Dodge Avenger

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Dodge Avenger
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> US Cars - AMERIKY - Americka auta
Autor Zpráva
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 11:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukal jsem na ten Spark a vypada, ze bude schvaleny i pro prodej v USA a nahradi Aveo (Avea jako koncici model pujdou hodne levne ve vyprodejich a aukcich).

Ne, neni elektricke. Ani nemuze, uz maji Volt a delali by si in-house competition.
PiPi
Editor

Registrace: 03. 12. 2008

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 11:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Koukal jsem na ten Spark a vypada, ze bude schvaleny i pro prodej v USA a nahradi Aveo (Avea jako koncici model pujdou hodne levne ve vyprodejich a aukcich).

Ne, neni elektricke. Ani nemuze, uz maji Volt a delali by si in-house competition.

Dik za vysvetleni. Budou mit Spark a Volt........dobry Very Happy
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 12:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Muze si ho pak koupit CZ a bude Sparktan.
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 2:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Muze si ho pak koupit CZ a bude Sparktan.

Laughing
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 3:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

PiPi napsal:
pdmlynek napsal:
PiPi napsal:
pdmlynek napsal:

Auto je na to aby něco řeklo o řidičovi jiným. Jde o image řidiče.

No nevim,ale image take urcite zaklad neni.
Ja myslim,ze je to jen o tom za 1) na co clovek ma-finacne, za 2) pohodlnost a vybaveni a u mne tedy velice dulezita BEZPECNOST!

Samo,ze jsou lidi,co si kupuji fancy cars,aby se nimi mohli chlubit a nebo lidi,co nevi,co s penezi,tak proste koupi to nejdrazsi auto.

Ať se nám to líbí nebo ne, tak lidi posuzijí jiné podle toho jak jsou oblečení: na toho který má roztrhané texasky a špinavé tričko hledějí jinak než na toho kdo má naškobenou košili, kravatu, šedočerný oblek, nebo na toho kdo má béžové Dockers gatě a Izod tričko. Podobně lidi posuzují jiné podle toho jestli žijí v condu, nebo v trailer parku, nebo ve vile s 20 pokojami. Podobně lidi posuzují jiné podle toho jestli někdo řídí Hummer, nebo Prius, nebo Camry, nebo Caravan.

Jde o image. Celý náš život. Někdy image je více důležitá nežli substance.

Nevim,ale az tady v USA jsem se naucila neposuzovat lidi,podle toho co maji na sobe,ale spise v hlave a jak se chovaji k druhemu.
A tady jsem poznala spoustu lidi,nejen Cechu,co se dovedou "ohaknout",jen aby na sebe upoutali pozornost!
To ale dokaze kazdy a to,ze je nekdo pekne obleceny nebo ma pekne drahe auto nevypovida o cloveku samotnem!
Ze jde o image,ANO,ale opet opakuji,ze si nemyslim,ze je to to nejdulezitejsi,alespon pro mne ne!!
Ano najdou se stale lidi,kteri kdyz vidi nekoho pekne obleceneho,v peknem aute a s peknym barakem s bazenem,tak se jim podlamuji kolena a maji tendenci jim lezt do prdele,protoze si mysli,ze ten clovek je "asi nekdo"! Ja na tenhle "prvni dojem" nikdy nedam!
Pro mne jsou prioritni jine veci,respekt a vdek jsou jedny z mala pro mne vice nez dulezite.

Nevím jestli mám problém s češtinou, nebo s používání výrazů správně, ale je to vidět že jak Zuzi tak Pipi mě nerozuměli.

Pojmem “image” nemíním že člověk bude který na to nemá bude nosit pěkné oblečení nebo řídit drahé auto aby se předvedl jiným kolik má peněz. Nejde o vytahování, nejde o klamení jiných, a nejde o povýšení oproti jiným. Nejde o vytvoření umělé fasády.

Co tím myslím je že lidi posuzují jiné podle toho jak vypadají. Mě je nejlépe když mám na sobě nějaké staré texaskách a tričku, ale mimo zahradu a mimo dům tak nevylezu. Když jdu do kostela nebo na rande se ženou nebo i když jen jdu do veřejnosti, tak se obleču do slušných hader. Když jdu do práce, tak zase budu mít jiné oblečení. Nevím jak by se na mě dívali v práci kdybych tam přišel v texaskách a tričkem.

Co si mysliš o lidech kteří se chodí na veřejnost takhle: http://www.peopleofwalmart.com/photos
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 4:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je prave ta svoboda, ze muzes nosit co chces Wink
PiPi
Editor

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 4:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle jsi PD napsal:
""Podobně lidi posuzují jiné podle toho jestli někdo řídí Hummer, nebo Prius, nebo Camry, nebo Caravan.
Jde o image. Celý náš život. Někdy image je více důležitá nežli substance.""

A jo,asi jsi se tedy spatne vyjadril. Beru Wink

BTW,"nejake ty fota z Walmáče" uz jse videla,ale byly daleko horsi. Tam jde myslim o to,ze lide(nekteri) budto nemaji soudnost a nebo je jim jedno do ceho se navliknou.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 4:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlynkuv problem neni s cestinou nebo vyjadrovanim, spis hloubeji v hlave.

Zuzka to napsala dobre, kdyz na nej reagovala. "Image" a podobne euphemismy jake tady Mlynek obcas vyplivne, jsou jenom zasterkou pro nej a pro lidi, kteri posuzuji jine podle auta a obleceni. Ja v zadnem pripade nejsem jako on a nestydim se vyjit v tricku a dzinach mimo vlastni zahradu. Moje auto je stare malinkate Hyundai. Neutracim tisice dolaru za rok na bazen ... a pak o tom nepisu tady na foru, abych udelal dojem na lidi. Nakupuju ve Wall Martu. To ale neznamena, ze jsem trailer trach, nebo Apalachian American.

A na stranu druhou - znam more lidi, jako je Mlynek, kteri maji za desitky, stovky, mozna i miliony dolaru ... a jsou to major D-bags. Radsi budu kamos s nekym, kdo zije v cardboard krabici, nez s nekym, kdo se stydi nosit tricko mimo svuj dum Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 5:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Mlynkuv problem neni s cestinou nebo vyjadrovanim, spis hloubeji v hlave.

Zuzka to napsala dobre, kdyz na nej reagovala. "Image" a podobne euphemismy jake tady Mlynek obcas vyplivne, jsou jenom zasterkou pro nej a pro lidi, kteri posuzuji jine podle auta a obleceni. ...

Nechápeš. Nepíšu o tom že člověk který má drašží auto nebo lepší oblečení je nějak “lepší” než jiný člověk který má levnejší auto nebo levnější oblečení. Jde o to že lidi posuzují jiné podle toho co nosí či co řídí.

Kdyby to tak nebylo, tak by nikdo nepsal věci jako:
“Je to jako ti frajeri, kteri maji maleho pindoura a pak maji doma giganticky pick-up truck, ktery jenom lesti a jezdi s nim do mallu,” zdroj: http://www.chicago-cz.com/forum/viewpost-58886.html
Ať tomu věříme nebo ne, tak musíme se smířit s tím, že v dnešní době existují lidi kteří se dívají na majitelé gigantický pick-up určitým spůsobem. To znamená že tito lidé mají nějakou image ohledně majitelů gigantických pick-ups. Toto je image.

Toto je to posuzování kteří lidi dělají ohledně aut o kterých jsem psal. Můžeme se hádat jestli gigantický pickup znamená že mají nebo nemají malého piňďoura, ale není žádný spor že lidi posuzují jiné podle toho co řídí.

Už chápeš?
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 5:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:

A na stranu druhou - znam more lidi, jako je Mlynek, kteri maji za desitky, stovky, mozna i miliony dolaru ... a jsou to major D-bags. Radsi budu kamos s nekym, kdo zije v cardboard krabici, nez s nekym, kdo se stydi nosit tricko mimo svuj dum Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

No, to si asi protože jsi neviděl moje oblíbené trička co nosím. Kdyby jsi viděl můj chlupatý břuch zkrz ně, tak by jsi asi pochopil proč je nechci nosit mimo zahradu. Laughing Laughing
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 6:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne, Mlynku, Ty nerozumis. O tom stereotypu (a ne, nebyl to "image", ale zamerne az smesne nafouknuty sterotyp), ktery jsem pouzil jinde a ktery se Ti tak "libil", ze jsi se v nem poznal, ani nemluve. Jako obvykle se na to divas presne z opacne strany a zamerujes se na to nejmene podstatne z toho, co tady nekdo napise.

Nemusime se s tim smirit. Nemusime tomu podlehat. To, ze se takto divas na svet Ty a mnoho jinych, neznamena, ze se tak musime divat vsichni.

Uz chapes? (recnicka otazka, je mi naprosto jasne, ze ne a nikdy nebudes)
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 6:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
Ne, Mlynku, Ty nerozumis. O tom stereotypu (a ne, nebyl to "image", ale zamerne az smesne nafouknuty sterotyp), ktery jsem pouzil jinde a ktery se Ti tak "libil", ze jsi se v nem poznal, ani nemluve. Jako obvykle se na to divas presne z opacne strany a zamerujes se na to nejmene podstatne z toho, co tady nekdo napise.

Ne. Neberu.

Můžeš to zkourit že nejde o “image” ale že jde o “stereotyp” jak chceš. “Image” je jak člověka posuzuješ jenom podle toho co vidíš.

Pro Tebe, pro mě, a i pro většinu lidí, se díváme na lidi v gigantických pickupech nějakým spůsobem. Můžeme můžeme mít podobný nebo rozdílný pohled na ně, ale máme o nich už nějaký image, nějak je posuzujeme aniž by jsme o nich něco věděli.

Nemíním že je to nutné aby si člověk udržoval nějakou fasádu aby oslnil jiné. Ba naopak. Člověk by se neměl zkroutit tak aby byl něco co není.

Big_Rig napsal:

Nemusime se s tim smirit. Nemusime tomu podlehat. To, ze se takto divas na svet Ty a mnoho jinych, neznamena, ze se tak musime divat vsichni.

Píšeš že se s tím nemusíme smířit či nemusíme tomu podléhat, ale Ty to děláš taky. Proč to děláš? Proč tomu teda podléháš?

Problém není v tom že si vytvořujeme image jiných, ale že nás to nechá ovládat. Rozdíl mezi Tebou a mnou, milý BR je, že já si to uvědomuji že si dělám nějakou image lidí podle toho jak se oblíkají nebo co řídí a můžu rozlišit mezi realitou a image, ale Ty se domníváš že image není podstatná a že ty neposuzuješ lidi podle jejich image.

Bohužel, ať se nám to líbí nebo ne, posuzujeme jiné podle image kterou si o nich vytvoříme.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 6:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechapes. Hadas se. Posuzujes lidi podle malichernosti a povrchnich veci.

Ale my uz to o Tobe vime a mame Te tady radi i tak.
pdmlynek
Moderator

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 6:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:

Každý posuzuje jiné podle toho jakou si image o nich představí. Jo, je to povrchní a malicherností, ale bohužel to realita. Musíš se s tím smířit.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 7:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemusim.

A nehadej se.
zuzi63
Veteran

Registrace: 28. 02. 2010

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 8:26 pm    Předmět: Dodge Odpovědět s citátem

pdmlynek napsal:
Big_Rig napsal:

Každý posuzuje jiné podle toho jakou si image o nich představí. Jo, je to povrchní a malicherností, ale bohužel to realita. Musíš se s tím smířit.

Ne kazdy,jen Ti,kteri jsou trosku(mene nadani?-myslim rozumove).Mas pravdu,ze se tim hodne lidi ridi.Proto! to maji tak podvodnici jednoduche...Ti obeti se ridi tim,co vidi.
Ja osobne znam dost lidi,kteri si na neco hraji(nova auta,stale vetsi atd.Ale ve skutecnosti nemohou jit ani do kina,nebot nato nemaji,nebo nemaji ani na ovoce pro deti).
Mam cele dny kontakt s ruznymi takovymi lidmi-vetsinou maji tihle lide i povysene chovani(jsou prece nekdo!)a ja mam zase tu volbu rozhodnout,zda se jim venovat,nebo ne.Ne ne,penize nejsou vsechno... Smile
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 11:04 pm    Předmět: Re: Dodge Odpovědět s citátem

zuzi63 napsal:

Ne ne,penize nejsou vsechno... Smile

Silence, infidel!!!!!

Jeho svatost PD na Tebe uvali klatbu. Budes muset nosit odev satanuv - tricko a dziny, nebudes mit dovoleno spat s brokovnici a hromadou zlata pod polstarem a na vsech kreditkach Ti naskoci o jedno procento vyssi urok.

Pochvalen budiz Volny Trh a vsichni jeho apostolove - predrazeni pravnici a brokeri.
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 12:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

V tricku to neni...to nosi i Gates a dalsich par velice bohatych a vyznamnych lidi. ONi si to ale dovolit mohou. Pokud se nekdo z nich objevi na dulezitem setkani v tricku,dzinach a kovbojskych botech, nevzbudi to udiv. Pokud se takhle prevede pravnik na schuzce s klientem,bude pusobit dost nepresvecive a amatersky.
Je treba mit cit pro situaci. V zadnem pripade ale si tricka nezakazujte.....

Troska soudnosti v oblekani ale na skodu neni,mozna i otazka vkusu. Je treba vedet co nam sedi. Jak se kdo obleka,ma vliv i na pracovni postup...
Ve zkratce.....ne kazdy ma tu svobodu vzit si na sebe co chce...ale kazdy ma svobodu si vybrat pratele...i s trickem.))))
REJPAL
Editor

Registrace: 24. 12. 2006

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 12:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> US Cars - AMERIKY - Americka auta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA