Zelena karta pro rodice maleho americana?

FAQFAQ   HledatHledat    RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení

Zelena karta pro rodice maleho americana?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta
Autor Zpráva
PetrM
Anonymní

PříspěvekZaslal: so červenec 08, 2006 6:51 pm    Předmět: Zelena karta pro rodice maleho americana? Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Zdravim vsechny. Chtel bych Vas poprosit o radu ci nazor. Jestli vsechno dobre pujde, chtel bych asi tak za rok nebo dva odcestovat se svou manzelkou do USA na dva roky na J-1 vizum. Pravdepodobne pujde o Titusville/FL. Protoze tam pravdepodobne nebudu alespon prvni rok mit zadny prijem a ten druhy bude opravdu mizerny, potreboval bych si udelat predstavu o mesicnich vydajich. Diky tomuto foru jsem uz zjistil, ze bydleni se da poridit do 600$ mesicne. Ale jeste bych potreboval vedet, za kolik se da koupit levne auto, kolik stoji pojistka, kolik zdravotni pojisteni, kolik bude potreba na jidlo pro dva lidi atd. Proste kolik stoji zivobyti pro dva lidi na Floride na mesic...

Ted jeste k otazce z nadpisu. Snad jsem dobre pochopil, ze dite narozene na uzemi USA se stava automaticky obcanem USA. Pokud by se nam ve statech narodilo dite, znamenalo by to pro nas narok ci sanci na zelenou kartu, nebo nejaky druh viza pro pobyt a moznost prace?

Budu vdecny kazdemu, kdo si najde chvilku aby mi sem napsal nejakou radu ci nazor.

PetrM
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červenec 12, 2006 5:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Nikdo by si nenasel chvilku na odpoved? Sad
miro
Site Admin

Registrace: 10. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st červenec 12, 2006 5:47 pm    Předmět: Re: Zelena karta pro rodice maleho americana? Odpovědět s citátem

PetrM napsal:
Zdravim vsechny. Chtel bych Vas poprosit o radu ci nazor. Jestli vsechno dobre pujde, chtel bych asi tak za rok nebo dva odcestovat se svou manzelkou do USA na dva roky na J-1 vizum. Pravdepodobne pujde o Titusville/FL. Protoze tam pravdepodobne nebudu alespon prvni rok mit zadny prijem a ten druhy bude opravdu mizerny, potreboval bych si udelat predstavu o mesicnich vydajich. Diky tomuto foru jsem uz zjistil, ze bydleni se da poridit do 600$ mesicne. Ale jeste bych potreboval vedet, za kolik se da koupit levne auto, kolik stoji pojistka, kolik zdravotni pojisteni, kolik bude potreba na jidlo pro dva lidi atd. Proste kolik stoji zivobyti pro dva lidi na Floride na mesic...

Ted jeste k otazce z nadpisu. Snad jsem dobre pochopil, ze dite narozene na uzemi USA se stava automaticky obcanem USA. Pokud by se nam ve statech narodilo dite, znamenalo by to pro nas narok ci sanci na zelenou kartu, nebo nejaky druh viza pro pobyt a moznost prace?

Budu vdecny kazdemu, kdo si najde chvilku aby mi sem napsal nejakou radu ci nazor.

PetrM

Florida je draha.
Jinak auto se da koupit levne vsude, zalezi ale jak dlouho pojezdi. Da se koupit i za 1000. pojisteni podle veku a podle pojistovny tak od 500 do 1000 rocne. Ubytovani je na FL drahe. tak od 700 mesicne nahoru. Dite co se narodi v US je american, ale pro vas to moc vyhodne asi nebude, (muj nazor).
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červenec 12, 2006 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dite narozene na uzemi USA bude mit obcanstvi a po dovrseni veku 21, muze pozadat o GC pro rodice.
Anonymní

PříspěvekZaslal: st červenec 12, 2006 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Dekuju Vam moc za odpoved. Smile
Big_Rig
Editor

Registrace: 19. 01. 2005

PříspěvekZaslal: st červenec 12, 2006 10:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zadej si treba tady toto "apartments for rent in Titusville/FL" do Google a ono Ti to vyhodi par stranek jak treba rent.com nebo apartmentguide.com apod., kde najdes napr. toto:

Villas At Waters Edge
3712 South Washington Avenue, Titusville, FL 32780
Phone: 407-383-0050 Price: $375-$449 Bedroom: 1 - 2 Bath: 1 - 1
Features: Newly renovated units, Single Story, Private front and rear entrances, Ceiling fans & wall to wall carpet, Energy-efficient design-central air conditioning, Generous storage space, On-site laundry faci...

Ja jsem bydlel v Miami Beach(mimo sezonu) v motelu pul bloku od plaze za nejakych $100/tyden, potraviny nakupoval ve Food4Less nebo Wal-Martu a mel jsem jen o neco malo vyssi zivotni naklady, nez v OH (ja sam prozeru nanejvys $50/tyden).

Auto je napoprve asi lepsi kupovat u dealera, i kdyz to stoji vic nez od soukromeho prodejce. Ceny ojetin si zjistis na miste, chce to obejit autobazary a handlovat, nejlip zajet do Orlanda. Je fakt, ze auta jsou tady snad krome Japonska nejlevnejsi na svete.
WWWW.CARFAX.COM je dobra pomucka pri koupi ojetin.

Ja jsem se s pojistkou na osobni auto nikdy neobtezoval, tak s tim neporadim snad jen - pokud budes mit USDL, mela by byt pojistka o dost levnejsi nez s mezinarodnim/ceskym ridicakem. Zdravotni pojisteni si vyrid u nas, tady by ses nedoplatil a stejne se modli, aby jste oba byli zdravi.

Ohledne toho ditete je to uz uvedene vyse. Porad se mi to zda nelidske, ale je to tak. Do te doby, nez se sem dostanete, ale asi stejne bude vsechno jinak.

Jeste podotknu, ze moje zkusenosti jsou z minuleho tisicileti a uplne jine casti Floridy.
Klara

Registrace: 04. 05. 2006

PříspěvekZaslal: st červenec 12, 2006 11:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se tyka bydleni na Floride ,tak je pravda,ze se da sehnat za dostupne penize -sice to asi neni zadny prepych ale...(kolem 500$ co by kdo chtel Smile )
S tou pojistkou na auto bych asi neriskovala,kdyz zpusobis nehodu .tak se nedoplatis,plus pokud te zastavi policajt na beznou kontrolu ,tak vzdy vyzadujou pojistku.Myslim,ze by jsi si zbytecne pridelaval starosti(jo a myslim,ze pri prepisu auta tu pojistku vyzaduji)
A co se tyce zdravotni pojistky -ja mela 4 roky pojistku z ceska-vseobecnou-je ti to tu uplne na nic :(Kdyz jsem mela neco nalehaveho,tak jim trvalo tyden nez mi nasli doktora,a to jsem je musela kazdy den uhanet.A pak ti stejne skoro nic neproplatej) Pak jsem si nasla pojistku na Floride ,platila jsem 130 $mesicne a platili mi vsude a vsechno.

No,to jsou moje zkusenosti Very Happy
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2006 12:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mozna by neskodilo napsat, jaka je to pojistovna a jaka konkretni pojistka, protoze ja jsem jeste o pojistce za 130 babek, ktera by "platila vsechno a vsude", jeste neslysel. Velice by me to zajimalo, pac si od te doby, co jsem Ow.Op. musim platit pojisteni sam. Je to nehorazne drahe, mam vysoke deductible a maly vyber doktoru.
Klara

PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2006 1:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Delala jsem si to v Sarasote FL byla to mala pojistovaci agentura-Apple insurance-a pani mi udelala pojistku od Golden Rule insurance-platila jsem pouze pri kazde navsteve 25$ a to bylo vsechno:-)Tetkon jsem v PA a zrovna jsem si zmenila pojistovnu -mam Athna insurance a platim kolem 150$ a pri kazdy navsteve doktora 25$ No ale vim,ze to maj rozdeleny podle veku ,pohlavi atd...takze ne vsichni maji stejne ceny.
Pojistku na auto mi vyrizovala ta sama pobocka Apple ins.-mela jsem mezinarodni ridicak plus jsem mela bouracku a platila jsem mesicne asi 130$-progressive ins..
Nikde jinde mi to bez SS a ridicaku nechteli udelat,obesla jsem snad 100 pobocek,ale kdo hleda ten najde Laughing No,ale je to asi 3 roky zpatky tak nevim jestli to stale plati Sad Klara
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2006 6:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Vsem Vam moc dekuju za odpovedi. Na ty odkazy 100% mrknu. Zatim jsem (snad spravne)pochopil, ze kdyz J-1 vizum dostanu, moje manzelka dostane jakesi vizum na dobu platnosti toho meho. Nevite nekdo, jestli bude moci,kdyz budu v USA na J-1 vizum, moje manzelka pracovat legalne?

PetrM
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2006 10:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jsem nikde "ATHNA" nenasel, tudiz predpokladam, ze to mela byt AETNA.

Ja bych, asi kvuli tomu, kde bydlim nebo ze jsem chlap, platil za stejny plan jenom 130. Neni to spatne, ale 1.000 deductible + 20% copay + prescription se mi zda prece jenom porad celkem dost a ten dental je taky nejaky podezrely. Asi jsem rozmazleny - kde jsou ty casy, kdy to za me platila vsechno firma Crying or Very sad .

Tady je link jen tak pro zajimavost:
https://ips.aetna.com/Retail/PDF/Brochures/OH%20PPO%20500.pdf
Klara

PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2006 10:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo jo mas pravdu ,nejak jsem to napsala spatne.Je to Aetna. Mam plan HMO a platim 20$copay.No asi zalezi co clovek hleda:-) Co se tyce zubaru,zadna pojistovna ti je nebude hradit.Na to si zase platim dental plan(kterych je strasne moc)platim 12$mesicne a mam slevy.Napr.kazdy pul rok chodim na cisteni a normalne to stoji asi neco kolem 100$ ja platim 50$ Za rovnatka jsem dala se vsim vsudy 5000$ bez planu by me to vyslo na 7000$ atd...jsem s tim spokojena Very Happy Jo taky pojistovna nehradi krome zubare taky ocniho a chiropractica (to asi v americe zadna nehradi)
Taky zalezi v jakym state zijes a v jaky County.Ja jsem zmenila tu Golden Rule,protoze na FL jsem platila 130$ale jen co jsem se prestehovala do PA Harrisburg mi to zvedli na skoro 300$ (a to jsem tu nemohla najit skoro zadnyho doctora).Kdybych se pritom prestehovala treba do Philli tak uz je to zase levnejsi....No nejak tomu nerozumim ,jak je to mozny,ale je to tak...Klara
kulishek
Moderator

Registrace: 25. 01. 2005

PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2006 11:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Zatim jsem (snad spravne)pochopil, ze kdyz J-1 vizum dostanu, moje manzelka dostane jakesi vizum na dobu platnosti toho meho. Nevite nekdo, jestli bude moci,kdyz budu v USA na J-1 vizum, moje manzelka pracovat legalne?

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1267.html#10

"...The spouse and/or children of an exchange visitor in the U.S. may not work in J-2 status. If employment is desired, the appropriate work visa will be required. Before they can work, they must make an application to DHS, US Citizenship and Immigration Services (USCIS) and be approved for permission to work. They must file Form I-765 Application for Employment Authorization with the USCIS office that serves the area where they live for a work permit (employment authorization document)..."

http://www.uscis.gov/lpBin/lpext.dll/inserts/slb/slb-1/slb-10903/slb-17228/slb-18798?f=templates&fn=document-frame.htm

"...Income from the spouse's or dependent's employment may be used to support the family's customary recreational and cultural activities and related travel, among other things. Employment will not be authorized if this income is needed to support the J-1 principal alien..."
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: čt červenec 13, 2006 11:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten OH PPO 500 ma dental v cene, moc jsem se na to nedival, ale zdalo se mi podezrele, ze tam bylo u spousty zakroku, obzvlast tech slozitych a.k.a. drahych, napsano "discount fee", misto aby uvedli konkretni ceny nebo slevy. Taky je otazka kvality jejich "provider network".

Rovnatka jsou vesmes povazovana za kosmeticky zakrok, takze se nehradi. Chiropraktik zase neni povazovany za doktora.

Kdyz jsem jezdil pro SWIFT, tak jsem meli medical/dental/vision od HUMANA. Asi nejlepsi plan, ktery jsem zatim mel, ale to bylo samozrejme tim, ze jsem byl "company driver". SWIFT to pouzival pro nalakani zkusenych ridicu.

Myslim, ze ty vetsi pojistovny maji u svych drazsich planu "vision", tedy ocniho, i pro jednotlivce a nejen pro corporations. My jsme meli dokonce i znackove slunecni bryle na predpis.
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá červenec 14, 2006 7:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

kulishek napsal:
Anonymous napsal:
Zatim jsem (snad spravne)pochopil, ze kdyz J-1 vizum dostanu, moje manzelka dostane jakesi vizum na dobu platnosti toho meho. Nevite nekdo, jestli bude moci,kdyz budu v USA na J-1 vizum, moje manzelka pracovat legalne?

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1267.html#10

"...The spouse and/or children of an exchange visitor in the U.S. may not work in J-2 status. If employment is desired, the appropriate work visa will be required. Before they can work, they must make an application to DHS, US Citizenship and Immigration Services (USCIS) and be approved for permission to work. They must file Form I-765 Application for Employment Authorization with the USCIS office that serves the area where they live for a work permit (employment authorization document)..."

http://www.uscis.gov/lpBin/lpext.dll/inserts/slb/slb-1/slb-10903/slb-17228/slb-18798?f=templates&fn=document-frame.htm

"...Income from the spouse's or dependent's employment may be used to support the family's customary recreational and cultural activities and related travel, among other things. Employment will not be authorized if this income is needed to support the J-1 principal alien..."

Diky za odkazy a vysvetleni. PetrM
Berkeley
Anonymní

PříspěvekZaslal: so červenec 30, 2011 1:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem Upravit/Odstranit tento příspěvek

Big_Rig napsal:
Mozna by neskodilo napsat, jaka je to pojistovna a jaka konkretni pojistka, protoze ja jsem jeste o pojistce za 130 babek, ktera by "platila vsechno a vsude", jeste neslysel. Velice by me to zajimalo, pac si od te doby, co jsem Ow.Op. musim platit pojisteni sam. Je to nehorazne drahe, mam vysoke deductible a maly vyber doktoru.

To je fakt dobry...trochu sci-fi. Ja platim za celou rodinu asi $900. / mesic. A to nam jeste firma prispiva dalsich $1,200. Ale bydlime v NYC, tak je to mozna drazsi...
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: so červenec 30, 2011 2:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Berkeley napsal:
Big_Rig napsal:

To je fakt dobry...trochu sci-fi. Ja platim za celou rodinu asi $900. / mesic. A to nam jeste firma prispiva dalsich $1,200. Ale bydlime v NYC, tak je to mozna drazsi...

Je jedno kde bydlis,ale jakou mas pojistku a jake je jisteni. Obvykle se stava ze lide o svych pojistkach vi kulove a pak se divi co ze to za pojistku maji. Zjistuji ze plati jen basic, zadne dental nebo jen do 500$ za rok, zadny rtg, odbery krve, 2 krat za rok navstevu lekare,ale jen 50% atd....a jeste musi zaplatit predem 10 000$ pred urgentni peci, zakroku v nemocnici atd. Nektere pojistky take nehradi gynekologicka vysetreni,rtg prsou atd. Minimum odbornych vysetreni....
Lidi,zjistete si za co platite,pze vam to usetri vase nervy a spoustu penez....nevedomost je draha.
Vyberte si pojistku co potrebujete.....vy.
Nezapomente na dental....i zuby vas mohou stat tisicovky a budete splacet 10 let....
Lynnet
Moderator

Registrace: 13. 07. 2006

PříspěvekZaslal: so červenec 30, 2011 2:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Berkeley napsal:
Big_Rig napsal:

Mozna se u Riga situace zmenila,pac za 5 let jsme uplne jinde...)))
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so červenec 30, 2011 2:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Moje zravotni situace se, zel Bohu, meni jen a pouze k horsimu. Dneska snad pojistku dostanu, jenom kdyz koupim celou pojistovnu nebo nemocnici.
Henek
Veteran

Registrace: 12. 03. 2005

PříspěvekZaslal: so červenec 30, 2011 3:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jakou pojistku mas???moje stoji $3600 mesicne rad bych usetril.
Big_Rig
Editor

PříspěvekZaslal: so červenec 30, 2011 3:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele, Henku, nepsal jsi tady nekde, ze mas pojistku prakticky zadara ... fuck Obamacare ... aatd.???

Setreni a levne pojistky jsou jenom pro nas demokraty a liberaly Mr. Green
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Chicago-cz.com -> Zelena karta Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Chicago-cz.com forum system
Home | Diskuse o USA