste u toho studuje po vecerech na sestricku. Zadny med, ale da se to zvladnout a mit u toho i zivot.
ImCastiel
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2014 8:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

čauko Grace, máš fb ?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA