NY

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

NY
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 4:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No spise,to vypovida neco o tobe,ne?
Ne jenom,ze vis co to je,ze jsi to tu napsal,ale jeste k tomu.........chudak Rumbajs Twisted Evil
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 4:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ses desnej knour, Pipulko. Radsi mi napis, jestli znas KLF?
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 5:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Ses desnej knour, Pipulko. Radsi mi napis, jestli znas KLF?

Mas namysli tohle............KLF?
http://www.youtube.com/watch?v=_hnYKTys8rU
Piskle

Registrace: 20. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPi napsal:
Big_Rig napsal:
Budu Te muset ztrestat.

NEUVERITELNE..........tahate se za nohy,kopete do guli........co bude next Shocked Laughing

PiPi...oni jsou jak mala decka.Co chces od chlapu?A hlavne,kdyz se "vidi" jen na foru.Ve skutecnosti by si do vlasu nevjeli(pac asi uz zadne nemaji)a o gulich ani nemluve Laughing Wink
Male deti si hraji...zitra bude hezky.
No u nas je ted stejne uz leto...82F every day... Razz
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing
No jo,jak jsi napsala,vlasu ubyva,gule......no comment,ale hlavne,ze maji "ozdoby na bradavkach",aby se meli za co tahat Laughing
No jo chlapy Twisted Evil Laughing
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jeste, ze mame vas dve Sodomy Gomory, aby jste nas analyzovaly. Laughing Laughing Laughing
nero3

Registrace: 11. 03. 2008

PříspěvekZaslal: pá červenec 08, 2011 10:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chandler napsal:
- New York je hlavním bodem amerického snu.

Neni ciste z hlediska ekonomickeho americkym snem nejvice Chicago (neziju tam, rikam to kvuli objektivite a jsem fanouskem NY Rangers a NY Times Wink )?
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: so červenec 09, 2011 1:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nero3 napsal:
Chandler napsal:

Neni ciste z hlediska ekonomickeho americkym snem nejvice Chicago (neziju tam, rikam to kvuli objektivite a jsem fanouskem NY Rangers a NY Times Wink )?

Je to jen tim ze prave tam je nejvetsi ceska komunita?

Jinak tohle je,ne uplne cerstvy rozbor,kam jit za penezmi...?)))) Kazdy to ale bude mit uplne jinak...

http://www.forbes.com/2010/10/13/best-states-for-business-business-beltway-best-states-table.html
nero3

PříspěvekZaslal: so červenec 09, 2011 9:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MW napsal:
nero3 napsal:
Chandler napsal:

Je to jen tim ze prave tam je nejvetsi ceska komunita?

Nene, psal jsem ciste z hlediska ekonomickeho. Vzdy, kdyz jsou nejake statistiky na "ekonomickou jednotku", tak Chicago z toho vychazi vyrazne nejlip nez ostatni USA.
A propo, neni v Chicagu po staleti nejvetsi ceska komunita, prave proto, ze je tam nejvetsi ekonomicka sila, hm Wink ?
Diky moc za tabulku.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: ne červenec 10, 2011 1:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzdy, kdyz jsou nejake statistiky na "ekonomickou jednotku", tak Chicago z toho vychazi vyrazne nejlip nez ostatni USA.

Toto vysvetli - co je ta "ekonomicka jednotka"??? Kde jsi ty statistiky videl? Uved sem zdroj - web, tisk, agenturu, knihy atd.

Chicago se nijak nelisi od jinych velkych mest v USA. Je treti nejvetsi v USA, daleko za NYC, v hustote zalidneni druhe, opet daleko za NYC. V techto faktorech se NYC nevyrovna zadne mesto v USA, takze sorry. Samozrejme je rozdil mezi City Of Chicago a Chicago Metropolitan Area, ale tam je zase nutne pripocitat k NYC velke casti NJ a CT, plus NYC ma obrovske namorni pristavy a v tomto Chicago nemuze souperit.
nero3

PříspěvekZaslal: ne červenec 10, 2011 10:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Vzdy, kdyz jsou nejake statistiky na "ekonomickou jednotku", tak Chicago z toho vychazi vyrazne nejlip nez ostatni USA.
Toto vysvetli - co je ta "ekonomicka jednotka"???

V prvni rade hodinova mzda za stejnou praci v tom Chicago vycnivalo, pak napr. HDP na osobu (ekonomicka sila jednotlivce).
Big_Rig napsal:
Kde jsi ty statistiky videl? Uved sem zdroj - web, tisk, agenturu, knihy atd.

Slysel jsem to v radiu jako citaci statistik z Forbes, Bussines Week....
Big_Rig napsal:
Chicago se nijak nelisi od jinych velkych mest v USA. Je treti nejvetsi v USA, daleko za NYC, v hustote zalidneni druhe, opet daleko za NYC. V techto faktorech se NYC nevyrovna zadne mesto v USA, takze sorry.

Tyto faktory na ekonomickou silu mesta a obyvatele co se tyka velikosti mesta, hustota zalidneni jsou prave uplne na nic!!!!! Napr. takovy svycarsky Curych ma 361 tis. obyvatel a predci ekonomicky kdejaka velka mesta, to same napr. 100 tis. Lucemburk..... Jinak samozrejme velke pristavy jsou velka plus, to je jasny.
A jeste jedna vec. I kdyby NY lehce prevysoval v trzbach, ale jsou tam nejvyssi naklady m2/cena (zdroj uvedeny nahore), tak ta ekonomicka sila je vyssi. A jinak do nedavna uplne nejvetsi HDP na cloveka (nejvyssi ekonomoicka sila na jednotlivce) na svete si dlouhodobe drzelo San Francisko, kolikrat je mensi nez NY a mensi hustota zalidneni? A bez velkych pristavu.
Znovu kvuli objektivite zduraznuji, ze nejsem advokat Chicaga a ze je mi ledasco v NY sympaticke v cele s Rangers a NY Times.
Nobody
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne červenec 10, 2011 11:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

HDP na člověka a ekonomická síla . Nejsem ekonom takže tomu moc nerozumím . Vím, že v SF a obecně v Californii je draho . Tedy jsou vyšponovaný příjmy ale také životní náklady , tedy vysoké HDP na hlavu , ale z hlediska jednotlivce to má pramalý význam . V jiné části US a světa, kde jsou nišší příjmy a nišší životní náklady může být z ekonomického hlediska život srovnatelný s SF .
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po červenec 11, 2011 12:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nero3 napsal:

Slysel jsem to v radiu jako citaci statistik z Forbes, Bussines Week....

MW Ti sem dala AKTUALNI a PRAVOU statistiku z Forbes (ne, ze bych zrovna jim nejak extra veril). Takze to, "co jsi slysel nekde v radiu", a pocitam, ze v ceskem radiu, asi nebude moc kvalitni zdroj ... viz ten "clanek" o nedostatku ridicu v US ve Volne tema. IL v tech statistikach nijak nevycniva a IL = Chicago.

nero3 napsal:

Napr. takovy svycarsky Curych ma 361 tis. obyvatel a predci ekonomicky kdejaka velka mesta, to same napr. 100 tis. Lucemburk

Rolling Eyes Pletes jabka a hrusky. Bavime se tady o US, takze tahat sem Svycarsko nebo jine staty, kde je generalne daleko vyssi zivotni uroven nez jinde je ...

Toto je ale naprosto bezpredmetna debata, jsou to sice 2008 projekce, ale i cerstvejsi cisla jsou jenom odhady, protoze "mestske HDP" se pocitat presne neda:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_by_GDP

1) Precti si to a pak se muzeme bavit o skutecnych cislech a ne o tom, co jsi slysel nekde v radiu, Chico silne zaostava, jak ostatne musi byt kazdemu jasne, za NYC i LA (Mexico City je treti Laughing pred Philly, PD se stehuje).

2) Kdyby tady PD byl, tak by Ti udelal sahodlouhou prednasku o tom, kolik faktoru prislo do hry, kdyz se rozhodoval pro to, kde bydlet, pracovat atd. Zalezi spis na Tvem jobu, preferencich, kontaktech atd. Nekdo v IT urcite nebude volit Chico pred Silicon Valley, nejaky beach resort urcite nebudu zakladat v Chicagu nebo NYC, z meho oboru - spousta trucking companies se stehovala do WI a IN z Chicaga, kdyz ti hnupi v IL zvedli poplatky a dane pro truckery. Pokud chces jit do NYC, protoze ho mas rad, tak tam jdi. Chicago ma jednu jedinou atypickou vyhodu pro cechy - je to polakov a ceska komunita se prilepila na tu polskou, ktera ma celkem solidni vliv. Pro vetsinu cechu je to to jedine, co o Chicu potrebuji vedet.

Mne osobne se hnusi jak Chicago (viz polakov) tak NYC (big rotten apple). Ja bych delal business v Nevade - easy start up, minimal fees, no state income tax, lot of knee breakers to keep employees in line Laughing

Jak rikam, cokoli Ti vyhovuje, je OK a pro me uzavrena debata.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po červenec 11, 2011 12:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nobody napsal:
HDP na člověka a ekonomická síla . Nejsem ekonom takže tomu moc nerozumím . Vím, že v SF a obecně v Californii je draho . Tedy jsou vyšponovaný příjmy ale také životní náklady , tedy vysoké HDP na hlavu , ale z hlediska jednotlivce to má pramalý význam . V jiné části US a světa, kde jsou nišší příjmy a nišší životní náklady může být z ekonomického hlediska život srovnatelný s SF .

HDP na cloveka jde pocitat presne jenom celonarodne - proto se tomu hruby NARODNI produkt. Co je ekonomicka sila? Kupni sila meny? To asi ne, pac se vsude v US plati dolarama. Prumerna mzda versus prumerne zivotni naklady/ceny v oblasti? OK, beru, ale tyto dve polozky jdo ruku v ruce. Tudiz, kdyz mas nekde vysoke zivotni naklady, tak jsou i vysoke mzdy ... a naopak. Hledat v tomto nejake markatni rozdily mezi NYC, CHI a LA je nerealne, protoze ty rozdily u stejne prace a stejneho zivotniho stylu tam budou minimalni Arrow neusetris nebo nevydelas vic jenom proto, ze jsi v Chicagu.

Je pravda, ze SF je drahe, ale i tam se da najit levne bydleni a spatne ctvrti.

Ja, jako long haul trucker, budu vydelavat, jako firemni ridic, vsude stejne a bude vicemene zalezet na spolecnosti, u ktere budu. Tudiz je pro me vyhodne byt tady, kde jsem. Za dum, za ktery tady das $100K, bych v NYC, LA nebo Chicu platil trojnasobek v SF ctyrnasobek, o ostatnich nakladech ani nemluve. Mam ale kamose, ktery dela IT, ma vlastni nezavislou spolecnost a SF je pro nej "the place to be", i kdyz je tam silene draho. Ma tam zdaleka nejvic, nez kolik by dostal kdekoli jinde vcetne Tokia ... udajne, ale ja mu verim.

Je to opravdu individualni a jak uz jsem rikal: kazdy ma pravdu, pokud preferuje to "svoje" mesto a neni nutne se o tom hadat.
nero3

PříspěvekZaslal: po červenec 11, 2011 8:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
IL v tech statistikach nijak nevycniva a IL = Chicago.

Uz se o tematu nechci dohadovat, jen k teto jedine vete. Naopak Chicago neni zbytek IL, kdyz se Chicago zacne prumerovat se zbytkem IL, tak je Chicago prumer, stejny princip jako Praha versus velmi chudy zbytek CR.
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: po červenec 11, 2011 2:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci vam kecat do debaty, ale Kalousek u vas tvrdi neco jineho Wink Confused
http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/201167.aspx
Nobody
Anonymní

PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2011 8:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Rumburak napsal:

Kalousek je chemik a právě teď zřejmě míchá nějakou hodně třaskavou směs . Very Happy
John-5

Registrace: 14. 02. 2011

PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2011 9:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nobody napsal:
Rumburak napsal:

Kalousek je chemik a právě teď zřejmě míchá nějakou hodně třaskavou směs . Very Happy

Myslíš něco jako Baštův smrtící koktejl?
http://www.youtube.com/watch?v=mcnZ4-VHOd8
Adélka
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2012 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj všichni..Smile
co já vím, tak mě se nejlépe žilo v New Yorku. Teď jsem se vrátila zrovna do Čech a začalo se mi po Americe strašně stýskat. Chci se tady chvilku zdržet a pak odletět zpět a zkusit si tam najít nějakou práci. Strašně mě nadchl jejich styl života, jídlo, ten ruch a tohle mi u nás chybí. Jednou se sem možná vrátím, ale až časem. Kdo by chtěl jet do New Yorku, takjsem koukala na netu, že se dá cesta sehnat kromě cestovek i nějakými poptávkový systémy http://www.aaapoptavka.cz/poptavky/2-cestovani/2/ Takovýhle webů jsem koukala že je více..Smile Tak si New York hezky užívejte..Smile
kozlik8188

Registrace: 20. 09. 2011

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2012 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

CitiBank má kreditku na 12 000 a k ní dostaneš 50.000 letových mil. Tak se dá letět i zadarmo Laughing , z ČSA.
kozlik8188

Registrace: 20. 09. 2011

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2012 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

myslel jsme s ČSA.
bany333

Registrace: 30. 06. 2012

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2012 10:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kozlik8188 napsal:
myslel jsme s ČSA.

ctete http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/184107-vladnuti-v-cr-se-rovna-pomerum-v-botswane-zaznelo-na-ff-uk/
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA