Doporučující dopis

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Doporučující dopis

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia
Autor Zpráva
Keysi
Anonymní

PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 5:05 pm    Předmět: Doporučující dopis Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Potřebovala bych radu. Teď jsem ve třetím ročníku střední školy a zvažuji, že bych zkusila Vš v USA. Ale vzhledem k mé současné angličtině a nedostatku financí, plánuji, že bych si mezi střední a vysokou dala rok pauzu. Jak to mám tedy s doporučujícím dopisem udělat? Bylo by nejlepší, aby dopis napsal můj třídní, ale zase je hloupost aby psal mi psal doporučující dopis rok po ukončení mého studia ne? Co navrhujete?
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 5:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsou samozřejmě pro a proti na obouch stranách, ale já se domnívám že je to lepší když si vyžádáš doporučující dopis hned ke konci třídy, než čekat dále. Je to daleko jednoduší pro kantora napsat senzační dopis když se Tě ještě pamatuje, než čekat rok. Jestliže počkáš, tak mimo kantorů s kterými jsi psala publikace nebo pracovala v laboratoři, moc si Tě pamatovat nebudou. Je to taky jednoduší kantora zeptat hned jak končíš než čekat na později. Been there, done that.

Myslím že nikoho ve Admissions Office nebude zajímat jestli datum na dopise je měsíc nebo rok starý.

BTW, zjisti si jestli Admissions Office potřebuje ten dopis aniž by jsi věděla co v něj je nebo ne. Dělá se to obojmi spůsobami. Dříve to bylo že Ti kantor pošle dopis přímo do Admissions Office, nebo Ti dá doporučující dopis v zapečetělé obálce kterou pak přiložíš k Žádosti. Dnes to asi bude elektronicky.
Keysi
Anonymní

PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 5:51 pm    Předmět: Re: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Co jsem se právě dívala, tak někde je, že chtějí ten dopis mít zaslaný od toho kantora, takže právě nevím, co s tím.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Jsou samozřejmě pro a proti na obouch stranách, ale já se domnívám že je to lepší když si vyžádáš doporučující dopis hned ke konci třídy, než čekat dále. Je to daleko jednoduší pro kantora napsat senzační dopis když se Tě ještě pamatuje, než čekat rok. Jestliže počkáš, tak mimo kantorů s kterými jsi psala publikace nebo pracovala v laboratoři, moc si Tě pamatovat nebudou. Je to taky jednoduší kantora zeptat hned jak končíš než čekat na později. Been there, done that.

Myslím že nikoho ve Admissions Office nebude zajímat jestli datum na dopise je měsíc nebo rok starý.

BTW, zjisti si jestli Admissions Office potřebuje ten dopis aniž by jsi věděla co v něj je nebo ne. Dělá se to obojmi spůsobami. Dříve to bylo že Ti kantor pošle dopis přímo do Admissions Office, nebo Ti dá doporučující dopis v zapečetělé obálce kterou pak přiložíš k Žádosti. Dnes to asi bude elektronicky.

http://www.americkecentrum.cz/study-usa

Tady je par typu. Zacni ale s tou anglictinou, musis projit testem Toefl a to neni zase takova legrace pro nekoho kde anglictina neni na dobre urovni. Vetsina studentu ze zahranici predtim dela jeste intenzivni kursy anglictiny ktere maji pomoci se na test pripravit.
Pocitej s tim ze jako internacionalni student budes mit studium drahsi.
Anonymní

PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 6:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

MW napsal:
pdmlynek napsal:

http://www.americkecentrum.cz/study-usa

Tady je par typu. Zacni ale s tou anglictinou, musis projit testem Toefl a to neni zase takova legrace pro nekoho kde anglictina neni na dobre urovni. Vetsina studentu ze zahranici predtim dela jeste intenzivni kursy anglictiny ktere maji pomoci se na test pripravit.
Pocitej s tim ze jako internacionalni student budes mit studium drahsi.

Díky za rady. o Toeflu samozřejmě vím a už se na to pomalu začínám připravovat a s kurzem taky počítám. Výška školného mě štve, ale nic s tím nenadělám, doufám že bych alespoň část mohla uhrát na nějaké stipendium.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 6:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

...Výška školného mě štve, ale nic s tím nenadělám, ....

Dá. Jestliže si vezmeš rok pauzu jak píšeš, tak se přestěhuj do toho státu kde je škola, zabydli se a pracuj tam. Tím že budeš bydlet tam, bude Tvé bydliště místní, a budeš považovaná za resident toho státu (i když nebudeš občankou), tak pak budeš mít in-state tuition.

A zaregistruj se, prosím.
Grace

Registrace: 26. 05. 2011

PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 8:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Anonymous napsal:

Dá. Jestliže si vezmeš rok pauzu jak píšeš, tak se přestěhuj do toho státu kde je škola, zabydli se a pracuj tam. Tím že budeš bydlet tam, bude Tvé bydliště místní, a budeš považovaná za resident toho státu (i když nebudeš občankou), tak pak budeš mít in-state tuition.

No, tahle rada není zrovna nejlepší. Jako jo, měla by levnější školné, ale není teď žádná legální cesta, jak by to mohla udělat. Snad jen vyjma aupair a následné svatby s US citizen.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 1:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Grace napsal:
pdmlynek napsal:
Anonymous napsal:

No, tahle rada není zrovna nejlepší. Jako jo, měla by levnější školné, ale není teď žádná legální cesta, jak by to mohla udělat. Snad jen vyjma aupair a následné svatby s US citizen.

Spravne. Zabydlet se,byt resident,znamena mit v USA nekoho kde muze student legalne pobyvat, rentovat si domek nebo jej vlastnit atd....Nejak prokazat residencni adresu.....obavam se ze tech moznosti moc neni az na zminovane programy au-pair,ktere by postacily k te residencni adrese.
Druha vec je ale ta skola.....znam dost tech co meli podobne cile,ale nezkloubili skolu a praci. Ne kazdy semestr na kazde skole je flakarna....
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 4:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

MW napsal:
Grace napsal:
pdmlynek napsal:
Anonymous napsal:

Spravne. Zabydlet se,byt resident,znamena mit v USA nekoho kde muze student legalne pobyvat, rentovat si domek nebo jej vlastnit atd....Nejak prokazat residencni adresu.....obavam se ze tech moznosti moc neni az na zminovane programy au-pair,ktere by postacily k te residencni adrese.
Druha vec je ale ta skola.....znam dost tech co meli podobne cile,ale nezkloubili skolu a praci. Ne kazdy semestr na kazde skole je flakarna....

Je starý fór o ekonomech. Byl jeden ekonom který prý byl velice známý ve vládě, a všichni politici jakékoliv strany brali jeho názory o tom jak se může vylepšit nezaměstnanost, úroky, růst hospodářství, omezení inflace, atd. Jakýkoliv problém mu představili uměl dobře vyřešit. Jedno krásného dne tento ekonom plul po moři s nějakými poslancemi na soukromé jachtě. Měla to být krátká vyhlídková cesta, takže loďka nemá ani žádné nouzové vybavení. Přišela bouře, moře se rozhoupalo, a najednou jachta se začala potápět. Kapitán jachty přiběhne za naším ekonomem a zoufale se ptá: “Potápíme se! Vy jste slavný ekonom který řeší velice složité problémy. Prosím Vás jak máme vyřešit tento problém?” Ekonom se na chvilku zamyslí, podrbá po bradě, a pak se otočí ke kapitánovi a prozradí mu jak vyřešit tento problém; začiná se slovy: “Assume a life raft…”

Né že bych byl jako ten ekonom a zjednodušoval bych její otázku tak že by měla nesmyslnou odpověd (i.e., “assume a Green Card…”), ale já zde se nepokouším řešit všechny problémy které Keysi bude muset překoneat než začne studovat vysokou v USA. Já zde odpovídám jen na otázky které má. Je mi to velice jasné že bude mít velké problémy o které se jí ani nezdá. Chtěla vědět o doporučujícím dopise tak jsem jí odpověděl o doporučujícím dopise. Možná že má všechny jiné problémy vyřešené.
Keysi24

Registrace: 12. 10. 2011

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
MW napsal:
Grace napsal:
pdmlynek napsal:
Anonymous napsal:

Je starý fór o ekonomech. Byl jeden ekonom který prý byl velice známý ve vládě, a všichni politici jakékoliv strany brali jeho názory o tom jak se může vylepšit nezaměstnanost, úroky, růst hospodářství, omezení inflace, atd. Jakýkoliv problém mu představili uměl dobře vyřešit. Jedno krásného dne tento ekonom plul po moři s nějakými poslancemi na soukromé jachtě. Měla to být krátká vyhlídková cesta, takže loďka nemá ani žádné nouzové vybavení. Přišela bouře, moře se rozhoupalo, a najednou jachta se začala potápět. Kapitán jachty přiběhne za naším ekonomem a zoufale se ptá: “Potápíme se! Vy jste slavný ekonom který řeší velice složité problémy. Prosím Vás jak máme vyřešit tento problém?” Ekonom se na chvilku zamyslí, podrbá po bradě, a pak se otočí ke kapitánovi a prozradí mu jak vyřešit tento problém; začiná se slovy: “Assume a life raft…”

Né že bych byl jako ten ekonom a zjednodušoval bych její otázku tak že by měla nesmyslnou odpověd (i.e., “assume a Green Card…”), ale já zde se nepokouším řešit všechny problémy které Keysi bude muset překoneat než začne studovat vysokou v USA. Já zde odpovídám jen na otázky které má. Je mi to velice jasné že bude mít velké problémy o které se jí ani nezdá. Chtěla vědět o doporučujícím dopise tak jsem jí odpověděl o doporučujícím dopise. Možná že má všechny jiné problémy vyřešené.

neříkám, že všechny mám vyřešené, ale pracuju na tom... pro tuhle chvíly mě zatím zajímá jak to teda udělat s tím doporučujícím dopisem.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 5:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Keysi24 napsal:

neříkám, že všechny mám vyřešené, ale pracuju na tom... pro tuhle chvíly mě zatím zajímá jak to teda udělat s tím doporučujícím dopisem.

No, to je nám jasné. Děláš to správně; není možné řešit všechny problémy najednou. Good luck, a jestli potřebuješ víc pomoci, tak se ozvi.
Grace

Registrace: 26. 05. 2011

PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2011 12:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkus napsat na fulbrightovu komisi, tam by ti ohledně toho doporučujícího dopisu, stipendia i školného poradili asi nejlépe.
http://www.fulbright.cz/
Kdyžtak pak dej vědět jak jsi pochodila, třeba by se to mohlo ještě někdy někomu hodit Smile
Keysi24

Registrace: 12. 10. 2011

PříspěvekZaslal: pá říjen 14, 2011 5:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Grace napsal:
Zkus napsat na fulbrightovu komisi, tam by ti ohledně toho doporučujícího dopisu, stipendia i školného poradili asi nejlépe.
http://www.fulbright.cz/
Kdyžtak pak dej vědět jak jsi pochodila, třeba by se to mohlo ještě někdy někomu hodit Smile

Napsala jsem tedy na fulbrightovu komisi a odpověděli mi toto : Vašeho třídního učitele můžete požádat o doporučení, i když na škole již nebudete. Nemusí to být učitel, který Vás učí zrovna v okamžiku, kdy podáváte přihlášku. Je ale nutné se s ním domluvit, vysvětlit mu, co a jak a dodat mu dostatek podkladů, aby doporučení byl schopen napsat.
University-US
Anonymní

PříspěvekZaslal: po prosinec 12, 2011 8:25 pm    Předmět: Doporučující dopis a výběr univerzity Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Nevím, odkud přesně jsi, ale pokud potřebuješ poradit s doporučujícím dopisem a výběrem univerzity, můžeš se s důvěrou obrátit na University-US (www.university-us.cz). Pokud jsi dobrý student, jsme schopni pomoci i se získáním stipendia.
Hodně štěstí při studiu.
Věra
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA