preklad maturitniho vysvedceni?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

preklad maturitniho vysvedceni?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia
Autor Zpráva
janney

Registrace: 26. 10. 2008

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2012 8:59 am    Předmět: preklad maturitniho vysvedceni? Odpovědět s citátem

Chci se zeptat,protoze ackoli jsem o tom cetla,porad nerozumim jak to funguje.
Kdybych pripadne chtela jit jeste v USA na nejakou collage nebo nekde to chteji i v praci,musim mit doklad o dokonceni stredniho vzdelani.
Mam ceske maturitni vysvedceni.Mam tedy i zaroven vyucni list + po dalsich 2 letech nastavby maturitu zase zamerenou jinym oborem.Byla to vytvarne umelecka skola,tak vubec nevim zda to tu nejak resi,berou nebo ne.
Nicmene jak takovy dukaz privezu.Jen prelozenym maturitnim vysvedcenim asi ne?!
Cetla jsem,ze ten level toho zjistuji nejake agentury?
Vsechny me kamaradky co sly na skolu v USA - tem tohle zarizovala agentura v Praze,kyz treba jely jao au-pair + do skoly.
Ma nekdo strucny nahled jak se tohle dela?
Jsem ted v Praze,takze mam pripadne moznost si do te skoly zajit,pokud potrebuji neco od nich jineho nez klasicke maturitni vysvedceni.
Take mi probehlo,zda by treba nebylo navic par creditu,kdyz jsem vlastne stravila na skole 5 let,ale asi ne.
Plavu v tom no, za kazdou info budu vdecna.

Take bych radeji neprivazela do USA original,ale asi muzu.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2012 7:25 pm    Předmět: Re: preklad maturitniho vysvedceni? Odpovědět s citátem

janney napsal:
Chci se zeptat,protoze ackoli jsem o tom cetla,porad nerozumim jak to funguje.
Kdybych pripadne chtela jit jeste v USA na nejakou collage nebo nekde to chteji i v praci,musim mit doklad o dokonceni stredniho vzdelani.
Mam ceske maturitni vysvedceni.Mam tedy i zaroven vyucni list + po dalsich 2 letech nastavby maturitu zase zamerenou jinym oborem.Byla to vytvarne umelecka skola,tak vubec nevim zda to tu nejak resi,berou nebo ne.
Nicmene jak takovy dukaz privezu.Jen prelozenym maturitnim vysvedcenim asi ne?!
Cetla jsem,ze ten level toho zjistuji nejake agentury?
Vsechny me kamaradky co sly na skolu v USA - tem tohle zarizovala agentura v Praze,kyz treba jely jao au-pair + do skoly.
Ma nekdo strucny nahled jak se tohle dela?
Jsem ted v Praze,takze mam pripadne moznost si do te skoly zajit,pokud potrebuji neco od nich jineho nez klasicke maturitni vysvedceni.
Take mi probehlo,zda by treba nebylo navic par creditu,kdyz jsem vlastne stravila na skole 5 let,ale asi ne.
Plavu v tom no, za kazdou info budu vdecna.

Take bych radeji neprivazela do USA original,ale asi muzu.

Ahoj Janney,bylo by dobre k tomu vysvedceni pridat charakteristiku skoly,jaky obor si studovala,pripadne studijni uspechy na skole.
Tak to delala ma neter pred prijetim na SDSU. Ona ale studovala znamou skolu v CR a jeste k tomu mela prilozene doporuceni reditelky te skoly,jeji prakticke pusobeni ve studijnim oboru v CR i mimo ni atd. Sla tam s titulem coz ji zarucilo absolutorium stredni skoly, level nad maturitou,v ramci jedne skoly.Mela na vsem Apostilu, coz ji rekli predem uz na Universite ze budou chtit mit na jejich dokumentech.

Takze bych zacla tou skolou, nejake studijni oddeleni,pripadne Clayton nebo Versana take vi jak a co..)))
Jsou ale i College,co potrebuji minimum znalosti o tvem vzdelani.
Jinak skola ti udela i druhopis vysvedceni za poplatek.
Dana_MI
Veteran

Registrace: 26. 12. 2006

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2012 3:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, ja mam diplom nostrifikovany na ministerstvu skolstvi, opatreny apostilou a prelozeny do anglictiny prekladatelem uvedenym na seznamu US Embassy.

Pravda, neni to maturitni vysvedceni. Ale jak jsem si ted vygooglila, u maturitniho vysvedceni to funguje stejne, viz:
http://grabmuller.cz/media/soudne_overeny_preklad_a_s_nim_spojene_ukony.pdf

Jen pro doplneni a inspiraci bych se mrkla na: http://www.moolker.cz/2010/06/nostrifikace-americke-maturity-v.html ... p. Bohonek popisuje opacny postup, t.j. jak nostrifikovat US High School v CR; podle me docela opruz (coz se dalo cekat). Proc to ale uvadim: overila bych si, jestli, cituji "1) Velká trojka. Hned po promoci u sebe musíte mít tyto tři základní listiny - High School Diploma (slavnostní papír oznamující vaše úspěšné zakončení docházky), Transcript (vysvědčení se všemi známkami) a Certificate of Accredition (možná se to bude jmenovat trochu jinak, každopádně je to "document showing your school's legitimacy," neplati i obracene a jestli to US vysoka skola nebute take vyzadovat.

Jinak MW ma pravdu, apostilu budou chtit urcite (to jeste vim z dob, kdy jsem uvazovala o tom si tu udelat druhy masters').
janney

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2012 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uf, zni to teda slozite,ale podivam se na to.
Nechapu tedy,ale ze to holkam delala normalne agentura - jen sami to vyridili s prislusnou skolou.
Navic premyslim - jen prelozit - znamkovani mame jine ( ne A,B a podobne) tak jeslti to opravdu nejaka spolecnost na netu nemusi overit pro ty amiky.
Ja se kdysi zajimala o dalsi skolu a kdyz mi volali vsichni rekli jedno - musite mit prvni ( a to slovo mi prave vypadlo a nemohu si zaboha vzpomenout),ale jakoby ohodnoceni vaseho high school diploma.Jestli se shoduje s pozadavkama toho americkeho.A ze to delaji urcite firmy na netu,ktere uz take nevim.
No ten preklad a apostilu si udelam rozhodne a pak jeste budu dal patrat.
Dekuji vam - to si to Dani prectu.
verzana

Registrace: 11. 03. 2006

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2012 9:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechteli evaluation?

Nevim jestli ti to k necemu bude, tady je nase zkusenost s e.:

Kdyz delali US pravnici manzelovo petici na visa, chteli evaluaci titulu. My jsme tenkrat nic nemuseli overovat apostilou nebo uredne prekladat. Poslali jsme snad jen nascanovanou anglickou verzi diplomu vcetne transcript of records (to se dostava automaticky na konci skoly). Pravnici pak evaluaci pravdepodobne zadali nejaky firme a ta se o vse postarala.

Za druhe, ja jsem se zajimala o totez uz na uzemi USA z duvodu nejake licence, kde to chteli taky. Vyhledala jsem pres internet, ktere firmy delaji evaluaci zahranicniho vzdelani a dozvedela jsem se, ze existuji ruzne evaluace a stoji pomerne dost (par stovek). Takze je treba vybrat tu spravnou a to by ti mel rict ten kdo ji po tobe chce.

Vic bohuzel nevim...
janney

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2012 8:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, myslim,ze rikali evaluation. A taky,ze to zarizujou company na netu.
No ja si to jeste vyzjistim.
Kamaradka zas rikala,ze v Brazilii musela do te sve skoly a ze vedeli co ji vydat - v jake forme pro cizinu.ALe ona mela hotovou pulku nejake vejsky,tka to je mozna jine.Zapocitavali ji nejake ty credits.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA