GRE general test

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

GRE general test

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia
Autor Zpráva
jakudo

Registrace: 28. 01. 2006

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 12:45 pm    Předmět: GRE general test Odpovědět s citátem

Zdravím, potřebuji (krom TOEFLu) GRE test na to, abych mohl dostat stipendium a mohl studovat na universitě v USA. Nemáte s toule zkouškou někdo zkušenost? Nebyla by nějaká rada nebo tak něco? Moc by mi cokolov pomohlo.

Děkuji
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 9:27 pm    Předmět: Re: GRE general test Odpovědět s citátem

jakudo napsal:
Zdravím, potřebuji (krom TOEFLu) GRE test na to, abych mohl dostat stipendium a mohl studovat na universitě v USA. Nemáte s toule zkouškou někdo zkušenost? Nebyla by nějaká rada nebo tak něco? Moc by mi cokolov pomohlo.

Děkuji

GRE je skoužka na graduate school (na MS, MA, PhD). To jest, škola když už máš universitní vzdělání (13. až 16. třída) dodělané.

Aby se student dostal z střední školy na universitu, tak potřebuje si udělat SAT. Některé university radči používají ACT.

Jinak, SAT a ACT jsou jen standartní testy. Podle výsledků se university rozhodují jestli studenta příjmou nebo ne. Aby jsi dostal stipendium, tak musíš najít někoho kdo by Ti ty peníze na studium půjčil nebo věnoval. Málokdy jsou výsledky SAT k tomu podstatné.

Ale jestli vážne chceš vědět o GRE více, dej mi vědět. Been there, done that.
jakudo

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 9:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ano vím, co je to GRE. V červnu dělám bakalářku a dostal jsem nabídku na stipendium na Master degree a PhD. na University of Hawaii at Manoa, ale k tomu potřebuji být Bc (to doufám nebude vůbec problém), TOEFL (na ten mám materiálu dost) a GRE - na ten nemám vůbec nic (krom jednoho testu, co je na netu), takže pokud bys měl jakoukoliv radu nebo pomoc, budu za to rád.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 10:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fajn. Myslím si že jsem se Tě spletl s někým jiným.

Na GRE se musíš připravovat stejně jako na jakýkoliv jiný standartní test: musíš dělat výcvikové testy. Každý den, pár hodin. Až do té doby když skoro každá otázka Ti bude připadat podobná otázce na kterou jsi už odpověděl dříve.

Já jsem takových standartních testů už dělal mnoho (PSAT, SAT, ACT, GRE, GMAT, USPTO bar, LSAT, MPRE, a 2 státní bary), a kdykoliv jsem se soustředil na naučení testovaného předmětu, tak jsem zkrachoval, ale kdykoliv jsem dělal výcvikové testy tak jsem je udělal dobře.

Jdi na e-bay, a kup si pár knížek se sady GRE practice tests, udělaj si je všechny, a zaručuji Ti že dostaneš vysokou známku.
jakudo

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 10:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ou, tak E-Bay mě skutečně nenapadl, to jsem blb. Na to už je teď pozdě. I kdybych to obědnal, tak by mi to nedošlo v čas, natož se na to z toho učit. Všichni, kterých jsem se dřív ptal mi řekli, že na GRE moc podkladů není a blbě se shání.
Angličtinu dělám denně, snažím se si ji vežrát pod kůži, aby mě nic nepřekvapovalo. Bohužel na GRE půjdu koncem února (stejně tak i TOEFL).
Nemohl by jsi mi prosím alespo
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 10:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jakudo napsal:
...dostal jsem nabídku na stipendium na Master degree a PhD. na University of Hawaii at Manoa, ...

Tak to Ti gratuluji. Je to poměrně dobrá škola.

A budeš dělat na MS nebo PhD?
jakudo

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dostal jsem nabídku na stipendium na MS i PhD. Ale musím prvně udělat ty testy. No snad je nějak uválím. Nic jiného mi ani nezbývá Very Happy Už jsem do toho investoval hodně na to abych to neudělal Very Happy
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 11:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jakudo napsal:
ou, tak E-Bay mě skutečně nenapadl, to jsem blb. Na to už je teď pozdě. I kdybych to obědnal, tak by mi to nedošlo v čas, natož se na to z toho učit. Všichni, kterých jsem se dřív ptal mi řekli, že na GRE moc podkladů není a blbě se shání.
Angličtinu dělám denně, snažím se si ji vežrát pod kůži, aby mě nic nepřekvapovalo. Bohužel na GRE půjdu koncem února (stejně tak i TOEFL).
Nemohl by jsi mi prosím alespo
jakudo

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 11:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

heh, tak to jsi mě nepotěšil (i když máš asi pravdu), ale obávám se, že na to asi nebude dost času. Každopádně to zkusím někde sehnat a obědnat.
Dik za rady Smile

EDIT: v nejhorším budu spoléhat na svoji inteligenci a značnou dávku štěstí Very Happy
AzPete
Veteran

Registrace: 07. 01. 2007

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 6:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebylo by to levnejsi a vic srandy v Koreji?
jakudo

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jestli vic srandy to nevim (nevim kolik ji muzu mit na Hawaii, ale v Korei je srandy fakt vic nez hodne), ale urcite by to nebylo levnjesi. Ta Hawaii by me diky tomu stipendiu vysla velice hodne moc levne (temer zadarmo)...
...ale do Korei bych se taky jeste chtel nekdy vratit. Asii jsem si proste zamiloval;)
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 7:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jakudo.Amerika opravdu jiz neni co byla.Ty jses na tolik inteligentni si udelat nazor na svet a myslim ze se rozhodnes dobre kde skoncis. Podle me Australie je ta zeme..ale to je podle me. Smile
jakudo

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 8:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, v Americe jsem byl jen jednou a "jen" na pár týdnů, takže ji nemůžu moc srovnávat. A v Austrálii jsem nebyl nikdy. Ale po zkušenostech z Korei jsem se tak nějak přesvědčil, že není problém to vyzkoušet někde bydlet (teda samozřejmě, pokud to dovolují okolnosti) a pokud se mi tam nebude líbit, tak se můžu přestěhovat. Každopádně teď by byla nejlepší ta Hawaii kvůli té nabídce na stipendium. Ale kdo ví. Záleží hlavně na těch zkouškách.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 8:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

AzPete napsal:
Jakudo.Amerika opravdu jiz neni co byla.Ty jses na tolik inteligentni si udelat nazor na svet a myslim ze se rozhodnes dobre kde skoncis. Podle me Australie je ta zeme..ale to je podle me. Smile

Žádná zem není co byla. Co má být?

Za Tvých mladých let všechno bylo nádherné, byl jsi svalnatý, opálený, hlovu plno vlasů, měl jsi celý život před sebou, poznával jsi holky, a nezajímalo na kolikati otevřel Dow Jones.

Svět se sice mění, ale mladí lidi nemají dneska o nic méně možností než Ty jsi měl. Ba naopak jich mají i víc.

Jakudo, nenech se odradit. Jestliže máš stipend na UH, tak na to jdi. Good luck s GRE!
jakudo

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 3:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nenechám se odradit Smile Chci tam, je to obrovská příležitost!
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 6:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jakudo napsal:
Nenechám se odradit Smile Chci tam, je to obrovská příležitost!

A umis vubec surfovat? Cool
AzPete
Veteran

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 7:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
AzPete napsal:

Žádná zem není co byla. Co má být?

Za Tvých mladých let všechno bylo nádherné, byl jsi svalnatý, opálený, hlovu plno vlasů, měl jsi celý život před sebou, poznával jsi holky, a nezajímalo na kolikati otevřel Dow Jones.

Svět se sice mění, ale mladí lidi nemají dneska o nic méně možností než Ty jsi měl. Ba naopak jich mají i víc.

Jakudo, nenech se odradit. Jestliže máš stipend na UH, tak na to jdi. Good luck s GRE!

Zase porovnas dve uplne jine veci. Jestli jsi si vsimnul tak je cely svet v ekonomicke depresi a propousti se vlevo vpravo.Momentalne ty moznosti jsou dost limitovane i pro mlade Americany.Jak dlouho to bude trvat? Ty to asi vis. Idea
Co se tyce svalu,vlasu a opaleni mluv za sebe.Ja tady zalezeny nekde v baraku nejsem. Wink
jakudo

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
A umis vubec surfovat?

Ne ještě ne, ale jestli tam pojedu, tak ze mě bude 100% surfař - miluju vodu!
janacka
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červenec 31, 2013 7:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Cau.. zajimalo by me jak to s tebou dopadlo? Smile
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st červenec 31, 2013 8:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak mu napis a zeptej se. Podle toho, co pise, je zpatky v Praze.
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2013 11:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

janacka napsal:
Cau.. zajimalo by me jak to s tebou dopadlo? Smile

Asi mu to nedopadlo, jak ocekaval. V dnesni dobe mozna muze byt rad Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system