Jsem tehotna, rodit v USA nebo odjet do Cech, poradte

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Jsem tehotna, rodit v USA nebo odjet do Cech, poradte

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema
Autor Zpráva
Petula
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne srpen 06, 2006 8:13 pm    Předmět: Jsem tehotna, rodit v USA nebo odjet do Cech, poradte Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Jsem tehotna Very Happy Very Happy , s manzelem (take cechem) nevime, jak postupovat. Jak to funguje v USA s porodem, kolik stoji, jake jsou dalsi moznosti. Jak je to s pripadnym obcanstvim ditete i nas? Jak by se postupovalo pri eventuelnim osetrenim ditete u lekare v Cechach? Jake mate zkusennosti Vy? Rodit v USA nebo v Cechach? Poradte. Dekuji vsem za veskere nazory a info. Peta
Janek z CA
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne srpen 06, 2006 8:21 pm    Předmět: Porod Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Hm, ono je tro tezke, kdyz jses ve statech nelegane, ale radeji porodte v usa, nebot dite ziska automaticky status obcana usa. Pote ihned bezte na nejblizsi cesky konzulat a vyridte mu cesky pas. Jestli nemate dost penez na porod (zalezi kde) ani pojistku, tak skus najit nejakou katolickou misi - nejlepe polaky (ale zarizuj to prez kneze) a oni ti doporuci nejakoy spitalHodne stesti

Janek
Terezice

Registrace: 22. 06. 2006

PříspěvekZaslal: po srpen 07, 2006 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkus se podivat na Planned Parenthood stranky. Najdes tam centrum, kde ti udelaji tehotensky test a poradi, kam se obratit v pripade financni tisne. Podminky pro prijeti do nejakeho programu nejsou obvykle tak prisne. Trochu to trva, ale to je vzdycky, kdyz potrebujes neco "zadarmo".
Btw: v tech centrech se vetsinou na nic moc neptaji,ssn, nebo tak neco. Par holcin co znam tady uz porodilo a to tu byly nelegalne pekne dlouho. Dve z nich dokonce mely za otce cecha-taky nelegala. Hlavne se nebat a zkouset a zkouset a zkouset. Hodne stesti
tulak

Registrace: 25. 11. 2006

PříspěvekZaslal: so listopad 25, 2006 1:35 am    Předmět: porod v usa Odpovědět s citátem

Souhlasim
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: ne listopad 26, 2006 3:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tulak>> informace ktere nam zde zverejnis muzou pomoci i vice lidem v pozdejsim case.
american chopper

Registrace: 12. 02. 2005

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 2:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

miro napsal:
tulak>> informace ktere nam zde zverejnis muzou pomoci i vice lidem v pozdejsim case.

..urcite,prave si delam tehotensky test
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út prosinec 26, 2006 9:55 am    Předmět: Ja bych volila Staty Odpovědět s citátem

... protoze pokud se dite narodi ve Statech, ma automaticky dvoji obcanstvi. Pro vyrizeni ceskeho obcanstvi neni (aspon podle informace konzulatu v Chicagu) casove omezeni.
Ale porod je dosti financne nakladny, ten muj stal neco okolo $8tis (mam ale pojisteni, takze jsem platila jen $17 za televizi).
Pokud jde o ruzne katolicke spolky atd., tak nemam informace, ale uz jsem slysela ruzne lidi je doporucovat - je nutne se ptat.
Ovsem podle me zkusenosti kdybych mela jeste nekdy rodit, tak si jako zenska rozhodne nevyberu Cechy. Mam dva syny; jeden se narodil v Cechach, jeden v USA. Porod v CR byl doslova horor, porod v USA pohoda (pokud se to o porodu da rici). Jednani personalu nebe a dudy, pripadalo mi, ze nejsem jen kus hadru, mela jsem po celou dobu porodu svuj vlastni pokoj, starali se o me a jen o me a pak i o miminko, byl u me manzel i starsi syn, jedna porodni asistentka u me byla nepretrzite po celou dobu (kdezto v CR me jednou za 2 hodiny zkontrolovali jestli "uz" a pak si sestry sly vypit kafe - ze jsem byla po 14 hodinach polosilena bolesti a na smrt vycerpana je absolutne nezajimalo) a vsichni se mi to snazili co nejvice ulehcit.
No, uvadim jen svou vlastni zkusenost a jen svuj nazor - snad pomuze.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Volne tema Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA