Au pair alias prace v USA

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Au pair alias prace v USA

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam
Autor Zpráva
Vezin

Registrace: 11. 11. 2012

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 4:03 pm    Předmět: Au pair alias prace v USA Odpovědět s citátem

Ahojte všichni,

před časem jsem zde psal jak bych chtěl do USA a jak jsem promýšlel různé možnosti (WAT atd). Ta chuť jet do USA mě neopustila a přihodila se mi náhoda. Byl jsem registrovaný na spoustu au pair stránkách a ač už jsem zapomněl, že na zrovna těchto strankach profil mám, měl jsem mail, že o mě má někdo zájem. Říkám si zas nějakej klasickaj Scammer ne? a ono ne... Tata od rodiny ze SF, že potřebuje au pair, ale chce se mnou hned skypovat, že me chce vidět jestli taky nejsem podvodnik. Tak jsme si pokecali po skypu a z něj vylezlo, že ani tak nepotřebuje au pair pro své dcery, ale parťáka na dostavbu sveho druheho baráku. Já člověk z vesnice, pro kterýho práce na baráku apd. nikdy nebyla cizí to samozřejmě vidím jako příležitost... velkou příležitost.
Řekl, že mě nechce jako au pair, protože to moc stojí, že mi zaplatí školu, ta mi pošle papíry a já přijedu na studentská víza. Nabídl mi ke škole, že by mi dával i kapesné 100 - 200 dolaru tydne, podle prace.

Ani nevím proč to sem píšu, co na to říkáte vypadá to jako velké riziko? Říkám si, co když mi nebude dávat to kapesné... budu na nem uplne zavisly, abych nakonec nedopadl špatne nebo jsem debil a je to užasne, a co by jiní za takovou příležitost dali?
Vezin

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 4:08 pm    Předmět: dukaz Odpovědět s citátem

Jo samozřejme jsme volali vickrat, jeho dcery jsem videl a prochazel s kamerou barák aby mi ukazal jake to tam maji i zahradu ukazovaal, tak snad by to nemel byt podvod..
brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 10:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

me to prijde realny, on muze najit i skolu nakou jazykovku za cca $200-300 na mesic a tobe da stovku tejdne, kdyby platil nekoho normalne od hodiny tak to ude nekolikrat drazsi, pro nej je to vyhodny, zeptej se ho kolik hodin tydne budes pracovat, aby te pak nevyuzival a tys nepracoval za stovku od rana do vecera pac stovka je normlani vydelat za den ne za tyden , takze scam to podle me nebude ale zadny terno jak si myslis to taky neni ale pokud ti to staci good for u
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 1:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing Laughing Laughing Jasne. Kazdy, kdo tady stavi barak, si hleda construction workers na webech pro au-pairky. A nejenom na stavby. Rumik delal v US uz nekolikrat instalatera maskovany jako au-pairka. Very cute with pig tails ... in a disturbing scary disgusting way. Je to scam na ilegalni otrockou neplacenou praci. To uz radsi Henkuv Bunny Ranch.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 2:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Laughing Laughing Laughing Jasne. Kazdy, kdo tady stavi barak, si hleda construction workers na webech pro au-pairky. A nejenom na stavby. Rumik delal v US uz nekolikrat instalatera maskovany jako au-pairka. Very cute with pig tails ... in a disturbing scary disgusting way. Je to scam na ilegalni otrockou neplacenou praci. To uz radsi Henkuv Bunny Ranch.

No, to mi připomíná vtip:

Prostitutka stopuje na cestě. Zastaví auto, z okna se vykloní chlap a ptá se: „Co uděláš za 3 tisíce?“
„Všechno, všechno!“
„Tak nasedni, jedeme betonovat!“

No, jestli Vezin ví do čeho jde, a místo aby za pár korun hlídal děcka tak bude stavět, tak to sice je scam oproti pravidel au-pairství, ale to neznamená že Vezin bude nějak vykořisťovaný. Jestli bude dělat na stavbě, za co se platí 15, 40, nebo 75 dolarů za hodinu, je za 3 nebo 4 dolary, tak je to jeho problém.

Otázka spíš je, jestli ten chlap co žije v SF nechce taky něco jiného. Je ten chlap na ženy, nebo má radči kluky?
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 3:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

lol vy a vase konspiracni teorie Laughing
ja si jen myslim ze spis bude makat celej den a dostane stovku za tejden takze jak rikam zady terno...scam to neni podle me, on ti prece rika ze te bude platit pouze stovku za tyden a budes u nej stavit dum...otrocina za par supu
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 3:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

podle me ten chlap chce jen usetrit za construction workera, kdyy to bbyl gay tak si nebude delat takovy problemy
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 4:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Za 3 litry by ta stetka musela betonovat Hoover Dam. Ale vazne - kolik prace by ten kluk musel udelat, aby se to tomu chlapovi vyplatilo se skolou, ubytovanim, stravou. Jak to budou zarizovat s tou skolou a vizem? Chlap zaplati skolu dopredu a kluk pak bude zadat o F viza v Praze? Chlap se jako spolehne na to, ze ten kluk opravdu prileti? Vubec me nenapadl ten uhel, ktery napadl Mlynka, viteze ankety o Dirtiest Old Man Of Chi-cz. Chlap je uchyloid perv a hlavni naplni prace kluka bude umyvat mu ...
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 4:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja myslim ze se mu to vyplati ...dyz u nej bude bydlet tak to ho nic moc nestoji toho chlapa a tim ze ho ma v hrsti si z nej muze udelat otroka za stovku na tejden...s tema vizama asi ani nevi jak to funguje
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 4:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ale nechapu proc by mel byt rumik v prestrojeni za au pairku Laughing Laughing
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 4:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

brook napsal:
ale nechapu proc by mel byt rumik v prestrojeni za au pairku Laughing Laughing

Union rules ... and he likes it.
Grace

Registrace: 26. 05. 2011

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 5:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Wow, tak tohle se mi nezdá jako good deal.
Za prvé, už jen získání víz by bylo dost těžké, protože jaký důvod má někdo, kdo tě v životě neviděl, aby ti platil tisíce za školu?
Za druhé, kolik práce by po tobě chtěl? protože F1 vízum má takovou pojistku, musíš splnit 12 kreditů za semester, sož vyžaduje chození do školy a taky dělábí domácích úkolů. A věř mi, US školství vyžaduje mnohem víc domácí přípravy, než je u nás v ČR zvykem. To je každou chvíli nějaká essay, nebo tak něco a nad tím taky strávíš fůru času. Počítá s tímhle ten chlapík? Protože mi tak připadá, že si představuje, že zaplatí školu a bude to "jen na papíře" ale ve skutečnosti tam chodit nebudeš, protože budeš makat u něj na stavbě.

V tvým případě by snad bylo lepší zajít do Student Agency, nebo Coolagent, zaregistrovat se tam a jet jako aupair.
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 6:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud ho zapise do naky jazykovky od polakunebo rusaku tak tam skoro ani nemusi chodit a ma to tka za 300 na mesic
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 6:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Porad by to ten chlap musel platit dopredu z vlastniho. To nedava smysl. Bude kluka vodit za nos, slibovat hory doly, pak mu napise, ze potrebuje zalohu, aby ho nevystrasil, tak to bude tak kolem kila ... a kluk od uz nikdy neuslysi pocinaje tou minutou, co to transferuje.

Ale treba se pletu, treba je to novy trend, kterym se da obejit kvota na pracovni viza. Nez se nadejem, tak tu Clayton i Verzana budou jako au-pairky.
Vezin

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 7:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju za odpovědi, školu, kterou by mi platil je American academy of English, jazykovka $500 za měsíc. Přihláška stojí $100 tu se nabídl, že zaplatí on. Ale máte pravdu. Byl bych sice ve své vysněné americe, ale za jakou cenu, v podstatě za $900 mesíčně, to zas není taková výhra. Nechám to být, nechci padnout na hubu. Ještě jeden dotaz, jak tu grace řikala regnout se do Student agency apd. jaky mate nazor vy, ma šanci 20 lety kluk? Smile

Have a nice day!
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 7:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

samozrejme sanci mas, nevim roc si to uz neudelal kdyz chces byt au pair , prihlas se pres agenturu a za dva tri mesice letis
Milanuk

Registrace: 24. 01. 2013

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 11:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já o životě v USA nic nevím,ale přeci jen napíšu pár řádků.
Pokud je tvým snem USA, tak bych se na to podíval ze všech úhlů pohledů.

Ten pán to má asi promyšlený, pokud si dokázal už sehnat info o škole, na kterou by tě dal atd a kolik by ho to stálo.

Určitě to nebude nějaká dovča, budeš mu muset pomáhat na baráku. Ale jelikož o tobě ví jen to,že hledáš práci jako au-pair, tak od tebe asi nemůže očekávat,že budeš zvládat všechny práce jako ostatní construction workers.

Psal jsi,že je ti 20...což je paráda. Já bych uvažoval i nad tím to jet zkusit.
Nabídnu ti ještě jeden úhel pohledu.
Je ti 20. Nemáš co ztratit. I kdyby to byl nějakej magor, tak se vrátit můžeš vždycky. Navíc,pokud budeš mít víza atd tak jsi legál a nebudeš mít problém.
Další věc je ta škola. Nevím jak jsi na tom s anglinou,ale pokud by ti platil jazykovku, tak toho by se dalo taky využít ve tvůj prospěch. Anglina se ti bude vždycky hodit a kord, když budeš mít nějaký papír z americké školy Smile

No a pak je tu další věc a to je zkušenost,kterou bys získal. Sekání trávy a míchání malty zas taková zkušenost není,ale určitě bys měl nějaký volno a mohl bys poznat okolí atd...určitě by sis časem udělal nějaký kontakty a získal třeba dobré přátelé.

netuším na jak dlouho je ta škola, jestli jen na rok,nebo déle...ale ted napíšu takovou kravinu...třeba by sis tam časem nabrnk nějakou američanku, oženil by ses a hurá, mohl bys tam zůstat jak dlouho chceš Smile a kde chceš Smile

ten chlápek asi bude určitě nějakej vyčůránek,ale pro tebe by to mohla být příležitost.
takhle to vidím já. Nezbohatneš, nebudeš asi dělat práci, která tě bude úplně naplnovat....
ale...zkusíš si Ameriku a to legálně, poznáš nové lidi, vzděláš se...

pokud píšu nesmysli, tak se omlouvám...asi mám jiný pohled na svět Smile
Vezin

PříspěvekZaslal: po květen 13, 2013 6:56 am    Předmět: Zdravím Odpovědět s citátem

Zdravím Milanuk,

ano, takhle jsem se na to taky díval, vidím, že mě chápeš.
Ten týpek to dost dobře zná, pár au-pairu už měl, a dokonce mě s jedním seznámil i přes webku, s tím kterého tam zrovna má. Na stránkách au-pair si mě vybral proto, že viděl fotky, ktere tam mam z prace kolem baraku atd. Snad to neni podvod, nicméně jsem to vymyslel takhle:

V blízké době odjíždím do Londýna, dostal jsem tam práci, s týpkem (ten co mě chce za au pair) jsem se domluvil, že jsem dostal velmi dobrou praci v Londyně, ale že bych rád přijel, takže za ním asi pojedu na zimu až vydělám nějaké chechtáky Smile, protože když budu muset jet dom a bude to podvodník či co... tak prodělám maximálně svoje peníze Wink

Díky všem za odpovědi, pomohli jste mi! Smile

Good luck!
df
Anonymní

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 2:15 pm    Předmět: df Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

df
Irenka5
Anonymní

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 2:22 pm    Předmět: Aupair v USA Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoji,
no pokud něco takové chceš, tak proč ne. Ale nějakou velkou příležitost v tom nevidím. Někde se dřít na černo na baráku.

Lepší by byl reálný aupair-program. Představ si, až budeš někdy psát životopis, co tam pak doplníš? Pokud tedy nechceš být zedník...A co zdravotní pojištění?

Jestli se teda pro tuto možnost rozhodneš, sepiš s rodinou smlouvu.

Jestli se chceš lépe informovat, tak tady zjistíš víc: http://www.aupair-village.com/cz/aupair/chces-se-stat-au-pair/aupair-kde/au-pair-amerika
Cinderella

Registrace: 22. 11. 2013

PříspěvekZaslal: po prosinec 09, 2013 6:13 am    Předmět: American Academy of English Odpovědět s citátem

Ahojky, tak jsem ti vyhledala tu skolu v San Francisco a zjistila jsem, ze application fee (zapisne, ktere se nevraci) stoji 100 dol. Zadne studium ale nestoji 500 dol mesicne, jak ti ten pan rekl. Nejkratsi delka studia je tam totiz na pouhe
4 tydny a to stoji celkem 450dol (neplati se nic mesicne, to je sazba za cele 4 tydny). Nejdelsi studium je celkem na 36 tydnu. Tyto ceny se v nicem nelisi, at jdes studovat jako zacatecnik, pokrocily ci konverzujici. Zalezi jen na tom, jak dlouhou dobu to studium bude.

4 tydny studia stoji celkem 450 dol
12 tydnu stoji 1250 dol
36 tydnu stoji 3750 dol

takto vypada application form (prihlaska ke studiu)
http://www.aae.edu/wp-content/uploads/2013/02/Application-Form.pdf

Tady se doctes co vsechno to obnasi, pokud bys chtel na teto skole studovat.

How to Apply to American Academy of English (AAE)

HOW TO APPLY

Before proceeding with the online application form, please read the steps carefully.

Step 1: Application Form. Submit a completed application form. You can download the Application Form or apply online below. (If you are under 18 years of age, we will need your parent or guardian consent and signature.

Step 2: Proof of Financial Support. Full-time F1 status students are required to demonstrate sufficient financial resources to cover all educational and living expenses for the duration of their stay in the U.S. Minimum approximate cost for each length of study is as follows:

12-weeks session………………. $4000USD

24-weeks session……………… $8000USD

1 academic year………………… $12000USD

2 academic years……………… $14000USD

Your personal bank account statement is accepted as proof of financial support. You may fax, email or mail it to our office after submitting this application. If you have a sponsor who resides in the U.S., an I-134 Affidavit of Support Form (I-134 Instructions) must be completed by him/her and submitted along with the outlined financial/bank statement. If your sponsor does not reside in the U.S., the Certificate of Sponsorship is required along with a financial/bank statement. All statements must be current and are subject to authentication with your financial institution.

Step 3: Passport Copy. Submit a copy of your passport. Only the page(s) containing your name, personal information, photograph and signature is required. The expiration date should be at least 6 months beyond your intended stay in the U.S.

Step 4: High School Diploma Equivalent or Highest Degree Achieved. Submit a copy of your high school diploma equivalent (secondary school) or your highest degree achieved.

Step 5: Application Fee. The $100 non-refundable application fee must be remitted along with the completed application. Visa, MasterCard and JCB debit/credit cards are accepted.

Step 6: U.S. Transfer Students Only. If you are a student currently attending or have attended another U.S. institution and seeking to transfer to AAE, you must also complete and submit the Transfer Form, a copy of your current Certificate of Eligibility for Nonimmigrant (F-1) Student and a copy of your I-94 Departure Card (usually affixed to your passport).

Pokud necemu nebudes rozumnet, tak se ozvi.
Zdravim z Floridy!Very Happy
Cindy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Predstavte se nam Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA