Studium anglictiny a otazky George

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Studium anglictiny a otazky George
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia
Autor Zpráva
brook
Veteran

Registrace: 21. 12. 2010

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mozna ze timhle sme nasli moznou odpoved na otazku jestli sou teda cesky skoly v us platny takze asi jo ale jedine dyt je provedena authentization nakou touhle akreditovanou firmou
Nobody
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 7:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

brook napsal:

mozna ze timhle sme nasli moznou odpoved na otazku jestli sou teda cesky skoly v us platny

Přesně takhle to je . Ty agentury prostě porovnávají zahraniční vzdělání vůči US vzdělání . Ale myslím si že víc jak bakaláře z české školy neohodnotí . V praxi ale, například při přijímání rozhoduje HR manager a ten má řebříček . První jsou Ive league školy (Brown University, Columbia University, Cornell University, Dartmouth College, Harvard University, Princeton University, the University of Pennsylvania, a Yale University.) . Chlapci a dívčiny z těchto školek mají dveře otevřené . Pak jsou tady další vzdělávací ústavy a community colleages no a někde vzadu se krčí absolventi zahraničních univerzit . Ale samozřejmě zaplať pánbůh za to . Jinak dle mého skromného názoru člověk nedělá vzdělání jen kvůli kariéře , ale vzdělání mu dává i určitou jistotu v životě a i lidi se na něj jinak dívaj i když vzdělání v kariéře neuplatní .
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 7:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nikdy sem sice do us skoly nechodila ale myslim ze je na miste tvrzeni kde se rika ze jejich BA degree je tak na urovni nasi maturity z gymplu, takze pokud by to meli brat podle objemu znalosti tak by to jejich posuzovani bylo uplne mimo. ale jak rikas zaplat panbuh i za to posledni misto v zebricku dyz covek veme kolik oni investujou do tech jejich universities versus nase vs bez skolnyho haha
Nobody
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Těžko se dá objektivně posoudit kvalita vzdělávací instituce . Ani výše školného neříká nic o kvalitě školy .
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kazdopadne to vypada ze ceskej bakalar je v usa k nicemu, u can say that again:) ne fakt udela mi to radost pac uz se nemusis stresovat na dnecim co uz stejne nezmenim
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 7:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nobody napsal:
Těžko se dá objektivně posoudit kvalita vzdělávací instituce . Ani výše školného neříká nic o kvalitě školy .

viz soukrome vs v praze, obor diplomacie pro modelky, vs typu univerzita jana amose komenskeho v praze nebo jak se menuje ten institut kam chodi vsichni mi stupidni znami s movitejma rodicema
Nobody
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 7:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Nutno říci že kvalita českého školství v posledních letech těžce kolabuje . Dochází k ohromné inflaci vzdělání protože se z něho stala komerční záležitost . Je to jak například z hudbou . Já jsem celkem starej kořen a za mě byla hudební scéna o hudbě a zpěvu a dnes je to pouze komerce, která si hrdě říká show business a produkuje crap (pouze můj názor) .
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nobody kvalitnu veci urcite existujou i dnes ale rozhodne to nejsou ty veci kterym nam podsouvaj v radiu Wink
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 7:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

brook napsal:
nikdy sem sice do us skoly nechodila ale myslim ze je na miste tvrzeni kde se rika ze jejich BA degree je tak na urovni nasi maturity z gymplu, takze pokud by to meli brat podle objemu znalosti tak by to jejich posuzovani bylo uplne mimo. ale jak rikas zaplat panbuh i za to posledni misto v zebricku dyz covek veme kolik oni investujou do tech jejich universities versus nase vs bez skolnyho haha

Cesky gympl byl,nejaky ten rok zpatky, ekvivalentem tak do 2 let na college. Nutnosti je, ze sve vedomosti dokazes interpretovat v anglictine,coz neni vzdy pro gymplaky jednoduche,prave pro tu siri vzdelani,anglictina se tam uci v prnich rocnicich intenzivne a smeruje jen k par hodinam tydne..a to je spatne.
Je to ale podminka,znat veci v anglictine.....Jinak musis od piky....
Je ale svata pravda ze cesky gympl je jedina stredni skola co ma kredit,spolu s talentove zamerenymi typy skol(Konzervator). Bez problemu byva uznani gymplu pro dalsi studium v USA,je treba mit jen overeny prelozeny doklad o maturite,plus ucast v ruznych studentskych soutezich.
Byly doby kdy se uznavaly lekarske diplomy z UK,ale netusim jaka situace je ted...mi rodice s tim problem nemeli.
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 8:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MW je teda pravda to co sme tady vykoumali s nobody ze bez ty authorizace nebo co to je evaluace na u.s. equivalent , ten ceskej titul nic neznamena?
Nobody
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

To Brook : Na tituly si hrajeme tady v Evropě, ale v USA ne . Když budeš mít český vzdělání nic ti nebrání s ním například u zaměstnavatele operovat . Záleží pouze na něm jestli ho bude akceptovat . Jiná věc je chceš-li se vzdělávat dále například na master degree . Pak potřebuješ to ohodnocení aby tě vůbec na univerzitu mohli přijmout
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 8:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

brook napsal:
MW je teda pravda to co sme tady vykoumali s nobody ze bez ty authorizace nebo co to je evaluace na u.s. equivalent , ten ceskej titul nic neznamena?

Nejde ani o ten titul,ale ze musi byt jasne cos za skolu vlastne vystudovala. USA nezna vzdelavaci system v Cesku. Ty mas moznost si udelat legalizaci,superlegalizaci,ruzna overeni u Ministerstev skolstvi a zahranici,nechat si prelozit diplom,popr si prekladaji a legalizuji i diplomky.
Tohle ti uz pak poslouzi kdyz pujdes na college treba,ci pracovat tady,ten clovek co te bude prijimat chce vedet co mas za vzdelani. Ono neni tak striktni ze te treba nemuze zamestnat advokatni kancelar kdyz mas pravnicke vzdelani v CR,musi ale byt jasne ze mas treba Mgr z Masarykovy university. Jedna kocena z CR co u nas bydlela, to tak mela a zacinala tady jako paralegal.
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 8:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

oki zajmavy info, no nic, to me stejne neceka, ja nejedu udelat diru do sveta, pouze prezit Laughing a dostat se z tizivy situace Cool
jak sem tady psali o serialu konec velkych prazdnin tak tam dejdar rika : za kazdou emigracu je hlavne spousta problemu (ja vim ze neemigruju ale stejne real talk!)
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nobody napsal:
To Brook : Na tituly si hrajeme tady v Evropě, ale v USA ne . Když budeš mít český vzdělání nic ti nebrání s ním například u zaměstnavatele operovat . Záleží pouze na něm jestli ho bude akceptovat . Jiná věc je chceš-li se vzdělávat dále například na master degree . Pak potřebuješ to ohodnocení aby tě vůbec na univerzitu mohli přijmout

treba na mojim oboru na vs sme se akorat museli ucit nazpamet "pulku" wikipedie,fakt veci co sme se naucili je to co se da bezne najit na wikine. takze s tim budu hodne platna Laughing blbej obor a jeste blbejsi brook Laughing
Nobody
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 9:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Fakt nechci vypadat jako nějakej jó vědec a mentor, který snědl Šalamounovo . Jsem normální chlap , vzdělání uznávám, ale nepřeceňuji . Já rozlišuje mezi vzděláním a informacema . Na wikipedii jsou informace, ale vzdělání, jakékoliv i třeba základní , je něco více než informace . Spousta lidí říká, musel jsem se ve škole učit věci, který jsem v životě nepotřeboval, ale to je právě to vzdělání , že má člověk nějakou širokou základnu vědomostí , které třeba nikdy v životě nepoužije , nebo je použije až někdy v budoucnu a nebo je používá aniž by si to uvědomil .
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nobody no prave my mame z vs jen ty informace Laughing
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja proste myslim ze naky obory by se meli uplne zrusit, a je moji vlastni blbosti ze jeden z nich sem studovala, jako samozrejme doktori a tak to je zivotne dulezity a bez studia to nejde, ale jinak je spoustu oboru viz treba filozofie ktery sou uplne k nicemu! ted si rikam ze sem mohla dopadnout jeste hur Cool
Nobody
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Já jsem nikdy v zahraničí nestudoval, ale je fakt že od té známé co studovala ve Státech mám informace, že ten přístup je tam trochu jiný . Je to více o spolupráci s vyučujícím . Dělala HR obor na jedný univerzitě na východním pobřeží . Bylo hodně různých prací , esejů a diskusí , protože tímto aktivním způsobem si to člověk více osvojí . Také přístup kantor žák je více demokratický . Měla za sebou 4 roky na VŠE a vzpomíná na ně s odporem .
Nobody
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 9:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

BTW VŠE byla vždycky tak trochu politická a režimní škola . Jak dříve tak i dnes .
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: st červen 15, 2011 9:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nobody napsal:
Já jsem nikdy v zahraničí nestudoval, ale je fakt že od té známé co studovala ve Státech mám informace, že ten přístup je tam trochu jiný . Je to více o spolupráci s vyučujícím . Dělala HR obor na jedný univerzitě na východním pobřeží . Bylo hodně různých prací , esejů a diskusí , protože tímto aktivním způsobem si to člověk více osvojí . Také přístup kantor žák je více demokratický . Měla za sebou 4 roky na VŠE a vzpomíná na ně s odporem .

to rika prakticky kazdej kdo o tom neco vi
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt červen 16, 2011 6:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

brook napsal:
co kdyz nekdo delal bakalre ale trojobor, 3 statnice a tak a ma hodne zkousek a spoustu kreditu a i diky studiu v zahranici, ma cenu jim to tam posilat? nebo spis budu platit s vysledkem ze mi reknou ze sorry ne

Mamco, to, co napsal Nobody, jsou dobre prispevky, ale nespolehal bych se na to - mam kamosku z pardubek, ktera dealal chemii a nemela 4 roky, jenom 3 + bakalarsky titul a uznali ji to, pak sla na MIT na Exclamation stipendium Exclamation Nemyslim, ze by ty 4 roky atd. byly nejak smerodatne, ale je to dobry link a prispevky od Nobody a urcite pozitivni zpravy pro potencialni studenty a zadatele o praci v USA. Jinak Dana ma 5 let na VSE v Praze + praxi, o ktere se vetsine muze zdat a bylo ji to na hovno v US ... jenom trochu "raining on your parade".
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: čt červen 16, 2011 6:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nobody napsal:

Myslím si, že když neprokážeš legální status tak se s tebou vůbec nebudou bavit .

Nesmysl ... je to jenom pro Tebe, mamco, a toto jsem ja "not raining on your parade" ... ber to od nekoho, kdo tady dlooooooouhou bojoval jako ilegos a vyzna se ... opravdu.
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: čt červen 16, 2011 6:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Big_Rig napsal:
brook napsal:
co kdyz nekdo delal bakalre ale trojobor, 3 statnice a tak a ma hodne zkousek a spoustu kreditu a i diky studiu v zahranici, ma cenu jim to tam posilat? nebo spis budu platit s vysledkem ze mi reknou ze sorry ne

Mamco, to, co napsal Nobody, jsou dobre prispevky, ale nespolehal bych se na to - mam kamosku z pardubek, ktera dealal chemii a nemela 4 roky, jenom 3 + bakalarsky titul a uznali ji to, pak sla na MIT na Exclamation stipendium Exclamation Nemyslim, ze by ty 4 roky atd. byly nejak smerodatne, ale je to dobry link a prispevky od Nobody a urcite pozitivni zpravy pro potencialni studenty a zadatele o praci v USA. Jinak Dana ma 5 let na VSE v Praze + praxi, o ktere se vetsine muze zdat a bylo ji to na hovno v US ... jenom trochu "raining on your parade".

ja vim kazdopadne me potesilo ze si v us nehrajou na tituly jak psal nobody at uz to je pravda nebo ne, tak me to potesilo, vis jak Laughing ja si totiz na tituly taky nehraju, jo je to supr link co tu poslal nobody ale fakt je to zajic v pytli, moc toho tam nepisou ohledne toho co ma sanci a co ne
brook
Veteran

PříspěvekZaslal: ne červen 19, 2011 9:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tady http://www.thedegreepeople.com/ se muze nekdo zadarmo dozvedet jak by analyzovali jeho vzdelani !
Elizshabeth

Registrace: 02. 06. 2011

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 5:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Před dokončením bakalářského studia jsem jela do USA jen na prázdniny, pak jsem se vrátila zpět do ČR, odstátnicovala jsem a po návratu do USA jsme se s přítelem, teď už manželem, vzali.

Taky mám "výborný titul", který si můžu strčit za klobouk, protože jsem vystudovala speciální pedagogiku obor logopedie, surdopedie.

Ráda bych si doplnila vzdělání, tak se zajdu někam poimformovat o mých možnostech.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 10:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemyslim, ze by to pro Tebe byl zbytecni titul. Problem je, ze tady v USA je cesky bakalar moc kratky na skutecne uznani, ale ... skvely odrazovy mustek k dalsimu studiu.
pdmlynek
Moderator

Registrace: 16. 08. 2005

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 5:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Elizshabeth napsal:
Před dokončením bakalářského studia jsem jela do USA jen na prázdniny, pak jsem se vrátila zpět do ČR, odstátnicovala jsem a po návratu do USA jsme se s přítelem, teď už manželem, vzali.

Taky mám "výborný titul", který si můžu strčit za klobouk, protože jsem vystudovala speciální pedagogiku obor logopedie, surdopedie.

Ráda bych si doplnila vzdělání, tak se zajdu někam poimformovat o mých možnostech.

Vitej, Elizsabethko!

Myslím že než se rozhodneš si doplnit vzdělání a starat se o tituly, tak by bylo dobré si promyšlet do jakého oboru by jsi chtěla jít aby jsi dosáhla toho co chceš. Otázky “Co chceš dělat? A proč?” by měly být odpověděné na základě toho jak si představuješ svojí kariéru, a né podle toho jaký máš titul.
mel_j
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2018 6:51 pm    Předmět: Český ekvivalent bakalářského titulu v USA Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
Nemyslim, ze by to pro Tebe byl zbytecni titul. Problem je, ze tady v USA je cesky bakalar moc kratky na skutecne uznani, ale ... skvely odrazovy mustek k dalsimu studiu.

Neměl byste dostat ekvivalent českého bakalářského titulu v závislosti na zahraniční ratingové společnosti, kterou používáte? Odkaz: www.saygist.com/evaluation mi dává americký titul ekvivalent k mému českému bakalářskému titulu
Lynnet
Moderator

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2018 7:02 pm    Předmět: Re: Český ekvivalent bakalářského titulu v USA Odpovědět s citátem

mel_j napsal:
Big_Rig napsal:

Neměl byste dostat ekvivalent českého bakalářského titulu v závislosti na zahraniční ratingové společnosti, kterou používáte? Odkaz: www.saygist.com/evaluation mi dává americký titul ekvivalent k mému českému bakalářskému titulu

Problem je ze v CR se jedna jen o par universit a jeste jen z nekolika oboru. Ve vyhode byvaji programy v anglictine. Rodily mluvci a specializace v oboru se v CR ale dost obtizne hleda vzhledem k platum ve vzdelavani, kdy I profesor na universite nevydelava nijak extra.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: pá leden 26, 2018 2:02 am    Předmět: Re: Český ekvivalent bakalářského titulu v USA Odpovědět s citátem

mel_j napsal:
Big_Rig napsal:

Ja mam jine zkusenosti a lidi, ktere znam, meli jine zkusenosti, ale good for you, pokud ti to na skole nebo u zamestnavatele uznaji jako US Bachelor's Degree.

Toto je primo citace z Wikipedie ohledne US Bc Degree:

Bachelor's degrees in the United States are typically designed to be completed in four years of full-time study, although some programs (such as engineering or architecture)[20] usually take five, and some universities and colleges allow ambitious students (usually with the help of summer school, who are taking many classes each semester or who have existing credit from high school Advanced Placement or International Baccalaureate course exams) to complete them in as little as three years.

Cesky bakalar jsou 3 roky, takze se v US vesmes neuznava.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Studium, Skoly, Stipendia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA