Jak jste na tom s angličtinou ?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Jak jste na tom s angličtinou ?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> English only!
Autor Zpráva
Čenda

Registrace: 03. 03. 2011

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 12:22 pm    Předmět: Jak jste na tom s angličtinou ? Odpovědět s citátem

http://zena.centrum.cz/deti/grafika/2014/01/07/velky-test-jak-jste-na-tom-s-anglictinou/#utm_source=ekofin.aktualne.centrum.cz&utm_medium=carousel
Indy

Registrace: 19. 01. 2014

PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2014 4:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne je to strasne trapny se ptam ale muze mi nekdo po lopate rict co je tim mysleno? Nejak nechapu co je mysleno tou odlisnou samohlaskou, dvojhlaskou Confused

aj.jpg
 Description:
 Filesize:  13.42 KB
 Viewed:  9048 Time(s)

aj.jpg

pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: po únor 10, 2014 8:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Co to znamená je že samohláska v jednom z těchto 4 slov se vyslovuje jinak než v těch ostatních. Česky bych to četl jako stud, kud, flád, a puš.
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po únor 10, 2014 11:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Some people just dont understand English Only!
Indy

Registrace: 19. 01. 2014

PříspěvekZaslal: po únor 10, 2014 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Co to znamená je že samohláska v jednom z těchto 4 slov se vyslovuje jinak než v těch ostatních. Česky bych to četl jako stud, kud, flád, a puš.

Aha, dekuju, ale prece to "U" neni taky vsude stejny, nebo jo? Ja to asi nechapu Laughing
borekt

Registrace: 30. 11. 2012

PříspěvekZaslal: po únor 10, 2014 9:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukam ze si nekdo dal ten stupidni test z ceskych nivin
Stupidni je v tom ze kontinentalni anglictina se lisi od US a Canadsky,ne moc ale lisi.Taky jsem na tom byl a usmival jsem se
Takhle Kluci nez jsme sli za more se ucili v cechach english a bylo jim to prd platny,meli zkraje problemy,ale mladi to prekonalo hrave
Čenda

PříspěvekZaslal: po únor 10, 2014 10:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:
Stupidni je v tom ze kontinentalni anglictina se lisi od US a Canadsky,ne moc ale lisi.Taky jsem na tom byl a usmival jsem se
Takhle Kluci nez jsme sli za more se ucili v cechach english a bylo jim to prd platny,meli zkraje problemy,ale mladi to prekonalo hrave

No tak třeba brňáci maj taky svůj Hantec, ostravaci jsou kratky zobaci no a hanáci škoda mluvit . Nesmíš bejt tak cimprdlich . Jediná zdokumentovaná angličtina je Oxfordská , všechno ostatní jsou nářečí . Very Happy
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: po únor 10, 2014 10:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čenda napsal:
borekt napsal:

No tak třeba brňáci maj taky svůj Hantec, ostravaci jsou kratky zobaci no a hanáci škoda mluvit . Nesmíš bejt tak cimprdlich . Jediná zdokumentovaná angličtina je Oxfordská , všechno ostatní jsou nářečí . Very Happy

borekt

PříspěvekZaslal: po únor 10, 2014 11:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to vim ze v texasu je to jiny na vychodnim pobrezi,v motane atd to same v canade,jedna se i o psani,ja to beru co se ucili kluci v cechach a tady,co se angl.tyce.Jinak starsi s ceskou skolou byl povazovan na hight school za mimoradne nadanyho....to je ale jine story
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: po únor 10, 2014 11:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

borekt napsal:
to vim ze v texasu je to jiny na vychodnim pobrezi,v motane atd to same v canade,jedna se i o psani,ja to beru co se ucili kluci v cechach a tady,co se angl.tyce.Jinak starsi s ceskou skolou byl povazovan na hight school za mimoradne nadanyho....to je ale jine story

Ja se pamatuje na kluka, kterej se v Cechach ucil 8 let anglictinu(asi britskou), pak priletel do Kanady na dovolenou a nerozumel ani slovo Wink Jde o to, ze kdyz jen mluvis s Cechama, tak jak muzes rozumet ruznym jinym accentum Confused
borekt

PříspěvekZaslal: út únor 11, 2014 12:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

hele nez jsem zacal rozumet Garymu z Texasu tak mi to trvalo asi den,ale moc se mi to libilo jak to taha,to je zpev Laughing
Čenda

PříspěvekZaslal: út únor 11, 2014 12:27 pm    Předmět: Nářečí Odpovědět s citátem

Za parného léta pije pražák v Brně vodu z kašny na náměstí Svobody .
Jde okolo brňák a povídá
"Kemo nepí tu vasrovku, chčijó do ní morgoši" .
Pražák se otočí řka
"Ale já vám pane vůbec nerozumím, já jsem z Prahy" .
"A ták" povídá brňák " vy jste z Prahy, tak pijte tu vodu pomalu, je studená" .
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: út únor 11, 2014 7:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> English only! Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
USA odkazy | Weblog o USA | Inzerce v USA | Galerie USA | Diskuse o USA

Copyright © chicago-cz.com
Webdesign a Optimalizace by Miro - miroweb.com

UFOseek.com - Directory, Community and News. UFO Seek Forum - rare free community for discussion of UFO-Paranormal, mysterious and unexplained topics.

Slovak Republic Web Directory About Slovak Republic
Czech Republic Web Directory About Czech Republic