Má pro mě cenu jít studovat do USA?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Má pro mě cenu jít studovat do USA?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia
Autor Zpráva
Xoroxoxoxoxoso
Anonymní

PříspěvekZaslal: út leden 14, 2014 5:41 pm    Předmět: Má pro mě cenu jít studovat do USA? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dobrý den,
jak již předmět napovídá, tak moje otázka se týka studia v USA. Zajímalo by mě jetli by pro mě mělo cenu jít studovat do USA až cca po roce na vysoké škole tady v ČR. Z osobních a rodinných důvodů jsem neměl šanci se připravit na studium v USA už na rok kdy bych normálně nastoupil na vysokou školu. V ČR jsem už přijatý na UK a tak mě napadlo studovat rok tady, připravovat se a pak zkusit přihlášku na nějakou lepší školu v USA (vysněný mám Stanford). Zajímá mě teď spíš jestli tento nápad vůbec má smysl, jestli není třeba lepší udělat už bakaláře tady, protože bych vlastně jeden rok ztratil a v USA šel nejspíš zase od začátku.

Děkuji za všechny odpovědi.
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: út leden 14, 2014 6:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslim, ze rok na UK rozhodne neni ztraceny.

Pokud se ale zamyslis nad tim, jestli ma vubec cenu studovat v US, tak to nejspis nebude pro tebe. Uz mas nejaky plan jak se na ten Stanford dostat, jak to financovat? Stanford je tezky cil i pro americany, kteri maji oproti tobe velky naskok a spoustu vyhod.

Mozna by jsi mel napsat vic o svych planech a priprave na studium a zivot v USA.
Xoroxoxoxoxoso
Anonymní

PříspěvekZaslal: út leden 14, 2014 6:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Možná to špatně vyznělo. Nemyslel jsem to tak, že jsem nerozhodný jestli tam jít, už dlouho studovat do USA opravdu hodně chci. Ptal jsem se hlavně proto, protože chci vědět jestli by to opravdu nebyl blbý nápad. A pořád je lepší se zeptat zkušenějších než si jen něco myslet a to něco by mohlo být špatně.

Nad financováním jsem přemýšlel a už si začínám postupně zjišťovat jak to chodí. Výhodou by pro mě mohl být fakt, že už mam docela zkušenosti v programování, takže najít si nějakou boční práci v tomto oboru by možná nebyl takový problém. Samozřejmě je to jedna z možností.

K plánu: právě začínám shromažďovat informace, zjišťovat, která škola je pro mě reálná a která ne, co je potřeba zařídit, jak si rozvrhnout čas a učení. Takže plán si právě tvořím.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: út leden 14, 2014 6:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Priprav se na velike financni vydaje. Jestli ma neco cenu nebo nema,je o tvych prioritach a moznostech. Pokud chces jit cestou zustat v USA,tak to smysl ma. US university maji v dostatecne mire prednost,pro zamestnavatele urcite. Presto ani absolvovani university nemusi znamenat ze povoleni o praci v USA ziskas. Musis mit jeste neco navic oproti americanum.
Urcite ale absolvent dobre US university se neztrati ani v Evrope.
Clayton

Registrace: 09. 08. 2009

PříspěvekZaslal: út leden 14, 2014 11:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Xoroxoxoxoxoso napsal:

Nad financováním jsem přemýšlel a už si začínám postupně zjišťovat jak to chodí. Výhodou by pro mě mohl být fakt, že už mam docela zkušenosti v programování, takže najít si nějakou boční práci v tomto oboru by možná nebyl takový problém. Samozřejmě je to jedna z možností.

V USA jako zahraniční student budeš pořád narážet na to, že jákákoliv práce při studiu (mimo práci na kampusu) je ilegální. Navíc US školy jsou o moc méně vhodné pro práci při studiu ve srovnání např. se školami v ČR. V ČR nikdo moc přítomnost na přednáškách nevyžaduje, v USA je to často naprosto nezbytné.

Záleží samozřejmě na tvých finančních možnostech. Obecně vidím snazší (hlavně finančně) vystudovat v ČR a pak odejít do USA na graduate studium.
Undergraduate studium má smysl, pokud by si měl možnost dostat se na velmi dobrou školu (Ivy, Stanford nebo pár dobrých public schools jako třeba UCB, UCLA, UNC atd). To ale znamená mít na střední škole velmi dobrý průměr, SAT aspoň 2100 ale raději mnohem víc, třeba i nějaké AP zkoušky s výbornými výsledky, hodně mimoškolních aktivit (třeba krmení hladovějících v Africe) a leadership positions.
Ideální je, pokud bys byl lesbická černoška. To pak ty předchozí věci nepotřebuješ. Stejně tak, pokud jsi velmi dobrý v nějakém sportu - pak také můžeš být úplně blbý.
Samozřejmě, studovat undergraduate v USA má smysl i na nějaké horší škole, ale podle mě pouze tehdy, pokud ti někdo dá stipendium a náklady zaplatí. jinak bych se kvůli tomu nezadlužoval a vystudoval raději v ČR, snažil bych se o co nejlepší studijní výsledky a pracoval bych na možnosti odejít na graduate (Masters/PhD) studium do USA.
Nevím proč se v ČR také přehlíží poměrně daleko cenově přijatelnější možnost studia ve Velké Británii. Školné bývá výrazně nižší a pro Čecha je výhodou bezproblémová možnost práce při studiu. Dobrá škola v UK ti potom otevírá dveře i pro pokračování studia v USA.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: st leden 15, 2014 4:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vítej na Napiš něco o sobě, Xo’so. Je to těžké Ti poradit když nic o Tobě nevíme. Jaké máš známky, SAT, TOEFL, atd. Jaký máš extrakurikální aktivity (jak psal Clayton, hraješ sport, hudební nástroj, živíš chudé, atd.?)

Hlavně: co chceš studovat?

Setkal jsi se už s recruiterem ze Stanfordu?
brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: st leden 15, 2014 1:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prvni si zjisti kolik to skolny stoji a myslim ze pak uvidis o co se jedna a v cem je hacek a hned te to cely prejde. a jak uz psal clayton, pracovat na studentsky viza je nelegalni. ale kdo vi mozna ses nakej vyjimecnej talent co se kvalfikuje na stipko ale nic si tu o tom nepsal tak zalezi co umis
Yuri

Registrace: 22. 11. 2011

PříspěvekZaslal: čt leden 16, 2014 2:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Za seba mozem poradit prist az na graduate school... hovoris ze programujes, tzn. asi robis computer science. Ak zozenies sikovneho profesora, da sa zohnat nejaky funding (napr. fellowship, assistantship). Ja som tu uz tretim rokom na PhD a ani jeden semester som neplatil skolne v plnej vyske.

Pracovat popri studiu sa naozaj neda, ale ak by sa ti postastilo mat RA/TA (research alebo teaching) assistantship, tak sa z toho vyzit da (aj ked to ziadne velke prachy nie su). No a ak si sikovny, cez leto je mozne pracovat v ramci internshipu a zarobit nejake peniazky navyse.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA