Uznani titulu again

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Uznani titulu again

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
Layla

Registrace: 26. 07. 2010

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2012 12:14 pm    Předmět: Uznani titulu again Odpovědět s citátem

Zdravim vsechny. Prosim Vas, nemate nekdo osobni zkusenosti z uznavanim titulu z cech pokud chcete pracovat v usa? konkretne pokud studujete veterinarni medicinu. Jak narocne jsou ty srovnavaci testy ktere clovek musi udelat aby dostal vet licence? Ja mam jeste dva a pul roku studia pred sebou, chtela jsem skolu dokoncit v Kalifornii ale tam nikoho nezajima predchozi studium v evrope, musela bych zacit od zacatku coz po 4 letech se mi uz opravdu nechce. Diky predem
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2012 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzdyt uz ti dali odpoved.
Layla

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2012 3:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prave ze bohuzel ne. A omlouvam se jestli se opakuju, moje situace se trochu zmenila, uz dal ve studiu v cechach nemuzu pokracovat. Kdyztak ten prispevek ignorujte, sorry ze zas otravuju, uz je to naposled.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2012 6:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Layla napsal:
prave ze bohuzel ne. A omlouvam se jestli se opakuju, moje situace se trochu zmenila, uz dal ve studiu v cechach nemuzu pokracovat. Kdyztak ten prispevek ignorujte, sorry ze zas otravuju, uz je to naposled.

Nj, jenze skolu dokoncenou nemas a v CR ji dodelavat nebudes jak pises a v USA se ti od zacatku studovat nechce...Takze mas problem s timto. Zjisti si na konkretnim department na universite jak je to s veterinou, jake testy,srovnavaci zkousky atd.
Pokud chces teda fungovat jako veterinarni lekar. Pokud jako jiny odborny pracovnik,tak zase budes mit jina kriteria.
California ti nemusi uznat nic,ale treba FL ano atd.

Jak to mas s GC? UZ ji mas? To ti take usnadni studium, residenti statu neplati tolik jako cizinci atd.
Zjisti si take jakou perspektivu budes mit i jako vystudovana veterinarka, abys pak nebyla bez prace jako rada soucasnych absolventu universit.
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2012 9:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Známá má jen ASko z USA a pracuje na vet. klinice jako asistentka. Zkus třeba zkontaktovat kliniku v okolí, zda by tě třeba už s tímto nevzali.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2012 10:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Laylo! Je to dobré Tě zde zase vidět.

Já bych to neřekl že by to nikoho v USA jaký máš titul z Evropy.

Veterinář nejsem, ale jestli tomu rozumím, tak aby jsi mohla pracovat jako zvěrolékařka v USA, tak potřebuješ mít na to licensii od NBVME když uděláš NAVLE test. Aby jses kvalifikovala, tak potřebuješ mít diplom od školy která je akreditovaná přes AVMA. Rejstřík akreditovaných škol je zde:
http://www.avma.org/education/cvea/colleges_accredited/colleges_accredited.pdf

Jestli Tvá škola není akreditovaná, ale je jen uznávána (“recognized”) AVMA, tak se řiď tímto:
http://www.nbvme.org/?id=70 ,
nebo http://www.avma.org/education/ecfvg/

Rejstřík uznávaných škol je zde:
http://www.avma.org/education/ecfvg/ecfvg12.pdf
Layla

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2012 3:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DIKY MOC! moje skola je mezi temi uznavanymi... jen by mne zajimala narocnost tech testu, je to vubec zvladnutelny, hlavne ten 3,5 denni prakticky test, to znamena ze clovek kdyz vyleze ze skoly s nulovou praktickou zkusenosti (nase skola je hodne teoreticka), tak zrejme jeste bude trvat nekolik let aby byl schopnej tim projit. Ale do te doby bych snad mohla pracovat aspon jako asistent a vsechno se naucit. Zkusim se zeptat jak je to se studiem na UC Davis. Co to je ASko? Neco jako registered veterinary tech.? O tom jsem taky uvazovala.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2012 5:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Layla napsal:
DIKY MOC! moje skola je mezi temi uznavanymi... jen by mne zajimala narocnost tech testu, je to vubec zvladnutelny, hlavne ten 3,5 denni prakticky test, to znamena ze clovek kdyz vyleze ze skoly s nulovou praktickou zkusenosti (nase skola je hodne teoreticka), tak zrejme jeste bude trvat nekolik let aby byl schopnej tim projit. Ale do te doby bych snad mohla pracovat aspon jako asistent a vsechno se naucit. Zkusim se zeptat jak je to se studiem na UC Davis. Co to je ASko? Neco jako registered veterinary tech.? O tom jsem taky uvazovala.

Pises,ale zes neabsolvovala,mas aspon nejaky nizsi titul z veteriny? Budes poTrebovat doporucujici dopis v anglictine ze skoly a jine doporucujici dopisy. To ale plati,pokud uz mas titul ze skoly.
Pokud nemas nic,nikdo se s tebou bavit nebude,pze nesplnujes pozadavky na vzdelani a ty neobejdes, k zadnym testum te tady nepusti,at uz mas skolu ktera se uznava.
Pokud ses cizinka a nemas zadnou skolu v USA,musis jit jeste predtim na Toefl.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA