Život v USA - Otázky

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Život v USA - Otázky
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe?
Autor Zpráva
Shaggy
Anonymní

PříspěvekZaslal: út leden 24, 2012 9:20 pm    Předmět: Život v USA - Otázky Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj, jmenuji se Matěj Dubský a jsem z Berouna - kousek od Prahy. Je mi 15 let a jdu pravděpodobně na obchodní nebo manažerskou školu. Od svým přbližně 12 let chci ží v Americe... Chápu, že si teď říkáte, že jen další puberťák, co si myslí, že je to tam jako v holywoodským filmu, ale mýlíte se... Koukám na všechny dokumenty, BBC, Discovery prostě vše, kde se povídá o Americe a když už se na náký americký film dívám, tak pozoruju ty krásný budovy atd...
Anglicky na svůj věk mluvím velice dobře. Tipuji, že jsem tak o 3 školní roky napřed před třídou, co se týče učiva. Věřte mi, nemám jiný sen než žít v Americe.

K osmnáctinám dostanu od rodičů 100 000 tisíc a jsem schopen si přividělat ještě tak 50 tisíc do osmáctin. Není to celkově moc, ale na záčátky to si myslím bude stačit.

Chci upozornit, že nad odjezdem do USA až mi bude kolem 18 přemýšlím naprosto reálně a už přemýšlím jak to řeknu rodičům Smile Má otázka zní, co všechno udělat abych mohl "žít" v USA ? Vím o loteriích, ale to je záležitost na dlouho. Také jsem četl o AuPair, mohl by mi to někdo přiblížit ? Celkově bych prosil podrobnější informace od lidí, kteří tam žijí... !

A poslední věc. Chci poprosit všechny, kteří se tam dostali, aby si uvědomili jaké mají štěstí, že tam už žijí... Díky všem !
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 12:55 am    Předmět: Re: Život v USA - Otázky Odpovědět s citátem

Shaggy napsal:
Ahoj,je mi 15 let a jdu pravděpodobně na obchodní nebo manažerskou školu. Od svým přbližně 12 let chci ží v Americe... Chápu, že si teď říkáte, že jen další puberťák, co si myslí, že je to tam jako v holywoodským filmu, ale mýlíte se... Koukám na všechny dokumenty, BBC, Discovery prostě vše, kde se povídá o Americe a když už se na náký americký film dívám, tak pozoruju ty krásný budovy atd...
Anglicky na svůj věk mluvím velice dobře. Tipuji, že jsem tak o 3 školní roky napřed před třídou, co se týče učiva. Věřte mi, nemám jiný sen než žít v Americe.

K osmnáctinám dostanu od rodičů 100 000 tisíc a jsem schopen si přividělat ještě tak 50 tisíc do osmáctin. Není to celkově moc, ale na záčátky to si myslím bude stačit.

Chci upozornit, že nad odjezdem do USA až mi bude kolem 18 přemýšlím naprosto reálně a už přemýšlím jak to řeknu rodičům Smile Má otázka zní, co všechno udělat abych mohl "žít" v USA ? Vím o loteriích, ale to je záležitost na dlouho. Také jsem četl o AuPair, mohl by mi to někdo přiblížit ? Celkově bych prosil podrobnější informace od lidí, kteří tam žijí... !

A poslední věc. Chci poprosit všechny, kteří se tam dostali, aby si uvědomili jaké mají štěstí, že tam už žijí... Díky všem !

Ahoj,tak to pak se muzes zapsat na universitu,jit pres Fullbright apod. Pokud ses chytry,mas sanci pres vzdelani.

http://fulbright.state.gov/

K Au-pair programu bude vedet vice Grace.
Ses ale jeste moc mlady na vsechny tyhle programy. Zkus treba zatim pres Skype nebo jine socialni site se dat dohromady s americany tveho veku, podobnych zajmu, budes mluvit v anglictine a uvidis jestli ses na te urovni co potrebujes. Existuji ruzne Intershipy i pro stredni skoly, vyjezd na rok na High School apod. Bez na skolu,ktera ma vymenne staze.
Grace

Registrace: 26. 05. 2011

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 3:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Upřímně řečeno, nevím jestli je aupair zrovna pro tebe.
Píšeš jako inteligentní kluk, a pokud jsi chytrý, tak by ses sem mohl dostat na nějakou College a klidně dosáhnout na stipendium, což kdybys měl štěstí, by pokrylo drtivou většinu nákladů jak na školné, tak na nákup pomůcek, bydlení a tak.

Jsi hodně mladý, času máš ještě relativně dost a pokud máš dobrou angličtinu, tím lépe pro tebe.
Co si promluvit s rodiči a jet do USA jako exchange student už na střední? Sice to není nejlevnější, ale kdyby jsi chtěl potom na Universitu, tak by ti to jistě přineslo plusové body. Navíc by jsi ještě vypiloval angličtinu, zažil se Americké školství a poznal spoustu lidí.

Popřemýšlej o tom...
Shaggy
Anonymní

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 9:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Na střední chci/musím jít v česku, protože nemáme tolik peněz abych jezdil studovat do zahraničí... Mě spíš zajímá, co bych musel udělat pro to, abych tam mohl žít. Kde najít práci, bydlení. Představuju si buďto malej domeček na kraji města s malou zahrádkou a nebo normální byt, třeba i 3+1 .

Taky by mě zajímali maličkosti, třeba jaká je tam mentalita lidí. V česku každej jen závidí a snaží se udělat to nejhorší. Celkově mě připadá, že je to tu prohnilé. Dočetl jsem se, že když nemáte práci, tak vám nikdo neplatí sociální a zdravotní atd. to je celkem o "hubu" ne ? Jaký jsou v USA platy, tím myslím "normální" pracovní místa, jako je třeba prodavač v porovnání s Čr ?

Prostě a jednoduše zkušenosti těch, co tam žijí, jsem Vám vděčný !
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 11:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Shaggy napsal:
Na střední chci/musím jít v česku, protože nemáme tolik peněz abych jezdil studovat do zahraničí... Mě spíš zajímá, co bych musel udělat pro to, abych tam mohl žít. Kde najít práci, bydlení. Představuju si buďto malej domeček na kraji města s malou zahrádkou a nebo normální byt, třeba i 3+1 .

Taky by mě zajímali maličkosti, třeba jaká je tam mentalita lidí. V česku každej jen závidí a snaží se udělat to nejhorší. Celkově mě připadá, že je to tu prohnilé. Dočetl jsem se, že když nemáte práci, tak vám nikdo neplatí sociální a zdravotní atd. to je celkem o "hubu" ne ? Jaký jsou v USA platy, tím myslím "normální" pracovní místa, jako je třeba prodavač v porovnání s Čr ?

Tak tímhle jsi to zabil.

Jak si to představuješ? Koupíš letenku, doletíš a tady na tebe bude čekat domek a práce?

Musíš si napřed uvědomit, že USA není součástí EU. V EU se můžeš normálně přestěhovat kam se ti zachce, bez toho abys napřed řešil spoustu papírů. Tak to s USA není.

Aby ses do USA dostal na rok na SŠ nebo VŠ, tak potřebuješ peníze nebo stipendium a vízum.

Pokud si studentem, tak se sem poměrně snadno dá dostat na pár měsíců na WaT. Napřed zaplatíš peníze, pak papíruješ, pak dostaneš vízum a pak přiletíš a ten byteček a práce na tebe budou čekat.

Vízum je něco jiného než Green Card! Na trvalý život v USA potřebuješ získat GC a pak USC.

Jaký je běžný plat prodavače? Zkus si to vygooglit, ale já osobně bych řekla, že nástup bude kolem 7-9 USD na hodinu a pak to může stoupnout na 12 USD.

Nechci být zlá, ale podle mě se z jednoho platu za 8 USD na hodinu nedá užívat života a podle mě i vyžít by z toho byl problém.

Sociální a zdravotní... hmmm, když v ČR přijdeš o práci, tak to za tebe platí stát, když nejsi na území ČR nebo nejsi zaregistrovaný na úřadu práce z jiného důvodu, tak si zdravotní musíš platit sám nebo se odhlásit.

Pokud ses ptal na USA, tak tady něco jako sociální a zdravotní moc není. Tady se z platu strhávají daně a pak máš tzv. benefits, které ovšem nemají všichni zaměstnanci. Takže buď si to zdravotní pojištění platíš sám nebo si ho neplatíš nebo je součástí těch benefits.

Snad to co jsem napsala dává smysl... nemám teď zrovna čas to upravit.
Grace

Registrace: 26. 05. 2011

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 3:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Shaggy napsal:

Nemyslela jsem to tak, aby jsi celou střední studoval v USA, i když pokud jsi dostatečně chytrý, tak i to se dá, a to s minimálními náklady. Na http://www.studujemevusa.cz/ jsem myslím četla články od holčiny, která si sama zařídila studium na US internátní škole a ještě jí přiznali stipendium, takže i to jde.
Anyway, měla jsem namysli jet jen na rok, jako exchange student. Sice to není levný, ale pro budoucnost je to investice k nezaplacení...
Pokud by ses pak chtěl dostat na nějakou US College a získat stipendium, tak by to byl super odrazový můstek. Nehledě na to, že tvoje angličtina by se o hodně zvedla, mohl bys tu zkusit napsat SAT (něco jako u nás Scio), a pokud bys jel místo čtvrťáku, tak i získat US High School Diploma.

Pokud chceš v USA opravdu žít, tak nejlepší cesta (i když pravda nejzdlouhavější), je vystudovat tu nějakou dobrou University a pak tu zůstat přes pracovní vízum. Pokud vím, tak hodně absolventů US vysokého školství tu zůstává na prac. víza, je to trochu jednodušší je získat, než jako absolvent neznámé školy z Horní Dolní.

A ta nejrychlejší cesta, jak se tu zlegalizovat? Oženit se s Američankou, ale na to jsi ještě moc velký mládě Wink
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 5:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, Shaggy! Vítej na Chicago-cz. Až budeš mít čas, tak se prosím tě zaregistruj.

Za prvé, prohlídni si toto forum. Je zde mnoho napsaného ohledně případů jaký máš Ty.

http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopp-6226.html
http://www.chicago-cz.com/forum/viewtops-2572.html
http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopic-2613.html
http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopic-2958.html
http://www.chicago-cz.com/forum/viewpost-49347.html
http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopp-5679.html
http://www.chicago-cz.com/forum/viewtoph-9-s90.html
http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopp-5751.html
a pod.

Prosím Tě, prostuduj si to, protože mnoho otázek je zde už odpověděno.

Za druhé, myslím že máš pár možností jestliže chceš v USA žít, ať na trvalo nebo na krátkou dobu: navštívit USA jako turista, jet do USA jako výměnový školák na High School, jet do USA po maturitě pracovat, jet do USA študovat na vysokou, jet do USA za prácí po skončení všeho Tvého studia, nebo jet do USA jako zaměstnanec firmy která operuje jak v ČR a v USA.

Já myslím ženejjednoduší cesta by byla jet v 16 nebo 17 jako výměnový školák do 11. třídy v USA.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 5:23 am    Předmět: Re: Život v USA - Otázky Odpovědět s citátem

MW napsal:

Ses ale jeste moc mlady na vsechny tyhle programy. Zkus treba zatim pres Skype nebo jine socialni site se dat dohromady s americany tveho veku, podobnych zajmu, budes mluvit v anglictine a uvidis jestli ses na te urovni co potrebujes. Existuji ruzne Intershipy i pro stredni skoly, vyjezd na rok na High School apod. Bez na skolu,ktera ma vymenne staze.

No, spojit se s Američany na Skype je fajn jestliže si chce procvičit angličtinu, ale myslím že by to bylo užitečnější se dát dohromady s Čechami kteří tím prošli. Američané jeho věku nemají představu co chce, a nemůžou mu pomoc protože nerozumí co proto musí udělat.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 5:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Grace napsal:

Co si promluvit s rodiči a jet do USA jako exchange student už na střední? Sice to není nejlevnější, ale kdyby jsi chtěl potom na Universitu, tak by ti to jistě přineslo plusové body. Navíc by jsi ještě vypiloval angličtinu, zažil se Americké školství a poznal spoustu lidí.

Popřemýšlej o tom...

Souhlas.
John-5

Registrace: 14. 02. 2011

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 11:53 am    Předmět: Re: Život v USA - Otázky Odpovědět s citátem

Shaggy napsal:
... Anglicky na svůj věk mluvím velice dobře. Tipuji, že jsem tak o 3 školní roky napřed před třídou, co se týče učiva...

...K osmnáctinám dostanu od rodičů 100 000 tisíc a jsem schopen si přivydělat ještě tak 50 tisíc do osmáctin. Není to celkově moc, ale na záčátky to si myslím bude stačit...

Já myslim, že je kluk v pohodě. To nejdůležitější asi má = sebevědomí, zbytek se dá koupit...
pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 7:10 pm    Předmět: Re: Život v USA - Otázky Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

John-5 napsal:
Shaggy napsal:
... Anglicky na svůj věk mluvím velice dobře. Tipuji, že jsem tak o 3 školní roky napřed před třídou, co se týče učiva...

...K osmnáctinám dostanu od rodičů 100 000 tisíc a jsem schopen si přivydělat ještě tak 50 tisíc do osmáctin. Není to celkově moc, ale na záčátky to si myslím bude stačit...

Já myslim, že je kluk v pohodě. To nejdůležitější asi má = sebevědomí, zbytek se dá koupit...
Svatba se da take zaplatit,na to uz vek ma,taky se ho muze ujmout nejaka starsi zenska ,ktera si ho vezme bez financnich naroku.
atom1962

Registrace: 04. 11. 2010

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 9:51 pm    Předmět: Re: Život v USA - Otázky Odpovědět s citátem

pizzaman napsal:
John-5 napsal:
Shaggy napsal:

Svatba se da take zaplatit,na to uz vek ma,taky se ho muze ujmout nejaka starsi zenska ,ktera si ho vezme bez financnich naroku.

that sounds crazy
Pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 11:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

KPapiry neco stoji.150 000 korun je asi 7500$.To neni zrovna moc.Kdyz ti je 18 let tak starsi zenska je i 25tka.Si hned nemuzes predstavit 70 letou starenku.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 12:52 am    Předmět: Re: Život v USA - Otázky Odpovědět s citátem

pizzaman napsal:

Má na to věk? Prý mu je 15. Ani v ČR ani ve většině států USA se nemůže oženit.

A USA je jako plný ženských které chtějí jen se vdát za mladého, bezpeněžného cizince, viď?
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 12:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pizzaman napsal:
...
Kdyz ti je 18 let tak starsi zenska je i 25tka.Si hned nemuzes predstavit 70 letou starenku.

No, jo, ale pro 18-ti letého kluka, ženská která má 25 let vlastně stařenka je. 7 let je obrovský rozdíl když mluvíš o 18-ti letých.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 1:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Pizzaman napsal:
...
Kdyz ti je 18 let tak starsi zenska je i 25tka.Si hned nemuzes predstavit 70 letou starenku.

No, jo, ale pro 18-ti letého kluka, ženská která má 25 let vlastně stařenka je. 7 let je obrovský rozdíl když mluvíš o 18-ti letých.

Presne....kdyz vzpomenu na sva leta na High School,tak uz 19 leti me prisli stari...)))
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 2:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mr. Green
Pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 3:49 am    Předmět: Re: Život v USA - Otázky Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

pdmlynek napsal:
pizzaman napsal:

Má na to věk? Prý mu je 15. Ani v ČR ani ve většině států USA se nemůže oženit.

A USA je jako plný ženských které chtějí jen se vdát za mladého, bezpeněžného cizince, viď?
Tak planuje prilitnout az v 18 a bude mit 7500$ cash.V tom pripade ja nevidim ve snatku zadny problem.Staci byt zenaty tak rok a GC je doma.Vsechny zenske prece nejsou na penize nebo ano?
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 3:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

On se ale zrejme zenit nechce Wink
pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 3:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Rumburak napsal:
On se ale zrejme zenit nechce Wink
Nikdo nechce do chomoutu,to je pravda.
Pizzaman
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 4:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

jinak kdyby mel shagy zajem tak tady muzu popsat jak takovy fake svatba probiha.Kamos se totiz takhle nedavno zenil.Ale nechci tady propagovat porusovani zakonu v USA.
Shaggy
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 9:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Určitě to napiš, a aby to neporušovalo pravidla tohoto webu, tak to napiš pro zajímavost Smile

Nejdřív se chci do USA jen podívat třeba na měsíc, ptám se spíš dopředu, kdyby mi opravdu přišla možnost odstěhování se ...

Jinak toho prodavače jsem nemyslel tak, že budu hned hledat tuhle práci, ale tak, že při nejhorším případě by mi tohle zrovna moc nevadilo .

PS: Zaregistruju se hned co budu doma
Luksov
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 11:16 pm    Předmět: Život v USA Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Ahoj,mě je 16 a mám stejný sen jako ty Smile asi 3 roky se zajimam o bydleni a život v USA především v New Yorku,bydlení na zacatky si myslim,že stačí i (garsonka) 1 loznice a koupelna v New Yorku v Bronxu za 35 tis dolaru což je hodně levné Smile taky plánuju tam v 18 letět,nevim kam ty do usa Smile Kdyžtak napiš můžeme pokecat na mailu,nebo jestli máš Facebook Smile
carbon21(zavinAC)seznam.cz
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so leden 28, 2012 12:56 am    Předmět: Re: Život v USA Odpovědět s citátem

Luksov napsal:
Ahoj,mě je 16 a mám stejný sen jako ty Smile asi 3 roky se zajimam o bydleni a život v USA především v New Yorku,bydlení na zacatky si myslim,že stačí i (garsonka) 1 loznice a koupelna v New Yorku v Bronxu za 35 tis dolaru což je hodně levné Smile taky plánuju tam v 18 letět,nevim kam ty do usa Smile Kdyžtak napiš můžeme pokecat na mailu,nebo jestli máš Facebook Smile

Rolling Eyes
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: so leden 28, 2012 2:56 am    Předmět: Re: Život v USA Odpovědět s citátem

Luksov napsal:

Hele, Lukáši a Shaggy, vy se zajímáte o tom jak utratit peníze. Na tom vůbec nezáleží. Jestliže nepřijedete do USA se spousty peněz, jako např. na dovolenou nebo na důchod, tak to je jedno. Na čem záleží je jak ty peníze vydělat. Co budete v USA dělat. Čím se budete živit.

Nebojte se. V USA, podobně jako v jiných částech světa, není problém najít bydlení. Jestliže vyděláte hodněpeněz, tak najdete bydlení. Jestliže vyděláte málo peněz, tak taky najdete bydlení.

Nevím co víš o Bronxu, ale jestli chceš jet do USA aby jsi žil v Bronxu, tak je to podobné jako by nějaký Ukrajinec nebo Vietnamec jel do ČR aby si žil v Chánově.
REJPAL
Editor

PříspěvekZaslal: so leden 28, 2012 3:21 am    Předmět: Re: Život v USA Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Luksov napsal:

Nevím co víš o Bronxu, ale jestli chceš jet do USA aby jsi žil v Bronxu, tak je to podobné jako by nějaký Ukrajinec nebo Vietnamec jel do ČR aby si žil v Chánově.

Mlynku, nekdy me i prijemne prekvapis Wink
Luksov
Anonymní

PříspěvekZaslal: so leden 28, 2012 10:24 am    Předmět: Bronx Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

O Brnoxu vím hodně Smile ,jelikož se hlavně zajímám o New York a jeho čtvrtě,hlavně v Brnoxu máš nejlevnější bydlení a kousek od Manhattnu,kriminalita už tam neni zdaleka jako v 70 nebo 80.letech,je pravda,že je tam trochu vyšší než jinde v NY,ale taky záleží kde např. Harlem tam to neni zrovna nejlepší Very Happy zadej do googlu new york crime map a tam ti to ukaže kriminalitu v NY co se tam a kdy stalo Smile
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: so leden 28, 2012 4:55 pm    Předmět: Re: Bronx Odpovědět s citátem

Luksov napsal:
O Brnoxu vím hodně Smile ,jelikož se hlavně zajímám o New York a jeho čtvrtě,hlavně v Brnoxu máš nejlevnější bydlení a kousek od Manhattnu,kriminalita už tam neni zdaleka jako v 70 nebo 80.letech,je pravda,že je tam trochu vyšší než jinde v NY,ale taky záleží kde např. Harlem tam to neni zrovna nejlepší Very Happy zadej do googlu new york crime map a tam ti to ukaže kriminalitu v NY co se tam a kdy stalo Smile

znat NY z googlu je pekne ale ja tam byl a realita je jina.
Anonymní

PříspěvekZaslal: so leden 28, 2012 9:03 pm    Předmět: :D Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Henek napiš jaký to tam je pls na mail: carbon21(zavinAC)seznam.cz,konečně někdo kdo tam byl,mě to zajímá Smile
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: so leden 28, 2012 10:32 pm    Předmět: Re: Bronx Odpovědět s citátem

Henek napsal:
Luksov napsal:

znat NY z googlu je pekne ale ja tam byl a realita je jina.

Hele, Henku, pojem “znám Bronx” pro šestnáctiletého z druhé strany světa znamená něco jiného než pro padesátiletého který žije v USA. Stejné slova, jiný pojem. Na slova se musíme dívat v kontextu, a nedivit se protože nepoužívá slova ve stejným smyslu jako my.

Carry on.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Kde se zije nejlepe? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA